Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבדל בין הקבלים!

mooch
שימו לב! השרשור הזה בן 7475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם......

התענינתי בקבלים. מישהו יכול להגיד לי מה ההבדל בינהם?? המחיר שונה וכולם פאראד 1

מה זה קבל עם צג דיגיטלי

http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/ProductDetail.aspx?ProductID=11646

http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/ProductDetail.aspx?ProductID=12541

http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/ProductDetail.aspx?ProductID=12540

http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/ProductDetail.aspx?ProductID=11648

http://www.onlinecarstereo.com/CarAudio/ProductDetail.aspx?ProductID=13553

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל יהיה בעיקר במחיר משום שהחברות הללו לא מייצרות את הקבלים אלא קונות מחברה אחת או שתיים שמייצרות לכלל התעשיה. כל קבל של חברה מוכרת יהיה טוב בצורה מספקת (הרבה פעמים גם אחד כזה של חברה פחות מוכרת).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה חברה אבל לא אותה סדרה. כמה RCA יש ללייטנינג אודיו? הם נשמעים שונה אחד מהשני? עוד דרך לעשות כסף.

אם ישנם הבדלים בנתונים אז הם בדרך כלל לא חשובים כמו למשל קבל שיכול לעבוד ב20V ודברים כאלה. נתונים שחשובים הם התנגדויות פנימיות נמוכות ESR/ESL אבל בכל מיני בדיקות מצאו שההבדלים זניחים ולרוב הנתונים זהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדלים.......

אבל המחירים נעים בהבדלים של עד 30 שזה הרבה כסף...

איזה קבל היית לוקח??

אם כסף היא הבעיה אז את היותר זול, אם לא אז את זה שנראה יותר יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותה חברה אבל לא אותה סדרה. כמה RCA יש ללייטנינג אודיו? הם נשמעים שונה אחד מהשני? עוד דרך לעשות כסף.

אם ישנם הבדלים בנתונים אז הם בדרך כלל לא חשובים כמו למשל קבל שיכול לעבוד ב20V ודברים כאלה. נתונים שחשובים הם התנגדויות פנימיות נמוכות ESR/ESL אבל בכל מיני בדיקות מצאו שההבדלים זניחים ולרוב הנתונים זהים.

הRCA היותר טובים שלהם לא עולים יותר כסף בטענה שהם נשמעים יותר טוב.

בגלל שהם בנויים יותר טוב ושזורים בצורה יותר מדויקת.

אבל אתה צודק, הרבה חברות מייצרות כבלים צבעוניים שמושכים את העיניים ועולים הרבה כסף.. אבל לא תורמים כלום.

הדאגה היחידה בקנייה של כבלים היא חסינות לרעש.

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הRCA היה דוגמא כללית של קבלת תוצאה סופית דומה למרות ההפרשים במחיר.

תשאל נציג של כל חברה שמייצרת RCA והוא יאמר לך שהיקרים נשמעים טוב יותר. ברכב יש גם את העניין של חסינות לרעשים אז זה עוד שיטת שיווק.

גם בנוגע לחסינות לרעשים אין הסכמה, אם אני לא טועה RC למשל אמר שאין חשיבות לTWISTED או לא אבל מצד שני הוא פעם המליץ על כבל CAT5 שמשתמשים בו לתקשורת מחשבים ובדיקה שעשה EDDIE RUNNER הראתה שהוא מאוד רגיש להשראויות בניגוד לקבל RCA פשוט לגמרי שלא היה רגיש. ככה שלך תדע מי צודק. מניסיון אישי שלי לא היה אף פעם הבדל בין TWISTED, לרגיל, ליקר ולזול. אבל בכל זאת הכבלים הבאים שלי הם TWISTED מכסף :p

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק, לשמוע כבלים אנחנו לא יכולים, והיקרים לא נשמעים יותר טוב.

כבל CAT5 הוא שזור - twisted ובגלל זה RC המליץ עליו.

אולי אתה מתכוון לכבל קואקסיאלי, שהוא לא מתאים, ולמסקנה הזאת הגיע RC לאחר הרבה מחקרים.. ובזכותו היום משתמשים ב twisted.

כבל קואקסיאלי לא מתאים בגלל שההבדל הפיזיקלי בין הפין המרכזי של הRCA לשילדה החיצונית גדול.

בכבל TWISTED ההבדל מצטמצם בצורה כזאת שכל כבל נמצא במיקום פיסיקלי זהה ביחס לשני.. בגלל השזירה.

עכשיו ככל שהשזירה תיהיה מדויקת יותר ככה הכבל יהיה חסין טוב יותר לרעש.

(בגלל זה חסינות לרעשים היא לא שיטת שיווק.. ככה אני מבין מהדברים של RC.)

בגלל זה יד אדם לא יכולה לשזור כבל בצורה כזאת בגלל שהמרחקים לא יהיו שווים.

RC ודוד נבון מסרו את ההמצאה שלהם ל monster cable וכך הומצאו ה XLN שהם הכבלים הטובים ביותר לפי הטכנולוגיה של השניים.

הינה ת'רד מעניין בנושא:

http://www.carsound.com/UBB/ultimatebb.php?ubb=get_topic;f=1;t=021545#000000

ודברי RC:

"bojmir--less than a decade ago just about everybody in car audio used coax wires--if you don't believe me look up some old mags--there was even "triple shielded wire"--it was universally believed that the "shield" protected against noise--the fact is that the shield should have been called a "noise antenna"--dave and I spent several years teaching that we should use twisted pairs instead of coax wires that were designed for vhf (very high frequencies like radio and radar) getting everyone to realize that the shield was anything but a "noise filter" was not easy but eventually Monster released their XLN--it was based on a design submitted to them by dave and me--and it was a sucess--in 1995 we designed the 5.0 for Esoteric and it has also been a big success--in more recent years nearly everyone has copied those original designs and some are good copies and some are not so good--here's what to look for--if it has a shield forget it--small twisted pairs spaced closely together with thin insulation on the conductors themselves--the overall outside jacket size can be large--in fact larger is better if it is outside the conductor pairs--and in the case of multiple channels the twisted pairs should be as close together if not woven together--a cable meeting these discriptions will have minimal noise pickup-- "

"paul--remember one single fact and you will never have to wonder about this again--if shielding works at all it can only work at very high frequencies--it doesn't matter about the circuit topology or the components or anything else--if you have RF interference shielding can help but that type of noise is never a problem in a car so shielding is never gonna work in a car--no matter what--but it can act as an antenna and pick up low frequency noise by creating a current loop because it can cause a slight magnetic imbalance with the signal conductors--there is just no need for shielding in a car--open up one of your amps or eq's or head units--do you see them full of shielded wire--do they have problems?? and don't say "well they are shielded by their cases"--have you ever seen an amp that would not work because it's case was off??? i know that old habits die hard but the facts speak for themselves-----no there is NO need for shielding.................. "

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מתכוון לCAT5. בתחום הכבלים דווקא RC אכזב אותי כי ניתן למצוא (עכשיו שאין הארכיב קצת יותר בעייתי) כל מיני סתירות לדבריו של אנשים אחרים ואפילו שלו עצמו במשך השנים ובעיקר לזה שהוא המליץ על הCAT5. אבל כנראה שכשכסף מוערב גם הוא פתאום קצת פחות אובייקטיבי :(

דרך אגב הידעת שבויכוח בפורום הכללי על הבעיה הישראלית פלסטינאית הוא פשוט המליץ לפתור את הבעיה בלהפיל עליינו ועליהם פצצת אטום?!?! מה אני אגיד לך גם אצלו יש חורים :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה הוא אמר?

אם תחשוב על זה... ניראה לי שהוא באמת צודק :)

כבר 700 שנה אנחנו הורגים להם והם לנו.. תאמין לי על סתם

ולא יהיה לזה סוף...

אז ככה הוא רואה את זה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7475 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...