Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עזרה לטיפול ראשוני בגוזל ציפור דרור

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי בחצר המון קנים של ציפורי דרור, אני די אוהב את העניין כי בשבתות כשאין תנועת מכוניות שומעים רק ציפורים וזה נחמד לי.

הכלב מצא גוזל בחצר שכנראה נפל מהקן שלו.

הגוזל עם נוצות כמו של בוגר, אבל עדיין לא הגיע לגודל המלא שלו וגם יש לו קצת צבע צהוב במקור.

1. הוא לא מצליח להחזיק את עצמו בעמידה אבל הרגליים כן פעילות! זאת אומרת שאין לו כוח\שיווי משקל מספיק כדי להחזיק את עצמו.

2. ההורים תיצפתו עלי בלי הפסקה כשלאח מהם אוכל בפה, אבל מה אני יכול לתת לגוזל לאכול זמנית?

3. אין לי שמץ מאיזה קן הוא נפל, מה שבטוח זה שהוא חייב קן כדי לשרוד, יש משהו שאני יכול לבנות ולשים ליד העץ גבוהה? כרגע שמתי אותו בתוך העדנית של אחד העציצים בחצר ככה שלהורים שלו תהיה גישה להאכיל אותו. שמתי לידו פרוסת לחם וכלי מים בשביל ההורים.

אני אשמח לכל מידע שיוכל לעזור לי בעניין כדי שהגוזל לא ימות.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לברר מה ניתן להאכיל אותו עם מזרק פלסטיק.

הדרך הטובה ביותר להאכיל גוזלים של ציפורי שיר היא לתת להוריהם לעשות את זה.

אם הגוזל ערום וללא נוצות יש לנסות להחזירו לקן שממנו הוא נפל. אם אלה גוזלים שכבר יכולים מעט לעוף מוטב להחזיר אותם למקום שבו הם נמצאו ולצפות מהצד - לראות אם ההורים יגיעו. ההורים יכולים גם לעזור לפרחון לעלות על עץ. אם ההורים לא מגיעים לאחר שעה יש לקחת את הגוזל ולטפל בו.

הדבר הנכון לעשות, לפי חוק הגנת חיות הבר, הוא להעביר את הגוזל לרשות מטפלת מוסמכת שהם רשות הטבע והגנים או עינת מהסאפארי. מידע במדור ´עזרה ראשונה´ באתר. ראו כאן

http://www.yardbirds.org.il/sos/sos.htm

הגוזלים שמותר, על פי החוק, לגדל, הם של עורבים ויוני-בית בלבד, כי הם מוגדרים כמזיקים ואינם מוגנים על פי חוק הגנת חיות הבר

חשוב לציין שגידול גוזלים הוא דבר מסובך ואחוזי ההצלחה בו קטנים, במיוחד אם הגוזל עבר טראומה של נפילה ושל רעב והתייבשות קודם לאיסופו.

אסור לקחת סתם גוזלים מהקן כדי לגדלם או להאכילם אלא במקרה שאנו יודעים שההורים נפגעו או נטרפו ולא יוכלו להאכיל את הגוזלים. האכלת גוזלים שנלקחו ללא סיבה מוצדקת מהקן עלולה לגרום למותם או במידה וישרדו - להחתמתם, דבר שיזיק להם כל ימי חייהם.

דרך ההאכלה - באמצעות פינצטת פלסטיק להחדיר בזהירות לגרון של הגוזל כשהוא פוער את פיו.

בלילה לא מאכילים אלא מכסים בבד את התיבה שבה מצויים הגוזלים ונותנים להם לישון.

האכלת גוזלים של ציפורי שיר

את הגוזלים מאכילים בעיסה שמורכבת מחלמון של ביצה קשה, מעורבב בלחם , עם מעט מים ומעט סובין עושים עיסה ומאכילים כל עשר דקות בגוש קטן. רצוי, מידי פעם, להוסיף זבוב או חרק אחר . יש להימנע מהאכלת יתר.

הדרך הטובה ביותר להאכיל גוזלים של ציפורי שיר היא לתת להוריהם לעשות את זה.

אם הגוזל ערום וללא נוצות יש לנסות להחזירו לקן שממנו הוא נפל. אם אלה גוזלים שכבר יכולים מעט לעוף מוטב להחזיר אותם למקום שבו הם נמצאו ולצפות מהצד - לראות אם ההורים יגיעו. ההורים יכולים גם לעזור לפרחון לעלות על עץ. אם ההורים לא מגיעים לאחר שעה יש לקחת את הגוזל ולטפל בו.

הדבר הנכון לעשות, לפי חוק הגנת חיות הבר, הוא להעביר את הגוזל לרשות מטפלת מוסמכת שהם רשות הטבע והגנים או עינת מהסאפארי. מידע במדור ´עזרה ראשונה´ באתר. ראו כאן

http://www.yardbirds.org.il/sos/sos.htm

הגוזלים שמותר, על פי החוק, לגדל, הם של עורבים ויוני-בית בלבד, כי הם מוגדרים כמזיקים ואינם מוגנים על פי חוק הגנת חיות הבר

חשוב לציין שגידול גוזלים הוא דבר מסובך ואחוזי ההצלחה בו קטנים, במיוחד אם הגוזל עבר טראומה של נפילה ושל רעב והתייבשות קודם לאיסופו.

אסור לקחת סתם גוזלים מהקן כדי לגדלם או להאכילם אלא במקרה שאנו יודעים שההורים נפגעו או נטרפו ולא יוכלו להאכיל את הגוזלים. האכלת גוזלים שנלקחו ללא סיבה מוצדקת מהקן עלולה לגרום למותם או במידה וישרדו - להחתמתם, דבר שיזיק להם כל ימי חייהם.

דרך ההאכלה - באמצעות פינצטת פלסטיק להחדיר בזהירות לגרון של הגוזל כשהוא פוער את פיו.

בלילה לא מאכילים אלא מכסים בבד את התיבה שבה מצויים הגוזלים ונותנים להם לישון.

האכלת גוזלים של ציפורי שיר

את הגוזלים מאכילים בעיסה שמורכבת מחלמון של ביצה קשה, מעורבב בלחם , עם מעט מים ומעט סובין עושים עיסה ומאכילים כל עשר דקות בגוש קטן. רצוי, מידי פעם, להוסיף זבוב או חרק אחר . יש להימנע מהאכלת יתר. נלקח מהאתר "המרכז לטיפוח ציפורי הבר בחצר הבית" .

אני לא חושבת שתצליח לטפל בו, זאת חיה ששייכת לטבע, והגוזל לא תמיד שורד .

בכל זאת, הרבה בהצלחה .

אני כמעט בטוח שמדובר במשימה שתדרוש זמן רב ממך עיתותייך בידייך?

שכן שלי גידל גוזל של עורב והתענוג הגדול ביותר היה שהגוזל הזה זכר אותו בבגרות.

היה מגיע לבית מדי פעם.

ירון

החתימה הלכה לטייל ותיכף תשוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני טועה,ברגע שנגעת בגוזל ההורים שלו יפסיקו להתייחס אליו וידחו אותו (משהו עם העניין של ריח).

אני זוכר שזה תקף לגבי כל מיני סוגים של בעלי חיים,אם אני לא טועה גם כלפי גוזלים וכו'.

:roll:

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עורבים ?

מי רוצה לגדל עורבים ?!

לא חיה רעה ?

יונים אני מבין. אמנם דיי טינופת, אבל חיה חביבה.

למישוה פה יצא להפריח יונים?

זו ממש חוויה מתקנת.

לראות אותם עפים יחד ועולים לשמים בצורת בורג ומחפשים את הכיוון הנכון.

כשהייתי בכיתה י', חבר שלי ריסק לעצמו את הצורה עם סקייטבורד ממונע ולא הגיע ללימודים במשך איזה חודשיים.

מאחר והיו לו אז לפחות כ200 יונות דואר בבית (תחביב של האבא) אז 2 חברים שבאו לבקר אותו, הביאו יונות דואר

שנשים לו פתק.

נאמר לנו שהיונים יעשו סיבובים בשמים כדי לחפש לפי השמש את הכיוון.

לפני השחרור, המורה הציע לשחרר אחת אחת. לי משום מה היה נראה שזה לא טוב ככה. ושיחררנו יחד.

הן עלו לשמים בתנועה סיבובית.

אנחנו היינו בפ"ת באזור רחוב העצמאות למי שמכיר ועל היונים היה להגיע אל בית החבר אשר ממוקם באשקלון.

אחרי שעלו, הן לקחו כיוון מסויים, והמורה אומר, רגע, אבל אשקלון זה בכלל לצד השני.

לא עבר רגע, והיונים "עצרו", עשו עוד 2 סיבובים וביחד ממש תיקנו ולקחו את הכיוון הנכון.

חברים, זה דבר מרתק לראות !

היונים הגיעו לפי דבריו של חבר שלי, לאחר פחות מחצי שעה. שזה גם מרתק בפני עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני טועה,ברגע שנגעת בגוזל ההורים שלו יפסיקו להתייחס אליו וידחו אותו (משהו עם העניין של ריח).

אני זוכר שזה תקף לגבי כל מיני סוגים של בעלי חיים,אם אני לא טועה גם כלפי גוזלים וכו'.

:roll:

ההורים עמדו כל הזמן במרחק כמה מטרים ממני ועקבו אחרי לבדוק מה אני עושה עם הגוזל, לאחד מהם היה גם תולעת בפה מוכנה לגוזל. אני מניח שהם כן יטפלו בו.

הבעיה איתו זה שהוא לא יודע לעוף, וגם לא מצליח לעמוד לבד כרגע. הפחד העיקרי זה חתולים כרגע כי מידי פעם הם מרשים לעצמם להיכנס לחצר ולחפש מציאות. מוזר לי שמצד אחד הוא כולו מנוצה אבל לא מסוגל לעומד על הרגליים, הוא דוחף עם הרגליים וגם אוחז עם הציפורניים אבל לעמוד לבד אין סיכוי.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנו יש גינה וקרו לנו תופעות כאלו מדי פעם.

לאבא שלי היה נסיון עם גוזלי תוכים שגידלנו (בעיקר דררות, אבל עבד גם לקוקטיילים) והוריהם משום מה הפסיקו לטפל בהם:

היינו ממקמים אותם בכלוב נפרד ומבודד, משיגים קצת ענפים דקים להרגשת הקן ונורת להט קרובה שתשמור על חום הגוף.

לגבי האכלה - את הגוזלים הגדולים יותר היינו מאכילים עם דייסת תינוקות במזרק פלסטיק.

הצלנו ככה מספר גוזלים וזה עבד.

שיהיה בהצלחה.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5135 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...