Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוי לכל בעלי ה DSG 7? אמיתי?

מיכאל ג׳ון
שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 29 דקות, Arteko כתב:

האמת שהיום נסעתי במאזדה 3 אחרי זמן מה שאני נוסע בפולו עם DSG והתגעגעתי במהלך הנסיעה לאוטו שלי

זו החוויה הסובייקטיבית שלך, אבל אני מבין לחלוטין מה אתה אומר - פולו מהשנים האחרונות הוא רכב זריז ונוח, אך גם למאזדה יתרונות משלה.

מהניסיון שלי עם שני סוגי התיבות (אני אישית בכלל אוהב רק ידני ומאוד לא אוהב אוטומט אבל זה סיפור אחר), החלפות ההילוכים ברובוטיות למיניהן זריזים בדר"כ בהשוואה למקבילות הפלנטריות, כאשר אתה כבר בתנועה. בתחילת נסיעה אני מעדיף בהרבה את האופי הרציף והפלנטרי, אבל שוב, זה רק אני.

מה שכן אובייקטיבי בסיפור, הוא העובדה שגם אם הכל הולך כמו שצריך, ואף אחד משני הרכבים שאתה משווה ביניהם לא חווה תקלות בדרך, הרי שבסופו של דבר אתה תצטרך להתמודד עם בלאי של הרובוטיות, בדר"כ גם בשלב הרבה יותר מוקדם מאלו של הפלנטריות, ובמיוחד אם אינך יודע לנהוג ברכבים האלה כפי שציינתי קודם.

בסופו של יום, כל אחד והשיקולים שלו, אבל באמת לא מרגיש שיש ברובוטיות איזו בשורה מטורפת.

עריכה אחרונה על ידי imprezadude
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית לגבי סגנון נהיגה: ניתן "לשבור" כל רכב בנהיגה פרועה ולצערי יש הרבה נהגים כאלה.

רכב זה מכונה וכמו כל מכונה צריך לדעת לתפעל ולתחזק אותה ע"מ שתאריך ימים. 

לגבי הDSG , אכן הייתי מעדיף שבגולף שלי יהיה ZF8 ( ככה היא משווקת בארהב + מנוע 2 ליטר ובחצי מחיר אבל זה סיפור אחר :)  )

אז אני נזהר עם הגיר ונהנה מאוד מהרכב , אוהב את טריקת הדלת המוצקה שלו, את המתלים ואת חווית הנהיגה בכללי , רכב מעולה לטעמי.

בכללי: עולם הרכב מיישר קו עם תקנות זיהום אוויר שמחמירות מעת לעת. זה אומר: רכבים היברידיים, גירים רציפים, מ"ע שונות ומשונות לניתוק צילינדרים בשיוט, סטארט/סטופ ועוד.

כל הנ"ל מטבעו מוסיף למורכבות של הרכב ולפוטנציאל היתכנות התקלות שלו.

בקטנה: לפני 30 שנה בארה"ב , היתה לי שברולט מאליבו 5.7 ליטר + גיר אוטומט 3 הילוכים , צריכת דלק ושמן גבוהה , אבל הרכב לדעתי נוסע על היום... בלתי שביר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Shay Fishman כתב:

אז יש שתי דוושות, ומופיע ברישיון הרכב, שהרכב אוטומטי. וכן, לא צריך רישיון על ידני. כי התפעול של ידית ההילוכים הוא בדיוק אותו דבר כמו תיבה אוטומטית , אבל שם זה נגמר. מבחינה מכנית הוא דומה מאוד לגיר ידני ,רק עם שני מצמדים .  לכן הנהיגה צריכה להיות בהתאם לכך 

שום נהיגה בהתאם לא נדרשת או סגנון מיוחד מרכב אוטומטי, מהרגע שאתה שם ב-D.  

אם התיבה לא עומדת בכך ויש העברות הילוכים עם מכות, חבטות או רעידות חזקות, סימן שהיא כושלת כמוצר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב אתה מתעלם מהעובדה שהגיר הזה מבחינה טכנית עובד על אותו עיקרון של גיר ידני, וכמו שלדוגמה בגיר ידני אני לא אזחל על חצי קלאץ' ויטגן אותו למוות.  ככה אני גם לא אעשה  בגיר רובוטי, ,אתה יכול לנהוג עליו כמו שאתה רגיל  בגיר אוטומטי פלנטרי, ולתת לרכב להתקדם תוך כדי לחיצה על דוושת הבלם. מה שיקרה בגיר כזה בפועל זה כמו התקדמות בחצי קלאץ' בגיר ידני, ואז אתה תשחק את הקלאצ'ים במהירות וזה כבר בחירה שלך . 

לגבי העברות הילוכים עם מכות, להפך זה גיר מאוד חלק ומהיר ביחס לרכב עממי ופשוט. רעידות חזקות זה סימן לקלאצ'ים שחוקים 

מי שמסוגל לסגל לעצמו הרגלים נכונים  עם הגיר הזה, (דומים עד זהים לגיר ידני) כנראה שיהנה מהיתרונות שלו, מי שלא כנראה שיבלה במוסכים מוקדם מהצפוי . 

שוב בפעם המי יודע כמה שאני אומר את זה, הגיר הזה הוא רחוק מלהיות שיא האמינות, ושוב אני לא מאשים את כל האנשים שיש להם תקלות בגיר בזה שהם לא יודעים לנהוג. אבל כנראה שהתחשבות בגיר תהפוך את האחזקה שלו לסבירה יותר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אענה לך מנקודת מבט קלאסית של הנהג הממוצע " מ'כפת לי מה קורה בתוך התיבת הילוכים. יש על הידית D? יופי! אני שם ונוסע."  

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם בתור נהג מודע (ברמת הפורום, מכל בחינה אחרת ממוצע לגמרי) - אומנם היה לי רכב ידני ל5 שנים (ועכשיו אוטומטי לתקופה דומה) - מה זה אומר "לנהוג כאילו שיש קלאצ'?"

לדוגמא, לפני שלושה חודשים, בארגנטינה (אחרי 5 שנים) עליתי על אוטו שכור ידני וזה היה כמו לרכב על אופניים - אבל איך אני משכנע את המוח שלי שהרכב עם שתי הדוושות שעליתי עליו הוא ידני, ואני איכשהו צריך להביא את האופניים האלה שוב?

עשיתי נסיעת מבחן אחת בקיה סידX ולא הצלחתי להרגיש שזה שונה מאוטומט, למרות שניסיתי.
אם זה מרגיש אותו הדבר ונראה אותו הדבר - איך עושים אחרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בזה אני קצת מסכים איתך , ופה הבעיה אנשים לא מודעים לזה שהם נוהגים בתיבת הילוכים שונה מאוטומטית רגילה. וכנראה שהם שוחקים לאט לאט את המצמדים, ואז צריך להחליף אותם מוקדם מהצפוי. 

דרך אגב, אתה מוזמן לקרוא את ההודעה הראשונה שלי בשירשור הזה (#31 ) דיברתי בדיוק על הבעיה הזו . 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, אתה מוזמן לקרוא את ההודעה הראשונה שלי בשירשור הזה (#31 ) דיברתי בדיוק על הבעיה הזו . 

אוקיי, יש שם את העצה הפרקטית של לעבור לS בפקקים (ספורט?) - וחוצמזה מה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, Shay Fishman כתב:

לגבי העברות הילוכים עם מכות, להפך זה גיר מאוד חלק ומהיר ביחס לרכב עממי ופשוט. רעידות חזקות זה סימן לקלאצ'ים שחוקים 

צריך לזכור, בזמן שמשווים למכוניות עממיות ופשוטות, שהגיר המדובר לא מותקן במכוניות על, אלא על מכוניות עממיות ופשוטות גם כן.

ומהניסיון שלי, דווקא אין מכות בהעברת הילוכים, אלא בהתחלת נסיעה או מעבר מבלימה להאצה ולהיפך, הרובוטי מתבלבל לעתים קרובות באופן מעצבן מאוד (על כל אלו שנהגתי בהם, יש כאלה שלא ישימו לב אולי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@pl7410

כן זה מצב ספורט, וככה העברות ההילוכים מתבצעות בתדירות יותר נמוכה.

בעיקר לא לזחול עם הרכב שדוושת הבלם לחוצה , כי המשמעות של זה בפועל, זה התקדמות בחצי קלאץ' שתגרום לשחיקה מוגברת.

ובתחילת נסיעה בהילוך 1-2 לנסוע רגוע.  

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתם שוכחים את העיקר שהוא שיש פיצוי לבעלי הרכבים בשל כשל בגיר. זאת אומרת שיש בעיה קצת יותר קשה מבלאי מואץ של המצמדים. השאלה היא מה בדיוק הבעיה כל כמה זמן/קילומטרים היא קוראת ומה עלות התיקון שלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@danniel 

זה כנראה כבר קיים, במצמדים הרטובים . הם טובלים בשמן, והשמן עוזר להם להתקרר . כנראה שהם יותר אמנים  לא יודע על מידע מדויק ,  אבל בוודאות הם הרבה פחות נפוצים מהdq 200 היבש, ויכול להיות שבגלל זה אנחנו שומעים עליהם פחות תקלות. החסירון שלהם, שהם הרבה יותר יקרים לאחזקה, כי נדרש להחליף את השמן של המצמדים והוא לא זול בכלל , וסביר להניח שהם יותר יקרים לייצור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפה אחת ל-60 אלף ק"מ. אם אתה נוסע 20 אלף ק"מ בשנה זה פעם ב-3 שנים. סיפור של 1500₪ בערך.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1360 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...