Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה הדרך הנכונה למכור רכב לבן אדם פרטי?

galmo
שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי!

את הרכב הראשון שלי קניתי מסוכנות ואני עכשיו רוצה למכור אותו בשביל להשתדרג.

רציתי לדעת מה הדרך נכונה שאתם ממליצים עליה לעשות את כל התהליך כי אני פשוט אף פעם לא עברתי אותו.

כאילו מתי חותמים על זכרון דברים? מתי הצדדים מעבירים את הכסף? איך בדיוק מבצעים העברת בעלות? מי משלם על העברת בעלות? מי מבצע את הבדיקה? מי משלם על הבדיקה? מפתחות מביאים אחרי שהוא מביא את הכסף או רק בסוף אחרי העברת הבעלות?

בנוסף הרכב נקנה עם מימון והוא כרגע משועבד זה לגיט להגיד לקונה שאני לוקח את הכסף מחזיר את ההלוואה ואז מבצעים את העברת בעלות?

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתימה על זכרון דברים - לאחר ההסכמה הסופית על העסקה, כולל בדיקת הרכב. זכרון הדברים הוא חוזה המחייב את שני הצדדים, והמחיר נקבע סופית רק אחרי הבדיקה, כך שחתימה מוקדמת היא פתח לצרות.

אל תתחייב על שום דבר שאינו מתועד אצלך - הרוכשעלול להקליט אותך ולדרוש כל מיני חיובים.

בדיקת הרכב מתבצעת במכון שבוחר הקונה ועל חשבונו. הדו"ח נשאר רכושו גם אם בסופו של דבר בוחר לא לרכוש את הרכב.

העברת הבעלות מתבצעת בדרך כלל בדואר. אם מדובר במוכר וקונה יחידים (כלומר לא רשומים או נרשמים בעלים נוספים) אפשר גם במרשתת, אחרי הרשמה באתר הממשלה, שני הצדדים צריכים להיות מחוברים באותו זמן. העברת הכסף מתבצעת במקביל להעברת בעלות. 

עקרונית תשלום האגרה חל על המוכר. מעשית אפשר לעשות כל הסדר שהוא. מכל מקום, מדובר בסכום קטן שאינו סיבה "לשבור את הכלים".

השעבוד הוא בעיה אמיתית. שים לב שיש שעבוד שרשום ברשיון וחוסם אפשרות להעברת בעלות, וסביר שיש גם משכון ברשם המשכונות, שאינו מופיע ברשיון, אינו חוסם אפשרות להעברת בעלות, אבל חייבים לבטל כדי למנוע בעיות עתידיות. עקרונית אפשר לסכם עם המוכר על העברת הכסף בבנק וביטול המשכון על ידי הבנק באותו מעמד (וכן קבלת מסמך לרשם המשכונות), אישית, אילו הייתי הקונה, לא הייתי מסכים לכך. בדוק בבנק מה הנוהל וגם האם יש אפשורת להמיר את שעבוד הרכב לשעבוד של רכוש אחר (למשל ניירות ערך) על מנת לשחרר את שעבוד ומשכון הרכב לפני העסקה, או נטילת הלוואת גישור בה הרכב אינו ממושכן על מנתלפרוע את ההלואה הקיימת.

לגבי כל הנהלים של העברת בעלות ראה כאן, לגבי ההלוואה - בדוק בבנק או בחברת המימון.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, galmo כתב:

זה לגיט להגיד לקונה שאני לוקח את הכסף מחזיר את ההלוואה ואז מבצעים את העברת בעלות?

אתה יוכל לומר לקונה מה שאתה רוצה, זה לגיט.

אתה היית נותן לאדם שאתה לא מכיר כסף כשהוא 'מבטיח' לך שהוא לוקח את הכסף, מחזיר את ההלוואה ואז מבצע העברת בעלות? 

תעשה חיפוש כאן באתר, הנושא הזה נטחן בעשרות פוסטים, אם לא יותר מזה. אתה לא הראשון שקונה / מוכר רכב משועבד וממושכן. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...