Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראמן - כל מה שבא לי זה ראמן. איפה יש ראמן איכותי בארץ?

maxcher
שימו לב! השרשור הזה בן 967 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראמן זה לא מרק, זה מה שהוא כולל בתוכו (והוא כולל לא מעט), אבל זה הכי עממי בעולם.

ביפן נע בין 600 ל 1300 ין (18-38 שקלים) למעט דוגמאות קיצוניות של משהו שאמור להיות "פרימיום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 4 שעות, arik100 כתב:

ראמן זה - מרק!  - אוכל עממי של פועלים לא הבנתי איך זה מגיע למנה ב80 שקל 

אם האיטריות נעשו ביד והציר בושל כמו שצריך לאורך הרבה זמן - זו פשוט מנה של הרבה עבודה והרבה מרכיבים שאת חלקם קשה להשיג בארץ.

כמו כל דבר - כשעושים כמות גדולה במטבח של מסעדה - זה זול יותר , כשעושים בבית לפי מנה בכמויות קטנות זה יקר.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהמחיר מאוד גבוה. מצד שני כשעושים בבית אין הוצאות של שכירות, עובדים ארנונה בלה בלה. 

מצד שני מעולם לא קאיתי ראמן במעל 40 שקלים ביפן וצוקמן כמו שהוא מכין (שטבלים את התוספות בציר סמיך ולא כמו ראמן שהכל בפנים) עוד יותר זול. אני מדבר על מרכז טוקיו, לא כפר שכוח אל בצפון יפן. 

לכן כמו תמיד אני מניח שהאמת היא באמצע. גם הרבה התעסקות כדי שהכל יהיה כמו שצריך וגם רצון להרוויח כמה שיותר. אני מניח שהוא מצליח, כי שוק חופשי ויש קהל בישראל. אני אנסה פעם למרות המחיר. אם זה יהיה כמו ביפן אני אהיה מוכן לשלם קבוע. 

בינתיים הכי קרובים שטעמתי מנטנטן בתל אביב. יש להם גם אחלה קארי יפני.  

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, liav12 כתב:

אכן כשהייתי באמסטרדם נכנסתי למסעדה יפנית והראמן שם עלה סביב 8-13 יורו להכי מוגזם שקיים.

שעה וקצת מאמסטרדם, ואני יכול להגיע לך שכול הראמנים במסעדה הקרובה עולים 14 יורו.

וגם באיינהובן יש מקום מאוד מאוד סבבה של ראמן, וגם שם זה בין 13-15.5 יורו.

בוא.

לפני 36 דקות, ניקו פ. כתב:

גם הרבה התעסקות כדי שהכל יהיה כמו שצריך וגם רצון להרוויח כמה שיותר.

לא מכיר את הבחור, אבל אם זה איכותי זה באמת המון התעסקות.

תוסיף לזה שהמרכיבים מיובאים, תוסיף שזאת לא קניה בכמויות שקרובות ליום בראמניה בטוקיו...

עריכה אחרונה על ידי David32
  • אהבתי 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, liav12 כתב:

וזה ביפן שהיא כביכול מדינה יקרה, כאן בכל מקום שראיתי לא פחות מ 60-80 שקל למנה.

יפן היא לא מדינה יקרה. המחיר הממוצע של כל דבר למעט גידול ילדים נמוך ב 20-30% לעומת ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, ניקו פ. כתב:

מצד שני כשעושים בבית אין הוצאות של שכירות, עובדים ארנונה בלה בלה. 

ההשוואה למסעדה לא רלוונטית.

תשווה לשפים אחרים שמכינים אוכל בבית.

ואז תוסיף קצת כי המרכיבים הם לא מקומיים - שזה הפרש גדול.

האם אני משלם פה 20+ דולר על ראמן ? נדיר. אלא אם זו מסעדה באמת מפונפנת. גם פה במסעדה המחירים של ראמן נעצרים סביב ה15 דולר.

האם אני משלם פה 20+ דולר על מנה עיקרית אצל שף - גם אם הוא מכין אותה בבית ? כנראה שכן. (יש כמה דברים דומים של שפים / טבחים שמכינים אוכל מיוחד בבית - העלויות אכן - אם אתה לא קונה כמות - נשמעות בערך באותו קו)

והעלויות מזון במסעדות פה לרוב יותר נמוכות (יש טווחים יותר גדולים כן ?)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...