Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפות 75 33

רנו
שימו לב! השרשור הזה בן 6376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ה-75 תוכננה כמכונית סלון שהתחרתה בסדרה 3 בזמנו, הנעה אחורית מנועי פיאט 1.6 , 1.8 , 2.0

ה-33 הנעה קדמית , מנועי בוקסר 1.5 1.7

תחזוקה בעייתית ? , תלוי מי מחזיק אותה

A MACHINE , KEPT ALIVE BY HIS LOVE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק ט, אתה מטעה את השואל!

באלפא 75 מעולם לא היו מנועי פיאט, אלא מנועי אלפא טוריים קלאסיים בנפחים שציינת, וגם גרסאות טורבו למנוע 1.8 ו-2.0 ליטר כמו גם גרסת V6 2.5 ליטר שנועדה לשוק האמריקאי.

מנועי פיאט? לא היו כאלו באלפא 75.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובמה בדיוק הטעה איציק את השואל?

לידיעתך: מנוע הבוקסר גם הוא אינו פרי תכנון של פיאט אלא תכנון מקורי של אלפא רומיאו (הותקן לראשונה בסוד עוד בדגם הראשון שלה שיצא אי שם בסבנטי'ז המוקדמות).

לפותח השרשור: שאלת על שתי מכוניות כל כך שונות... האחת הנעה אחורית, יש כאלה שיגידו שהיא היתה האלפא האמיתית האחרונה. האחת היא ממשיכת דרכה של הסוד האגדית. רבים יגידו כי היא נופלת ממנה. אני אגיד, לעומת זאת, שאומנם לא יצא לי לנהוג "חזק" בסוד, אבל ה-33 לכשעצמה ודאי שאינה כזאת נוראה כמו שאולי חלק יתארוה. למעשה, היא די מהנה.

עלויות האחזקה לא אמורות להיות שונות בהרבה, קח בחשבון שעלות החלפים והעבודה ב-75 יקרים ביחס ל-33.

לשאלות נוספות, כמו שאופיר הגיב, אתה יותר ממוזמן לפנות לאתר מועדון אלפא רומיאו הישראלי שם תמצא מידע רב בנוגע לשאלותיך.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

***עריכה***

ALX, עכשיו שמתי לב עוד פעם, איתך הסליחה. מנוע ה-75 תוכנן ע"י אלפא רומיאו ולא ע"י פיאט.

צדקת במה שאמרת.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתיעץ בחברי מועדון אלפא

כי אני רוצה לשמוע חוות דעת מאנשים מבינים שלא "משוחדים"

חשוב לי העניין מאחר ושני המכוניות עומדות למכירה והיתי רוצה לקנות אחת מהן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחשיב עצמי לא משוחד...

מה אתה רוצה ברכב ? לפי זה אדע לכוון אותך. אין ספק שה-75 יותר מיוחדת ויותר "אלפא אמיתית" אבל עלויות אחזקתה יהיו גבוהות יותר וחלקיה קשים יותר להשגה.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבוקסרים של אלפא הם הקלים והפשוטים והזולים יותר להחזקה, הבעיה שאת רוב הדברים הטובים שהיו בסוד (הבוקסר הראשון של אלפא) הוציאו במעבר ל- 33 שגרמו לה להיות לא יותר מרכב בינוני.

ללא קשר האלפיסטים האדוקים רואים בו נטע זר.

אם כבר מנוע בוקסר חפש 1.5 או 1.7 8V ולא 16V (ב- 1.7) שהוא אולי חזק יותר אבל יקר משמעותית לתחזוקה, אל תצפה להתנהגות מרשימה והגה מדהים, זה פשוט לא קיים.

בוקסר נוסף שתוכל להכניס לרשימה היא הספרינט, להערכתי סיכוייך למצוא אחת במצב סביר קלושים בדומה לסיכוי למצוא סוד במצב סביר.

את דעתי על ה- 75 הבעתי בעבר, הרכב היה לא יותר מאשר בינוני ביום השקתו, יקר לתחזוקה ויספק לך בוודאות שעות מוסך רבות ולא זולות (הכל בהתייחס לדגמים שיובאו לארץ 1.6 ו- 1.8), ביצועים בקנה מידה של היום פחות מבינוניים.

אם תמצא 75 2.0 TS במצב טוב מאוד שווה לשקול אבל גם אז מאוד בזהירות עם רזרבות כספיות מתאימות.

אם באלפא חשקה נפשך לך על 156 מתבגרת במצב ט"מ עם הסטורית טיפולים מלאה וקווה לטוב, הכלים הישנים של אלפא שמורים לפריקים של אלפא שמוכנים להשקיע ובגדול.

Never drive faster than your guardian angel can fly

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד חשבתי על האלפות כמכוניות עם כל הבעיות שלהן

כמיוחדות ומרגשות וספרטיביות

וזה מה שאני מחפש אזו מהן תהיה הכי טובה בשבילי

עם כל זאת אני יודע שיש בעיות אחזקה ולכן צריך לקחת בחשבון את זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מתיעץ בחברי מועדון אלפא

כי אני רוצה לשמוע חוות דעת מאנשים מבינים שלא "משוחדים"

חשוב לי העניין מאחר ושני המכוניות עומדות למכירה והיתי רוצה לקנות אחת מהן

אני מקוה שברור לך שלמטבע תמיד יש שני צדדים.

אולי חברי מועדון אלפא רומיאו, לדעתך, משוחדים. מצד שני, מי שלא היתה לו מימיו אלפא גם עלול להיות משוחד - ודוקא לכיוון ההפוך.

עצתי (הלא משוחדת, לשם שינוי) : זה ששאלת את שאלתך פה זה טוב ויפה. כל שנותר לך לעשות כעת הוא לשאול גם את אנשי המועדון ולאחר מכן להחליט בינך לבין עצמך איזו מהדעות יותר מקובלת עליך ולפעול בהתאם.

לפסול מראש צד בדיון זה מעשה שכדאי להמנע ממנו.

בידידות ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,בעליה הגאים לשעבר של 75 1.8 הזרקה.

הרכב אמין מאוד!

סובל מבלאי אם קנית אחת לא שמורה אכלת אותה.

מחלות - קופלונג בדריישאפט,אלטרנטור ובעיות חשמל קטנות ומעצבנות מיליון ואחת מנורות בלוח השעונים.

אופי - רכב בעל הילוכים ארוכים מאוד יחסית מה שגורם לא לנצל את המנוע וחבל,אם בדריפטים אתה מעוניין לרכב חסר כוח וגם דרפנציאל נורמלי - LSD.

בסה"כ אחיזה מעולה הגה טוב ואפשר לומר האלפא האמיתית האחרונה עם טעם של פעם איכות בניה וסלון די מפואר עם כל מיני פינוקים שאין לאחרים בשנים האלה - מודל 91 הגה מתכוונן +הגה כוח +חלונות חשמל ונעילה מרכזית , פתיחת הבגאז מתוך הרכב ,ים מרווח פנים,אורות קריאה פלוס אורות סטדנדרט פנימיים - הרכב מציע המון ביחס לשקל והן זולות מאוד בשוק אחת מתוחזקת תפנק .

תתשתדל למצוא הזרקה הרבה פחות כאבי ראש.

אנוכי שעדיין חולם על אלפא 75 V6...

או על IMESA 75 . או טורבו מקורית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6376 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...