Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טסטר לבדיקת נתיכים ברכב-פרוייקטון הכולל תמונות

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 6270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך בדיוק אתה בודק עם טסטר בעל נורת ניאון (או נורה רגילה) של 4W קוטביות בצורה פשוטה ? אני סקרן לדעת.

מה הבעייה? התנין מחובר להארקה והנורה תאיר רק בחיבור ל [+] ולא תאיר בחיבור ל [-]. ולהפך. התנין מחובר ל [+] והנורה תאיר עם תיגע עם החוד על [-].

תבנה טסטר שבודק נתיכים סגורים(מיני-פיוז ללא חלוניות בדיקה), אני הראשון שקונה...

מרק, שלא תחשוב שאני קמצן, בין אוסף מנורות הביקורת שברשותי יש לי גם את זה:

SST97.gif

יקר, יעיל ושימושי. עושה מה שהטסטר שלך עושה ועוד קצת. עלה בזמנו 55$ (8 שנים ועדיין כמו חדש).

http://www.waekon.com/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 חודשים מאוחר יותר...
  • תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לאור השאלות הרבות שהתקבלו בפרטי בנוגע לבנייה של הטסטר מצורף עידכון שעשיתי לטסטר.

חיברתי כבל נוסף בצבע שחור באורך 50 סנטימטר עם תנין בקצה בכדי שיהייה ניתן לחברו למצבר (עכשיו הטסטר דומה לטסטרים של חשמלאים).

בדיקת נתיכים:

ניתן לחבר את הכבל השחור שבקצו מחובר תנין אל הקוטב השלילי של המצבר או גוף הרכב ובעזרת הבחון בצבע אדום יש לגעת בשני צידי הנתיך.

בדיקת קוטביות

יש לחבר את הכבל בצבע אדום לפלוס והשחור למינוס, במידה והחיבור בוצע נכון הלד האדום נדלק, במידה והחיבור בוצע הפוך הלד הירוק נדלק.

טסטר גמור-3.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנושא הפונקציונאליות לא אתייחס, נראה לי שזה נדון כבר מספיק. מרק 2 הערות לי אלייך:

1. היחידי שציין את זה הוא yosi05 שמגלה כרגיל בקיאות אדירה בחשמל. אם תיקח חוט באוויר ותנסה לבדוק את הרציפות שלו הרי שלא תגלה כלום כיוון שאין לבחון מקור מתח או חיבור לאחד כזה. באותה נשימה פיוז שרוף שמחובר לעומס מנותק (מפסק סגור נניח) לא ידליק את הלד מאותה סיבה כך גם מעגל שצריכתו קטנה. לכן אני ממליץ על חיבור לשקע המצית ושכלול המעגל.
  2. לד בניגוד לדיודה לא נועד לסבול מתח בקוטביות הפוכה. מתח בקוטביות הפוכה עלול לשרוף אותו לאורך זמן. לכן לא ניתקלתי מעולם בלדים הפוכים שמחוברים במקביל. במקרה של המעגל המקורי יש להוסיף 2 דיודות סטנדרטיות בטור לכל אחד מהלדים (בכיוון הלד). יש לשנות את ערך הנגד בהתאם תוך התחשבות במפל המתח על הדיודה. דיודה סטנדרטית ממשפחת 1n400X תעשה את העבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב, יש לך טעות הלד לא יישרף (בכול מקרה הטסטר עובד מצויין), בתיאוריה גם כוכב לכת יפול עלינו.

הסברים אחרי הסידרה 24.

במידה ואין לך סבלנות להמתין אז חפש באינטרנט מה זה BI-COLOR LED ותקבל תשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מרק אתה טועה, ובתור אחד שתמיד אוהב להיות יותר צדיק מהאפיפיור ככל שזה נוגע להמלצות יצרן אני מתפלא שאתה אומר משפטים כמו "בתיאוריה גם כוכב לכת יפול עלינו". בכל מקרה לא מדובר בשום תיאוריה. אתה מזכיר לי שוב את הויכוח על ההלחמות.

אני מכיר Bi Color LED וגם RGB LED- מכיר?

הלד שציינת מותאם להיפוך קוטביות ובכך מופעל הצבע השני. לד רגיל לא יכול לסבור מתח הפוך ותאמין לי, עבדך הנאמן כבר שרף כמה לדים ככה :-)

אל תכריח אותי שוב להביא הוכחה מהכתובים, אם אתה לא מאמין לי אתה מוזמן לחפש דפי יצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב,

נראה לי שמזמן לא עברת סידרת עינויים וחבטות :shock:

שני הלדים מחוברים במקביל בקוטביות הפוכה, כלומר תמיד לד אחד ידלוק לא משנה באיזה קוטביות עד כאן !.

הזרם יזרום כולו דרך הלד שדולק עם מגבלת זרם של 20 מילימאפר שתלוי גם במתח המקור, איך קראתם לזה בשרשור של מערכת ההצתה "הזרם זורם דרך איפה שקל לו", לכן דרך הלד השני יזרום אפס זרם גם בגלל שהמתח לא יגיע למתח פריצה אחרוני של לד שהינו 5 וולט בזרם נמוך מאוד.

אתה מוזמן לבנות את המעגל הפשוט ומעשי ולחבר מד זרם בטור לשני הלדים ולאחר מכן רק ללד אחד ולהווכח שכול הזרם זורם רק דרך הלד הדולק.

אז איך בדיוק הלד יישרף ?

בקשר ללד BI-COLOR אין שום תוספת מיוחדת שהופכת את הלד 'למתאים יותר'.

הפטנט של חיבור לדים בקוטביות הפוכה או דיודות נהוג גם במקרים של צורך בהגנה על מד S במכשירי קשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עורך את השרשור (ולמי שהספיק לקרוא את מה שהיה רשום במקור, טעות שלי, לא עבדתי עם השרטוט מולי).

אביב,

נראה לי שמזמן לא עברת סידרת עינויים וחבטות :shock:

כנראה שגם אתה ועל כן אתה מוזמן לבית מרחץ טורקי. :-)

מרק הצדק חצי אתך:

הלד השני אמנם יספוג מתח אחורי אך הוא יהיה תמיד בשיעור מפל המתח הקדמי של הלד שדולק. אם משתמשים בלדים רגילים מתח זה יהיה נמוך מהמתח האחורני המקסימאלי שהלד מסוגל לסבול ולכן לא יגרם לו נזק.

הסיבה שהזרם לא יזרום בלד שלא דולק היא שזרם הפריצה האחורני שלו נמוך מאד. לא שום סיבה אחרת.

זה שלא זורם דרכו זרם זה לא הסיבה לכך שהוא לא יכול להישרף. הסיבה היא כאמור שהמתח האחורני לא יהיה מספיק גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתח האחורני הינו בסביבות :

I=17MA

R=560 OHM

מכאן נובע שמפל המתח על הנגד הוא:

וולט U=IXR -------->9.5

מפל המתח על הלד הוא 2.5 וולט שזה נמוך מ-5 וולט.

הלד לא יישרף.

בקיצור תם ונשלם עוד דיון..הטסטר יעבוד ללא בעיה.

החישוב מקורב בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

17mA הינו הזרם הקדומני ולא האחורני. זרם אחורני הינו בסביבות כמה עשרות מיקרו אמפרים.

בכל מקרה שוב, כל המודד מבוסס על מפל מתח על הפיוז ככל שיש כזה. במידה ולא יהיה (עומס מנותק) המכשיר לא יעבוד ולא נוכל להבדיל בין מצב כזה לבין מצב של פיוז שרוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6270 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...