Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם שמים לב להבדל בין תכני 1080p ל 4k?

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 23 דקות, hans כתב:

ש גם 35 מ״מ שרץ לרוחב, השתמשו בו ב״עשרת הדיברות״ מ-1956... איזוטרי להפליא כמובן, כמעט אף אחד לא השתמש בזה.

ציינתי את זה כבר: קוראים לזה VistaVision. זה דווקא היה די פופולרי: היצ'קוק צילם מלא בפורמט הזה. ספרטקוס צולם בפורמט אנאמורפי מקביל, נולן השתמש בזה קצת, וזה היה בשימוש שנים לאפקטים אופטיים.

הפורמט האזוטרי באמת זה סינרמה: ארבע רולים של פילם 35 מ"מ: שלושה בהצלבה בשביל תמונה פנורמית (עם שני קווי תפר די מציקים), ואחד רק בשביל הסאונד. אם המצלמה היתה נמצאת בזווית לקו האופק, הוא היה מתעוות לגמרי, ואם דמות חוצה את הפריים לרוחב היא היתה "מדלגת" במעלה הפריים, ועוד כל מיני תופעות מצחיקות שהפכו את הפורמט הזה לבלתי-יעיל בעליל לשימוש במדיה נרטיבית. 

התחליף היה לצלם בפורמטים אנאמורפיים מוגזמים: 35 מילימטר שהורחב ל-2.55:1 (כמו הגשר על הנהר קוואי) עם מלא עיוותים,  ו-65 מילימטר שהגיע לרוחב המוגזם של 2.76:1! בן-חור צולם ככה, ולאחרונה טרנטינו השתמש בזה בשביל ה-Hateful Eight.

עכשיו, עכשיו הברחנו את כולם.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
  • רעיון טוב! 1
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. בקלות.

ה4K של נטפליקס לא מגיע לו שיקראו לו בכלל 4K

הביטרייט שם כלכך עלוב שכל דחיסת הצבעים שם הורסת לגמרי את הסרט/סדרה והBLACK CRUSH שם בכלל חגיגה.

וכאחד שיש לו LG E8 65 שמכויילת די טוב לדעתי ובעבר הייתה לי סמסונג MU9100 וגם Q70R אז כל ההבדלים האלה באים לידי ביטוי ככל שעולים ברמה של המסך.

גם ב HDR וגם ב SDR יש הבדלים ניכרים באיכות הפנלים, כן הסדרות הפשוטות שהן מתחת לQLED/OLED גם הצורה שבה הפנל מראה את התמונה מאוד קלה לזיהוי.

כל מסכי הEDGE LIT של סמסונג וLG פשוט MEH.

אם אני לא טועה טרנטינו השתמש ב35MM גם בHATEFUL 8 וגם ב ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD

עריכה אחרונה על ידי elik0

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, elik0 כתב:

ה4K של נטפליקס לא מגיע לו שיקראו לו בכלל 4K

אל תשכח גם שבתקופת הקורונה הם הורידו עוד יותר

בכלליות אלו המספרים:

אפל מובילה עם סביב ה30 שעולה למעל 40 בחלק מהתכנים (משתמשים בvariable h265) שזה הכי טוב בשוק כרגע

אמזון עם סביב ה20 מגהביט - עד 25

דיסני גם באותו איזור לזכרוני

HBO max ונטפליקס 10-15

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתכלס כאשר אני בא לצפות בנטפליקס או באמזון בתכנים החדשים שלהם שלדעתי רובם יוצאים במה שהם קוראים לו 4k, האם אני אראה שיפור במעבר מה hd הרגיל שלהם ל4k שלהם?

גם אם זה לא באמת 4k אמיתי, האם יש שיפור באיכות שהם נותנים למנוי שמשלם על מה שהם קוראים לו 4k למה שמקבל מנוי למה שהם קוראים לו hd?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

🤦‍♂️ כמה פעמים אתה רוצה לקרא כן ?

יש הבדל ויזואלי.

גדול

כם ברזולוציה וגם בצבעים

וגם בnitrate (בערך פי 3 אפילו בנטפליקס)

לפני 28 דקות, Benor כתב:

בפעם האחרונה שבדקתי, ראיתי שבנטפליקס בקושי יש תכני 4k.

בגלל זה אני אישית לא הייתי עושה מנוי פרימיום.

לי ולך יש נטפליקס שונה כנראה

בערך 50 אחוז מהטרנדינג שלי זה 4K או דולבי ויזן ובערך 90 אחוז מהתוכן של נטפליקס עצמם...

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים חושבים שיש הבדל מהותי בין 4K ל-1080P כי מסכים סבירים ומעלה מגיעים *רק* ב-4K. רזולוציה 1080P מקבלים בדרך כלל בטלוויזיות תוצרת צ'אנג צ'ונג צ'ינה ב-500 שקל.  

אם באופן היפותטי תיקח פאנל 1080P פרימיום עם כל ה-bells and whistles כלומר קצב רענון מעל 120 הרץ, HDR אמיתי עם בהירות 1,000 ניט לפחות ו-400-500 local dimming zones, צבעים עשירים אני חותם על זה שלא תראה הבדל בין 1080P ובין 4K עם מפרט זהה במרחק צפייה שפוי. 

אבל זה היפותטי כי פשוט לא מייצרים טלוויזיות כאלה. אנשים מחפשים מספרים "פיצוציים" ו-4K הרבה יותר קל למכור מאשר 1080P למרות שבתנאי אמת זה כמו לקנות רכב עם מנוע 5 ליטר בשביל לעמוד בפקקים באיילון כי אין הרבה תוכן 4K אמיתי, מחשב גיימינג עם 2080TI בשנת 2020 יתקשה לדחוף משחק ברזולוציה 4K בקצב רענון מעל 60 הרץ ועל קונסולות אני אפילו לא מדבר שם מקבלים 1080P + קומבינה שגורמת למשחק להיראות 4K בכאילו. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, ChemGuy85 כתב:

מחשב גיימינג עם 2080TI בשנת 2020 יתקשה לדחוף משחק ברזולוציה 4K בקצב רענון מעל 60 הרץ ועל קונסולות אני אפילו לא מדבר שם מקבלים 1080P

לא יודע מה אתה משחק - אבל זה פשוט לא נכון.

זה מאוד תלוי במשחק , אבל עם מחשב ? בטוח שלא.

לפני 35 דקות, ChemGuy85 כתב:

כלומר קצב רענון מעל 120 הרץ

זה אפילו פחות קשור כשרוב הסרטים נעים ב24 פריימים (בערך). סטרימרים מתקדמים גם נותנים את האופציה לשדר באמת את הפריימרייט לפי הסרט כדי לראות באמת מה שצריך ולא איזה מריחה אומנותית של אלגוריתם להרבה פריימים.

במשחקי מחשב לעומת זאת - אולי זה נכון.

אני באמת לא מבין אם זה המצב בארץ עם תוכן שחרבנה או היציבות של חיבור האינטרנט הורגים את הביטרייטים של מה שאתם מקבלים בHLS (הפרוטוקול סטרימינג הסטנדרטי, לא לבלבל עם הקידוד).

הPS4 pro וגם האפל טיוי מאפשרים לבחור את המצבים האלו (1080Pאו 4K ובמקרה של האפל טיוי 4K גם Frame matching אמיתי לתוכן) ושיחקתי איתם דיי עמוקות (כולל מעבר בין HDR ללא HDR) ... ההבדלים עצומים.

(65״ בסלון שמבחינת המרחק לטלוויזיה לדעתי מקביל לסלון ישראלי)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

לא יודע מה אתה משחק - אבל זה פשוט לא נכון.

זה מאוד תלוי במשחק , אבל עם מחשב ? בטוח שלא.

אתה אומר את זה בתור PC gamer עם שנים של ניסיון? נסה להריץ AAA title על מסך 4K + הגדרות High נראה כמה פריימים תצליח לסחוט. הדור הבא של כרטיסי מסך זה שיצא לקראת סוף השנה יהיה הראשון שיצליח לדחוף רזולוציה 4K כמו שצריך. 

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

הPS4 pro וגם האפל טיוי מאפשרים לבחור את המצבים האלו (1080Pאו 4K ובמקרה של האפל טיוי 4K גם Frame matching אמיתי לתוכן) ושיחקתי איתם דיי עמוקות (כולל מעבר בין HDR ללא HDR) ... ההבדלים עצומים.

(65״ בסלון שמבחינת המרחק לטלוויזיה לדעתי מקביל לסלון ישראלי)

אפל טיוי אין לי מושג, אבל PS4 Pro לא דוחף שום 4K אמיתי. מדובר בתוכן 1080P שעבר upscale. אולי PS5 תצליח להריץ 4K כמו שצריך.

בשביל תוכן HDR צריך טלוויזיה עם מאות local dimming zones ויכולת לשמור על בהירות גבוהה. אין קשר בין זה ובין 4K. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, ChemGuy85 כתב:

אתה אומר את זה בתור PC gamer עם שנים של ניסיון?

אנחנו משחקים בלמי יש יותר גדול וממתי ? :)

היה לי מחשב ראשון בגיל 5... ששימש כבר אז (גם) למשחקים, שני ההורים שלי היו ״בתחום״ עוד לפני שרוב האנשים ידעו מה זה הייטק אז זה תמיד היה בבית... אז אנא תחסוך לי.

לאורך כל השנים היה לי מחשב גיימינג , קונסולות או גם וגם - אז כן אני גיימר עם 32 שנה ניסיון :) , האמת קצת יותר - לפני זה הייתי משחק באטרי 2600...

לפני 34 דקות, ChemGuy85 כתב:

אבל PS4 Pro לא דוחף שום 4K אמיתי. מדובר בתוכן 1080P שעבר upscale.

לא מדויק - אכן רוב המשחקים עוברים אפסקייל - אבל מ1440P או 1800P (לדוגמא גרן טוריסמו ספורט) ואפשר להזכיר גם checkerboard 4K אם אתה רוצה להיכנס לפרטים ולציין למה זה באמת לא 4K שכן שם. אבל אם תקרא מה שכתבתי שם - התייחסתי לוידאו ולframe matching יחסית לתוכן מקור.

לפני 40 דקות, ChemGuy85 כתב:

בשביל תוכן HDR צריך טלוויזיה עם מאות local dimming zones ויכולת לשמור על בהירות גבוהה.

כדי לחסוך לכולנו את הדיון על זה ולפני שתשים לי דגמים של רפרנס מוניטירים של סוני - בא נסכים שמדברים על HDR10 עם 1000 ניט כמו שבערך כל יצרן טלוויזיות סביר  ומעלה מדבר עליו אל מול מסכים שהם לא ומגיעים לפחות מחצי מזה מבחינת הבהירות ומבחינת הצבעים סבבה? אין טעם להתחכם.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Liviur כתב:

כדי לחסוך לכולנו את הדיון על זה ולפני שתשים לי דגמים של רפרנס מוניטירים של סוני - בא נסכים שמדברים על HDR10 עם 1000 ניט כמו שבערך כל יצרן טלוויזיות סביר  ומעלה מדבר עליו אל מול מסכים שהם לא ומגיעים לפחות מחצי מזה מבחינת הבהירות ומבחינת הצבעים סבבה? אין טעם להתחכם.

אין על מה לדבר לא מדובר ב-HDR אמיתי נקודה. HDR10 זה סתם מסך שיודע להעיף את הבהירות לשמיים ואנשים מתלהבים מזה. HDR זה לא רק בהירות אלא ניגודיות יכולת של מסך לכבות לחלוטין אזורים מסוימים בזמן סצנה ולהאיר אזורים אחרים זה מה שיוצר את אפקט ה-WOW. 

ל-HDR תקן מאוד מפורט וניתן למצוא אותו כאן: 

https://displayhdr.org/#tab-1000

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, Liviur כתב:

לא מדויק - אכן רוב המשחקים עוברים אפסקייל - אבל מ1440P או 1800P (לדוגמא גרן טוריסמו ספורט) ואפשר להזכיר גם checkerboard 4K אם אתה רוצה להיכנס לפרטים ולציין למה זה באמת לא 4K שכן שם. אבל אם תקרא מה שכתבתי שם - התייחסתי לוידאו ולframe matching יחסית לתוכן מקור.

גם 1440P ה-PS4 Pro לא סוחבת. הדור הנוכחי של קונסולות מריץ טוב 1080P + upscale. רזולוציה 4K בכלל לא באה לידי ביטוי. אולי הדור הבא יצליח להריץ 4K כמו שצריך ובכל אופן במרחק של 1.5 - 2 מטר מהמסך בכל מקרה לא ממש תראה הבדל. 

בקיצור בשורה התחתונה אם תביא פאנל 1080P פצצה ותשווה אותו לפאנל 4K פצצה במרחק צפייה ריאלי ולא Pixel peeping לא תראה שום הבדל. בכל אופן מדובר בדיון תיאורטי לחלוטין כי אין פאנלים 1080P עם יכולות כאלה מסיבות של שיווק וזה מה יש.

עכשיו יצרני טלוויזיות מתחילים לדחוף פאנלים של 8K שזה אולי אחד הדברים הכי מיותרים מסיבות טכניות (לא שיווק) ל-4K לקח 10 שנים לתפוס תאוצה אז עד שהשוק יעבור ל-8K ילדים שלנו ילכו לצבא. אבל היי צריך לגרום לאנשים איכשהו לזרוק את הטלוויזיה "הישנה" ולהחליף אותה ב-8K או איזה קשקוש שיווקי אחר שימציאו במחלקת שיווק. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Grab turismo - quality mode - 1800p

https://www.google.com/amp/s/gamingbolt.com/gran-turismo-sport-is-one-of-the-best-ps4-pro-supported-games-out-there/amp

The last of us 2 - 1440p

https://www.google.com/amp/s/www.eurogamer.net/amp/digitalfoundry-2020-the-last-of-us-part-2-first-impressions

assassins creed odyssey 1584p

https://www.google.com/amp/s/www.eurogamer.net/amp/digitalfoundry-2018-assassins-creed-odyssey-best-played-on-enhanced-consoles

בכוונה לא נתתי משחקים פשוטים יותר שחלקם כן רץ ב4k אלא משחקים כבדים יחסית.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ChemGuy85 כתב:

יצרני טלוויזיות מתחילים לדחוף פאנלים של 8K שזה אולי אחד הדברים הכי מיותרים מסיבות טכניות (לא שיווק) ל-4K לקח 10 שנים לתפוס תאוצה אז עד שהשוק יעבור ל-8K ילדים שלנו ילכו לצבא.

זה גם מיותר כי מעל 4.5-5K אין לרזולוציה הנוספת שום תועלת על מסך טלויזיה.

אלו רזולוציות שנועדו ל-IMAX.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...