Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיבת הילוכים ידנית או רובוטית מצמד בודד - חניה במישור בהילוך או בניוטרל?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באוטומטי - תמיד P. ודרך אגב, אם אני משאיר בניוטרל או הילוך אני מקבל סירנה של הג"א.

בידני - משלב ראשון. המנוע יבלום את הרכב גם בירידה.

ולא פחות חשוב - בעליה גלגלים לכיוון הכביש, בירידה לכיוון המדרכה. במישור הגה מיושר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 71
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ניוטרל בידני, P בכל קונסטלציה אחרת, משיכה בריאה בבלם היד.

לא מבין למה מנסים בכוח לסבך את החיים.

תשמע. למיטב ידיעתי לפחות מבחינה חוקית, רכב שאינו במישור חייב להיות בהילוך.

פרט להיגיון שבדבר (לדעתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני

משלב ניוטרל גם בעליה וירידה.

בעבר הייתי רגיל לחנות בראשון. יום אחד הנעתי את הרכב כשההילוך משולב לראשון והאוטו זינק קדימה ועלה על הרגל של אשתי שהייתה עסוקה בלסדר את התינוקת במושב האחורי.

מאז רק ניוטרל.

למי שדואג, לרגל שלום..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע. למיטב ידיעתי לפחות מבחינה חוקית, רכב שאינו במישור חייב להיות בהילוך.

פרט להיגיון שבדבר (לדעתי)

להלן תקנות התעבורה - חניה, עמידה ועצירה.

74. (א) לא יחנה ולא יעמיד אדם רכב אלא לאחר שנקט באמצעי הזהירות הדרושים כדי להבטיח שהרכב לא יזוז ולא ינוע בהעדר נהג.

(ב) לא יחנה ולא יעמיד אדם רכב בלי השגחה אלא לאחר שהופסקה פעולת המנוע ומנגנון ההדלקה,

הוצא מפתח ההצתה והופעלו הבלמים המיועדים לבלימת קבע.image002.gif(ב1) על אף האמור בתקנת משנה (ב),

מי שמפעיל מנוף או כלי אחר המחובר לרכב והמופעל רק באמצעות המנוע של הרכב,

רשאי שלא להפסיק את פעולת המנוע ובלבד שהרכב נמצא בהשגחתו ושנקט את כל האמצעים הדרושים כדי להבטיח שהרכב יישאר במקומו.

(ג) נוהג רכב לא יעמידנו, לא יחנהו ולא ישאירנו עומד בדרך בעלת שיפוע אלא לאחר שבלם את גלגליו כראוי;

היה רכב מנועי במורד - יטה הנוהג את הגלגלים הקדמיים לאבן השפה או לשפת הכביש הקרובה אליו וישלב אותו בהילוך אחורי,

ואם היה בעליה - יטה את הגלגלים הקדמיים לעבר הכביש כשיש בו אבני שפה, או לשפת הכביש אם אין בו אבני שפה,

וישלב אותו בהילוך קדמי;

ברכב בעל הילוכים אוטומטיים, ישלב הנוהג את הילוך החניה.

(ד) רכב שחובה לשאת בו נעלי בטחון שהועמד או הוחנה בדרך משופעת, יציב נהגו גם את נעלי הבטחון מתחת לגלגלים האחוריים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקווה שאתה מחזיק פלס מים ברכב....

אחרת כיצד יודעים בדיוק מתי הרכב נמצא באמת מישור?

כשהרכב לא מדרדר אחורה או קדימה בניוטרל...

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני. במישור ניוטרל. סיבה פשוטה - כל פעם שאני שם בהילוך עקב עליה או ירידה ומניע, אמנם אני מגיע עם קלאץ, אבל מיד אחרי ההנעה מתוך הרגל אני משחרר אותו ואז זה לא כל כך נעים.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השארת הרכב בהילוך הוא אמצעי זהירות למקרה שקורה משהו לבלם היד,

בכל אופן זה מה שלימדו בלימודי נהיגה בתקופתי לפני כ- 50 שנה.

ואכן, אם תנסו, הרי הרכב לא יתדרדר במקרה שהרכב החונה

משולב בהילוך ובלם היד או בלם החנייה החשמלי משוחרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי על זה בפורום מספר פמים בעבר.

מי שדוגל בשיטה הזו ובמיוחד מי שיש לו מנוע עם תזמון שרשרת ומותחן הידראוולי:

ממליץ אם הפנים של הרכב כלפי מעלה לשלב לרוורס, אם הפנים של הרכב כלפי מטה לשלב לראשון.

כך מונעים סיבוב מנוע בכיוון ההפוך לפני/אחרי שחרור בלם יד. סיבוב מנוע בכיוון ההפוך כשאין לחץ שמן במותחן הידראוולי יכול לגרום לירידה במתיחת השרשרת ולקפיצת שן אחרי התנעה.

במישור זה לא רלוונטי.

איך יכול לקרוא דבר כזה?

יש לי מנועים עם תזמון שרשרת ומותחן הידראולי.

אבל בחיים לא יכול להסתובב הפוך.

כמובן שבלם יד עדיין משוך בזמן ההנעה.

אולי בהנעה קדמית אפשרי לעשות "פלאים" כאלה כמו הקפצת שן..

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפוע - עם הילוך ואם יש אפשרות אז מפנה את הגלגלים לכיוון המדרכה בהתאם.

פעם אחת שכחתי ללחוץ על הקלאץ׳ והייתי בהילוך, אולי 5 ס"מ הפרידו ביני לבין הקיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1863 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...