Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכון רישוי בנשר מאשר הכהייה של השמשות הקידמיות ברכב [כ"ע]

bmw ricer
שימו לב! השרשור הזה בן 5085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום ביקרתי במכון הרישוי טסטקאר בכניסה לנשר. במכון הרישוי עצמו יש שלט ענק "השחרת חלונות באישור משרד התחבורה". התעניינתי ושאלתי את אחד הבוחנים בקשר לנושא והוא הפנה אותי למקום שמשחיר חלונות בתוך המתחם של המכון רישוי. הבחור מביא תופס של משרד התחבורה לחלונות האחוריים ולשמשה האחורית! וחלונות כהים מקדימה עד 50 אחוז. עם התפסים האלה אתם עוברים טסט באותו מכון רישוי עם השחרה של החלון האחורי והחלונות מקדימה עד 50 אחוז כמו שאמרתי....

השחרה עם הניילון ולא בתנור!

מי שלא מאמין מוזמן ליראות בעצמו. אני לא בא לפרסם את המכון רישוי רק לסגור את הנושא הזה פעם אחת ולתמיד, כי כל שני וחמישי נפתח על זה תרד ויש פה הרבה אנשים שמגיבים שלהשחיר שימשה אחורית זה אסור וחלונות מקדימה בהשחרה עדינה זה אסור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

האם זה נרשם ברשיון הרכב?

כי אם לא, אני די בספק עד כמה זה תקף.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשים שלט כזה על מכון רישוי זה כמו לומר:

אנחנו קומבינטורים בחסות משרד התחבורה.

מה טוב בכלל בחלונות שחורים חוץ מלהפוך את הרכב לרכב פשע?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, מה יגיד בוחן משטרתי, כאשר יראה את החלונות הכהים מקדימה והשמשה האחורית.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך זה נראה בפעם האחרונה שאני חיפשתי מסמך רישמי בנוגע לחלונות כהים וע"פ זה פעלתי , משמע, שמתי וילון שחור סטנדרטי (מקורי) בחלון האחורי והישחרתי את חלונות הנוסעים מאחור, וזהו.

בבקשה:

עבור

חברי האיגוד

הנדון : תקנות התעבורה (תיקון מס' 15) התשס"ה 2005

ביום ה-18/8/2005 חתם שר התחבורה מר מאיר שיטרית על מס' תיקונים לתקנות ותקנות חדשות שחלקן נוגעות לפעילות מכוני הרישוי.

נתבקשתי ע"י מר שמעון אברהם ראש תחום בכיר רכב, להעביר את התקנות הרלוונטיות אל מכוני הרישוי.

תיקון תקנה 356 – תקנה זו מתייחסת לציפוי שמשות הרכב, התיקון לתקנה אומר, שאין להתקין ציפוי כל שהוא על השמשה הקדמית והאחורית והשמשות שליד המושבים הקדמיים.

לכן: מותר להתקין ציפוי לשאר שמשות הרכב.

תוקף תקנה זו החל מה-27/10/05

תקנה 318 א' תקנת משנה (ב) אחרי חד תחמוצת הפחמן(CO) יבוא סיבובי סרק . אחרי פסקה (2) יבוא

ברכב המונע במנוע בנזין ששנת ייצורו 1995 או אחריה לא תעלה תכולת חד תחמוצת הפחמן (CO)בגזים הנפלטים מהרכב כאשר מהירות סיבובי המנוע 2000 סיבובים לפחות על 0.3 וערך הלמבדה (הערך המתקבל מהיחס שבין יחס כמות האוויר והדלק הנכנסים בפועל למנוע לבין יחס כמות האוויר והדלק הנדרשים תאורטית לשריפה מושלמת במנוע) יהיה בין 0.97 ל- 1.03 .

הבדיקות האמורות בתקנת משנה (ב)יבוצעו בהתאם להנחיית הקהילה האירופאית EC 96/96 אשר הופקדה לעיון הציבור באגף הרכב שבמשרד התחבורה, ובמכשיר בהתאם להנחיה האמורה שאישרה מעבדה מוסמכת.

ופרשנות לתקנה זו: החל מה-27/3/06 כל רכב בנזין יהיה חייב להיבדק ע"י מכשיר המסוגל לבדוק סיבובי מנוע, חום מנוע, ולמבדה. בדיקה זו תערך בנוסף לבדיקה השנתית ואושר עבורה סכום של 24 ₪

כולל מע"מ. (פרטים מדויקים יותר יישלחו בקרוב)

לאחרונה , הוציא איגוד מכוני הרישוי בקשה להצעות מחיר מכמה יבואנים למכשירים אלו ועל הספק

שנבחר ע"י וועדת המכרזים באיגוד תבוא הודעה נוספת.

תקנה 322: המתייחסת לבדיקת צמיגי הרכב , בקרוב נקבל הוראת נוהל המתייחסת לתקנה זו.

תקנה 325 : בתקנה325(ב) לתקנות העיקריות במקום 20% מערכו הנמוך יבוא 30% מערכו הגבוה.

הכוונה לבדיקת הבלמים ברכב ולהפרש בכוח הבלימה בין שני הגלגלים הנבדקים על אותו סרן.

הפרש זה כבר תוקן ע"י מתקיני התוכנות במסלולי הרישוי בכל המכונים.

בכבוד רב

אבי גלנצר

יו"ר האיגוד

10 בנובמבר 2005

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כניראה שיש משהו שאתם ואני מפספסים כי למשל בפיאט בראבו החדשה השימשה האחורית מגיעה כהה מהחברה כאופציה וזה רכב פרטי ולא מסחרי. יש עוד כמה רכבים משפחתיים שניתן לרכוש מהחברה עם שימשה אחורית כהה מהחברה.

אין לי כח לסרוק לכם את הקטלוגיים שלקחתי בפיאט אבל מי שלא מאמין שיכנס לסוכנות של פיאט וישאל. לא חושב שרשום לו ברשיונות שיש לו חלון אחורי כהה...

אני גם בטוח שאין פה שום קומבינה...קומבינה זה משהו שעושים בשושו שאף אחד לא ידע, בטח ובטח שלא מפרסמים בשלט של 2 מטר על 5...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 356(ד) הנמצאת בתוקף כיום קובעת: "לא ירשם או יחודש רשיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות ליד המושבים

הקדמיים המותקנות בו, כולן או מקצתן צופו בחומר ציפוי בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת".

מכוניות שמגיעות עם חלונות כהים מהמפעל במקור מותרות לשיווק. התקנה לאחר המסירה אסורה, ממש כמו פנסי קסנון. וזה שהמכון מחזיק

שלט ענקי שלכאורה מתיר את זה, לא משנה את החוק. זה רק מוכיח שהאכיפה בישראל - כלפי בעלי המכוניות וכלפי בעלי מכוני רישוי - לוקה בחסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי וויכוח רב עם חבר שלי שרוצה להשחיר את השמשה האחרית.

ובשיחה פשוטה למשרד הרישוי , התברר שאכן הדבר מאושר.

כמו כן, הדבר גם נבדק אל מול בוחן רכב של משרד הרישוי.

בנוסף היכן שחבר שלי מבצע את ההתקנה של המערכת שלו, ושם ביצע השחרה של חלונות אחוריים , גם נבדק ואכן מאושר על ידי משרד הרישוי.

אני יודע שהתקנות בפועל רשומות שלא, אך אכן לאחרונה עברה תקנה שמאשרת זאת.

שוב לא האמנתי עד שבוצעה השיחה הזו למשרד הרישוי. ובשיחה נאמר שאכן ניתן להשחיר שמשה אחורית ברכב, וברגע שאנחנו מעוניינים, עלינו לפנות באופן טלפוני למשרד הרישוי והם ישלחו לנו בדואר טופס מאשר מטעמם, ובכל מקרה או משפגש עם שוטר, זה קביל , היות ויש את החותמת ואישור של משרד הרישוי.

שוב ידוע שהנושא מורכב ויש אנשים שיגידו שאני מבלבל את המוח, לאור התקות שהועלו פה למעלה,

אך הרמת טלפון למשרד הרישוי יכולה לפתור זאת.

- BLUE HONDA CIVIC EX EF (ED4) D16Y8 1991

- BLUE HONDA CIVIC ES FD 2008

- Black HONDA CIVIC HATCH 5DR 2006 manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום ביקרתי במכון הרישוי טסטקאר בכניסה לנשר. במכון הרישוי עצמו יש שלט ענק "השחרת חלונות באישור משרד התחבורה". התעניינתי ושאלתי את אחד הבוחנים בקשר לנושא והוא הפנה אותי למקום שמשחיר חלונות בתוך המתחם של המכון רישוי. הבחור מביא תופס של משרד התחבורה לחלונות האחוריים ולשמשה האחורית! וחלונות כהים מקדימה עד 50 אחוז. עם התפסים האלה אתם עוברים טסט באותו מכון רישוי עם השחרה של החלון האחורי והחלונות מקדימה עד 50 אחוז כמו שאמרתי....

השחרה עם הניילון ולא בתנור!

מי שלא מאמין מוזמן ליראות בעצמו. אני לא בא לפרסם את המכון רישוי רק לסגור את הנושא הזה פעם אחת ולתמיד, כי כל שני וחמישי נפתח על זה תרד ויש פה הרבה אנשים שמגיבים שלהשחיר שימשה אחורית זה אסור וחלונות מקדימה בהשחרה עדינה זה אסור.

"תופס" [במילרע] של משרד התחבורה זה פקח שתופס את מי שמשחיר?

או "טופס" [במילעיל]?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נעשה את זה יותר פשוט,

היות וישנם בפורום מספר בעלי מקצוע שמכירים את התקנות \ הוראות - נבקש יפה:

האם יש מישהו שיכול להעלות הנה את התקנה החדשה (או לחילופין התיקון לתקנה הקיימת) המאפשרת את השחרת החלון האחורי ברכב?

האם יש כאן מישהו שיכול לסרוק טופס לדוגמא של משרד הרישוי כפי שנאמר הודעה או שתיים מעליי ?

במידה ואכן יועלו הנה הטפסים \ עידכונים הנ"ל - נוכל לרוץ בהמונינו לביצוע ההשחמות השונות .

חג עצמאות שמח לכולם.

תומר.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BMW Racer

תודה על העידכון :mm_yeah:

מה קשור רכב פשע?? :roll:

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשים שלט כזה על מכון רישוי זה כמו לומר:

אנחנו קומבינטורים בחסות משרד התחבורה.

טמפרטורת פנים הרכב. בזמן שהרכב חונה בשמש הוא מתחמם מאוד מבפנים ולא נעים להיכנס אליו.

עם השחרת חלונות זה מוריד את הטמפרטורה בצורה משמעותית ואני חושב שגם מסנן קרני UV.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...