Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתם שמים לב להבדל בין תכני 1080p ל 4k?

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1388 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, Liviur כתב:

🤦‍♂️ כמה פעמים אתה רוצה לקרא כן ?

יש הבדל ויזואלי.

צ'מע קראתי את כל השרשור. החלק הטכני עבר לי מעל לראש, אבל בגדול הטענה היא שאם אתה רואה הבדלים, אתה חולמת...

אבל אני עוד ב-720P, אז ממש אין לי דעה בעניין.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה המשמעות של רזולוציה נטו:

viewingdistanceresolutioncomparison.jpg

מעבר לזה, זה הכל השפעה של ה-HDR וה-Bitrate.

ואני מזכיר שרזולוציה זה נתון פוטנציאלי: אני יכול לצלם ב-8K שלא בפוקוס, ועדיין המצלמה תייצר קבצים של 8K. מה תהיה איכות התמונה? סיפור אחר.

אחוז ניכר מהתוכן לא מצולם באיכות 4K אמתית (למצלמה דיגיטלית יש הפסדים מובנים, כך שצריך לצלם בכ-5K כדי לקבל 4K), וגם מה שכן לעתים קרובות מרודד ל-2K לפני שהוא יוצא לאור, ואת התוכן הזה עוד צריך לדחוס בשביל שידור או סטרימינג.

תשוו יום אחד סרט בנטפליקס לאותו סרט בבלוריי.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולה - גם לפי הצ׳ארט הזה אני רואה הבדלים ב4K (טלוויזיה גדולה + מרחק קטן מהטלוויזיה).

אז סיכמנו שאני לא הוזה? (וזה לפני הBR שבערך פי 2-3 ברוב שירותי הסטרימינג , וHDR שגם איתם ניתן לראות בפחות מרחק כפי שציינת בעצמך)

לגבי האדרת הבלו ריי: אלא אם כן מדובר בבלוריי חדש שהוא UHD ומשתמש בH265  זה נכון בהשוואה לנפליקס - אבל הרבה שירותי סטרימינג כבר עברו לH265 ומשדרים בהם בקצבים דיי קרובים.

בUHD Bluray - אכן - יש קצב של עד 100 מגהביט של H265 שאין שום שירות סטרימינג כרגע שמגיע לאיכות הזו.

זה עדיין לא אומר שאין יתרונות (במיוחד כשHDR כן קיים בהמון תכנים) בסטרימינג של 4KHDR או שאי אפשר לראות את ההבדל.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אתה כנראה יושב מאוד קרוב, כי אני בסלון קטן מאוד עם טלויזיה 64'' רק גבולי מבחינת תוכן 4K. אני מזכיר שהיו סרטים שצולמו ב-1080p (ששוב, זה בפועל פחות) וחתכו אותם בשביל Widescreen ועדיין הציגו אותם בהצלחה באיימקס, אז לטלויזיה זה אחלה.

רוב הסרטים שיש לי בבלו/על המחשב הם ב-2K והם נראים פגז. אפשר לראות כל שערה של סר אנתוני שר.

HDR זה סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Liviur כתב:

לגבי האדרת הבלו ריי

אנסה לחדד - זה לא שאני סוגד לבלו ריי, אני פשוט לוקח את המדיה הפיזית הוותיקה הזאת הזאת כאמת מידה ל״עד כמה מחרטטים אותנו״.

וכשבלו ריי שיצא ב-2009 נראה טוב יותר מאותו מגרסת העלק 4K שמגיש איזה שירות סטרימינג, כל השיערות שלי סומרות.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, hans כתב:

כשבלו ריי שיצא ב-2009 נראה טוב יותר מאותו מגרסת העלק 4K שמגיש איזה שירות סטרימינג

אני בעקרון השוואתי בלוריי 2K לסטרימינג של 2K.

אם הוא נראה יותר טוב מסטרים של 4K אז המצב באמת על הפנים.

ושוב, 2K טוב זה כבר המון רזולוציה. כשאני רואה גלדיאטור, אני לא מנסה לעשות לראסל קרואו בדיקה דרמטולוגית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפריד את זה - מאבד את הנקודה - כי הם ברוב המקרים הולכים ביחד.

זה גם למה כמו שציינתי אפל לקחו אקסטרה זמן כשהשיקו את הApple TV4K להדגיש שההבדל היותר גדול שיהיה ויזואלי יהיה הHDR בלא מעט מקרים.

לגבי מה שידידי האנס אומר - הוא צודק - יש חלק מהשירותי סטרימינג שמשדרים בפחות ביטרייט ב4k מאשר בלוריי ישן ב1080P.

נטפליקס לגמרי על הגבול במקרה הזה בבערך כל התוכן הלא מקור שלהם.

בתוכן מקור זה כבר לא נכון.

אפל , אמזון וHBO מקס (בלבד , לא הgo או Now) מעל זה.

הולו - אפשר לראות לגמרי ב720P :) או להוריד קבצים מהאינטרנט ...

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Liviur כתב:

להפריד את זה - מאבד את הנקודה - כי הם ברוב המקרים הולכים ביחד.

גם נכון. זה אחת מהסיבות שגם סרטים שעברו Upscale ל-4K לפעמים שווה לראות בפורמט הזה, פשוט כי הוא מאפשר HDR. מצד שני, יש סרטים ישנים ב-4K שלא טרחו להכין אותם ל-HDR כי הם לא נועדו לצפיה בצורה הזו. זה לא מונע מלורנס איש ערב להיראות מדהים.

ואני חוזר שתוכן טוב ב-2K נראה מצוין גם ככה. לפי הטבלה, במרחק של שלוש מטר מטלויזיה 80'' לא רואים הבדל לעומת 4K. לגבי רזולוציות גבוהות עוד יותר, יהיה צריך לשבת 2.5 מטר מטלוויזיה של 140'', שזה כבר ממש מופרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, falou כתב:

צ'מע קראתי את כל השרשור. החלק הטכני עבר לי מעל לראש, אבל בגדול הטענה היא שאם אתה רואה הבדלים, אתה חולמת...

אבל אני עוד ב-720P, אז ממש אין לי דעה בעניין.

אל תגזים, ברור שיש הבדל, היו לי גם מסכי 55 וגם 65

ובכולם יש הבדל משמעותי בין 720 ל4k לא משנה באיזה מרחק תהיה.

בין 1080 ל4k ההבדל קצת מצטמצם הודות לאפסקיילינג שלפי דעתי מעולה ב lg לעומת הסמסונג שהיה לי.

מעבר לכך, יש גם הבדל גדול מאוד בין hdr ל sdr.

ראיתי המון, אבל המון סרטים לשם השוואות שהייתי מוריד הורדות כפולות באיכות כזו וכזו וניגנתי אותם אחד אחרי השני סצנה מול סצנה. ההבדלים משמעותיים.

מוכר סטים קומפוננט ומגברים ברמה גבוהה לרכב!

טוויטרים HYBRID AUDIO L1 PRO + L1V2

מידריינג Hybrid Audio L4

מגברים לרכב - TRU TECHNOLOGY S44 - \ TRU TECHNOLOGY S45

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל גם באיכות המסכים, עיבוד תמונה חידוד וכד'.

יש לי טושיבה מ-2009 42"  בעלת רזולוציה של 720P (HD READY.  (בתקופה שטושיבה היו עדיין מותג נחשב). 

לעומת זאת ב- "LG OLED 65  אני רואה תוכן 720P באיכות הרבה יותר טובה מהטושיבה הישנה. 

בנטפליקס - אני אישית רואה הבדל בין ה-4K ל- FULL HD.   

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, elik0 כתב:

אל תגזים, ברור שיש הבדל, היו לי גם מסכי 55 וגם 65

ובכולם יש הבדל משמעותי בין 720 ל4k לא משנה באיזה מרחק תהיה.

בוא, להשוות בין 1K ל-4K זה קצת לא הוגן: ההשוואה הנכונה היא בין 2K ל-4K; וכן, ההבדל על מסך טלויזיה הוא לא גדול אם בכלל מובחן.

שוב, גם ככה הרבה תוכן 4K הוא יותר באזור ה-3K בפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, חן ג. כתב:

HDR זה סיפור אחר.

אולי הסיבה שאני אוהב את הפלסמה הישנה שלי זה בגלל שאני לא אוהב HDR. גם בסטילס אני מעדיף לרב פחות טווח דינמי ויותר משחקי אור וצל. הטלוויזיות החדשות תמיד נראות לי מחודדות מדי מוארות מדי, ולא... טבעיות?

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מוצא שאפקט ה״לא טבעי״ הוא פחות תוצאה של HDR ויותר של חידוד וניקוי מלאכותי של התמונה, ושל Motion Smoothening. הרבה טלויזיות היום עושות את כל זה לבד. ניטרלתי את זה בשלי.

לפעמים הבעיה היא במקור, כמובן. יש סרטים שכשהם יצאו ב-HD עשו להם Degrain פסיכי. אני אוהב מראה של צילום דיגיטלי, אבל לא כשהמקור הוא פילם, וזה לא שרעש הוא בעיה כזו גדולה על מסך טלויזיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידוד גם. לגמרי.

ללווה אקונדה העתיקה של ההורים שלי היה Motion Smoothening מעולה. אבל במונחים של היום 32" זה פאבלט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...