Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

Tranporter,

לפני שבועיים הפסיקו התקהלויות בבני ברק, וזה מה שמנע התקהלויות והדבקות נוספות . אחר כך סגרו את העיר כדי למגר את המחלה בגבולותיה ולא לפזר אותה לכל מקום.

עכשיו אתה רואה את מי שנדבק לפני שבועיים וזה לא מעט יחסית למקומות אחרים בהם הגבילו התקהלויות שבועיים לפני כן ( יחסית לרמת גן הסמוכה בב"ב יש פי 10 יותר חולים ל 100 אלף תושבים )

לבתי כנסת הולכים בעיקר צעירים? או שגם מבוגרים?

עוד פעם אתה לא רואה את הסיבה למה אין המוני מודבקים - כי לא נתנו לזה לקרות, אמנם באיחור וחבל - היינו יכולים להיות כיום עם כמעט ללא חולים חדשים בכל הארץ, אבל בסוף עשו את מה שצריך.

זה כמו שמישהו שנפצע ביד ומדמם - שם חוסם עורקים וזה הציל אותו. עכשיו מישהו אחר בא ושואל - למה אין גופה כאשר הסבירו שבן אדם עלול לדמם למוות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 דקות, sperial כתב:

אז תעשה טובה, ותעיף את משקפיים הורודים.

במקרה שלו זה אוזניות

• לא הבנתי... 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שאני עדין, במקרה שלו מדובר במשקפיים אטומים + אזניות NC. מתעלם לחלוטין מהנתונים.

@vladclar לאור הנתונים שהצגתי בהודעות האחרונות אז או שיש דיליי של יותר משבועיים (זה התרחיש האופטימי) או שהאנשים האלה ממשיכים להתכנס בצורה מחתרתית, ואז האסון יחמיר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא רואה נתון ( וגם לא תראה כזה ) כמה משפחות חדשות נדבקו . מפרסמים רק נתון כללי לגבי מאובחנים חדשים , וכנראה יש עכשיו הרבה הדבקות בבתי מבודדים שחלו.

אבל בהחלט יכול להיות שיש תפילות מחתרתיות, אבל לא בהיקף רחב.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא שמה שחשוב זה כמה אנשים נדבקים וכמה הם נפגשים עם אחרים. האם יש הפצה דרך ילדים שנפגשים בחצר או חדר המדרגות? זה לא פחות מסוכן מהדבקה בבתי כנסת, כיון שהילדים כנראה פחות סימפטומטיים ולכן מפיצים יותר, גם לאבא ואמא ואני חושש שבאוכלוסיות האלה גם לסבא וסבתא.

הנושא של מבוגרים מאד מורכב. את אמי לא ראיתי כבר חודש - והיום, אחרי ששמעה אותי פסימי לגבי התפתחות המגיפה - היא שאלה אותי אם לא תראה אותי (ואת אחותי) עוד הרב החודשים. לפחות היא נמצאת בבית אבות טוב שבו דואגים למחסורה, כמובן שקיים הסיכון של הדבקה בידי אנשי צוות אבל כנראה שהמגע אתם מינימלי. לעומת זאת החם שלי גר לבדו, יוצא מדעתו בגלל הבידוד (מדובר באדם שעד הטלת הסגר היה מסתובב כל היום מחוץ לבית) וכמובן תלוי בילדיו לאספקת מצרכים, ובגלל הבדידות גם מתעקש לראות אותם פנים אל פנים (ולא רק לאסוף סלים לפני הדלת). ולפחות הדור שלי מודע מאד לסכנות, אבל מתקשה למנוע אותן לחלוטין.

• מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין עם המבוגרים שלא יוצא מהבית מאוד כואב לי אישית, במיוחד כאלו שהם בלי בן זוג כבר. גם אם יש משפחה מורחבת וקרובה - זה לא עוזר בשעה כזו שכל התקשורת נעשית מרחוק, בטח לא למי ששומר חג ושבת ומוצא עצמו בגיל 90 לבד בבית בלי שום תעסוקה. פשוט כואב הלב.

אגב, יכול להיות שמה שכתבתי פה לפני כמה עמודים אכן קורה - אולי אם יש 5 אנשים מאותה משפחה שחולים, בשביל לחסוך בבדיקות בודקים רק אחד מהם, לכו תדעו..

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. כשעושים בדיקה שואלים אם יש עוד אנשים בבית ובודקים את כולם על הדרך, לא יודע איך זה עובד בדרייב אין (כנראה שם לא עושים את זה).

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

@Transporter

אתה לא מבין שאותם 20,000 חולים עם חום ושיעול ידביקו עוד ועוד, וכיוון שהחבורה הזו מקפידה על צפיפות הדבר הזה ימשיך להתקדם בקצב מהיר. מעבר לכך - הפוליטיקה וגם המציאות הכלכלית גורמת לכך שלא ניתן לבודד את האוכלוסיות האלה ולכן יש קושי גדול מאד להקל על הסגר כל עוד הם ממשיכים בהדבקה המהירה. וזה ל רק בישראל, תראה מה קורה בשכונות החרדיות בניו יורק הן בין המוקדים החמורים ביותר להתפרצות הנגיף.

תסתכל על המספרים להבוקר (24 שעות): חיפה (270,000 תושבים) - בערך 160 בדיקות, 3 חולים חדשים. ת"א (בערך 450,000 תושבים) - 550 בדיקות, 10 חולים חדשים. בני ברק (בערך 200,000 תושבים) - 553 בדיקות, 165 חולים חדשים. זו הדבקות המונית שבכלל לא מצליחים לעקוב אחריה.

אתה שוב מפספס את הנקודה

אם מתוך 20,000 רק 10 יגיעו למיון ויצאו משם בריאים

זה לא אמור להטריד אף אחד

והאמת שמאז ההלוויה ההיא לא ראיתי אף סיקור בחדשות על כמות חרדים שהגיעו למיון.

כנראה כי פשוט לא הגיעו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה אתה מציע על סמוך המסכנות שלך?

בעוד יומיים להחזיר הכל כאילו אין מחלה? כדורגל עם 20 אלף צופים, הופעות בפארק הירקון, תפילות המוניות, בתי ספר כרגיל?

אגב, מתוך 12 אלף יש לך נכון להיום 300 מתים וחולים קשה, וכנראה לא כל מי שעכשיו במצב קל יישאר קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין איך אתה יכול להמשיך לעצום עיניים?

עזוב מה קורה בארץ, תסתכל מה קורה בעולם, ניו יורק, שוודיה , איטליה , ספרד, בריטניה.

למה אתה ממשיך להתעקש שאצלנו לא יקרה כלום אם נפתח הכל? 

אתה נאחז במין תקוות שווא שאם היו 20,000 חולים בבני ברק ורק 10 יגיעו למיון אז הכל בסדר.

אז תירגע קצת, גם בבני ברק מתים, לא רק בבתי אבות.

אומנם מספרים לנו רק על הרבנים הבכירים , אבל אל תדאג גם נשים מתות שם, ויש מספיק מונשמים מהקבילה החרדית. 

הגנים שלנו לא שונים מהעולם, גם אצלנו ימותו הרבה, קצת סבלנות. 

השאלה שאני לא מצליח להבין, מה הקריטריון לסגירה מחדש אחרי שפותחים?

עכשיו יש 400 חולים מאומתים חדשים ביום, נניח בעוד שבוע יורדים ל 40 חולים מאומתים חדשים ביום.

נניח משחררים קצת את המגבלות.

מישהו חושב שהמספרים ימשיכו לרדת אחרי השיחרור ?

נניח המספרים של החולים החדשים מתחיל לעלות?   40,  100, 400, 1000 ליום? 

מתי סוגרים מחדש? 

האם 1000 ליום זה נורא?   

אולי נלך לפי מספר המונשמים ? 100, 200, 400,  1200 מחוברים למכונות הנשמה.. מתי מתחילים לסגור מחדש? 

אולי נלך לפי מספר המתים ליום?  13 מתים ליום לא ממש מזיז פה למישהו.. אולי 100 מתים ליום? 

כמה לדעתכם כדאי לספוג על מנת להתניע את הכלכלה מחדש?  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, vladclar כתב:

ומה אתה מציע על סמוך המסכנות שלך?
בעוד יומיים להחזיר הכל כאילו אין מחלה? כדורגל עם 20 אלף צופים, הופעות בפארק הירקון, תפילות המוניות, בתי ספר כרגיל?

להשאיר אוכלוסיות שבסיכון בבידוד

ולהתחיל לשחרר

אפשר להתחיל בלתת לאנשים לעשות חגים ביחד

בלי מבוגרים

גם ככה כל מי שרצה נסע היום בבוקר.

תנו לאנשים לעשות חג ביחד

תראו מה ההשלכות וכן הלאה

כבר עשו את הניסוי על בני ברק ועובדה שאף אחד שנדבק שם לא מונשם

ואם מתוך עיר של 200,000 יש 5 מונשמים אז סבבה. אפשר לספוג את זה

מה חשבתם שבמשטרה לא ידעו שאנשים נסעו מאתמול ומהיום כבר למשפחות ?

אתם חושבים שיראו ריח של על האש מחר ומחרתיים מחצרות ויכנסו לבתים לספור כמה אנשים יש שם ?

זה לא באמת מעניין אותם

יודעים שיעשו את זה ומשלימים עם זה

הם פשוט מענישים את אלה שבסדר

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, korola כתב:

עזוב מה קורה בארץ, תסתכל מה קורה בעולם, ניו יורק, שוודיה , איטליה , ספרד, בריטניה.

אתה נאחז במין תקוות שווא שאם היו 20,000 חולים בבני ברק ורק 10 יגיעו למיון אז הכל בסדר.

אומנם מספרים לנו רק על הרבנים הבכירים , אבל אל תדאג גם נשים מתות שם, ויש מספיק מונשמים מהקבילה החרדית. 

עכשיו יש 400 חולים מאומתים חדשים ביום, נניח בעוד שבוע יורדים ל 40 חולים מאומתים חדשים ביום.

מתי סוגרים מחדש? 

האם 1000 ליום זה נורא?   

אולי נלך לפי מספר המונשמים ? 100, 200, 400,  1200 מחוברים למכונות הנשמה.. מתי מתחילים לסגור מחדש? 

אולי נלך לפי מספר המתים ליום?  13 מתים ליום לא ממש מזיז פה למישהו.. אולי 100 מתים ליום? 

התשובה פשוטה יחסית, ברגע שמתחילה עליה אקספוננציאלית במספר החולים החדשים לאורך X ימים. בנוסף, אם העליה היא מעריכית, ואתה יודע מה מצב היכולות שלך וכמה מהחולים יגיעו לבתי חולים\הנשמה בהתאם לנתונים שכבר יש לך (יש כבר 12000 חולים + 2000 מחלימים - אפשר לעשות עליהם אנליזות טובות מאוד לפי חיתוכי גיל, מקומות מגורים וכ"ו) אתה יודע בכמה אתה יכול לטפל בזמן נתון + רזרווה ולפי זה שולט בסגר.

אבל - זה צריך להיות שקוף וברור לאזרחים שלך. ולא לעשות את זה במחשכים. צריך להסביר מה אתה עושה, למה ואיך. זה יבסס שיתוף פעולה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Transporter כתב:

ולהתחיל לשחרר

אפשר להתחיל בלתת לאנשים לעשות חגים ביחד

בלי מבוגרים

מזל שאתה לא מייעץ למשרד האוצר או לועדת הקורונה.

תתחיל לחשוב קצת יותר רחוק,  אני מבין שברור לך שמסיבות וחתונות ענק לא יהיו בקרוב,

אתה צריך לחשוב קצת יותר רחוק ולוודא שכאשר יפתחו שוב את שוק המסיבות והחתונות,

שיהיו לך לקוחות אמידים עם כיסים עמוקים , כי אם כולם יהיו עניים במדינה אז לא ממש יעזור לך שיהיה מותר לעשות מסיבות ענק. 

נכון לעכשיו מבחינת המשק, הנקודות הקריטיות להתנעת הכלכלה זה ייצור ויצוא. 

צריכה יכולה להגדיל את התוצר בתנאי שיש תוצר, צריכה לבד איננה מייצרת תוצר. 

אף אחד לא רוצה ל"בזבז עכשיו"  נקודות של "ריחוק חברתי" על לתת לאנשים לעשות חגים ביחד.

יש לנו מגבלה של כמה אפשר להקל ב"ריחוק החברתי", רצוי שכל ההקלות ילכו ליצור ויצוא.

ולא לבזבז נקודות על "התכנסויות של אנשים חברתיות"  כולל בתי כנסת וכולל "לעשות חגים ביחד"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, korola כתב:

אני מסתכל על הגילאים

בינתיים מתים כאן רק מבוגרים

אתה לא חושב שמתוך 10,000 חולים

99.9% אנשים מעל גיל 60

זה לא מספיק כדי להבין מה טווח הגילאים ?

עכשיו תגיד שעד שאין כאן מליון חולים אתה לא יכול לקבוע שום דבר

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתי סוגרים מחדש? 
האם 1000 ליום זה נורא?   

ישחררו קצת ויחכו שבועיים כדי לראות איך זה השפיע.
חשוב גם באיזה קצב המספרים עולים. אני לא חושב שיש עכשיו קריטריונים ברורים. מבחינת משרד הבריאות, כל עוד אין עד 10 חולים חדשים ביום - לא משחררים. אבל זה לא עובד רק לפי ההחלטות של משרד הבריאות. יש לחצים כלכליים ופוליטיים. יש קו אדום, אני לא יודע בדיוק מה הוא. בפעם האחרונה דיברו על 3500 מכונות הנשמה, אבל יעצרו הרבה לפני זה, גם עם תחשיב עתידי לעוד שבועיים בקצב ההדבקה.
אתה טוב במספרים - מתי מגיעים ל 1000 מונשמים? ל 2000?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...