Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש רכב חסכוני מאוד, עם כמה נתונים שמקשים על השאלה

צביקי
שימו לב! השרשור הזה בן 753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם ותודה שאתם תמיד כאן.

נדרש לקנות בטווח הקרוב רכב, שצריך לענות על ההנחות הבאות:

1. הוא הרכב המרכזי של הבית ולרוב נוסעים בו עם נהג יחיד או עוד אחד.

2. לא חשוב גודל הרכב כל עוד יש בו 5 מקומות פוטנציאליים.

3. גרים בפריפריה, 95% נסועה בינ עירונית

4. טווח נסועה 45K לשנה.

5. אין כ"כ משמעות לנוחות ושנתון. כלומר מחפש את העסקה הכלכלית הטובה ביותר, ולא ממש נהנה יותר מרכב חדש.

6. אין התנגדות לצרפתיות או לכל סוג אחר

7. מתדלק סולר בזול ברשות 6 ש"ח לק"מ.

8. אין מגבלה תקציבית אם זה הצעד הנכון כלכלית לעשות אותו.

9. טווח נסיעה ביום רגיל עד 400 ק"מ.

10. יכול לקחת רכב מהעבודה ולוותר על 3700 ש"ח השתתפות בנסיעות שאני מקבל היום. אבל אם זה יעלה יותר לעבודה - אני אספוג את הפער.

11. מדרגת מס 35%.

12. יש חניה פרטית (אפשרות לשקע טעינה)

13. יוצא מתוך נקודת הנחה שבזמן שיעבור עד לרכישת רכב אצטרך לשכור אחד.

14. חובה רכב אוטומטי

אשמח לדעתכם. בגדול אני מבין שאני צריך להתלבט בין דיזל צרפתיות סביב 2014-2018 (C3 פיקאסו, מגאן וכו') לבין רכב חשמלי או היברידי כזה או אחר.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין את התקציב (או כמה אתה יכול להרשות לעצמך לשלם בחודש במקרה של רכישה באשראי)

אני הייתי הולך על איוניק או נירו בן 3 מליסינג.

סולר "איכותי" מהרשות יכול לגרום למנוע דיזל מודרני צרות צרורות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סולר - אני מתדלק שם כל חיי. בקורדובה, אחר כך בc3 והיום בפלואנס דיזל. במצטבר מאות אלפי קמ ללא תקלות. 

תקציב - אם כלכלית זה הצעד הנכון אז גם 200 אלשח. 

400 קמ זה יום חריג, אבל 300 זה סטנדרטי. אין טעינה ביום חריג, אבל אפשר להחליט לקחת את הרכב השני או להטעין בעמדת טעינה אם יש כזו. (יום חריג הוא תמיד במרכז) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק את הלהיט של 2022 - יונדאי אלנטרה היברידית או קורולה היברידית. שתיהן בנסיעה רגועה יעשו 22 קמ/ל.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-45 אלף קילומטר לשנה? רק חשמלי.

טסלה או איוניק 5 או כל דגם שעושה לפחות 450 קילומטר בנסיעה אחת

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה כזו הייתי שוקל איוניק 5 / אניאק 80 / MG 460.

רק החיסכון בדלק (אל מול עלות החשמל) יכול לכ- 1000~1200 ש"ח בחודש.

בנוסף, לרוב הטיפולים יותר זולים, אגרת רישוי נמוכה יותר ובכללי ההוצאות השוטפות זולות בעוד 200 ש"ח בחודש (לפחות).

מבחינת מועדי אספקה, אני מניח שאיוניק הכי ריאלית, אחריה MG ובסוף אניאק. בכל מקרה - הייתי פותח מס' הזמנות (נניח גם באיוניק וגם בMG) והראשון שמגיע -לקחת.

כל חודש = כסף.

הפלוס בMG (אם לשפוט ע"פ הדור הקודם) שהטווח המוצהר יחסית ריאלי, ושהוא זול בכ40 אלף ש"ח מגרסאות הבסיס של 2 האחרות.

יש הבדלי נוחות, טכנולוגיה וכו', אך השאלה היא מה מהותי מבחינתך. שווה לעשות סבב סוכנויות ונסיעות מבחן אם יש עוד פרמטרים שחשובים לך ושלא פירטת. בנוסף, הכל סובייקטיבי.

לא ציינתי בתחילה את טסלה כי המחיר המבוקש עליה גבוה עוד יותר - כ220K לבסיס. אם כי היא גם רכב מוצלח. מצד שני ייתכן ובמשלוח הקרוב יש יחידות פנויות (שווה בירור אם התקציב מאפשר והרכב מועדף מבחינתך על הMG למרות הפער הגדול במחיר).

גילוי נאות: יש לי הזמנות פתוחות בMG ובסקודה ורק מחכה שיגיעו כבר. פוטין וזלנסקי האלו ומה שהם עשו לתעשיה 😕

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של חשמלית, בנסועה כזאת הוא לא מאבד אחריות לסוללות בשלוש שנים בערך?

צריך לחשב את זה במדויק, אבל אני חושב ששווה לקחת רכב מהעבודה, כמעט כל ה-3700 בברוטו יילכו באמת לדלק(אם אתה לוקח חשמלית עדיין תקבל אותם? אם כן, זה משנה את השיקול מעט)

אתה לא צריך לדאוג לביטוח, אגרות, דלק ובנוסף בנסועה שלך החלפת צמיגים תהיה כל שנה(בג'ילי ובטסלה כל צמיג יעלה בסביבות ה-500 וצפונה למותגים) ויש עוד לא מעט חלקים שהחלפה שלהם תהיה תכופה יותר עקב הבלאי המואץ שמתקבל בנסועה כזאת

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמות קילומטרים כזאת לא הייתי מסתכן לקחת חשמלית אל תשכח שעכשיו בקיץ נסיעות ארוכות עם מזגן לוקחים הרבה סוללה לכן הייתי חושב ללכת על היברדיות כמו נירו/איוניק/אלנטרה/קורולה ואם רוצים להתפנק אולי אפ' על ראב 4 היברידית

נ.ב. אם בכל זאת חשמלית הבחירה שלי היא איוניק 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, צביקי כתב:

תודה רבה! 

למה בעצם לא כתבת גם את הג'ילי? 

הג'ילי בהחלט גם אופציה. אם לא מפריע לך היעדר המבחני הריסוק האירופאים. 

אבל מניח שגם פה מועדי האספקה ארוכים. 

@aviaviavi

אמנם יאבד אחריות, אבל גם בלוגמות הדלק האחריות תסתיים גם אחרי 100k ק"מ, לרוב. 

אני מניח שצביקי, פותח השרשור, יסע ברכב עד לגריטה. במקרה כזה לדעתי יש יותר סיכוי שהחשמלי ישרוד יותר שנים כך שהעלות הכללית תהיה זולה משמעותית. 

@אש ברכב

דווקא מבחינת הטווח בקיץ יש פחות בעיה. האתגר הוא יותר בחורף, אבל הוא צריך 300 במינימטם ואם יש ימים שהוא צריך יותר, יש פתרונות טעינה / רכב נוסף. 

אני לא מצליח לראות הגיון כלכלי ברכב מבוסס דלק בנסועה כזו. היברידי ככל שיהיה. 

עריכה אחרונה על ידי ya_pl
עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 753 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...