Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

green
שימו לב! השרשור הזה בן 712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי מידע באינטרנט (פורסם גם בעמוד פייסבוק שנקרא "נפגעי גיל קאר") שבו יש הסבר כיצד משתמשים בתכונות מוסתרות במערכות קונקטד / קונקטאיט וכל מיני שמות דומים, של גיל קאר שמותקנת בשלל רכבים חדשים על  ידי יבואני הרכב (יוניון מוטורס- טויוטה, כלמוביל- מיצובישי ויונדאי וכנראה גם צ'מפיון מוטורס- סקודה, אאודי, סיאט, סקודה).

בלשון העם קוראים לזה פריצה או פתיחה של של מערכת המולטימדיה, אבל למעשה לא פותחים ולא פורצים כלום, הדרך קיימת רק צריך למצוא אותה.

הכל התחיל כשנגמרה לי חבילת הגלישה לשנה שקיבלתי בחינם עם הטויוטה קורולה 2019 ובגיל קאר רצו ממני כסף כדי לחדש חבילת גלישה באמצעות הסים שמותקן שם.

התייעצתי כאן בפורום וכתבו לי למה לך בכלל לשלם, תחבר את מערכת המולטימדיה לנקודת גישה אישית בטלפון הסלולרי שלך ואין יותר טוב מזה. אבל זה לא היה פשוט כי האופציה לעשות את זה בבמערכת המולטימדיה המקורית הועלמה.

טוב אז הפתרון נמצא כאמור בפוסט הזה. אפרט את המידע בהקשר של טויטה קורולה 2019 הייבריד ספייס פלוס עם מערכת מולטימדיה מקורית של טויוטה ומערכת קונקטד של גיל קאר שיש לי. מדובר במערכת "סגורה" עם מספר מצומצם של אפליקציות שהותקנו בה ולא ניתן לכאורה להוריד אפליקציות נוספות. 

הדרך להוריד אפליקציות נוספות ולחשוף דפדפן שקיים בה ולמעשה להפוך את מסך המולטימדיה למסך של טאבלט לכל דבר ועניין היא מאד פשוטה ומהירה:

פותחים את הוייז.

הגדרות.

נגן אודיו.

מגלגלים למטה ומוצאים לינקים מובנים בוייז להורדת אפליקציות נוספות.

לוחצים על אחד הקישורים.

נפתח דפדפן.

לוחצים על פתיחה בחנות ואז מגיעים לחנות google play ואז במסך החיפוש רושמים איזה שם של אפליקציה שרוצים כמו בטלפון הסלולרי אין הגבלות.

האפליקציה נשמרת במסך המולטימדיה שבו קיימות שאר האפליקציות שהגיעו עם מערכת המולטימדיה.

אם רוצים אפשר בדפדפן הנ"ל לגלוש לאתר גוגל ולשמור את העמוד במסך הבית (לוחצים על 3 נקודות בצד ואז על שמירה במסך הבית או להוריד אפליקצית גוגל). ואז בכל פעם שרוצים להוריד אפליקציה לא צריך לפעול בדרך החתחתים הנ"ל שרשמתי למעלה, אלא פשוט צריך ללחוץ על הסימול של גוגל בדף הבית איפה שכל האפליקציות נמצאות ואז ייפתח דפדפן ואפשר לרשום במסך החיפוש בדפדפן חנות play ואז לחפש את שם האפליקציה שרוצים ולהוריד אותה.

הדרך לגרום למערכת המולטימדיה להתחבר לנקודת גישה אישית במכשיר הסלולרי שלך:

בטויוטה קורולה קיימת אפליקציית ניהול wifi) (wifi manager). אם אצלכם האפליקציה לא קיימת, אז פשוט צריך להוריד אפליקציה כזאת בדרך הנ"ל. לאחר מכן צריך ללחוץ על הסימול שלה במסך האפליקציות ובאפליקציה עצמה ללחוץ על חפש רשתות ואז למצוא את שם הרשת של הטלפון הסלולרי שלך וזהו. מערכת המולטימדיה מחוברת לאינטרנט וכל האפליקציות שלה יכולות לעבוד, לרבות ווייז, חינם אין כסף.

אני מניח את המידע הזה כאן אותו קיבלתי ממקור אחר כאמור. אני לא לוקח אחריות על המידע ועל השימוש בו וכל אחד שיעשה את הבירורים הנדרשים לגביו. אצלי זה עובד מצויין ושדרג מאד את החוויה.

20200525_080624.jpg

20200525_080647.jpg

20200525_083216.jpg

20200525_091716.jpg

20200525_091755.jpg

20200525_083252.jpg

עריכה אחרונה על ידי green
  • אהבתי 3
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני מוסיף קישורים רלבנטיים למי שצריך עוד מידע.

הפוסט עליו התבססתי:

https://www.facebook.com/groups/gilcar/permalink/659569504832503/?sfnsn=mo 

ופוסט נוסף שבתגובות אליו צויין, בין היתר, כי בקורולה יש כבר אפליקציית ניהול ווייפי:

https://www.facebook.com/groups/gilcar/permalink/671338713655582/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 25.5.2020 בשעה 21:53, green כתב:

מצאתי מידע באינטרנט (פורסם גם בעמוד פייסבוק שנקרא "נפגעי גיל קאר") שבו יש הסבר כיצד משתמשים בתכונות מוסתרות במערכות קונקטד / קונקטאיט וכל מיני שמות דומים, של גיל קאר שמותקנת בשלל רכבים חדשים על  ידי יבואני הרכב (יוניון מוטורס- טויוטה, כלמוביל- מיצובישי ויונדאי וכנראה גם צ'מפיון מוטורס- סקודה, אאודי, סיאט, סקודה).

בלשון העם קוראים לזה פריצה או פתיחה של של מערכת המולטימדיה, אבל למעשה לא פותחים ולא פורצים כלום, הדרך קיימת רק צריך למצוא אותה.

הכל התחיל כשנגמרה לי חבילת הגלישה לשנה שקיבלתי בחינם עם הטויוטה קורולה 2019 ובגיל קאר רצו ממני כסף כדי לחדש חבילת גלישה באמצעות הסים שמותקן שם.

התייעצתי כאן בפורום וכתבו לי למה לך בכלל לשלם, תחבר את מערכת המולטימדיה לנקודת גישה אישית בטלפון הסלולרי שלך ואין יותר טוב מזה. אבל זה לא היה פשוט כי האופציה לעשות את זה בבמערכת המולטימדיה המקורית הועלמה.

טוב אז הפתרון נמצא כאמור בפוסט הזה. אפרט את המידע בהקשר של טויטה קורולה 2019 הייבריד ספייס פלוס עם מערכת מולטימדיה מקורית של טויוטה ומערכת קונקטד של גיל קאר שיש לי. מדובר במערכת "סגורה" עם מספר מצומצם של אפליקציות שהותקנו בה ולא ניתן לכאורה להוריד אפליקציות נוספות. 

הדרך להוריד אפליקציות נוספות ולחשוף דפדפן שקיים בה ולמעשה להפוך את מסך המולטימדיה למסך של טאבלט לכל דבר ועניין היא מאד פשוטה ומהירה:

פותחים את הוייז.

הגדרות.

נגן אודיו.

מגלגלים למטה ומוצאים לינקים מובנים בוייז להורדת אפליקציות נוספות.

לוחצים על אחד הקישורים.

נפתח דפדפן.

לוחצים על פתיחה בחנות ואז מגיעים לחנות google play ואז במסך החיפוש רושמים איזה שם של אפליקציה שרוצים כמו בטלפון הסלולרי אין הגבלות.

האפליקציה נשמרת במסך המולטימדיה שבו קיימות שאר האפליקציות שהגיעו עם מערכת המולטימדיה.

אם רוצים אפשר בדפדפן הנ"ל לגלוש לאתר גוגל ולשמור את העמוד במסך הבית (לוחצים על 3 נקודות בצד ואז על שמירה במסך הבית או להוריד אפליקצית גוגל). ואז בכל פעם שרוצים להוריד אפליקציה לא צריך לפעול בדרך החתחתים הנ"ל שרשמתי למעלה, אלא פשוט צריך ללחוץ על הסימול של גוגל בדף הבית איפה שכל האפליקציות נמצאות ואז ייפתח דפדפן ואפשר לרשום במסך החיפוש בדפדפן חנות play ואז לחפש את שם האפליקציה שרוצים ולהוריד אותה.

הדרך לגרום למערכת המולטימדיה להתחבר לנקודת גישה אישית במכשיר הסלולרי שלך:

בטויוטה קורולה קיימת אפליקציית ניהול wifi) (wifi manager). אם אצלכם האפליקציה לא קיימת, אז פשוט צריך להוריד אפליקציה כזאת בדרך הנ"ל. לאחר מכן צריך ללחוץ על הסימול שלה במסך האפליקציות ובאפליקציה עצמה ללחוץ על חפש רשתות ואז למצוא את שם הרשת של הטלפון הסלולרי שלך וזהו. מערכת המולטימדיה מחוברת לאינטרנט וכל האפליקציות שלה יכולות לעבוד, לרבות ווייז, חינם אין כסף.

אני מניח את המידע הזה כאן אותו קיבלתי ממקור אחר כאמור. אני לא לוקח אחריות על המידע ועל השימוש בו וכל אחד שיעשה את הבירורים הנדרשים לגביו. אצלי זה עובד מצויין ושדרג מאד את החוויה.

20200525_080624.jpg

20200525_080647.jpg

20200525_083216.jpg

20200525_091716.jpg

20200525_091755.jpg

20200525_083252.jpg

קודם כל תודה לך על המידע המפורט שרשמת.

אך יש לי מספר שאלות:

1. האם לאחר שלוחץ בוויז על הגדרות ---> נגן האודיו ומגולל למטה ,האם אני יכול לבחור שם  בכל קישור של נגן אודיו שמופיע שם כדי להגיע לדפדפן?

2. כשמגיע לדפדפן האם אני מקבל ישר את שורת החיפוש של דפדפן כרום של גוגגל ושם אני רושם חנות PLAY?

3.האפליקציות שמורידים ,באיזה מסך במערכת המולטימדיה אני רואה אותן כלומר רואה  את סימן האפליקציה (שאם לוחצים עליה מפעילים את האפליקציה)? 

4. האם ידוע לך איך אני יכול לשנות את מיקומם של האפליקציות שהורדתי ? למשל להעביר אפליקציה מסויימת שלא נמצאת במסך הבית הראשי של מערכת המולטימדיה , למסך הבית הראשי?

תודה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעד מה.

1. אתה יכול לבחור כל אפליקציה, צריך ללחוץ על המילה "התקן".

2. לאחר לחיצה על "התקן" נפתח לך חלון שבחלק אחד שלו רשום פתח באמצעות חנות play ובחלק שני ב- chrom. 

אני ממליץ דבר ראשון לפתוח ב- chrom (אין צורך בשלב זה ללחוץ על חנות play) (עדיף ללחוץ על "רק פעם אחת" ולא "תמיד", אם תהיה לך אפשרות כזאת ליד chrom, כדי לשמור על חופש בחירה בהמשך) ואז יפתח חלון של דפדפן כרום שיופיע בו בבאמצע העמוד קישורים בצבע ירוק "התקנה" ו"פתח באפליקציה בחנות play". אל תלחץ על הקישורים האלה בשלב זה.

בחלק העליון של העמוד הזה תופיע שורת הכתובת כמו בכל דפדפן ואז תוכל לשנות את הכתובת ולרשום www.google.com וללחוץ על הכפתור העגול הירוק למטה עם סימול החץ ואז תגיע לעמוד של גוגל עם שדה חיפוש. 

בעמוד הזה תלחץ על 3 נקודות שנמצאות בצד שמאל למעלה ואז ייפתח תפריט משנה ותלחץ על שמור בדף הבית. ואז יופיע לך סימול של העמוד הזה בעמוד האפליקציות ותוכל לחזור אליו על ידי לחיצה על הסימול, בלי צורך בדרך הקודמת. (הורדה של אפליקצית גוגל או אפליקצית כרום לא מופיעה כסימול אפליקציה במסך האפליקציות משום מה ונרשם שהיא כבר מותקנת ולכן שמירת עמוד החיפוש הנ"ל היא הדרך היחידה לחזור אליו בהמשך במהירות).

לאחר מכן בעמוד החיפוש הנ"ל של גוגל תוכל לרשום חנות play ואז תגיע לעמוד של חנות play ותוכל לרשום כל שם של אפליקציה שתרצה להוריד. 

3. כדי להגיע לעמוד האפליקציות במסך המולטימדיה ברכב אתה צריך ללחוץ  לחיצה ממושכת על לחצן home במערכת המולטימדיה (לחצן פיזי חיצוני בצד שמאל למעלה במסגרת של מסך המולטימדיה).

עמוד האפליקציות מחולק לשני עמודים, כדי לעבור ביניהם עליך ללחוץ על לחצן וירטואלי בתוך המסך בצורה ריבוע עם ריבועים בתוכו או חץ לבן שנמצאים למעלה בתוך מסך המולטימדיה, מצד שמאל ליד הסמל של טויוטה.

4. אני לא יודע איך מעבירים מיקום של אפליקציות. הן כאמור נשמרות במסך האפליקציות (חוץ כאמור מאפילקציית כרום או גוגל שנשמרות כנראה במקום אחר. אבל שמירת עמוד חיפוש גוגל כפי שציינתי משיגה את אותה התוצאה מאחר והסימול יופיע בדף הבית כמו סימול של אפליקציה).

תסתכל על התמונות שאצרף (לא כולן מסודרות לפי סדר כרונולוגי של פעולות).

20200528_090218.jpg

20200528_090206.jpg

20200528_090153.jpg

20200528_085519.jpg

20200528_090416.jpg

20200528_090410.jpg

20200528_085429.jpg

20200528_085414.jpg

20200528_090437.jpg

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי "פתיחת המערכת", אתה לא צריך להמתין ויכול לעשות זאת כבר עכשיו.

לגבי המשך שימוש בסים המותקן במערכת של גיל קאר (של פלאפון) או מעבר לשימוש בנקודת גישה אישית, אצלי השימוש בסים לא עבד תקין בחלק מהאזורים/ זמנים וכעת בחיבור לנקודת גישה אישית הוא עובד מצויין ולכן אם יש לך בעיות כאלה ותעבור לחיבור לנקודת גישה אישית זה יפתור לך אותם כבר כעת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואהו. תודה רבה על המידע. זה עוזר.

1. אם אני רוצה  לגרום למערכת המולטימדיה להתחבר לנקודת גישה אישית במכשיר הסלולרי שלך:

איך אני מוריד את wifi manager אם אין לי חבילה בסים של גיל קאר ?

2.אם אני מתקין יוטיוב...לא בשבילי בזמן נסיעה אלא לילדים.. איך אני גורם לה לא להיסגר בזמן נסיעה ?

האם יש פיתרון ?

תודה מראש  

עריכה אחרונה על ידי sss122
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש 2 סוגים עיקריים של מערכות גיל קאר.
1. מערכת מובנת- מערכת עצמאית ומצועצעת עם אייקונים מלפני 10 שנים, אין בה שום מידע על הרכב ולרוב תגיע עם מסך טאצ' מלא.
2. פותח מסך- רכיב אנדרואיד שמתלבש על המערכת המקורית ברכב, מגיע לאנדרואיד ע"י לחיצה ארוכה על אחד הכפתורים (כפתור home לרוב).

המערכת המובנת של גיל קאר מגיע ללא חנות גוגל וללא כרום וכדי להתקין אפלקציות ראשית יש להתקין חנות ובכלל מומלץ את אפלקציות גוגל סרוויס.

פותח מסך היא מערכת אנדרואיד מלאה כוללת הכל, בד"כ אנדרואיד 5.1 ומותקן בה גם שרותי גוגל מלא כולל חנות וכרום אבל! הלאנצ'ר של גיל קאר לא מציג את האפלקציות הללו (או כמעט כל אפלקציה שתוריד). לכן אפשרי להגיע לחנות דרך הוויז.

בכל מקרה לא מומלץ לשחק יותר מידי עם המערכת ובטח לא להתקין אפלקציות כמו יוטיוב שלא רק לא חוקיות אלא גם מסוכנות לך ולסובבים אותך.

מי שלא מצליח להגיע דרך הוויז שינסה להגיע לדפדפן, אם נפתח כרום, סביר להניח שמותקן גם חנות.

בהצלחה
וסעו בזהירות

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו טיוב עובד מדהים כמו בטאבלט , מציג את הסרטון על כל המסך ועובד חלק והתצוגה חדה.

כמובן ש"רצוי" שהנהג לא יפעיל בקרת שיוט אדפטיבית, תיקון סטיה מנתיב ויעזוב את ההגה בזמן שהוא מרותק לסרט "מהיר ועצבני" וזולל פופקורן 🤒 

עקרונית עצם הפעלת הסרטון במסך המולטימדיה לטובת נוסעי הרכב האחרים לא מפריעה לנהג לדעתי, מאחר והנהג ממילא לא מסתכל. למעשה כאשר הוייז פועל והנהג מסתכל על מפת הוייז או אפילו מנהל שיחת טלפון קולית דרך הבלוטוס הערנות שלו כן נפגעת וזה הרבה יותר מסוכן. 

גם תפעול היוטיוב דרך מסך המולטימדיה (כתיבת שמות שירים בחיפוש) לא שונה מתפעול הטלפון דרך מסך המולטימדיה (כתיבת שם איש קשר, כתיבת מספר טלפון) או הפעלת וייז (כתיבת יעד נסיעה, צמצום והגדלת המסך) כולם מפריעים לערנות הנהג והנהג פשוט לא צריך לעסוק בכך בכלל בזמן נהיגה אלא רק הנוסע לצידו אם קיים באותו הזמן או לעצור את הרכב בצד.

בשורה התחתונה אם הנהג נוסע לבד שלא יפעיל את כל הנ"ל כולל את היוטיוב, היוטיוב לא יותר גרוע מאף אחד מהאופציות האחרות, ואפילו פחות גרוע מהם בחלק מהדברים. לדעתי לפחות.

לגבי פתרון לבעיות שהועלו כאן, תסתכלו באתר הפייסבוק "נפגעי גיל קאר" יש שם הרבה מידע.

למשל תראו בתגובות לפוסט הזה, רשום שגם באפליקציות אחרות  ולא רק בוויז, פונקציית "הגדרות" או "מדיניות" פותחות דפדפן (למרות שבחיפוש מהיר אצלי ברכב לא מצאתי גישה כזאת).

אצלי דרך אגב בוויז גם בהתחלה לא מצאתי את פונקציית נגן אודיו בוויז ודווקא לאחר עדכון שביצעתי לוויז דרך המערכת של גיל קאר לפני ה"פתיחה" שלה הציגה אותו פתאום.

https://www.facebook.com/groups/gilcar/permalink/669253617197425/

יש די הרבה פניות של בעלי קורולות בנושאים האלה. אחד מהם פירסם תמונות היכן המערכת של גיל קאר ממוקמת בקורולה וזה לא מחזה נעים, היא ממוקמת מאלורי פנל גדול בדשבורד וצריך לפרק אותו כדי להגיע אליה. גם ההרכבה נראית לא משהו. 

לא קראתי את כל מה שכתוב שם כי מצאתי פתרון.

אפשר גם לפנות בפניה פרטית למי שמציע שם פתרונות.

FB_IMG_1590726445082.jpg

FB_IMG_1590726464459.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Ib1709 כתב:

כנראה רק במערכות של טויוטה... בפולקסוואגן אין חנות אפליקציות.... 

יותר נכון, יש חנות אבל אין שם אפשרות לעדכן אפליקציה שכבר נמצאת על המכשיר.... או שאולי יש...

אשמח אם תתאר בדיוק איך עדכנת מהחנות אולי אני מפספס שם משהו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 712 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...