Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תחליף לאופנוע - סמארט?

Lenovo
שימו לב! השרשור הזה בן 4128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

מכיון שאמא שלי לא ישנה טוב בלילה...החלטתי למכור את האופנוע.

הדבר ש"כמעט קרוב ללגעת בשמיים" (מבחינה מוטורית, כמובן :-)) אבל עם 4 גלגלים הוא כנראה סמארט (ואשמח אם תתקנו אותי אם לא).

התחלתי לחפש משהו ביד2 וראיתי שיש כמה דגמים (להוציא את הרודסטאר)

1. פולס.

2. פורטו.

3. פיור.

4. פשיין.

מישהו יכול להסביר לי מה ההבדל בין הדגמים האלו? מי מהם הוא הדגם המוכר שתמיד רואים ברחובות? מי נחשב הכי בטוח? (בכל זאת...אם אני כבר מוותר על דו"ג לפחות שאהיה לי הכי בטוח...)

הרבה תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"כמעט קרוב ללגעת בשמיים"? אתה בטח מתכוון "הכי פחות מתכת מסביב שאפשר לקנות על ארבעה גלגלים", שזה בערך שקול ללומר: "אני רגיל לנסוע בכביש כשאני במצב בו בכל רגע נתון אני יכול למות, כי שום דבר לא מגן עלי מלבד קסדה ומעיל. איך אני יכול לעבור ל-4 גלגלים ועדיין לשמר את ההרגשה הנפלאה הזאת של חוסר בטחון?".

הסמארט שנמכרה בארץ היא הפורטו. זה שם הדגם. שאר השמות שציינת הן רמות גימור (כלומר אבזור בדרגות שונות). כולן מכוניות מחורבנות למדי שיתרונן העיקרי הוא קלות החנייה. מלבד זאת מדובר רק בחסרונות.

תן תקציב ונוכל לעזור יותר.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב עדיין לא נקבע. (אגב, גם ההחלטה לנטוש את הדו"ג לטובת ארבע-גלגלי לא בדיוק נקבעה...אני יותר בודק אפשרויות)

מחרישה קלה של הפורום אני מבין שעם הדגמים הישנים (מנועי 600-700) יש הרבה בעיות ואפשר ליפול על רכב בעייתי ביותר...

בוא נניח שאפשר להעמיד תקציב לדגם הכי זול של סמארט מהניילונים, קראתי פה במספר שרשורים שאחרי X ק"מ צריך להחליף מנוע (WTF??)... יש מחלות ידועות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רוצה מחיי?

בסה"כ תהיתי בסוגיה "כמה סמארט יכולה להיות תחליף לאופנוע".

מעולם לא נהגתי בסמארט, אני לא מכיר אף אחד שיש לו ולכן אני שואל כאן.

מה פספסתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עניתי לך: סמארט מהווה תחליף לאופנוע אך ורק בעובדה שיותר קל למצוא איתה חנייה מעם רכב אחר. מלבד זאת, כל רכב אחר יהיה עדיף.

תן תקציב משוער ודרישות אחרות מלבד "תחליף לאופנוע" ואפשר יהיה לעזור יותר.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את המחלות של הרכב ואני גם ממש לא חד משמעי בקביעותי כמו סרוניס.

לרכב יש קטע ובמידה מסוימת הוא כן תחליף לקטנוע. אפשר להתווכח האם הוא העסקה הכי כדאית בשוק (לדעתי הוא לא) אבל לא כדאי לשלול את הרכב על הסף.

בכל מקרה, גרסת הבסיס הזולה ביותר לא מומלצת. המנוע חלש מידי והביצועים לא מספיקים. לך על רמה אחת מעל, הדגם עם ה 70 וקצת כ״ס.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "במידה מסוימת"? באיזו מידה?

ואין ויכוח אם הוא העסקה הכי כדאית בשוק. אם כבר הויכוח הוא הפוך - האם הוא העסקה הכי פחות כדאית בשוק :-P

לא שולל את הרכב על הסף. במחיר הנכון (נמוך בעשרות אחוזים ממחירו בפועל) זו קנייה אפשרית בהחלט.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכבר אמרו רכב המהווה תחליף לאופנוע באיזה מובן.

חניות - אין ספק שלסמארט יש עליונות מפאת אורכה ,המאפשר להחנות בקלות אבל היא רחוקה מלרגש.

דווקא בתקציב של 110-115 אלפ''ש הייתי שוקל את המיני קופר הידנית המספקת המון חדוות נהיגה וקטע ואף את היונדאי וולוסטר הבסיסית שמגיעה מאובזרת היטב,מעוצבת אבל פחות חסכונית ומהנה לנהיגה מאשר המיני.

אם הרעיון הוא בחיסכון דלק אז קטגוריית הקטנות (C1,107,מי,סיטגו וכו') יעשו את העבודה במחיר עדיף משמעותית על הסמארט באזור ה60-70 אלפ''ש מהסוכנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האמיתית פה חוץ מהמובן התקציב, היא על איזה אופנוע מדובר, האם זה קטנוע ואתה מחפש רכב עירוני קטן וחסכוני או שאופנוע 600rrrrrr ואתה רוצה רכב ביצועיסטי?

Citroën C3 shine pk 1.2T 2022 BLACK&WHITE

למכירה! לחצו כאן לפרטים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "במידה מסוימת"? באיזו מידה?

ואין ויכוח אם הוא העסקה הכי כדאית בשוק. אם כבר הויכוח הוא הפוך - האם הוא העסקה הכי פחות כדאית בשוק :-P

לא שולל את הרכב על הסף. במחיר הנכון (נמוך בעשרות אחוזים ממחירו בפועל) זו קנייה אפשרית בהחלט.

במידת האורך. הרכב הזה קטן מספיק כדי להפוך למשהו שאפשר לחנות אותו בתל-אביב. לא רק במאונך למדרכה, אפילו במקביל למדרכה בחניות סטנדרטיות. הדבר הזה משתחל לתוך חורים שאף אחת מאותן מכוניות אחרות שהמליצו עליהן כאן לא חולמת אפילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומר לך את דעתי :

1. "לגעת בשמיים" - בטח לא עם סמארט- רק עם אופנוע. אז תשתדל לכוון את הדרישות שלך לרכב (אוטו), ולא למשהו שהוא לא אופנוע אבל צריך להדמות לו (ואינו יכול) .

2. חנייה - צדקו החברה - ניתן להחנות גם בניצב למדרכה, אבל לא עליה כי סמארט עדיין הוא אוטו.

3. דמיון נוסף - נפחי מנועים של אופנוע (מה שצויין) וסמארט - דיי דומים, אבל לצערי זה לא עוזר לנו.

4. אוטו אינו יכול להיות תחליף לאופנוע (לפי דעתי). שניהם מספקים ריגושים שונים ותכונות שונות.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו פסדר... את ה"מידה" הזאת כבר ציינתי. בגלל זה קונים אוטו? :-P

כשתצא מהבועה של רעננה-הרצליה ותעבור לתל-אביב, לדירה בלי חניה, תבין שלפעמים התשובה היא כן :wink:

חוץ מזה, לרכב יש שיק שיש למעט מאוד רכבים אחרים במחיר הזה (כולל מיני קופר ONE). והגרסאות החזקות יותר דווקא די מהנות לנהיגה, שזה בונוס נחמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה מקומות ראית שיש מקום פנוי רק לסמארט ? בד"כ זה או שיש או שאין מקום לאוטו נורמלי ואם מישהו חונה לא בדיוק במשבצת שלו, השני מנצל בכל זאת את המקום גם אם עליו לצאת מהבגאג' ולהכנס מהגג בידיעה שימצא את האוטו דפוק. הלו, אתה לא בארץ הפראיירים. רק אופנוע חונה לפי כללי אפנועים וגם הוא לעיתים חוטף דו"ח על המדרכה אם מפריע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...