Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הנדסאי תוכנה , בודק תוכנה QA , טכנאי PC ורשתות מה עדיף?

Tamir FR
שימו לב! השרשור הזה בן 4868 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בגלל קורסים כאלו 70% מהלקוחות שלי משוכנאים שפורמט זה הפטרון האידאלי.

אני לא אומר שהקורס הזה מלמד רק התקנת WINDOWS אבל זה הכיוון העיקרי.

אודי A4

דימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שב רגע. באמת! תחשב לאן אתה מתחבר יותר, חוץ מלהרויח הרבה כסף בלי להשקיע זמן ובלי לצבור נסיון.

QA נחשב די נמוך בהיי טק. לא משנה אם בצדק או לא, אבל ככה זה. רק אחרי הרבה שנים ועם נסיון רב אולי אפשר להתקדם למשהו.

לימודי שפות תוכנה, ישומי תוכנה או תפ"י שיש במסלול הנדסאי (תבדק, איני מכיר) - יתנו לך עתיד מקצועי טוב יותר ושכר בהתאם. נכון שהשנים הראשונות לא יהיו קלות - אחר כך זה ישתלם. יש לך איזה 40 שנה לעבוד...

תחשב על ישומים בעולם העיסקי, תעשייתי, לא משחקים וסמארטפונים. באלו לא הייתי משקיע לטווח ארוך.

טכנאי PC נשמע לי מתאים לך, בגלל תכונות שתארת. תבחן כיוון של ניהול רשתות - הכוונה לא לחבר 3 מחשבים בבית אלא מאות ואלפי תחנות וכמה מחשבים ביניהם.

אבטחת תוכנה ומחשבים, אם אתה מתחבר לזה, אחלה מקצוע וככל שירבו הצרות ככה תתגבר הדרישה למקצוענים בתחום.

בדוק עוד מקומות חוץ מג'ון ברייס. לטעמי הרמה שם בינונית משהו. מצד שני יש הרבה רעש ופרסומות יפות שלהם ושל בתי תוכנה גדולים שלמדו מזמן כי הדרכה היא רווח טוב וקל. זה כמו שהרבה אנשים ישמעו "שברולט" ויעשו וואהו... רק תמצא לי בפורום מניין שימליצו לך לקנות אוטו שלהם.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממהר לעבוד בשום מקום אני פשוט מחפש את התעודה הכי טובה שתעניק לי כמה שיותר כסף בטווח הרחוק.

קיבלת לא מעט תשובות טובות.

אם אתה לא ממהר לשום מקום, לך לאוניברסיטה/טכניון/WHATEVER

ואחרי קריעת-צורה של 4 שנים תצא עם תעודה שתעזור לך מאוד בדריסת-רגל ראשונה.

יהיה קשה, אבל הזכרת את הביטוי "טווח רחוק", אז...

לדעתי, אלא אם כן אתה ממש שונא/לא מסוגל לתכנת,

מכל האופציות שהצעת הכי הגיוני לבחור במשהו שיילמד אותך תכנות.

זה פשוט תחום בעל הרבה יותר אפשרויות מהתחומים הנוספים שהוזכרו,

והוא מתקדם ומשתנה ללא הרף.

אתה רואה את עצמך עובד כל החיים כטכנאי מחשבים?!

להרכיב מארזים ולהסביר לקשישים איפה נמצא ה"ENTER" יכול לשגע גם אחרי שנתיים, מה יהיה בעוד 15 שנים?

אגב, נכון להיום, לא משנה מה תלמד ואיפה,

תצטרך להשלים לבד פערים על ידי גוגל,

וליתר דיוק, יצפו ממך לעשות את זה,

גם בלימודים וגם בעבודה העתידית.

בהצלחה!

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכנות, באופן כללי.

בארץ יש הרבה מאוד חברות שעובדות עם דוט נט,

כך שנכון לכתיבת שורות אלה יש יתרון מסוים לשפה הזאת

(חוץ מזה שסביבת העבודה נוחה וידידותית להפליא).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לרתום את העגלה לפני הסוס.

בימינו אין כ"כ קיצורי דרך - אם אתה לא בא עם תואר אקדמאי או ניסיון צבאי מיחידת מודיעין - אף אחד לא יתן לך לתכנת על סמך היותך "הנדסאי תוכנה" במקום רציני (אלא אם כן באמת קיבלת את העבודה בפוקס / קשרים / אחד למליון בערך).

אין קיצורי דרך, או שמחפשים מתכנתים טובים ומבטיחים / בעלי ניסיון (רמז - תואר אקדמאי מעיד יותר - וגם להם הרבה פעמים קשה אפילו לקבל רעיונות עבודה) או שעושים אאוטסורסינג להודו.

אין קורס קסם שאחריו תרוויח 10 אלף ש"ח ומעלה במסלול עוקף עבודה קשה.

בכלליות - כדאי לך לקרא קצת תרדים שהיו פה בעבר על הנושא - אם אתה רוצה לעבוד בתחום - כדאי שתאהב אותו באמת (ולא - זה שפירקת מחשבים או פתרת בעיות בעזרת גוגל - לא ממש אומר יותר מדי , בטח לא אם אתה רוצה לגעת בקוד - ששם כל הנושאים שבונים על מתמטיקה ולוגיקה תיאורטים הרבה יותר חשובים - רמז - בחיים לא שאלו אותי שאלות חלקי מחשב בראיון למשרות פיתוח - לעומת זאת שאלות לוגיקה , סיבוכיות , מבני נתונים וכו - בלי סוף).

כמו שאמרו לך - בא תתחיל לחשוב מה אתה רוצה לעשות - ולא בגלל הכסף - אלא מה אתה רוצה לעשות בחיים לאורך זמן.

אנשים בינוניים או שמחפשים כסף בעבודה "קלה" נפלטים מהמשרות הרציניות בשוק מהר מאוד.

אחרי שתענה לעצמך על זה - נוכל לכוון אותך יותר טוב.

דבר אחד - כל הקורסים וההסמכות והמני מסלולי קיצור שמבטיחים משכורות ותעסוקה אחרי קורס של חצי שנה שנה - הם לא יותר מסיפורי סבתא.

(מצד שני , QA בהרבה מקומות ובטח שטכנאי PC - זה לא ממש ב"שוק")

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שעובד ב QA כבר קרוב ל 4 שנים אני יכול להגיד לך שאני מרוצה מאוד מהבחירה שעשיתי. לא למדתי פיתוח כיוון שקשה לי עם זה, מעולם לא הייתי טוב במתמטיקה ולוגיקה ויש מזה הרבה בפיתוח. גם ב QA צריך ראש כן. שלא תבין לא נכון, יכולת לפתרון בעיות, עבודת צוות, ניהול זמן, סדר, אנגלית מצויינת. אם כמו שאתה אומר אתה טוב בפתרון תקלות או בעיות ופיתוח לא ממש מעניין אותך, אתה יכול ללמוד QA, להשתלב בתעשיה, תוך כדי עבודה תוכל ללמוד איך המערכת עובדת, תוכל לשבת עם מפתחים וללמוד מהם ויותר מאוחר ללמוד פיתוח ולהשתלב בזה. אגב, יהיה לכך ערך מוסף מאוד גבוה כיוון שחברות מעדיפות מתכנתים שמכירים גם עבודה של QA, מפתח שעשה QA יודע בדיוק מה לבדוק לפני שהוא משחרר את קטע הקוד שלו.

בהצלחה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדידס - תתפלא כמה בהרבה מקומות זה שאתה היית QA בקושי מזיז להם כשהם מחפשים מפתח.

ברוב המקומות זה אפילו לא נחשב לניסיון רלוונטי.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם הכיוון הוא תכנות, יש מסלול אחד שאני מכיר בארץ שבאמת מייצר בוגרים טובים, וזה של מכללת "סלע". כמה מהמתכנתים הטובים שקלטתי הגיעו משם. מסלול המצטיינים שלהם "יהלום" בפרט, מספק עובדים מעולים עם הכשרה מקצועית באמת טובה ורלבנטית לתעשיה (לא כמו בוגרי אוניברסיטה שברוב המקרים יוצאים עם ניסיון ב-C ו-SQL Server 2000 במקרה הטוב...). אין מה להשוות עם הרמה של קורסים אחרים.

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במשפט אחד :

אתה מחפש קיצורי דרך וזה לא מומלץ, עזוב אותך שטויות - לך ישירות לתואר ראשון בתחום שמעניין אותך.

הנדסאים שמתקדמים לסמנכ"ל וטכנאים שנהיים מנכ"לים אלו סיפורים שמתאימים לכאלו שהיו שם בשנות ה90.

כיום עם הנדסאי הסיכוי שתתקבל לתפקיד פיתוח כלשהו דיי קרוב לאפס.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, אם הכיוון הוא תכנות, יש מסלול אחד שאני מכיר בארץ שבאמת מייצר בוגרים טובים, וזה של מכללת "סלע". כמה מהמתכנתים הטובים שקלטתי הגיעו משם. מסלול המצטיינים שלהם "יהלום" בפרט, מספק עובדים מעולים עם הכשרה מקצועית באמת טובה ורלבנטית לתעשיה (לא כמו בוגרי אוניברסיטה שברוב המקרים יוצאים עם ניסיון ב-C ו-SQL Server 2000 במקרה הטוב...). אין מה להשוות עם הרמה של קורסים אחרים.

תוכנית לימודי C#.NET של "סלע" אכן עשתה לי רושם טוב בזמנו כשבחנתי את הנושא ביחד עם קרוב משפחה (בדקנו את כולם אני חושב) שרצה ללמוד בשביל לשים דריסת רגל בתחום ולנסות להבין את הדברים שמפתח תוכנה נאלץ להתמודד איתם ברמה הבסיסית ביותר.

כשהתחיל ללמוד שם בזמן האחרון הם עשו לו רק בלגן בראש בגלל תוכנית הלימודים שמציגה את הדברים בסדר לא נכון, ספרות מאוד מאוד בעייתית (הם נותנים חוברות מודפסות שהן ממש על הפנים) ומרצים חלקם טובים וחלקם על הפנים.

לזכותם ייאמר שהם באו לקראתו כאשר ביקש לעזוב ולא עשו בעיות.

נכון להיום הוא לומד בעזרת מורה פרטי ומשתמש בספר שהמלצתי לו לאחר בחינת הנושא בשבילו:

Head First C# (Make sure you buy the last edition available, I think 2nd edition is the last one)

ספר מעולה ומתאים מאוד למי שרוצה ללמוד פיתוח תוכנה בדוטנט ואין לא שום ניסיון קודם בפיתוח בכלל.

כמו שנאמר לפני, אם אתה רוצה לקחת את הנושא בשיא הרצינות אז רק תואר באונברסיטה.

(במקומות שאני עבדתי בהם לא קיבלו לעבודה ללא תואר מאונברסיטה נחשבת או ניסיון צבאי)

אגב, אני מהנדס תוכנה עם 10+ שנים ניסיון בפיתוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחרון התחיל כמתכנת ו-14 שנה אחרי (בלי כל תואר נוסף) הוא סמנכ"ל הפיתוח וה-CTO של החברה, יושב במרכז הפיתוח בטורונטו על משכורת ואופציות שמנות, וחי חיים טובים. התעודה רק פתחה לו את הדלת, הוא התקדם כי מדובר באחד מאנשי הפיתוח המבריקים שפגשתי (ופגשתי בלי להגזים כמה מאות) שיכול להאכיל חצץ את טובי המהנדסים, מכל בחינה.

עם כל הכבוד ובלי פילוסופיות מיותרות, 14 שנים בשביל להתקדם לסמנכ"ל פיתוח זה לא הרבה מדי בשביל אחד האנשים המבריקים ביותר, לדברייך?

דרך אגב, סליחה על הבורות, אבל איך אדם יכול להיות מנכ"ל (CTO) וסמנכ"ל (פיתוח) באותו הזמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי סינדרלה נהייתה סמנכלית בן לילה, בחיים האמיתיים אף אחד לא יחלום אפילו על תפקיד בדרג ניהולי כזה לפני עשור נסיון ניהולי,אלא אם סטארטאפ שכל אחד שם סמנכל למשהו.

אני יכול להגיד לך שלי מעל לתריסר שנות נסיון בפיתוח,ניהול פרויקטים וכל מה שמסביב, ורק עכשיו אני חושב שאולי אני יכול להתאים לתפקיד כזה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...