Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לרכוש סוזוקי ויטארה טורבו 1.4 2X4 ADAS

דור כחלון
שימו לב! השרשור הזה בן 1002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

אשמח לעזרתכם.

לפני מספר ימים פתחתי נושא על רכב אחר וכרגע אני מנסה לבחון רכישה של סוזוקי ויטארה טורבו 2x4, מנוע 1.4 ליטר טורבו.

אציין שאני רוכש את הרכב לעצמי, עבור משפחה של 4 נפשות.

נסיעות יומיומיות כ 90 ק״מ בממוצע (תל מונד - נתב״ג)

שעות הנסיעה בבוקר המוקדם - אין פקקים בכלל (לפני 6 בבוקר) ובדרך כלל חוזר סביב 16:00, שעות יחסית פקוקות אך חלק מהנסיעה היא רציפה (נניח 20 דקות נסיעה בפקק וכל השאר רציף). הכביש הראשי שאני נוסע בו הוא כביש 4. נמצא על הכבישים בערך שעתיים ביום.

2 ילדים קטנים שזה בעצם 2 כסאות בטיחות (האם יש ברכב מערכת ביטול כרית אוויר מקדימה ומזגן לנוסעים מאחור?). האם מאחור הרכב  מרווח ויתאים לשתי כסאות? 

מבחינת תא המטען, האם ידוע כמה ליטר הוא? לא מוצא מידע (שואל בלי קיפול של הכיסאות)

מבחינת חווית הנהיגה, האם הוא נחשב לכלי נוח?

בגדול, השאלה האמיתית מבחינתי היא איך האוטו?

האם יש בו בעיות? גיר? רעשים? כל דבר אחר?

האם הוא נוח לשימוש? לטווח ארוך? מרגיש גבוהה על הכביש? (טרם עשיתי נסיעת מבחן)

אשמח לקבל תמונה מלאה כי חוץ מהעובדה שהוא רכב יפני (ואמין לפי מה שאני מבין), אני לא מצליח לגבש תמונה כלפי הרכב המדובר.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רוכש חדש או יד שניה? כמה זמן אתה מתכוון להחזיק ברכב.

לגבי השאלות שלך:

יש אופציה לביטול כרית מקדימה אוויר (כמו בכל רכב)

אין יציאות מזגן מאחורה

תא המטען הוא 375 ליטר שזה ממוצע אך שים לב שמבנה האצ'בק יותר פרקטי מסדאן מה שיכול לבלבל.

לדעתי הרכב יספיק לשתי כיסאות מה שכן אם תצתרך להסיע מבוגר ביניהם אז אולי הוא לא יכנס.

מבחינת נוחות - כן ולא (ארחיב בהמשך)

אמינות מצויינת אין בעיות או תלונות על הרכב.

הויטרה היא/הוא ג'יפון עירוני נהדר הוא קצר גבוהה יש לו מנוע שמספק כוח מסל"ד נמול וכיול מתלים רך מה שעוזר לטפל במפגעי כביש קטנים בתוך העיר.

מחוץ לעיר היא פחות טובה - בידוד הרעשים שלה לא מצטיין לכן רעשי רוח וכביש נשמעים היטב בנסיעה מהירה, המושב קצת פחות טוב ממתחרות בקטגוריה וכיול המתלים הרך גורם לרכב להתנדנד.

הויטרה היא רכב טוב אך לשעתי לאופי הנסיעה שלך היא הרכב הפחות מתאים.

נ.ב הייתי מחפש דיזל אתה נוסע הרבה בשיוט באופי נסיעה כזה דיזל יכול לחסוך כ40% בהוצאות הדלק ומנועי דיזל בדר"כ גם עמידים יותר לקילומטראז גבוהה. (בדר"כ מנוע בנזין נגמר ב200-300 אלף כאשר דיזלים שורדים קילומטראז גם כפול מכך)

עריכה אחרונה על ידי Gavrik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

תודה

עדיין לא בטוח אם ארכוש חדש או יד ראשונה או שניה, אבל גם אם שניה המינימום מבחינתי זה 2019 ומעלה (הדגם המחודש).

בקשר לכרית אוויר, לצערי לא בכל רכב יש אופציה לביטול. יש לנו בבית שני רכבים שאין את האפשרות (אני מתכוון לאופציה החוקית עם המפתח/כפתור).

אני לא מתכוון להחזיק את הרכב יותר מ 3 שנים נכון לרגע זה.

תוכל להגיד לי מי המתחרים שלה בקטגוריה בסדר גודל של מחיר זהה/דומה?

רק התחלתי לבדוק את הכיוון של רכבים מהסוג הזה.

בקשר לדיזל, חידשת לי! תודה על המידע

מכיר רכבי דיזל בקטגוריה?

עריכה אחרונה על ידי דור כחלון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הויטרה מיושנת , רועשת , מולטימדיה בהרכבה מקומית ברמה נמוכה ובאופן כללי רכב מיושן יקר עם אופציות עדיפות אצל המתחרות.

אני הייתי מעיף מבט לכיוון ה 2008 דיזל חדש ואו 3008 מיד 2 גם היא מונעת דיזל, רכבים טובים משמעותית מהסוזוקי , מנועי דיזל מעולים וחסכונים ואיכות נסיעה בכמה רמות מעל הסוזוקי הבינונית.

• רעיון טוב! 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3008 עם מנוע 1.6 דיזל היא האופציה שהייתי בוחר.

הנוחות והשקט שלה בנסיעה בין עירונית עדיף משמעותית על ויטרה וטוב יותר מ2008.

כיול המתלים גם מתאים יותר לנסיעה בין עירונית מ2008 והיא קרוזרית מציינת.

מנוע ה1.6 HDI ידוע בתור אחד ממנועי הדיזל המוצלחים והאמינים שיש הוא מותקן כבר שנים רבות בשלל רכבים ורכבי עבודה.

לרכב יש גיר אוטומטי רגיל ואמין מה שעדיף לאופי הנסיעות שלך (פקקים בחזור) על גירים רובוטיים שיש במתחרות מבית vag או רנו או קיה/יונדאי, שנשחקים/מתקלקלים מהר בטוואי נסיעה כזה.

בנוסף ל3008 יש שמירת ערך מצויינת.

החסרון היחיד שאני מכיר זאת התקלה של מיכל האוריאה. ההחלפה שלו דיי יקרה ואני עוד לא מכיר פתרון לתקלה הזאת.

בכל מקרה מערכת האוריאה ניתנת לביטול על ידי צריבה תוכנתית שעולה משהו כמו אלף שקל.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1002 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...