Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דלק E85 בארץ, למה לא מתקדמים אליו?

elik0
שימו לב! השרשור הזה בן 3883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם כל הדאגות של שמירה על הסביבה וכו', למה לא מביאים לארץ דלק E85? שמרבית הרכבים החדשים תומכים בו.

ואם לא בתחנות דלק, היכן אפשר לקנות חבית מהדלק הזה?

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותך תזכורת קטנה:

E-85 זוהי תערובת של 85 אחוז אתנול עם 15 אחוז בנזין.

E-15 זוהי תערובות של 85 אחוז בנזין עם 155 אחוזים אתנול.

בארה"ב הדלק הזה נפוץ בעיקר במדינות עם גידולים חקלאיים רבים כגון קנזס ששופעת באדמות חקלאיות ומדינות סמוכות לה.

דבר שני, כמות האנרגיה מאתנול לעומת בנזין היא נמוכה יותר. אתה תסע פחות ק"מ עם ליטר אתנול לעומת בנזין.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הE85 אמור להיות זול משמעותית?

עדיף לעשות קצת פחות ק"מ לליטר אבל לשלם הרבה פחות על כל ליטר.

תקן אותי אם אני טועה.

אולי אתה מתכוון שבארץ זה לא יהיה זול כי אתנול לא נפוץ פה?

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נפוץ באזורים שבהם יש עודפי תירס. קרא קצת בויקיפדיה על הבעייתיות של דלק זה. כנראה שלא חסכוני במיוחד, ויחס העלות תועלת מצריך מדידה וחישוב אישיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנרגיה המופקת מ1 ליטר בנזין שווה לאנרגיה המופקת מ 1.4 ליטר אתנול E85 זה נכון.

אבל האוקטן המדוד של E85 הוא 105 אוקטן, בעוד הדלקים שאנחנו רגילים אליהם הם גג 98 מדולל.

אמנם תיסע טיפה פחות, אבל הכח שתקבל הוא בכמה אחוזים יותר מדלק רגיל.

מה גם שהאתנול זול יותר אז העלות של הש"ח\ק"מ תהיה בערך זהה.

מידריינג Hybrid Audio L4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה פוליטיקה מאחורי המושג "אתנול" שלא ידוע לרוב האנשים.

כן, זה באמת דלק ירוק שמופק אך ורק מגידולים עתירי פחמימות אבל, יש גם חסרונות והם ממש לא קטנים:

א) דרושה הרבה אנרגיה כדי "לייצר אתנול" באופן מסחרי. המצב לעיתים כ"כ חמור שבחלק מהגידולים צריך להשקיע יותר אנרגיה בהפקת המתנול מאשר האנרגיה שמקבלים ממנו בתהליך הבעירה.

ב) שימוש מאסיבי באתנול יגרום להתייקרות מוצרי יסוד כגון תירס, אורז וכו'. במדינות מפותחות כמו ישראל באמת נקבל דלק זול ונקי יותר אך בצד השני של המקל ישארו מדינות מתפתחות עם הרבה אנשים רעבים כי אין להם מספיק כסף לקנות את המוצרי יסוד (שהתייקרו כי המדינות ה"עשירות" קנו את כל המוצרי יסוד כדי לייצר מהם דלק).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק כדרך אגב, בזמן שעשיתי טיול מחוף לחוף על אופנוע (וחזרתי בחיים לספר על זה) נתקלתי גם בדלק E10.

E10 זהו דלק שבעצם מכיל 10 אחוז מתנול ן 90 אחוזים בנזין. בספר אופנוע שלי היצרן אסר על מילוי דלק של מתנול בנזין יותר מ 10 אחוז מתנול. זאת כנראה הסיבה מדוע לא מגדילים את אחוזי המתנול בתערובת, לא כל מנוע בנוי לזה. גם הדלק הזה היה נפוץ במדינות בעלות שטחי גידולים חקלאיים גדולים.

הנה עוד מידע בנושא.

http://en.wikipedia.org/wiki/E10_fuel#E10_or_less

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קל: את הדלק עם המתנול נהוג לסמן בM, לדוגמה: M10

(10% מתנול, 90% בנזין) וזה מה שחלק מחברי הפורום מתדלקים. פרטים נוספים בשרשור בגודל גדול בכמה סטיות תקן מהממוצע בפורום הטכני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Eily, אני מדבר על Ethanol דלק שמסומן ב E ולא ב M.

אתנול אפשר להריץ עד תרכובות של 40 אחוז אתנול 60 אחוז בנזין ברכבים מתאימים.

מתנול סתם אוכל לך את מערכת הדלק.

אם כבר אז עדיף לשים טולואין.

מידריינג Hybrid Audio L4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התגובה שלי התייחסה רק למגיב שמעלי.

ואתה נכנס לסוגיות שנידונו בהרחבה בשרשור המתנול המורחב (אז אני לא נכנס אליהן פה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Eily, אני מדבר על Ethanol דלק שמסומן ב E ולא ב M.

אתנול אפשר להריץ עד תרכובות של 40 אחוז אתנול 60 אחוז בנזין ברכבים מתאימים.

מתנול סתם אוכל לך את מערכת הדלק.

אם כבר אז עדיף לשים טולואין.

משהו שניתן לפתור בצורה מאוד פשוטה, פשוט להחליף למשאבה, צינורות ומזרקים שעמידים במתנול.

כמובן שזה יפתור את הבעיה עבור ריכוזים נמוכים (עד 15%), עבור ריכוזים גבוהים יותר צריכים לעשות שינויים הרבה יותר דרסטיים.

נכון שברכב משומש זה לא יהיה כלכלי אבל ברכבים חדשים כבר מתחילים ליישם ובעתיד נראה לא מעט רכבי FFV.

כפי שכבר הסברתי לך, אתנול אכן דלק יותר "נקי" ממתנול, הסיבה היחידה שלא משתמשים בו בצורה נרחבת היא פוליטית בלבד.

ד"א, מתנהל בארץ ניסוי של מהילת מתנול עבור רכבי בנזין ולא רחוק היום עד שזה ישווק בתחנת דלק הקרובה למקום מגוריך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הדאגות של שמירה על הסביבה וכו', למה לא מביאים לארץ דלק E85? שמרבית הרכבים החדשים תומכים בו.

ואם לא בתחנות דלק, היכן אפשר לקנות חבית מהדלק הזה?

לשם מה? הטיעון "למען שמירה על הסביבה" מהווה כיסוי מהודר עבור מיסוי סמוי נוסף (נורות "חסכוניות") ויצור מישרות מיותרות עבור אנ"ש (כל הגוף המגוחך הנקרא "המשרד להגנת הסביבה") ושאר קומבינטורים (מיחזור בקבוקים נשמע מוכר?)

הדמיון ההזוי שלי חוזה כי דלק כזה אכן יכנס לשימוש בשנים הקרובות אך באוקטן גבוה יותר ומחיר יקר יותר ויחליף לפי חוק את דלקי הפרמיום ("למען איכות הסביבה" כמובן...). בואו נחזור לשירשור הזה ב 2015 ונראה עד כמה אני הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...