Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיים חוק נגד שטיפת רכב?

שימו לב! השרשור הזה בן 5526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני תמיד שוטף עם דלי ...כאילו 2 אבל זה לא ממש משנה

1 דלי קטן לספוג עם סבון ואחד רק עם מים ומטלית ד"א היום שטפתי ככה גם

וגם לדעתי יוצא יותר סבבה כי אתה רואה כל דבר קטן מקרוב ויותר כיף גם...

גם השם משפחה שלי שמלוב/שמילוב סחתיין! :wink:

ועכשיו לעניין, כבר חפרתי על זה באתר אוטוספורט לפני מעל שנתיים ואני אומר שוב...

אני לא יכול להשתמש בפחות מ-4 דליים וזה יוצא יותר מים מאשר שטיפה של כמה שניות בצינור + דלי עם סבון בצד.

זה נורא מעצבן לשטוף עם דלי אבל מה לעשות.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 102
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מוזר..אני שוטף מכונית עם דלי קטן לסבון ודלי של 10 ליטר להוריד את הכל.

כל הלכלוך יורד כי אני מוריד אותו עם מטלית והיד שלי, אני רואה הכל ויודע לשים לב ללכלוך שנתפס.

בסוף אני עוד עושה ווקס ששומר עליו נקי טיפה יותר זמן (הוא דוחה מים שבד"כ מביאים איתם אבק).

והאמת גם אם האוטו לא נקי לא קרה כלום. שיהיה מים פה בארץ ברמה שפותחים את סכר דגניה ושואהבים מים מהמאגרים שעולים על גדותיהם יהיה אפשר להשקיע מים באוטו :)

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעד לבזבז כמה שיותר מים כדי לייבש יותר את הכינרת וככה לגרום לממשלה לפעול בכיוונים אחרים מה שבעתיד יוריד את כמות הצריכה שלנו מהכנרת ואז היא תעלה חזרה ואפילו עוד נזכה לראות מים זורמים לים המלח שמיובש באופן קבוע (נדמה לי יצחק תשובה רצה לבנות צינור מים מאילת לים המלח רק כדי שהוא לא יתייבש, כמה נוח לממשלה לתת לאדם פרטי לעשות את זה?).

מי שבעד הממשלה וטוען שזה שלא יורד גשם זה לא באשמת הממשלה, תחשבו טוב טוב על העמותות צדקה.

גם הממשלה לא אחראית לכל אותם נזקקים, אבל בכל זאת נוח לממשלה שגוף פרטי יממן את הנזקקים האלה בדיוק כמו שנוח לממשלה להפיל עלינו האזרחים את החיסכון במים.

אם מצב הדלק היה זהה לכנרת, והיתם יודעים שיש אפשרות אחרת חוץ מדלק, גם אז היתם אומרים שהממשלה לא אשמה בזה שהיא לא מביאה פיתרונות אחרים?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם השם משפחה שלי שמלוב/שמילוב סחתיין! :wink:

ועכשיו לעניין, כבר חפרתי על זה באתר אוטוספורט לפני מעל שנתיים ואני אומר שוב...

אני לא יכול להשתמש בפחות מ-4 דליים וזה יוצא יותר מים מאשר שטיפה של כמה שניות בצינור + דלי עם סבון בצד.

זה נורא מעצבן לשטוף עם דלי אבל מה לעשות.

מה אתה שוטף , האמר ?

אני שוטף קורולה יפייפיה עם דלי אחד

והיא יוצאת יותר יפה ומבריקה מכשיצאה מהמפעל .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תומר, ברוב המקרים ההיגיון שלך נכון, אולם לצערי הפעם אינני מסכים איתך.

לכנרת יקרה נזק בלתי הפיך אם היא תרוקן לגמרי. יש מתחתיה לא מעט מעיינות מליחים, אשר נביעתם אינה מתאפשרת תודות ללחץ שמי הכנרת מפעילים עליהם. במידה ומי הכנרת יגמרו, למעשה לא יהיה עוד דבר שיחסום את נביעת המעיינות המליחים, והכנרת תתמלא במים שאינם ראויים לשתיה.

יש לציין שגם אם המצב הזה יקרה ולאחריו יבוא חורף מבורך בגשמים, עדיין לא יהיה אפשר לשתות את מי האגם.

מסכים לחלוטין שממשלות ישראל לדורותיהן חטאו בהזנחה פושעת של מצב הכנרת ומציאת פתרונות אלטרנטיביים, אבל זה לא אומר שלא נותר עדיין דבר שאפשר לעשות כדי לנסות להציל ממנה משהו.

לגבי הפרוייקט של תשובה: קוראים לו "תעלת הימים". מספיק לקרוא חוות דעת של מומחים כדי להבין איזה אסון אקולוגי הדבר הזה יכול לעשות במידה והוא אכן יצא לפועל.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה מה לעשות להצלת הכנרת, אבל למה זה צריך לבוא בצורת צימצום השימוש שלנו במים? כי לממשלה לא אכפת?

הרי בסופו של דבר כמה שלא תצמצם, עדיין כמקור יחיד למים הכנרת תתייבש ולא יעזור כלום. אז למה מראש לא לפנות לאפיקים אחרים ושכולם ירוויחו מהעניין? למה לחכות לרגע האחרון ולחלק לנו שעוני חול שימדדו לנו 4 דקות במקלחת או שתהיה חלוקת מים קצובה לכל בית?

הכנרת לא תתייבש למצב שאתה מתאר אלעד, מקורות מסוגלים לשאוב עד גובה מסויים של מים ואני מאמין שהגובה הזה נמצא בטווח שהכנרת לא תיפגע מהמעיינות המליחים.

אם אני לא טועה גם חלק מהמעניינות האלה מטופלים בצורת שאיבה שלהם החוצה מהכנרת.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חלק ממי המעיינות המליחים נשאבים מחוץ לכנרת באמצעות אותה תעלה נודעת הזורמת בצמוד לה. ועדיין, אני לא הייתי מסתמך על כך באופן מוחלט.

מעבר לכך, המדינה ממילא אינה מסתמכת על הכנרת כמקור המים היחיד, אלא משתמשת גם במאגר אקויפר החוף.

אגב, ידעת שמי האקויפר נחשבים לאיכותיים יותר ממי הכנרת, ושרוב המים של תושבי המרכז מגיעים ממנו?

אני בהחלט מסכים שיש לפנות לאפיקים אחרים ושהממשלה חייבת לנקוט בצעדים. יחד עם זאת, גם בהנחה שימות המשיח הגיעו וחבורת האפסים המכונה בטעות "ממשלת ישראל" באמת תתחיל לפעול ברצינות, מתקן התפלת מים הוא דבר שלא נבנה מהיום למחר, אלא מדובר כאן בפרוייקט שאורך לכל הפחות מספר לא מועט של חודשים, ולכן איננו פטורים מהחובה לצמצם את צריכת המים.

אגב, אני גם מאמין ששטיפת רכב באמצעות צינור עם ראש אקדח חסכונית יותר משטיפה באמצעות דליים, אולם בשל הרצון לא לעבור על החוק אני מקפיד על שימוש בדליים כאשר אני שוטף את הרכב.

זה בעליל פחות נוח, פחות יעיל וכנראה גם לא פחות חסכוני, אבל אין מה לעשות.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אההה הינה האשם!!! בגלל אנשים שמנקים עם צינור המצב של הכינרת על הפנים.

תעשו טובה, מישהו פעם בדק כמה מים מבזבזים בצבא? אולי אני עוד צעיר לדבר בכלליות, אבל בתקופה הקצרה שהייתי בבה"ד 10, הספקתי לראות שמנקים תאולם למידה שם, 3 פעמים ביום, בכמות מטורפת של מים, ולמה? - כי ככה הרס"ר רוצה

נקי או לא נקי, המים יבוזבזו.

אני לא אומר שלא צריך לחסוך, אבל אם כבר - להסתכל על אלה שבאמת מבזבזים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, יש לי האמר H3, מאיפה אתה יודע? או סתם ניחשת?

ועכשיו ברצינות, צריך 2 דליים כדי לשטוף את האבק + דלי סבון + עוד דלי לשטוף את הסבון.

סה"כ 4 דליים.

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די נו VW אל אם כן יש לך פייתון הרכב שלי יותר גדול משלך ועם דלי קטן וסמרטוט אני מעיף את כל הלכלוך ואז עוד דלי גדול לשטיפה כללית של הכל.

אני מזמין אותך לראות את התוצאות (אני כנראה אשטוף אותה שיתחמם קצת בחוץ ויהיה נעים להתעסק עם המים ).

תנסה גם אתה לעשות כן :)

כבר לא מחפש מנוע 2 ליטר לסיירה. פינטו או לא פינטו.

השימוש במידע הינו על אחריות המשתמש בלבד, על כל המשתמע מכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חח מי ששוטף עם יותר מדלי אחד בטח ממש שופך את הדלי על האוטו במקום עם סמרטוט :hihi:

אני שמתי לב שעם דלי אז אני עומד איזה 2-3 דקות וממלא אותו מים (וזה מספיק) ואז עובר על כל האוטו עם סמרטוט ואחרכך מנגב עם הג'ילדה,

אבל מתי שאני שוטף עם צינור אז מספיק 5 שניות לכל חלק באוטו בערך, ואז עובר עם הסמרטוט וג'ילדה..

בקיצור יוצא שעם צינור אני משתמש בפחות מים.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מוריד על הרכב 2 דליים לפני תחילת השטיפה עם הסבון, אז אתה משפשף את החול על הצבע!

זה גורם לסריטות לדעתי. מה עוד... לפעמים אני ממלא 2 דליים עם סבון כי המים בראשון הופכים שחורים,

אבל זה קורה כשהרכב מלוכלך יותר מהרגיל.

עם צינור משתמשים בפחות מים זה נבדק כבר 100 פעם!

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חלק ממי המעיינות המליחים נשאבים מחוץ לכנרת באמצעות אותה תעלה נודעת הזורמת בצמוד לה. ועדיין, אני לא הייתי מסתמך על כך באופן מוחלט.

מעבר לכך, המדינה ממילא אינה מסתמכת על הכנרת כמקור המים היחיד, אלא משתמשת גם במאגר אקויפר החוף.

אגב, ידעת שמי האקויפר נחשבים לאיכותיים יותר ממי הכנרת, ושרוב המים של תושבי המרכז מגיעים ממנו?

לא מדוייק.

אקוויפר החוף, כיוון שנוצל בצורה קיצונית וכן בגלל הזיהום הרב וחדירת מי הים לתוכו (בנייה מאסיבית לאורך קו החוף) - כבר נציל הרבה פחות לטובת שימוש למי שתייה. כמות הבארות שהיו בקו החוף ונסגרו מאז שנות ה-90 (עקב המלחת יתר) היא מדהימה ומדאיגה.

המאגר הגדול (יחסית) של מי השתייה בארץ נקרא אקוויפר ההר, ונמצא למרגלות ההרים, החל מהר הכרמל ועד לאיזור ב"ש (יתיר). דוגמה טובה היא תחנת השאיבה הכי גדולה שנמצאת ליד מבצר אנטיפטרוס (אפק) בראש העין. עדות להתייבשות היא הביצה הגדולה שהייתה עד לפני כ-15 שנים ליד המבצר, ושנעלמה עקב שאיבת יתר. השאיבה הפיראטית שמתבצעת בשטחים ע"י הפלסטינים ממש לא עוזרת למצב.

לכל אלה שחושבים שהממשלה אשמה במשבר המים (הממשלות הקודמות, ליתר דיוק) ולא תפקידנו הוא לחסוך -

אתם צודקים במאה אחוז בעניין האשמים. המשבר היה ידוע מראש במשך שנים (עקב גידול האוכלוסיה, העלייה ברמת החיים וזיהום מקורות המים), אבל האוצר בחר להתעלם ולא לפתח את נושא ההתפלה.

כיום סוף סוף יש התעוררות והקמת מפעלי התפלה, אבל עד שאלה יהיו מוכנים - חובה על כ"א לחסוך בכל מקום בו הוא יכול, אחרת - כפי שאלעד הסביר, תיווצר המלחה של מקורות המים שלנו, אשר תהיה בלתי הפיכה.

אז 3-4 שנים קדימה, צריך שכ"א יעשה מאמץ ויחסוך את הליטרים הבודדים שהוא יכול. תכפילו 20 ליטר (2 דליים) במליון מכוניות ותראו כמה מים זה יוצא. אפשר להביא את אותה דוגמה מכל תחום, החל משטיפת שיניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5526 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...