Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אני יודע מה מה החלפים לרכב שלי? קורולה09, וקורולה 2000

arik100
שימו לב! השרשור הזה בן 1201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אני מסתכל בספר רכב והכל רשום בצורה נורא לא מדויקת וחובבנית.

בכלל כל הארגון של הספר רכב נורא מיושן וקשה לחיפוש. גם החיפוש ברוב המוחלט של האתרים במרשתת הוא לא מדויק ואתה יכול להגיע למצב שאתה יכול להזמין משהו שלא מתאים לך.

אני מתכנן לבצע החלפת נוזלים כוללת לשני הרכבים, כולל הזמנת הרכיבים המשלימים.

https://www.bgprod.com/blog/9-car-fluids-you-should-probably-know-about/#:~:text=Wait%2C that's your body.,the systems inside your car.

שמן מנוע - קיבלתי המלצה מרייכמן למלא בשניהם 10W30 ואני רואה שזה גם מה שבוצע לאורך השנים.

נוזל קירור - לא מצאתי בספר הרכב התייחסות לתקן ספציפי רק רשום TOYOTA SUPER LONG LIFE COOLANT

עכשיו נתפצל קצת

קורולה 2000 - לא הצלחתי למצוא את הספר אז לפי מה שמצאתי באינטרנט

בלם - DOT3

גיר ATF CQ426

הגה כוח - לא מצאתי התייחסות 

DIFFERENTIAL - לא ממש הבנתי מה זה,

קורולה 2009  - עבדתי לפי הספר רכב, למרות שהוא לא הכי מדויק

גיר 

SAE J1703 or FMVSS No.116 DOT 3

TRANSMISSION - 

Toyota Genuine ATF WS

בלם

SAE J1703 or FMVSS No.116 DOT 3

הגה כוח - אין התייחסות למשהו ספציפי

לגבי מסנני שמן אויר דלק אוויר תא נוסעים לא מצאתי כל התייחסות בOWNER'S MANUAL

1. אשמח לשמוע הארות-הערות אם טעיתי פה במשהו.

2. מדוע ספרי הרכב עשויים בצורה כל כך חובבנית? אפילו תאריך כתיבה וגירסה לא רשום שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תלמד חוק: בגלל התפוצה של טויוטה בארץ ובעולם, זה אחד הרכבים שהכי קל למצוא אליהם מידע. בלחיצת כפתור מצאתי ספר של קורולה 1999 וקורולה 2002. למרות שאמרת שקיים אצלך ספר רכב של 2009 צירפתי לך גם.

יש לי הצעה אלייך: שלח את הרישיון רכב שלך לאבי חלפים (רחובות) או משה חלפים (פ"ת) או אוטוסטור (חולון) והם יתאימו לך הכל כולל מקטי"ם. אל תשבור את הראש. אני אישית מזמין מאוטוסטור חלפים. המחירים שלהם מעולים וגם השירות!

ברוב ספרי  הרכב שתקלתי לא רשום לך מק"ט של מסננים, רק בקבלות ממוסך ייבואן (אם קיימות). הספרי רכב לא עשויים בצורה חובבנית לפי דעתי, צריך לדעת לקרוא אותם ואיך לחפש בהם.

תעזר באתרים כמו זה: http://www.catcar.info/en/ ותקליד את ה-VIN שלך, ככה תמצא בדיוק מה שאתה מחפש.

יש עוד אתרים שאתה יכול להקליד VIN ולמצוא מק"ט מדויק, אתה יכול להקליד מק"ט מקורי באיביי והוא יתן לך מוצרים דומים, הכוונה שאם הקלדת מק"ט של פילטר שמן "מקורי" נניח, אז תקבל קישורים גם לפיטרים של MANN או MAHLE.

אם ראית מס' פלאג בספר רכב, תחפש בגוגל אתרים שממירים סוג פלא של חברה א' לסוגי פלגים זהים בחברה ב'. נניח אצלי באחד הרכבים רשום בספר הרכב שצריך פלגים של CHAMPIOM ממס' מסוים, הקלדה באתרים האלו נתנה לי את המס' הזהה עבור פלגים של NGK, DENDO ונדמה לי גם BOSH.

בהצלחה.

1871442617_corolla1999.pdf OM12743U.pdf 1146481043_BOOK_COROLLA_OM12B82H2009-2013.pdf

עריכה אחרונה על ידי dotan123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1201 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...