Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה - סדאן מול האצ'בק 2020 - מה ההבדלים חוץ מגודל תא המטען?

Tida-man
שימו לב! השרשור הזה בן 1334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, 

האם קיימים הבדלים נוספים כמו למשל חתך צמיגים או בולמים שמעניקים ניהוג שונה? 

צריכת דלק? שמירת ערך  או כל דבר אחר? 

שניהם ברמת גימור spirit. 

נ. ב הצבע הכחול נראה ממש טוב על שניהם. 

מושבים בהירים נראים מעולה אבל הם הרבה פחות פרקטיים ולכן עדיף שחורים. 

לטעמי, האדומים שיש בחול, הכי יפים עבור הרכב הזה. 

תודה 

עריכה אחרונה על ידי Tida-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנים הקודמות ( וגם עכשיו ) להאצ'בק משומשת ביקוש יותר גבוה = שמירת ערך יותר טובה.
לא יודע מה הסיבה - אולי יותר קורצת לצעירים+ פחות מבחר משוק יד 2 ( חברות ליסינג מחזיקות לרוב סדן ).

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כל כך הבדל מלבד תצורת מרכב / נגיעות שחור בהאצ' + גאנטים כהים וסדאן זה כרום וגאנטים בהירים .

חוץ מזה הם אותו הדבר ואם אתה מרגיש שבא לך על ריפוד בהיר על תעשה חשבון ,תקנה לפי מה שאתה אוהב זה כל הכיף .

אני אישית בחרתי שחור כי נמאס לי לראות את הבהיר והתבאסתי שאין אדום .

אגב איזה כחול אתה מתכוון הכהה או המתכת ?

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון אני מחפש רכב עם מתלים רכים ומעדיף נוחות על פני דיוק , כלומר , ישנה העדפה למתלים רכים.

מניסיון עבר , סקודה אוקטביה ידעה להעניק גם נוחות וגם ביטחון שהיה תוצאה של דיוק .

התיאוריה אומרת שאי אפשרלקבל  גם וגם ז"א או שמתפשרים על נוחות במידה כזו או אחרת או על יכולות נהיגה.

מקווה שבמאזדה 3 אוכל למצוא את נק' האמצע בדיוק כפי שהצלחתי למצוא בזמנו עם האוקטביה .

לצערי, אני לא מצליח למצוא  רכב הדומה למאזדה  מבחינה מכאנית (גיר+מנוע)

שמצד אחד מעניק לוק יוקרתי שיעלה חיוך כל בוקר מחדש ותחושה של -וואלה עשיתי בחירה מצויינת

ומצד שני ,רכב עם מתלים לצד הרכות והנינוחות.

וכל זאת בתקקציב שע 150K +-

צבע כחול כהה בשילוב מושבים בהירים-נראה לי ממש מעניין.

חבל שאי אפשר לשלב ולקחת מושבים שחורים עם דשבורד בהיר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היו בפוקוס יציאות מיזוג למושב האחורי, הייתי שוקל ברצינות .

בפורד השכילו להבין שחייבים לייצר רכב שהלקוחות לא יפחדו לרכוש וייצרו רכבים עם גיר פלנטרי.

אבל בוואג מתעקשים עם הגיר הרובוטי שמוכיח כל פעם מחדש שאמינות וראש שקט מעבר לתקופת האחריות, היא מילה גסה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חוסר יציאות מיזוג למושב האחורי ברכבים
נסיעת מבחן בימים חמים אלו בדגמי פורד פוקוס אקטיב או st line,
תוכל להמחיש  את יעילות המיזוג והשפעתו לגבי הנוסעים במושבים מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, הייתי בדיוק בהתלבטות הזו לפני קצת יותר מחצי שנה, בחרתי בהאצ' ולא מתחרט לרגע.

אם יהיה לך שימוש רב במושבים מאחור (ילדים או עוד נוסעים) אז תדע שמפתח הדלת של ההצבק הוא נמוך יותר משל הסדאן מה שמצריך בהאצ' יותר זהירות על הראש בכניסה ויציאה מהרכב ומקשה על להכניס מושבים לילדים.

כמו כן, בהאצ' שדה ראיה פחות רחב בגלל חלון אחורי צר וזוויתי וקורות C גדולות (שתורמות לדעתי לעיצוב המיוחד).

עשיתי בזמנו נסיעת מבחן על שתיהן ויש הרגשה שבהאצ' ההיגוי טיפה יותר מדויק אבל אולי זו רק הרגשה שלי וגם אם כן זה די זניח.

לגבי בולמים, הרכב עצמו קשיח אין מה לעשות זה בשביל שהדינמיות תהיה טובה, אם זה משהו שמפריע לך אז לא בטוח שזה הרכב בשבילך כי זה די מורגש בעיר (בבינעירוני זה זניח).

תעשה נסיעת מבחן ובדוק זאת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שציינת פה אני לא רואה משהו שיכול להתאים יותר מCX5 2018 

גרסאות הקומפורט סוף 19 ואקזקיוטיב תחילת 18 .

לפני שבוע בדיוק מכרתי ומה אני יגיד זה הרכב הכי איכותי שיה לי עד היום היא נוחה/ קשיחה מאט מהלקשרי בגלל גאנט 17 היה כיף איתו , מכרתי רק בגלל שרציתי להתחדש אחרי 3 שנים, אחרת עם תקציב גבוה לא הייתי מהסס לקנות שוב CX5 חדשה .

תנסה לבדוק לך יד שנייה .

HYUNDAI SONATA V6 2.5 00 -

HONDA CIVIC 1.8 ES 08-

HYUNDAI TUCSON 016 -

:) MAZDA 6 09

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה ברכב כלי שינוע מא' לב' ולא מטוס באליסטי .

כל בוחני הרכב שבודקים תאוצה 0-100 ,לי אישית לא ברורה המטרה שלהם.

כנראה שזה מביא רייטינג.

מה שיותר מטריד שיש נהגים ב"חיים האמיתיים" שגם עושים את הבדיקות האלה.

ישנה הרגשה שכל יום יוצאים לשדה קרב.

אם וכאשר האוקטביה תימכר בארץ עם גיר אמין יותר ומנוע עמיד לאורך זמן.

אשקול רכישת רכב זה אבל רק במידה שהוא יהיה בטוח, נוח וקל לתפעול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה ברכב כלי שינוע מא' לב' ולא מטוס באליסטי .

לא יודע אם שמת לב אבל אתה בפורום חובבי רכב (אתה לא חדש פה אז אני מניח שכבר קלטת את זה...)
רובנו פה מתייחסים לרכב ככלי מהנה קצת מעבר לכלי שינוע, אבל אם אתה לא נופל לקטגוריה הזו, לא ברור לי השימוש שלך במונח ״ניהוג״ בפוסט הפותח שלך.
לגבי נתון 0-100 לא הבנתי מה הקשר לרייטינג? זה נתון מקובל לבדיקת תאוצה/זריזות בעולם הרכב ולכן תמיד תמצא אותו גם אצל הבוחנים וגם בנתוני היצרן, וזאת למרות שהוא הרבה פחות חשוב מנתון תאוצות הביניים שהרבה לא טורחים לבדוק.
מסכים אתך אגב לגבי ההרגשה של יציאה לשדה קרב בכביש פה, אבל מסיבות אחרות, בטח לא נהג שמנסה לשחזר את נתון התאוצה הרשמי של הרכב שלו, כי שם אין לי בעיה כל עוד זה לא קורה באיזה רחוב צר בעיר, והוא לא ממשיך משם לעבר מחוזות מהירות לא מתאימות לתנאי הכביש וחותך נהגים אחרים על ימין ושמאל (תרתי משמע).
מה שכן לפי השרשור הרץ פה כרגע על מה עושה לנו טוב על הלב בכבישים פה בארץ, אני במיעוט והרוב מרגישים סבבה לגמרי בכבישים פה.
אגב, שכחת לציין בכותרת ובפוסט שלך שמדובר במאזדה 3...
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.8.2020 בשעה 02:35, Tida-man כתב:

האם קיימים הבדלים נוספים כמו למשל חתך צמיגים או בולמים שמעניקים ניהוג שונה? 

השבכה הקדמית שונה

צריכת דלק? שמירת ערך  או כל דבר אחר? 

אולי קצת בצריכת דלק, לא משהו משמעותי

לטעמי, האדומים שיש בחול, הכי יפים עבור הרכב הזה. 

צודק, אבל האדומים הם עור, לארץ לא מגיעים בכלל מושבי עור עם ה-3.

לפני 21 שעות, Tida-man כתב:

בעקרון אני מחפש רכב עם מתלים רכים ומעדיף נוחות על פני דיוק , כלומר , ישנה העדפה למתלים רכים.

היא לא מכוילת על הצד הרך.

היא כן יותר רכה מה-3 הקודמת, אבל זה לא איזה סיטרואן של פעם.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1334 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...