Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרכב שלי (2018) נראה פחות נוצץ מפורש 2013 של חבר.למה?

שימו לב! השרשור הזה בן 1382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, BRAVO30 כתב:

נראה לי שזה בכלל לא היה משה. משה מעסיק שם מוכרים אחרים בשביל הזמן שהוא לא נמצא שם. זה ממש לא מתאים למשה לדבר כך, אני בטוח שזה לא היה הוא אלא מוכר אחר שפחות בעניינים.

אולי גם משה חושב ככה

אין לי מושג מי זה משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טוב בגלל העניין שאתה עושה לי בשרשור הקורונה. אני יעשה לך סיכום קצר.

צבע רכב ( מה שנראה לעין לא צבע יסוד) בנוי משתי שכבות. שכבת צבע (כחול/אדום/שחור) שיכולה להיות גם מטאלית. ומעליה שכבת לכה שקופה מבריקה- שהיא נותנת את הברק וההגנה לצבע שמתחתיה. 

הלכה הזו נשרטת עם הזמן מכל דבר. גרגרי אבק שנמרחים על הרכב בשטיפה. שטיפה אגרסיבית במטאטא או במברשות במכונות שטיפה. ואפילו גרגרי אבק/חול שמתחככים ברכב בזמן נסיעה. לשריטות העדינות (הן ממש מיקרוניות) האלו קוראים "סרווילס'.תוכל להבחין בהם בשמש ישירה כשהרכב נקי. זה נראה כמו מעגלים של שריטות עדינות על כל המשטח.

מו כן הלכה מתחמצנת ונפגמת עם הזמן וכך הברק גם נפגע.

מה שגרום בתורו לעמעמום הברק כי האור נשבר.

מה עושים?

הטיפול היסודי הוא "פוליש" שזה טיפול שמסיר את שכבת הלכה הפגומה וחושף שכבת לקה "נקיה" (פוליש צריך לדעת לעשות והוא יכול לגרום לנזק כבד ביד לא מיומנת או בציוד אגרסיבי שים לב!) לכל רכב יש עובי שונה ללכה וחוזק שונה - נדמה לי שדיברת על מרצדס בד"כ בגרמניות הלכה מאוד קשה מה שנותן עמידות גבוהה לסרווילים אבל מצריך עבודה קשה בפוליש.

אחרי פוליש אפשר לשים אוטם צבע או וקס להגנה ול"תוספת" ברק. על לכה פגומה זה לא יוסיף הרבה אם בכלל. (ואני מנחש שבגלל זה כך ענו לך באוטוסטור זה פשוט בזבוז כסף ואנרגיה)

כמובן שאחרי כל התהליך הזה צריך לשמור על המצב הקיים ולשטוף בצורה שלא תפגע שוב בלכה- על זה כבר כתבו לך.

יש דרך קצרה נוספת-

כיון שאי אפשר לעשות פוליש בלי חשבון (בסוף הלכה תאכל לחלוטין -הרכב צריך צביעה) יש חומר שנקרא "גלייז" שזה בעצם ממלא את הסרוולים כמובן באופן חלקי. וממש משפר את הברק והמראה "הרטוב" של הרכב. ניסיתי בעקבות ההמלצות כאן SRP (לא נמכר בארץ קניתי מאיביי) על רכב שחור מפוצץ סרוולים השיפור היה דרמטי-גם אם רחוק ממושלם. (חייב מכונת פוליש ליישום)

אם הרכב שלך במצב סביר . תעשה ניקוי עם פלסטלינה+ גלייז+ אוטם אמור להיות שיפור גדול מאוד. אממה לא נראה לי שאתה הטיפוס של עשה זאת בעצמך כמה שעות לשפשף את הרכב :). אם אתה כבר הולך לבעל מקצוע תעשה את התהליך כמו שצריך עם פוליש. והרכב אמור לחזור לברק שיצא מהחברה . האמת שאם תלך לבעל מקצוע טוב הוא אמור לצאת טוב יותר ממה שהוא יצא מהחברה!!!!

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, yd b-4 כתב:

אם הרכב שלך במצב סביר . תעשה ניקוי עם פלסטלינה+ גלייז+ אוטם אמור להיות שיפור גדול מאוד. אממה לא נראה לי שאתה הטיפוס של עשה זאת בעצמך כמה שעות לשפשף את הרכב :). אם אתה כבר הולך לבעל מקצוע תעשה את התהליך כמו שצריך עם פוליש. והרכב אמור לחזור לברק שיצא מהחברה . האמת שאם תלך לבעל מקצוע טוב הוא אמור לצאת טוב יותר ממה שהוא יצא מהחברה!!!!

כנראה שאתה צודק

למרות שאם אתה אומר שזה מסכן את הצבע אני מעדיף אולי לעשות גלייז ולא פוליש

כשמוכרים את הרכב ובודקים תיקוני צבע לא יעירו  לי אם עשיתי פעם פעמיים פוליש וירדה קצת לקה?

אם יש לך קישור לגלייז תשלח

נראה שיש לנו עכשיו כמה שבועות בלי עבודה אז אולי אפשר לדבר על זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...