Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה עולה מליונים להחליף ביטנה מפלסטיק לגלגל יונדאי i30 2016 ?

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז באופן מוזר הבטנה נתפסה בגלגל הקדמי של הרכב- ופשוט נאכלה. אני רואה שחלקים [גם חשמליים?] בתוך הטמבון חשופים כרגע וצריך לדאוג לכסות הכל שוב, אחרת אולי מים ייכנסו לשם.
השאלה היא, מה עושים, כשמוסך רשמי של יונדאי נותן לך הצעת מחיר של 1000 שקל להחלפת חלק פלסטיק מסכן?
מהי שיטת העבודה שלכם, כשאתם צריכים להחליף חלק שכזה? 
תמיד אומרים לי "לך למגרש פירוק". אבל זה נראה כמו מערב פרוע: 
> איך מגיעים למקומות כאלה? [זה לא כזה ברור בגוגל].
> מה כבר הסיכוי למצוא חלק בדיוק מהרכב שלך, ואיך יודעים אם החלק מתאים או שנתנו לך חלק של דגם מספיק קרוב ו"יאללה, תסתדר"?
> מקומות כאלה גם רק מוכרים לך. לא מתקינים. אז האם נהוג לקנות מפירוקיות וללכת למוסך אחר להתקנה? אולי הם דופקים מחיר מוגזם להתקנה, כי לא קנית את החלק מהם?

בקיצור, מהי הדרך החכמה לפעול כדי שלא כל בורג שתרצה להחליף ברכב יעלה לך כמו כלייה? :) האם הולכים ישר לפירוקיות? או שאפשר למצוא במחיר נורמלי דרך מוסכים לא מורשים?
תודה.

ביטנה i30.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה המחירים של המורשים לחלקים מקוריים, אל תתרגש.

הנה החלק (תחליפי)

https://www.m-savion.co.il/searchresults/?categorie=-1&madeby=&txt=ביטנה i30&

ההחלפה מאוד פשוטה, כמה קליפסים וברגים.

אפשר להחליף לבד אם יש לך ידיים טובות אם לא, גש למוסך ותוך כמה דקות יחליפו לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוסכים שמחוברים לפליקציית מציאת חלפים משומשים מפירוקיות ואז הם אלו

שמוכרים לך החלק וגם מתקינים לך (בתשלום, כמובן).

מהיכן אתה בארץ?

בברכה  -  רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן רפי.
אז אתה אומר שאם הולכים לסתם מוסך רנדומלי, לא מורשה, צריך לשאול אותם אם יש להם קשר לפירוקיות?
מצאתי איזה אתר בשם "קאר-פארט", שיש לו קשר עם פירוקיות ונותן לך הצעת מחיר, אבל לא יודע עד כמה הם סבבה. אחרי הכל, הם בטח לוקחים אחוז מסויים, אז יש לך עוד מתווך שחותך קופון:
https://www.car-part.co.il/SearchParts.jsp

אני מהמרכז.
הבחור הראשון שהגיב- נתן באמת לינק לאתר שנראה טוב, רק שצריך ליסוע לחיפה לאסוף את החלק. אם זו האופציה הנכונה, אז סבבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך לנסוע לחיפה, יש להם משלוח נראה לי חינם מעל 200 שקל.

תזמין את החלק ותלך למוֶך שיחליפו לך, אתה יכול להתקשר למוסך ולשאול אותו כמה יעלה לך רק להחליף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, trademark כתב:

זה המחירים של המורשים לחלקים מקוריים, אל תתרגש.

הנה החלק (תחליפי)

https://www.m-savion.co.il/searchresults/?categorie=-1&madeby=&txt=ביטנה i30&

ההחלפה מאוד פשוטה, כמה קליפסים וברגים.

אפשר להחליף לבד אם יש לך ידיים טובות אם לא, גש למוסך ותוך כמה דקות יחליפו לך.

היי!
כשאתה אומר חלק [תחליפי] זה אומר שזה לא מקורי של יונדאי, אני מניח?
ואני מניח שההחלפה פשוטה, אבל בגלל שכנראה נפלו קליפסים [ואין לי כאלה בבית], ומכיוון שכנראה גם חלק מסויים מהטמבון נאכל, וצריך איכשהו לשפצר את זה טוב- אני מעדיף שידיים מנוסות יעשו את זה.
כמה ייקחו? אני לא יודע.
כל הבעיה מתחילה, בעצם, מחוסר התאימות של גובה הגחון\גריל קדמי, והמדרכות בארץ. קרה שפשוט הגריל נשלף קצת החוצה עכב רוורס ביציאה מחנייה [כאשר הגריל מתחכך עם שפת המדרכה] ומשם התחילה בעצם הבעיה הנוכחית, כי הבטנה ניתקה קצת, וכנראה התרופפה והגלגל תפס אותה. קיצר, נורא. אם חלק פלסטיק דק עולה 1000 לפני מע"מ, אז אם אצטרך לטפל בכל הגריל\טמבון קדמי- אז בכלל צריך למכור כלייה. :) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שיונדאי לא מיצרים בעצמם בטנות לגלגלום אלה קונים ממפעל כזה או אחר.

אותו חלק מאותו המפעל יכול להיות משווק ככזה ''מקורי'' שנמכר דרך החברה או כזה ''תחליפי''.

לפי התמונות נראה שהטמבון בסדר אלא רק שהבטנה יצאה מהמקום והשתפשפה.

אין קשר לגובה המדרכות בארץ לחוסר זהירות בחניות.

רכבים חדשים נמוכים יחסית מבעבר, זה כן.

אבל בכל מקרה, אתה לא אמור להגיע למצב שאתה משפשף מדרכות.

בכל מקרה, תחפש מוסכים מומלצים באיזורך (גוגל) עדיף כאלה שמתעסקים עם פחחות ויפתרו לך את הבעיה כולל קלפיפסים/ ברגים חדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, trademark כתב:

אותו חלק מאותו המפעל יכול להיות משווק ככזה ''מקורי'' שנמכר דרך החברה או כזה ''תחליפי''.

אז, בעצם, מה שאני רואה באתר ששלחת של סביון-חלקים- אלו חלקים מפירוקייה, כן? זה לא יבואן שיש לו כמות. זו אשכרה יחידה אחת שיש להם שם מכל דבר?

עריכה אחרונה על ידי eladbari
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת. אולי זה שהם בקרבת נמל חיפה- זה רמז לכך. 
למרות שאם אתה אומר שמשלוח הוא חינם- אז סבבה. מעניין אם יש גם עוד חנויות כאלה קרובות יותר למרכז.
החנות היחידה ששמעתי עליה היא "יונדאי-שופ \ קוריאה פלקון" - אבל הם רק מוכרים חלקים לפנים הרכב \חלקי חשמל וכו'. לא חלקים כמו בטנה.
האם אתה מכיר עוד חנויות חלפים ששווה לברר בהן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה. אבדוק גם איתם.
הקטע הוא שאני צריך גם אולי לטפל בשורש הבעיה, וזה הטמבון שיצא פעם קצת מהמקום. 
אם הביטנה הקדמית קשורה לטמבון והתרופפה בגללו [מה שגרם לה להתעופף את מתחת לצמיג בזמן נסיעה]- אז צריך איכשהו לתקוע איזה בורג שיקבע יותר את הטמבון. למה כל יציאה מחניה, כשהטמבון מתחכך עם שפת המדרכה- זה רולטה רוסית. כאילו מרגיש שיש מצב שהטמבון יוצא. 
אנסה לראות אם מוסך יוכל גם לקבע יותר את הטמבון וגם להתקין את הביטנה. 
הקיבוע יהיה אילתור כלשהו, למה כשהטמבון יוצא מהמקום- אז התושבת שלו [החורים שדרכם מוברג מה שמקבע אותו]- נתלשים. ממש מעאפן להרגיש שאוטו זה כמו לגו. לא קרה לי מעולם בסובארו 2001 שהייתה בעבר.

אגב, מהאתר שלהם, נראה שזו פירוקייה. כלומר לא מדובר על חלק חדש כמו מ"סביון". מעניין אם זה מתבטא גם במחיר, למה כולם עפים עם המחירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1212 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...