Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרשת דוד נמרי - אורן קיפניס והתנהלות מועדון החמש

ירון פ
שימו לב! השרשור הזה בן 6060 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וטוב שכך - אין לפוליטיקה מקום בשמירה על זכויותיהם של האספנים.

אמנם איני מגיבה כאן הרבה אבל אני עומדת מהצד ותומכת בכל הנעשה על ידי מקימי IVC.

מחזקת את ידיכם בכל.

יוליה

יש אנשים שמוציאים ממך את המיטב, אנשים נפלאים ונדירים. אני קוראת לו אהובי - אסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 286
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

למרות שאינני מסכים עם הגישה של ירון, זאב וחבריהם בהקמת המועדון החדש, עצם התנהלות ועד מועדון החמש בשנים האחרונות מעוררת תמיהות רבות.

למי שלא יודע - אני פרשתי/הופרשתי מכל תפקידיי במועדון אחרי 15 שנות פעילות רצופות, ע"י אותם חברי ועד דהיום (פחות או יותר....) מסיבות של אי-הסכמה מהותית על דרך התנהלות הועד וקבלת ההחלטות. כנראה שעשיתי זאת בזמן לפני שהרפש היכה במלוא עוצמתו כמו בפרשה הנוכחית.............

לפחות אני ידעתי לצאת בזמן כשהנפשות הפועלות טרם נחשפו בדברים אחרים.

כל שיש לי לומר כעת הוא שחבל שכך הולכת ודועכת פעילות יפה שמטרתה הייתה כה טהורה בהתחלה.

צר לי מאוד, כי מועדון החמש היה יקר לליבי במשך שנים כה רבות, והקדשתי לקידומו את מרבית שעותיי ושנותיי בשנים ההן.

אמנון אירמאי, לשעבר מזכיר מועדון החמש

(מהיווסדו ב-1985 עד שנת 2000)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבהרת דבריי לעיל:

אני לא מאמין שהיה ממש בטענות ובתביעות שהועלו כנגד קיפניס או נמרי - אלא יותר "מלחמות יהודים" ורצון להראות מי יותר חזק....

מהיכרותי עם הנפשות המעורבות, לדעתי לעצם הפרשה אין כל חשיבות (למרות שלכאורה היא מרכז העניין כאן). התנהלות וועד מועדון החמש לאורך השנים האחרונות תמוהה בעיניי במספר של מקרים, וזה גם הרושם שקיבלתי משיחות עם מספר חברי מועדון וחברים-לשעבר.

יותר מדי טענות (ואפילו תביעות לבית-דין-חברים) של הוועד נגד חברים, נגד פעילים, נגד מעשים של חברים, נגד דרישות וטענות-נגד מצד חברי המועדון עצמם, ועוד.

כאחד שעבר את המסכת ההזו (כולל תביעה נגדי שיצאה בלא-כלום, פיטורין, הדחה ועוד........) אני חושב שהאשם אינו בחברים ובמי שעשה למען המועדון אלא כנראה נכונה יותר האימרה "הדג מסריח מה......."

מועדון חדש המבוסס רק על תקיפת דרכו של המועדון הנוכחי לא יפתור את הבעייה כי לתוכו כנראה ייכנסו כל אותם אופוזיציונרים בלבד. גם הם לא יקבלו את מי שלא מסכים לדעתם או ישתדלו לנפותו או להוקיע אותו בהזדמנות ראשונה...... אינני חושב שהם יהיו שונים באופן קביעת דרכו של המועדון שלהם, כי גם שם לא תהיה דמוקרטיה והתחשבות ברצון החברים.

(מהיווסדו ב-1985 עד שנת 2000)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר אירמאי היקר

תרשה לי להתייחס להודעה שלך בדייקנות אם יורשה לי .

להבהרת דבריי לעיל:

אני לא מאמין שהיה ממש בטענות ובתביעות שהועלו כנגד קיפניס או נמרי - אלא יותר "מלחמות יהודים" ורצון להראות מי יותר חזק....

אדוני לא מאמין לטענות ולתביעות שהועלו כנגד מר קיפניס ומר נמרי , זכותך להאמין ולא להאמין למה שתרצה, אני בטוח שיש לך ניסיון רב ממני והיכרות עם האנשים . אך עדיין את יש טענות כאלה ואחרות שאתה הגדרת למלחמת "מי יותר חזק" .

לי כלא חבר מועדון החמש ולא מכיר אף אחד מהאנשים המוזכרים והלא מוזכרים, מבין דבר אחד, שיש טענות קשות נגד אנשים מסויימים כפי שאמרת - הסיבה פחות חשובה לדעתי במקרה הזה- וזה כבר ברור לכולם.

הטענות הללו לדעתי הן סיבה מוצדקת להקמת גוף אחר שמטרותיו המוצהרות הן כמעט אותו דבר של מועדון החמש (שיפור ושימור מעמד אספני הרכב בישראל ) שיעבוד במקביל .

אני לא מאמין שיש עשן ללא שריפה, במיוחד עם כל כך הרבה עשן . במקרה שטעיתי אז שני הגופים עם מטרות משותפות אמורים לעבוד יחדיו ולא אחד נגד השני .

מהיכרותי עם הנפשות המעורבות, לדעתי לעצם הפרשה אין כל חשיבות (למרות שלכאורה היא מרכז העניין כאן). התנהלות וועד מועדון החמש לאורך השנים האחרונות תמוהה בעיניי במספר של מקרים, וזה גם הרושם שקיבלתי משיחות עם מספר חברי מועדון וחברים-לשעבר.

י

אני הדגשתי את הקטע העיקרי שתפס את עיניי שומבחינתי הוא לב העניין, אני לא בקיא בכל הפרשה הזו וגם לא באחרות, אך העשן והטענות ישנן וגם אני שמעתי וקראתי בעיקר, וכשאני קורא את מה שכתב אדוני מתחזקת בי האמונה שזה הדבר הנכון לעשות,הקמת מועדון חדש, עם מטרות דיי דומות למען ציבור אספני הרכב כך שבמקרה ויש איטרסים זרים במועדון הוותיק אז הגוף החדש תהיה לו היכולת לבלום אותם .

יותר מדי טענות (ואפילו תביעות לבית-דין-חברים) של הוועד נגד חברים, נגד פעילים, נגד מעשים של חברים, נגד דרישות וטענות-נגד מצד חברי המועדון עצמם, ועוד.

כאחד שעבר את המסכת ההזו (כולל תביעה נגדי שיצאה בלא-כלום, פיטורין, הדחה ועוד........) אני חושב שהאשם אינו בחברים ובמי שעשה למען המועדון אלא כנראה נכונה יותר האימרה "הדג מסריח מה......."

אני לא מכיר את האימרה, אך אם הבנתי נכון אז אני מסכים . אני בטוח שרוב חברי מועדון החמש עם אנשים ישרים שעובדים ותומכים במטרות . אך כשיש קומץ קטן עם כוח רב שמתחיל לפעול למטרות זרות אז ..... ולזה אני קורא הדג המסריח . עם עקירת הדגים המסריחים לא נראה לי שתהיה איזושהי בעיה בהתנהלות המועדון .

מועדון חדש המבוסס רק על תקיפת דרכו של המועדון הנוכחי לא יפתור את הבעייה כי לתוכו כנראה ייכנסו כל אותם אופוזיציונרים בלבד. גם הם לא יקבלו את מי שלא מסכים לדעתם או ישתדלו לנפותו או להוקיע אותו בהזדמנות ראשונה...... אינני חושב שהם יהיו שונים באופן קביעת דרכו של המועדון שלהם, כי גם שם לא תהיה דמוקרטיה והתחשבות ברצון החברים.

תרשה לי לחלוק עם מה שאמרת ,

הגוף החדש הוקף לפי מה שהבנתי בגלל הטענות נגד התנהלות חלק מהדברים במועדון ולפי טענתך כמנוסה "תמוהים" ולא דווקא בגלל פרשה זו או אחרת ולכן סיבת הקמת הארגון היא אכן הטענות נגד מועדון החמש אך הוא לא הוקם כדי לתקוף את המועדון אלא למה שכתוב ואני אצטט מידיעות אחרונות :

""הגוף החדש בא לענות על צרכיהם של אספני הרכב, כדי לשמור על זכויותיהם ועל יכולתם לאסוף, לשפץ ולקלוט כלי רכב בעלי מורשת מוטורית נוספים""
המטרה היא אחת כפי שהוגדרה כמה פעמים, סיבת ההקמה דיי ברורה לכולם . אני לא רואה פסול שיהיו חברים במועדון החמש וגם במועדון IVC החדש הרי מטרותיהם זהות ברובם .

ואחרון חביב אחרי שכבר שמתי לב למשהו שתפס את עיניי והיא החתימה של אדוני ,

(מהיווסדו ב-1985 עד שנת 2000 - אם לא ימחקו גם אותי מההיסטוריה של המועדון.........)

אם לא ימחקו גם אותך מההיסטוריה של המועדון, החשש ואי הוודאות מכל הטענות והשמועות קיים גם אצלך וזו סתם הערת ביניים תמימה :)

בברכת חג שמח,

פאדי עואוד

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבהרת דבריי לעיל:

מהיכרותי עם הנפשות המעורבות, לדעתי לעצם הפרשה אין כל חשיבות (למרות שלכאורה היא מרכז העניין כאן). התנהלות .

אמנון - אתה לא ממש דמות אובייקטיבית, ולמיטב זכרוני יש לך אפילו קשר כזה או אחר עם האדונים נמרי וקיפניס (האם תגובתך השנייה, המבהירה, נובעת מטלפון ממי מהשניים שביקש להבהיר שוב את העניין ??). בכל מקרה אם תקרא היטב את החומר המצוי בשירשור זה ולא תאזין לטענות השיקריות שמעלים השניים הללו אתה תבין שיש כאן מעשה חמור מאין כמוהו אשר נעשה על ידי השניים.

מעבר לכך באם אין לטענתך ממש בטענות שמועלות כנגד השניים - מדוע לא תבעו בבית משפט את עלבונם?? אולי כי יש ממש בטענות?? אולי כי פרצופם האמיתי יתגלה בפומבי?? תחשוב אמנון, תחשוב.

יותר מכך - שים לב לנזק האדיר שמר נמרי גרם לענף האספנות המוטורית בארץ - פילוג במועדון החמש, איומים בהליכים משפטיים בכדי להשיג זיכוי שאינו מגיע לו, הכפשות חוזרות ונשנות של אנשים טובים, מהלכים שגרמו לפגיעה בגוף המנהל את המועדון ועוד...

לעניין דחיקתך מחוץ למועדון החמש - שהרי הייתי נוכח בעת דחקו אותך החוצה. ואם אומר באובייקטיביות, למיטב הבנתי, לא היתה בררה אלא להוביל למהלך שגרם לדחיקתך.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה ששירשור זה נפתח באוף טופיק, ולא באספנות היא העובדה, שהוא לא הייה שורד שם, כי שם זה הפורום הרשמי של מועדון החמש עם אוטונומיה בלעדית, דבר שנותן לגיטימציה לאחראי הפורום שם למחוק כל דבר שנוגד את הכללים שהם קבעו ואשר נתפסים אצלם כפוגעים בשמו של המועדון בצורה זו או אחרת, בו בזמן שאצל כל בר דעת זה נקרא ביקורת.

נפתח שירשור שמפנה את הקוראים לכתבה שפורסמה בעניין התארגנות חדשה "אספני כלי הרכב הארצישראלים" וכמובן התפתח שם דיון בעד ונגד.

מצד אחד הוא של מועדון החמש, שאני חברה בו שמתנגד וזה צפוי, המגיב הראשי זהו אבי נוף, שחוזר ומדגיש שהוא מדבר בשמו בלבד והוא אינו שלוח של ההנהלה, עלי לציין שאבי נוף הוא חבר וועד, מתבטא בצורה מאד קורקטית, ושוזר פה ושם רמיזות על שמועות שמתייחסות לגופו של אדם.

מהצד השני ירון פרץ "מאספני כלי הרכב הארצישראלים" מתבטא בצורה שלא משתמעת לשני פנים , להבדיל אין רמיזות אין, אלא עובדות ועדות ממקור ראשון ולהלן צילום של מה שנכתב על ידו ונמחק ע"י אחראי פורום בטענה שזה הייה במסגרת שיחה פרטית ולא ראוי לפרסום ללא אישור.

ירון שקבל על כך ונמק את עמדתו כפי שתוכלו להווכח צונזר בשנית.

אני חייבת לציין ששלוחי הוועד מגוייסים ליצור קשר עם "בעייתיים" ולנהל אתם שיחות פרטיות, ברור שכשחושפים מה שנאמר בשיחה לעיתים קרובות הם מכחישים ובכל מקום שמתאפשר להם הם פשוט מוחקים, אמר לי יורם בינור "אני לא מאמין הם פועלים בשיטות של השב"כ" והוא יודע זאת טוב.

להלן הטקסט שצונזר לשיפוטכם:

52440707qp7.jpg

וגם:

77327880rg8.png

לילה נפלא

אירית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבהרת דבריי לעיל:... .

הייתי חבר הנהלה בחלק מהתקופה בה היה מר אירמאי מזכיר מועדון החמש, לי זכורים לא מעט ויכוחים בעיקר, אבל לא רק עם היו"ר בתקופה האמורה, עיקר הבעיה עמידה בלוח הזמנים, נשמרו אצלי הפרוטוקולים שנכתבו ע"י מר אירמאי עצמו, יש שם אפילו סנקציה במקרה של פיגור בהגשת עבודה. מר אירמאי לא עשה עבודתו לשם שמיים וקיבל עבור שרותיו שכר הולם, הבעיה שנשכר לשמש כמזכיר, בפועל נהג לעיתים כמנכ"ל.

ובקשר להערה על תקיפת המועדון הנוכחי, נראה כי מר אירמאי הצטרף לעוד כמה שלא מבינים כי האנשים המצטרפים הם לא דווקא אופוזיציונרים, אלה אנשים שקצה נפשם, ובעברית פשוטה נמאס, מתברר שיש חיים אחרי מועדון החמש, ותתפלא הבעיה כלל לא עם המועדון שאתה נמנה עם מקימיו, אלא עם ההנהלה היום.

וכמעט לסיכום. כתב עו"ד פרץ, ואני מבהיר כל מי שמצטרף יודע וקרא את המצע, כל אחד יודע למה לצפות ובעיקר למה לא.

ולי לא נותר אלא להציע לך להצטרף בהקדם, בסופו של יום תוכל גם לתרום משהו מנסיונך.

לבסוף הרשה נא לי הערה אחת, חתימתך בנסיבות אשר עזבת אינו מוסיף לך כבוד, למה אתה מציין אם כך מזכיר מועדון החמש לשעבר ? - זאב

zeev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה ששירשור זה נפתח באוף טופיק, ...

לילה נפלא

אירית

תמימים שכמוכם, ואני הייתי בטוח שאתם יודעים כבר עם מי יש לכם עסק, למה בדיוק ציפיתם כאשר הוא רואה שאין מה להגיד נכנסת לפעולה הדקטטורה הנאורה, זוכרים ?

אבל זה בסדר, ואנשים מבינים שאפשר לרמות מידי פעם מישהו , אבל אי אפשר לרמות את כולם תמיד. - זאב

zeev

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מר נמרי מבטיח לפרסם את גירסתו המלאה לפרשה בפורום קלאסיות בתפוז לכל המעוניין ....

זה צריך להיות מעניין כיוון שזאת תהיה הגירסה הראשוה והרשמית שלו לפרשה-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבודו מתייחס לזה? או להודעה אחרת ?

כיוון שנכונות לפרט בשיחה את השתלשלות האירועים היתה כבר בעבר.

מה שהיה חסר היא נכונות לפרסם תגובה בכתב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, התחיל כבדיחה כניראה של מישהו מוכר, אבל יש הבטחה גם לגירסה של מר נמרי שמעולם לא נשמעה והייתי מעוניין לשמוע!אגב בשיחה טלפונית איתו אמר לי בזמנו שיפרסם אותה, ואני שמח שהוא עושה כך-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה ששירשור זה נפתח באוף טופיק, ולא באספנות היא העובדה, שהוא לא הייה שורד שם, כי שם זה הפורום הרשמי של מועדון החמש עם אוטונומיה בלעדית, דבר שנותן לגיטימציה לאחראי הפורום שם למחוק כל דבר שנוגד את הכללים שהם קבעו ואשר נתפסים אצלם כפוגעים בשמו של המועדון בצורה זו או אחרת, בו בזמן שאצל כל בר דעת זה נקרא ביקורת.

נפתח שירשור שמפנה את הקוראים לכתבה שפורסמה בעניין התארגנות חדשה "אספני כלי הרכב הארצישראלים" וכמובן התפתח שם דיון בעד ונגד.....עובדות ועדות ממקור ראשון ולהלן צילום של מה שנכתב ..... ונמחק ע"י אחראי פורום בטענה שזה הייה במסגרת שיחה פרטית ולא ראוי לפרסום ללא אישור.

ירון שקבל על כך ונמק את עמדתו כפי שתוכלו להווכח צונזר בשנית.

אני חייבת לציין ששלוחי הוועד מגוייסים ליצור קשר עם "בעייתיים" ולנהל אתם שיחות פרטיות, ברור שכשחושפים מה שנאמר בשיחה לעיתים קרובות הם מכחישים ובכל מקום שמתאפשר להם הם פשוט מוחקים, אמר לי יורם בינור "אני לא מאמין הם פועלים בשיטות של השב"כ" והוא יודע זאת טוב.

להלן הטקסט שצונזר לשיפוטכם:

52440707qp7.jpg

וגם:

77327880rg8.png

לילה נפלא

אירית

אולי זה הזמן לשחרר את פורום האספנות מהכותרת "הפורום הרשמי של מועדון ה-5".

מעבר להאשמות המועלות כאן ומעידות לכאורה על שימוש לרעה בפורום ע"י המועדון, עצם קיומו הטרי של מועדון נוסף הוא סיבה מספקת להפיכת הפורום לפורום אספנות לכל חובבי האספנות, ללא שיוך כזה או אחר.

שהרי לא יעלה על הדעת, להפוך את פורום הספורט המוטורי למשל, לפורום של עמותה כזו או אחרת בתחום.

(add lightness' (Colin Chapman'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בהחלט.

יש גם המון אספנים שלא חברים בשום מועדון שנהנים לכתוב שם.

:mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah:

Every man has his own destiny: the only imperative is to follow it, to accept it, no matter where it leads him

Henry Miller

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...