Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ממשפטני בעניין תאונת דרכים "קטנה"

שימו לב! השרשור הזה בן 5005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

מבקש עזרתכם מהמבינים בעניין.

לפני יותר משנה (05/2009) פגעתי ברכב אחר מאחור.

מיד לאחר תאונה מסרתי לנהג מרכב שנפגע את כל הפרטים שלי (הצגתי רישיון נהיגה, ביטוח חובה וכו').

לאחר ואני פגעתי מאחור ברכב אחר פניתי לחברת ליסינג של רכב שלי, הודעתי ושילמתי השתתפות עצמית.

יש לי הערכת שמאי לגבי תיקון של רכב השני(הנפגע).

לאחר שנה ושלוש חודשים קיבלתי טלפון מ-"מגשר חיצוני" שהוגשה נגדי תביעה ע"י נהג של רכב הנפגע.

תביע הוגשה בבית המשפט לתביעות קטנות.

לפני כחודשיים התקיים דיין בבית משפט. אני כמובן לא נכחתי כי מעולם לא קיבלתי שום הודעה.

בבית משפט קיבלתי עותק מהדיון שהיה והתברר שתביעה הוגשה גם נגדי וגם נגד חברת ליסינג.

בהחלטת הדיון נקבע דיון נוסף בעוד מספר חודשים.

שוב, לא ראיתי כתב תביע ואינני מבין למה הוא תובע איתי.

ביררתי עם חברת ליסינג ההם טוענים ששולם חשבון מלא לנפגע.

מה אלי לעשות ואיך להתנהג מול חברת ליסינג (ששילמתי לה השתתפות עצמית) ומול התובע?

האים להגיע לגישור יחד עם חברת ליסינג?

תודה

יבגי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש מחברת הליסנג צילום של השיק ששלחה לבעל הרכב הנפגע.

אני מניח כי הוא חתם גם על קבלה שבקבלת התשלום ששולם לו אין לו יותר תביעות בגלל התאונה.

עם שני אלה בידך תשלח לבית המשפט ותבקש לסגור את התיק.

אם לא תקבל את זה מחברת הליסינג תבין כי אולי לא שילמו לבעל הרכב הנפגע

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך יתכן שמוגשת תביעה בבית דין והנתבע לא מקבל את כתב התביעה והזמנה לדין?

על פי ההנחיות בכתב התביעה יציין התובע את שמו המלא, מספר ת"ז, כתובת ומספר טלפון של הנתבע.

האם ראית את כתב התביעה שהוגש נגדך, והאם היו מצויינים בו שמך וכתובתך?

אילו היית מקבל את כתב התביעה במועד, ההגנה שלך פשוטה: צרף את המסמכים המעידים כי הודעת לחברת הליסינג על התאונה וכי שילמת השתתפות עצמית בגין תיקון נזקי התאונה.

מישהו יכול להסביר מה תפקידו של "מגשר חיצוני"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ראיתי כתב תביעה, קיבלתי בבית משפט רק פרוטוקול מהדיון הראשון ובא רשום רק שם שלי ללא כתובת ושם של חברת ליסינג גם ללא כתובת וטלפון.

"מגשר חיצוני" – תפקידו להגיע לפשרה בין הצדדים לפני דיון הבא בבית משפט. ההסכם שיתקבל אצל מגשר יקבל תוקף פסק דין.

שוב, התביעה נגדי ונגד חב' ליסינג, אך לגישור מזמינים רק אותי. איך לגרום לכך שחב' ליסינג תגיע לגישור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שחברת הליסינג שלך עובדת עליך.

אם הנפגע היה מקבל ממנה את הכסף סביר שהוא לא היה תובע.

לך לחברת הליסינג וברר איתה מה בדיוק היא עשתה עם הנפגע.

אם שילמה , קבל את כל המסמכים לכך אם לא שילמה , תעמוד על כך שתשלם ותמנע את כל המשפט.

אם תסרב , אני מקווה שלך יש את הקבלה ששילמת לה עבור ההשתתפות העצמית שלך.

המגשר מנסה רק להביא את הצדדים להסכם. הוא לא יכול לכפות הסכם. אם הוא לא מצליח חוזרים לבית המשפט להמשך התיק.

אני מתפלא איך מונה מגשר בכלל כי למינוי מגשר צריך את הסכמת שני הצדדים.

איך אין לך כתב תביעה. בתיק בית המשפט חייב להיות כזה . לך וצלם אותו.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההתנהלות לא נראית לי תקינה.

בכתב התביעה הראשון שהוגש לבית משפט לתביעות קטנות צריכים היו להיות רשומים כל הפרטים שלך (כולל כתובת ומספר ת.ז.) והיית אמור לקבל את כתב התביעה בדואר לכתובתך.

אם לא החלפת כתובת או נמנעת מלקבל דברי דואר שנשלחו אליך, הייתה אמורה להנתן לך ההזדמנות להגיש כתב הגנה.

מכיוון שלדבריך דווחת על התאונה במועד ואף שילמת השתתפות עצמית, ככל הנראה חברת הליסינג לא פיצתה את הצד הנפגע או שיש מחלוקת בין הצדדים לגבי גובה הפיצוי. האם יש בידך את כל המסמכים התומכים בטענתך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום רב,

בפניך שתי אפשרויות ושתיהן טובות:

האחת, להופיע לגישור במידה והוזמנת או שהוצע לך להתגשר, שם תוכל לומר את גרסתך ולנמק מדוע אינך חב בתשלום.

האפשרות השניה, תוכל לוותר על גישור (במידה וגישור הינו רשות ולא חובה) ולהופיע בבית המשפט ביום שנקבע לדיון ולשכנע את השופט בצדקתך.

לעניין כתב התביעה, הנני מציע לך לפנות לבית המשפט ולבקש במזכירות לראות את התיק לאחר שתתצטייד במספר ההליך, ולצלם משם את כל החומר, כולל התביעה, וכך תוכל להגיש כתב הגנה כמתחייב.

בברכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5005 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...