Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות האם כדאי לערב ביטוח או לא

שימו לב! השרשור הזה בן 234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

לצערי השתפשפתי בעמוד וגרמתי נזק ל 2 דלתות וכנף, כיוון שיש לי תביעה מלפני כשנה וחצי ואני נדרש לחדש את הביטוח בסוף החודש, ניסיתי לבדוק עלויות לתיקון עצמאי וכל הצעות שקיבלתי היו בין 3500-4500 

נאמר לי באחד המוסכים שיש אופציה לתבוע את הביטוח עד לסכום של 5000₪ ללא התייקרות הפרמיירה וללא רישום כתביעה, האם הדבר נכון?

ובכלל, מה הייתם מציעים לי לעשות? 

תודה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, mosheisrael כתב:

בתביעות צד ג זה אכן כך.

לא ידוע לי כיצד זה במקיף.

למה שלא תשאל את סוכן הביטוח שלך?

כמובן שאעשה זאת ביום ראשון בבוקר, אבל היות ואני ממש לפני חידוש ביטוח שנגמר בסוף החודש, פתחתי כאן פוסט במטרה לקבל את חכמת ההמונים ולהתייעץ עם מנוסים ממני :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביא בחשבון השתתפות עצמית, כך שההוצאה האמיתית, לא כולל עליית פרמיה (אם קיימת) פחותה, יכול להיות שבעצם חצי.

בחישוב תשלומי הביטוח תביא בחשבון שתהיה מחוייב בשמאות, והמחיר התיקון באמצעות הביטוח עלול להיות יותר יקר, מה שעלול להעביר אותך מעבר לגבול 5,000 השקלים. כאן תוכל להעזר בייעוץ של הפחח, שזה לחם חוקו.

שאלה יותר חשובה, שעליך לשאול את סוכן הביטוח, היא האם תביעה שניה תוך פחות משנתיים, לא תגרור סירוב לבטח אותך בשנה הבאה. 

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבדיחה של ה5000 ש"ח,

זה אחד ההזיות כמעט לא ראיתי פגיעה שעוברת דרך שמאי ומגיעה לפחות מ5 אלף,

מה שעולה לך להכנס למוסך ולסדר ב1000 ש"ח אצל השמאי זה קופץ ל7.

אבל מענין מה הסוכן שלך יענה,

תעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

לאחר התייעצות עם סוכן הביטוח, אכן במידה והנזק לא עובר את ה 5000 ש"ח, מבחינתם לא נרשם כתביעה, אך בתנאי וכל ההוצאות כולם כולל השמאי וכולל מע"מ לא עוברים

את הסכום הנ"ל וכמובן רק במוסכי הסדר מטעמם.

מצד אחד, אם אני מערב ביטוח ויעורב כאן שמאי, סביר "שינפחו" כמו שיותר ויציעו החלפת דלתות ולא תיקון, מה שיקפיץ את המחיר משמעותית מעל 5000 ש"ח.

דילמה רצינית...

באותה נשימה, אשמח לקבל מנסיונכם המלצות על מוסכי פחחות טובים ומקצועיים ככל שיהיו, מדובר בצבע לבן פנינה ולצערי יש לי נסיון לא להיט עם מוסכי פחחות עם הצבע הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא העלית תמונות שניתן לראות באיזה נזק מדובר, אבל לדעתי עם הצבע הזה יהיה לך בעייתי לתקן במחיר שיהיה כדאי לבצע ללא הפעלת ביטוח. 

אני לא יודע מאיזה איזור אתה אבל אישית נתקלתי בעבודה טובה, לא עם צבע לבן פנינה שהוא אכן בעייתי, במוסך נבעה מרחובות. 

המחירים שלהם על הצד הגבוה אבל לדעתי העבודה בהתאם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על ההמלצה, עכשיו אני בסרט אחר.

חזרו אליי לגבי חידוש ביטוח: כ 9000 ש"ח 😨 חובה + מקיף.

יש לי אמנם תביעה אחת מלפני כשנה וחצי, אך בשנה החולפת שילמתי בדיוק חצי מחיר (!)  4700 ש"ח

בדקתי עם מס' חברות ביטוח והמחירים היו דיי זהים, הזויי לגמרי... לא יודע מה לעשות במצב כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינת  שקפץ ל-9,000 ש"ח, לא ציינת ממה היתה הקפיצה. מכל מקום - מדובר בשילוב של עלית הפרמיה הכללית עם אבדן ה.ה.ת., שלבדה מקפיצה את הפרמיה בערך ב-50% (אם הנחת ה.ה.ת. היתה 37.5% שהוא מספר שאני מכיר).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה אומר "אבדן ה.ה.ת"? לא ציינתי את סגור הרכב, מדובר במאזדה 3 2015 ספיריט, רכב סופר גניב כידוע, אך עדיין נראה לי סכום אסטרונומי בכל קנה מידה לעומת שנה שעברה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה.ה.ת. פירושו הנחת העדר תביעות.

סדר הגודל שאני מכיר הוא 12.5% אחרי שנה ללא תביעות, 25% אחרי שנתיים ו-37.5% אחרי 3 שנים. אלה מספרים לצורך הדגמה, כל חברה והחישוב שלה. אם תבעת והתשלום התקבל בזמן שהפוליסה האחרונה בתוקף אתה מאבד הנחה של 37.5%, כלומר משלם פי 1.5 (בערך) מהפרמיה לפני שנה, ועל זה חלה עליית המחיר הכללית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 234 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...