Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי תוכנה , בודק תוכנה QA , טכנאי PC ורשתות מה עדיף?

Tamir FR
שימו לב! השרשור הזה בן 4867 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מאוד תלוי בגודל של הארגון.

כשעבדתי בסטרטאפ הייתי VP R&D (או CTO ) עם נסיון של 3 שנים בתחום אחרי סיום התואר.

זה באמת אומר משהו ? אפילו לא רשמתי את זה בהדגשה בקורות חיים כדי לא להפחיד מעסיקים פוטנציאלים בעתיד.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כי זה CTO - Chief Technology Officer שזה משרת סמנכ"ל ולא CEO שזה מנכל.

למה להתעסק בקטנות ?

סתם, תודה על התיקון :)

עדיין, אדם אחד בשתי פוזיציות של סמנכ"לים בו-זמנית? זה לא מסובך מדי?

אולי סינדרלה נהייתה סמנכלית בן לילה, בחיים האמיתיים אף אחד לא יחלום אפילו על תפקיד בדרג ניהולי כזה לפני עשור נסיון ניהולי,אלא אם סטארטאפ שכל אחד שם סמנכל למשהו.

אני יכול להגיד לך שלי מעל לתריסר שנות נסיון בפיתוח,ניהול פרויקטים וכל מה שמסביב, ורק עכשיו אני חושב שאולי אני יכול להתאים לתפקיד כזה.

לא התכוונתי לכמה ימים, אך 13 שנים נראים לי זמן מוגזם מדי.

בן אדם שהוא בעל כשרון גדול (="תותח") בתחום, לא יחכה מעל 10 שנים ,ע"מ להתקדם למשרה בדרג בכיר - לא?

בן אדם כזה אמור לדרוש קידום ובמידה ולא ייענה, הוא יפנה למתחרים או יפתח חברת סטרטאפ בעצמו.

אני לא בא מהתחום, אך זה נראה לי דבר מאוד הגיוני. אומנם זה דורש סיכון רב, אבל אם אתה מגלה כישרון בדבר מסויים, בו אתה עוסק, אז למה לא להאמין בעצמך לאורך כל הדרך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

אני הנדסאי תוכנה.

אני עובד בתחום כ 4 שנים בפיתוח (JAVA), לאחר חיפוש עבודה של שנה וחצי (!). אני חייב לציין שפשוט לא זומנתי אפילו לראיונות. בראיון הראשון שאליו זומנתי - שם הועסקתי, עד היום (טפו טפו כו'...).

ענו לך כאן על שאלתך באופן מלא לדעתי, אני אנסה לחדד מה שאני חושב כראוי.

1. היום, כשיש צורך במתכנת במקום עבודתי, מחפשים רק תואר ראשון. מתוך 35-40 איש אנחנו רק שני הנדסאים. האחרונים לדעתי.

התואר הזה כיום שווה כקליפת השום, אלא אם יש לך קשרים טובים ו\או מחכים לך בחוץ בהנחה שאתה סוג של עילוי כמובן.

2. אני לא יודע אם יש לך נסיון בתכנות או לא, אני אתייחס כאילו אין לך: תבדוק טוב טוב למה אתה נכנס, בטח אם אתה הולך לתואר ראשון. אם אתה לא גאון, תצטרך תחת. בנוסף חייבת להיות לך זיקה למקצוע, שלא לאמר אהבה. זה תחום דינמי שמצריך ללמוד דברים חדשים כל הזמן.

3. יש המון תחומים, שפות, שווקים ומה לא. ממערכות מידע ועד משחקים. כל עוד הבסיס שלך יהיה איתן תהיה לך עבודה. שפת תכנות היא רק כלי בארגז הכלים שלך. מה שבאמת חשוב זה הראש שלך מבחינה לוגית.

4. בהצלחה!

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'וקר - העניין עם התחום הזה הוא מאוד מורכב.

קודם כל התחומים שמרכיבים מוצר טכנולוגי בצד של הפיתוח והבדיקות שונים מאוד ובכל אחד יש המון נישות שונות.

זה לא כמו רוב המקצועות שמשהו טוב בהן יוכל לעשות את התפקידים האלו רוחבית ובין מעסיקים שונים.

דבר שני יש 2 נתיבי התקדמות עיקריים - האחד טכנולוגי והשני ניהולי - הם לא הולכים יד ביד בכלל.

אני מכיר אנשים ניהוליים מעולים שעם הזמן הקשר הטכנולוגי שלהם קטן וקטן , ואני מכיר אנשים טכנולוגיים מאוד שלא מנהלים אף אחד ובכוונה.

אתה צריך להבין שהקידום הוא לפעמים טכנולוגי ופרויקטים חדשים ולא במשרת דרג בכיר.

אבל אין לך מה "לדאוג" - מפתחים תותחים גם בתפקידי מפתח בהחלט לא מקבלים שכר , תנאים או יחס כמו מתחילים ויש פה המון קידום. לגבי סטארטאפים ועבודה בהם אל מול חברות גדולות - זה כבר סיפור נפרד ומעניין מאוד בפני עצמו.

ליאור - מסכים איתך מילה במילה.

במיוחד לקטע של האהבה לתחום - אם אתה לא לומד ומתפתח תמידית בעצמך על חשבון הזמן שלך - אין לך מה לעשות פה.

ותמיד עדיף תואר (וגם אז יש לי חברים מהתואר שלקח להם הרבה מאוד זמן למצא מקום נורמאלי , או שעבדו / עובדים במשכורות מצחיקות)

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...