Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו 147 2 ליטר

sh1506
שימו לב! השרשור הזה בן 4340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים

בזמן האחרון חשקה נפשי בהחלפת רכב

אני נוהג ברכב ישן יחסית ודיי מיציתי אותו כבר הייתי אומר (רנו קליאו RSI שנת 94)

התגלגלו לידי בערך סכום של 30K וחשבתי לעצמי לנסות איטלקיה.

בעקבות כמה חיפושים נתפסתי על ה 147 ה 2 ליטר.

אנני מכיר את הרכב כלל ואולי אתם תוכלו לעזור לי.

אני נוטה לכיוון של 2002 כי זה מה שהתקציב לצערי מאפשר.

השאלה היא עכשיו איך הרכב בעקבות גילו המופלג? התנהגות? אמינות? יחס הנאה להשקעה?

האם לרכב הנ"ל יש מחלות בעיות מסוימות שצריך לדאוג לגביהם?

האם בגלל שזו אלפא זה רכב שיחזיק אותי במוסך כל יום? או שבשנים הללו כבר הם פחות מתקלקלות מפעם?

וגם שמתי לב שה 2 ליטר מגיע ב שני תצורות ה 5 דלתות וה 3 דלתות.

האם יש הבדל ביניהם? חוץ ממספר הדלתות כמובן.

אני מדבר על אבזור? התנהגות? מנוע? אמינות?

מודה מראש על כל עזרה אפשרית.

בברכה

שמעון

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תריץ חיפוש על 147/156 - מכאנית הן כמעט זהות. אל תתייחס לביקורות על המזגן של ה-156 - ב-147 הוא טוב.

הנקודות העיקריות לתשומת לב הן משולשים (יקרים), וריאטור תזמון משתנה (אם אתה שומע רעש דיזל בהנעה - סימן שימיו קצרים), משאבת דלק (תבדוק שלא נוזלת - עלותה לא נמוכה), בוקסות מוט מייצב (רעש חריקה במעבר על פסי האטה וכו').

תבדוק שהקפידו בטיפולים ולא חיפפו בחלקים מאיכות ירודה. שים לב לשמן - עקרונית מותר 10W40, רוב המכוניות השמורות מטופלות ב-10W60 סינטטי מלא. המנוע אוכל שמן, אז תקפיד שממלאים.

גרסת ה-3 דלתות קשיחה יותר מגרסת ה-5 באופן מובן, לא קריטי בשימוש רגיל.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחסית לאלפות האחרות אמינה, יחסית לאלפות האחרות חיסכונית אם אפשר לומר כך.

מבחינה מכאנית אין הבדל בין הדגמים, רק הדלתות.

בשנים ההם תזהר מסלספייד החצי אוטומטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות

חיפשתי קצת והחכמתי יותר.

מצאתי ביד 2 147 שנת 2002 5 דלתות 2 ליטר יד 5 שעברה 198K...

הרכב בבעלותו 4 שנים ומטופל קבוע במוסך התלתן בפתח תקווה

והוא טוען שהרכב עבר החלפת מנוע לפני 8 חודשים

אני דואג לשני דברים, אחד שהמכלולים של הרכב חוץ מהמנוע עברו כמעט 200K

והשניה היא הסחירות בעתיד בגלל הקילומטרז' הגבוה. (או שזה סביר לרכב בן 10 שנים)

השאלה היא האם יש טעם לחשוב על הרכב הנ"ל?

דרך אגב הרכב בצבע תכלת ושלושת הספרות האמצעיות שלו הן: XX-737-XX

האם למישהו יש מיידע על הרכב הנ"ל? מבחינת טיפולים? בעיות או היסטוריה

בברכה שמעון

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתה מטופל בתילתן אמרתה הכל, אין דאגה.

מה אתה מדבר על אלפא ביחד עם המילה סחירות? אתה יודע לאן אתה נכנס? אתה לא יכול לחשוב על אלפא במונחים של מאזדה.

והמנוע אולי בריא ורענן, אבל אין מה לעשות השאר אולי יצרוך נגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן

תודה על התגובה המהירה והעזרה

אני מקווה שאתה אומר שמוסך התלתן הוא טוב?!

שאתה אומר סחירות עם אלפא למה הכוונה?

עד כדיי כך יהיה קשה למכור אותה? לא משנה עם איזה נתונים?!

בברכה

שמעון

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד היה קשה למכור אלפא, עם מצב השוק היום אפילו יותר מבעבר.

אבל אתה מקדים את המאוחר, אם תקנה אחת שמורה לא תרצה להחליף אותה ואת זה אני אומר מנסיון יש ל147 הזאת קסם מסוים שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו.

הנדירות שלו יוצרת סיטואציות מאוד משעשעות, החל ממכונאים שמפרגנים ומספרים לך על האלפות שהיו להם וכלה במכונאים שאחרי רבע שעה של בהייה ברכב מתייאשים ושואלים מה זה הדבר הזה בכלל (סיפור אמיתי ממכון אגזוזים מאוד מכובד בדרום):lol:.

האמינות שלה מאוד גבוה, המרווחי החלפת חלקים מסוימים (טיימינג, משולשים וכו') קצרים יחסית לרכבים אחרים, אנשים מחליטים למשוך, החלק כושל ואז הם מתלוננים שאלפא זה חרא.

גלון שמן בתא מטען זה בגדר חובה, הרכב אוכל ליטר שמן לבערך 3K קילומטר (אם אני זוכר נכון) לפי הוראות יצרן! אבל גיליתי שבנסיעות מנהלתיות שלא עוברים 3.5K סל"ד היא לא אוכלת שמן בכלל.

לגבי רעש בהתנעה, אמנם וריאטור זאת מחלה ידועה אבל אני יכול לומר שבדגם שלי (1.6 105 כ"ס) אין ווריאטור ויש לי את הרעש, הוא נובע אצלי מפיקוד סטרטר הבנתי שזאת תקלה נפוצה ולא משפיעה על האמינות.

אישית, אחרי חצי שנה עם הרכב אני לא מסוגל למכור אותו, קניתי אותו בהתחלה במקום אופנוע שרציתי בתור תחליף, הבנתי שתחליף זה לא יכול להיות, הם שונים מידי. במשך חצי שנה אני מפנטז על אופנוע וכל פעם מחליט להמשיך עם האלפא עוד קצת, כבר העמדתי אותה 4 פעמים למכירה ובכל פעם התחרטתי תוך יום-יומיים. אני מתחיל לימודים שבוע הבא ויהיה קשה כלכלית להחזיק רכב ובכל זאת, פרסמתי מודעה לפני 4 ימים, וכבר שלשום החלטתי שכל עוד מצויה הפרוטה בכיסי האלפא נשארת אצלי.

נ.ב.

אני אישית לא הייתי עדיין בתלתן אבל אם תכנס לפורום אלפא אתה תגלה שיש בדיוק 5-6 בעלי מקצוע שמתמחים באלפות בארץ, התלתן נחשב לאחד הטובים שבהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה רכב ב30 אלף, מספר חודשים לאחר שתקנה אותו במידה ותרצה למכור אתה תוכל להתחנן ל20K וגם זה לא ידוע אם תקבל.

אין מדובר על האלפא בפרט, למרות שלא הרבה מחפשים אלפא או מכירים את המותג בכלל, אבל העובדה שזוהי אלפא רק יקשה את העניין, כמו כן רכב שכבר 10 שנים על הכביש אתה לא צריך לדאוג לירידת ערך, פשוט תהנה איתו.

השרשור הטוב ביותר בפורום

אני לא הייתי הולך לקנות עכשיו דייהו נובירה - אבל אחרי הרמה שהורגלתי אליה בדייהו נובירה, אני מוכן לעבור רק לב.מ.ו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתה מטופל בתילתן אמרתה הכל, אין דאגה.

מה אתה מדבר על אלפא ביחד עם המילה סחירות? אתה יודע לאן אתה נכנס? אתה לא יכול לחשוב על אלפא במונחים של מאזדה.

והמנוע אולי בריא ורענן, אבל אין מה לעשות השאר אולי יצרוך נגיע.

בכלל לא בטוח שמכוניות נדירות יחסית, בשל היותן מכוניות נישה או מכוניות סטיגמה, לרוב שניהם יחד, "סובלות" היום משוק יד שניה גרוע יותר מזה של מזדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את מרווחי הטיפולים שלה והמחיריי חלפים וקצת נבהלתי

אני מאמין שבקילומטרז' כזה ישר אצטרך:

1) להחליף פלאגים

2) טיימינג ביחד עם משאבת מים והווריאטור ובטח גם מותחנים ורצועות?!

3) משולשים עם כיוון פרונט

4) בוקסות מוט מייצב אם צריך.

כמה לדעתכם יעלה לי התענוג הזה הכל ביחד? כמובן בהנחה שאני עושה אצל התלתן או אצל איציק מרחובות.

זה בהנחה שלא צריך להחליף גם צמיגים ומצבר...

כמו כן האם שכחתי עוד משהו קריטי?

בברכה

שמעון

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה קופץ למסקנות כאלה דבר עם הבעלים. ותבקש שכל מה שהוא מצהיר שהוחלף יגובה בקבלות עם קילומטרג'.

מצתים אולי החליפו יותר מוקדם, רק המקוריים של NGK מחזיקים 100K, מי שרוצה לחסוך או לפחות לחשוב שהוא חוסך קונה תחליפיים של דנסו או בוש שמחזיקים 40K-60K. אני בהתלהבות של רגע שמצאתי מצתי בוש זולים יחסית לא בדקתי אורך חיים וישר הזמנתי מאיביי, פחות מ300 ש"ח וכחצי שעה עבודה ויש מצתים חדשים. חוץץ מזה לא חסר פסיכים שמחליפים דברים לפני הזמן, אולי תקבל הפתעה נעימה.

טיימינג ומשולשים מחליפים כל 60K לפי הספר, אבל שוב, אפשר מקורי ואפשר תחליפי ואפשר גם במרווחים ארוכים/קצרים מהמומלץ בהתאם להשקעה של הבעלים. אני לא יודע לגבי הוריאטור אבל משאבת מים מחליפים ביחד עם הטיימינג פעם כן ופעם לא.

מה שאני מנסה לומר זה שעד שלא תראה קבלות מסודרות אתה לא יכול לדעת שום דבר בוודאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המפורטת.

ביום הבדיקה מקווה לדעת יותר.

עוד דבר, איפה אני יכול להשיג את הספר רכב לרכב הזה?

היה פה באחד השרשורים לינק לאתר של סמל"ת אבל הוא כבר לא עדכני ולא עובד.

מודה מראש על העזרה

בברכה

שמעון

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלח לי על הבורות

אבל נרשמתי לאתר ואין לי מושג מה הקשר בין התוכנה (שאותה לא מצאתי) לבין האתר?

איפה יש באתר את הספר רכב?

בברכה

שמעון

308GTI 2017 - כיום.

1994 CLIO RSI - נמכרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4340 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...