Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי גטס 2004 ידני - מילוי שמן גיר

lanyadoo
שימו לב! השרשור הזה בן 4506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שי שלום,

בדיקת מפלס שמן גיר ידני ברכבך מתבצע בצורה הבאה.

1. החנה את רכבך במקום מפולס ותעלה את הרכב על בוקים.

2. בתחתית התיבה קיים בורג מילוי בצורת משושה, פרק את הבורג.

3. הכנס את האצבע (לא משהו אחר :-D) לתוך פתח המילוי ובדוק שמפלס השמן בגובה החלק התחתון של פתח המילוי

לאחר הבדיקה/מילוי יש להרכיב אטם/דיסקה חדשה על הבורג.

השמן המומלץ לרכבך הינו SAE75W-85.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תעלה את הרכב רק על 2 בוקים מקדימה - הוא כבר לא יהיה מפולס והבדיקה לא תהיה מדוייקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היכן רשמתי שיש להרים את הרכב על זוג בוקים בלבד ?

יש המון פיתרונות יצירתיים. זוג בוקים+סטנדים, או לעלות על מדרכה עם זוג הגלגלים אחורים+זוג בוקים,4 בוקים, לחפש בנין יישן שהכניסה למקלט היא מחוץ לבניין ובירידה למקלט יש בדרך כלל 'בור' שניתן להעמיד מעליו את הרכב, להרים את הרכב עם מנוף.

לחפור בור ולעמוד עם הרכב מעליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי שלום,

בדיקת מפלס שמן גיר ידני ברכבך מתבצע בצורה הבאה.

2. בתחתית התיבה קיים בורג מילוי בצורת משושה, פרק את הבורג.

3. הכנס את האצבע (לא משהו אחר :-D) לתוך פתח המילוי ובדוק שמפלס השמן בגובה החלק התחתון של פתח המילוי

לאחר הבדיקה/מילוי יש להרכיב אטם/דיסקה חדשה על הבורג.

השמן המומלץ לרכבך הינו SAE75W-85.

לא בתחתית

.בתחתית פקק ריקון.בורג מילוי נמצא בחלק צדדי של התיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ לטובת החלפת שמן גיר, הרכב זהה לרכבו של פותח האשכול.

מצורפות 2 תמונות, אני רק צריך אישור שאלו אכן בורג הניקוז ובורג המילוי (בהתאמה). כמו כן, מבקש המלצה לשמן גיר. מרק המליץ פה על 75W85 ואילו בספר הרכב מצויין 75W90. מה עדיף? האם זה שמן סינטטי מלא?

img0056bv.jpg

img0060hp.jpg

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי הולך על פי ספר הרכב בנוגע לצמיגות אך אני ממליץ לך לנסות להשיג ספר רכב הכי מעודכן שיצא-ייתכן שבאמת חל שינוי בדרגת הצמיגות של שמן הגיר.

שמני הגיר בשנים האחרונות נהפכו לסינטטיים ולדעתי אכן מדובר כאן בכאלה. יתרה מזאת, מה שאתה צריך לשים לב אליו הוא התקן של שמן הגיר-דהיינו API GL4 או API GL5. שים לב ש API GL 5 לא תואם לכל תיבות ההילוכים ויש גם טענות שמסתובבות באינטרנט על כך שהוא לא חי טוב עם תמסורות מסוג מתכת מסויים וגורם לשחיקה מוגברת שלהן. בדוק את התקן הנדרש.

לגבי המלצה לשמן גיר-יש כמה חברות טובות שיעשו את העבודה כגון castrol או motul. מקסימום תרים טלפון למוסך היבואן ושאל במה הם משתמשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימנתי לך את בורג הריקון.

שמן בצמיגות 75W90 קיבולת של כ-2.15 ליטר.

בדגמים מסויימים ניתן גם 75W80 או 75W85 (נדמה לי החל משנת 2005).

img0056bv.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...