Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה יקרה אם חברת הליסינג תגלה שבוצע תיקון לבד

שימו לב! השרשור הזה בן 969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני נוהג ברכב ליסינג פרטי מהעבודה.  

נסעתי בנתיב האמצעי ובלמתי בלימת פתע עקב השתלבות פתאומית של משאית מימין למרחק ששמרתי מלפני. הרכב מאחור לא שמר מספיק מרחק, לא הספיק לבלום עד הסוף ונכנס בטמבון, נגרמו שפשופים וחור שחושף את קצה קורת המגן.

ריחמתי על הפוגע, לקחתי את הרכב למוסך והוא אומר שאין נזק לשלדה או לקורה והוא יכול לתקן את הנזקים הקוסמטיים בלי שיראו כלום. הנהג הפוגע שילם, אחרי שסחט אותי לרדת קצת. אני מרגיש מאוד פרייאר שלא דיווחתי לחברה כמו שהייתי צריך לעשות ועוד ספגתי מאה שח, פשוט רציתי לסיים עם זה. הוא ממש אידיוט, מישהו אחר היה מדווח לחברת הליסינג בלי היסוס.

עכשיו אני בלב כבד מה יהיה במקרה שבבדיקה בעת החזרת הרכב הם יגלו שבוצע תיקון?

עריכה אחרונה על ידי פלוני אלמוני
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם התיקון נראה תקין, אף אחד לא יבדוק.

אם רואים שבוצע תיקון חובבני ייתכן שחברת הליסינג תחייב אותך על הנזק ( למרות שתוקן על ידך).

זאת הסיבה שלא מתפתים לכל התיקונים האלה - גם בזבזת זמן, גם כסף ובסוף אתה מרגיש לא בנוח כאילו שאתה חייב לצד ג' ולא הפוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, asix כתב:

גם בזבזת זמן, גם כסף ובסוף אתה מרגיש לא בנוח כאילו שאתה חייב לצד ג' ולא הפוך.

זה ממש מה שאני מרגיש.

מקווה שהתיקון יהיה בגימור טוב ואני לא אדפק מהטובה הזו. המוסכניק אומר שהוא עושה תיקונים גם לחברות הליסינג עצמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע, עוד לא תוקן?

אם לא תוקן, תעשה אחורה פנה ודווח לחברת הליסינג.

תחזיר לפוגע את הכסף ותאמר לו שאתה מעדיף שיתוקן ע"י חברת הליסינג.

אתה לא אשם באירוע ואין סיבה שתוציא שקל מכיסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר במהלך תיקון.

המאה שקל זה לא הסיפור (חוץ מהחוצפה והתחושה הרעה שלי), רק החשש שהתיקון יתגלה על ידם ואחוייב.

סתם שאלה במקרה שכן אני אשא בכל הנזק? השתתפות עצמית? אוכל לתבוע אותו אז? חברת הליסינג תוכל לתבוע אותו? (הוא שלח הודעה שאני מאשר שעם העברת הסכום אין לו אחריות נוספת אבל לא חושב שזה שווה משהו מבחינה משפטית ובטח שזה לא ירשים את חברת הליסינג אין לי אמירה בענין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, mcaspi כתב:

לאשר משהו בשמך לא שווה דבר. רק אתה יכול להסכים לדברים.

עניתי שאני מאשר, כמו טמבל.

אני עדיין חושב שזה לא שווה הרבה, אין לי סמכות לוותר על זכויות של חברת הליסינג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטוח שכבר התחילו לעבוד על הרכב? אם לא, אני הייתי קודם כל עוצר. אם כן:

אולי אתה יכול לשלוח לו הודעה שבררת וכיון שהרכב לא שלך אין לך סמכות לאשר דבר כזה. כיון שכן, אתה לוקח אחריות (רק) על הסכום שהוא שילם על התיקון. דהיינו: אם חברת הליסינג תדרוש ממך תשלום, הוא יישא בעלות הנזק, פחות אותו תשלום (ליתר דיוק, כמה שהיו דורשים ממך לולי אותו תיקון, פחות התשלום).

אולי אחרים יסברו שהוא אחראי באופן מוחלט. לי זה נראה קצת בעייתי, כי הוא בטח לא אמור לשלם פעמיים.

אבל אתה יכול לחכות עם הרעיון הזה לדעות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, itzik123 כתב:

אתה יכול לשלוח לו הודעה שבררת וכיון שהרכב לא שלך אין לך סמכות לאשר דבר כזה

בדיוק.

הרכב לא שלך ואין לך סמכות לתקן.

תחזיר לו את הכסף ודווח לליסינג. אתה לא אשם (משפטית) במילא, לפי השתלתלות התאונה כפי שהצגת.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 969 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...