Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעה ללא מאמץ (או Videa / פסגות פרו / מיטב דש מנג'ר)

BeBest
שימו לב! השרשור הזה בן 1046 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מעוניין להשקיע סכום קטן (עד 100K בתור התחלה) ולפתוח אפיק השקעה נוסף ל2 הקיימים לי כבר (קופת גמל, והלוואות P2P).

האם מישהו התנסה באחד מהשירותים הנ"ל (Videa / פסגות פרו / מיטב דש מנג'ר)? האם יש שירות נוסף שמציע משהו דומה ופספסתי?

המטרה שלי היא "השקעה ללא מאמץ", במקסימום לקבוע את הסיכון שלי ולתת לכסף לעשות עוד ריבית של 5%+ בשנה (נטו).

יש שירות עדיף? אפיק השקעה אחר שכדאי לבדוק?

עריכה: שכחתי לציין שאני מחפש משהו לטווח קצר (~ 5 שנים)

* אני יודע שנפתחו פה הרבה נושאים דומים לאחרונה, אבל דיברו שם על השקעות של סכומים גבוהים בהרבה.

עריכה אחרונה על ידי BeBest
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום אפיק לא מבטיח 5 אחוז נטו תשואה בשנה . יש מליון גורמים שמשפיעים על השוק, כל עצה שתקבל בנוגע לאפיק השקעה היא הימור ותלויה בין השאר בנקודת הזמן בה נכנסת לשוק. מי שנכנס שבוע לפני הקורונה חטף מינוס 30 אחוז ואלו שמשכו את הכספים קיבעו את ההפסד. תזכור שכדי לכפר על הפסד של 30 אחוז צריך עליה של 50 אחוז . 

מה שלא תבחר שיהיה בהצלחה 

• רעיון טוב! 1

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 41 דקות, BeBest כתב:

שלום,

אני מעוניין להשקיע סכום קטן (עד 100K בתור התחלה) ולפתוח אפיק השקעה נוסף ל2 הקיימים לי כבר (קופת גמל, והלוואות P2P).

האם מישהו התנסה באחד מהשירותים הנ"ל (Videa / פסגות פרו / מיטב דש מנג'ר)? האם יש שירות נוסף שמציע משהו דומה ופספסתי?

המטרה שלי היא "השקעה ללא מאמץ", במקסימום לקבוע את הסיכון שלי ולתת לכסף לעשות עוד ריבית של 5%+ בשנה (נטו).

יש שירות עדיף? אפיק השקעה אחר שכדאי לבדוק?

עריכה: שכחתי לציין שאני מחפש משהו לטווח קצר (~ 5 שנים)

* אני יודע שנפתחו פה הרבה נושאים דומים לאחרונה, אבל דיברו שם על השקעות של סכומים גבוהים בהרבה.

מהמעט שקראתי אתה משלם לא מעט על דמי ניהול(אל תטעה, הם יסבנו ויקראו לזה בשם אחר, אבל זה עדיין דמי ניהול), וכמובן אף אחד לא מתחייב לך ל-5 אחוז תשואה.

אם אתה שונא סיכון, ולא בא לך להשקיע לבד, אז במקומך הייתי שם בפק"מ של בנק ירושלים(1.5 אחוז ל-5 שנים). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, davemustaine87 כתב:

אם אתה שונא סיכון, ולא בא לך להשקיע לבד, אז במקומך הייתי שם בפק"מ של בנק ירושלים(1.5 אחוז ל-5 שנים). 

גם זה סיכון כי הכסף נשחק בגלל האינפלציה. 

אין כזה דבר השקעה ללא סיכון. הסוד הוא לבחור נכון את מידת הסיכון בהתאם ליכולת הנפשית לספוג הפסדים פוטנציאליים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל כמות הכסף והזמן שאתה חונה את הכסף שלך במקום. הייתי שם בקופת גמל להשקעה, מחקה מדד s&p500.

זה מה שאני הייתי עושה. 

עקרונית אני חוסך בגמל להשקעה מחקה מדד s&p500, אם אני לא טועה במיטב דש. 300 שקל בחודש~

אחת העקרונות שלמדתי מספיראל, לדאוג לבזר את ההשקעות. פנסיה, קופת גמל וכדומה שלא יהיו תחת אותו בית ההשקעות

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, DareDevil כתב:

עקרונית אני חוסך בגמל להשקעה מחקה מדד s&p500, אם אני לא טועה במיטב דש. 300 שקל בחודש~

IRA?  או שבאחת מבתי ההשקעות יש מסלול כזה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, nepet כתב:

שום אפיק לא מבטיח 5 אחוז נטו תשואה בשנה

כן זה ברור לי.

כרגע 2 אפיקי ההשקעה שאני נמצא בהם עומדים על 5%+ נטו שנתי (אחרי ניכוי דמי ניהול)

לפני שעתיים, davemustaine87 כתב:

אין לי בעיה עם סיכון, אני אשמח לפלטפורמה שבה אני יכול לקבוע את רמת הסיכון שלי (רמת החשיפה למניות / נדלן וכו').

בנוגע לבנק, ריבית נמוכה מידי לדעתי.

לפני שעה, DareDevil כתב:

הייתי שם בקופת גמל להשקעה

כבר יש לי קופת גמל בפסגות, מחפש כיוון אחר (כדי לבזר השקעות)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, davemustaine87 כתב:

IRA?  או שבאחת מבתי ההשקעות יש מסלול כזה? 

לא, אני לא מנהל עצמאית בIRA, פשוט עושה העברה בנקאית לקופת גמל להשקעה - מסלול מחקה מדד S&P500.

לפני 12 דקות, BeBest כתב:

כבר יש לי קופת גמל בפסגות, מחפש כיוון אחר (כדי לבזר השקעות)

אין לי פתרון בשבילך. אולי אתה יכול לקנות זהב 

עריכה אחרונה על ידי DareDevil
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו פה ציין מדד מחקה SP500 ואני חושב שבחמש שנים תהיה לך תשואה יפה

יש חברות שמשווקות את זה כרגע ובנוסף אתה יכול לקנות בעצמך ETFים מחקות מדד בבורסת ארה"ב למשל סימבול SPY(אחת מרבים, תשואה בחצי שנה אחרונה 15 אחוז...)

ובלי קשר רוב המכשירים הכלליים של השקעה כמו וידאה/מיטב דש נותנים לאורך שנים תשואות מעולות. יש לך המון השוואות של התשואות אונליין

מה שתעשה אל תשים בפק"מ בבנק, זה להלוות לבנק סכום כסף מבלי לקבל עליו תמורה(0.3 אחוז בשנה = כלום)

עריכה אחרונה על ידי aviaviavi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסוח המועיל יותר של הערות לגבי "מניה/מדד X עשו תשואה של Y אחוזים בחצי שנה/שנה/שנתיים האחרונות" הוא "מדד/מניה X התייקרו ב- Y אחוזים בחצי שנה/שנה/שנתיים האחרונות".

אין שום משמעות לציין מה הייתה התשואה ההיסטורית, במיוחד בטווח קצר (נניח, עד 5 שנים), זה רק מטעה אנשים לחשוב שזה אינדיקטור לתשואה העתידית הצפויה להם. המינוח הנכון הוא במושגי "התייקר" ו"הוזל", דבר שיקביל את ההשקעה הרבה יותר טוב ללקנות בזול ולמכור ביוקר. מניח שברור לכולנו שעדיף לקנות אחרי שהשוק נפל ב- 20% ולא אחרי שעלה ב- 20%.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...