Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאי לי לקנות רכב שעשה 200 אלף בזול וכשהמנוע ילך לקנות מנוע חדש?

yosilogen
שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מנוע בתכלס זה בדרך כלל הרכיב האמין ביותר בהנחה שמקפידים על טיפולים שטופים ואין לו מחלות. לא חבר למצוא רכב שנסע 300 אלף על מנוע מקורי. אממה, בולמים בטוח הוחלף (סיפור של לפחות 3 אלף) אלטרנטור ומדחס מזגן עוד 3 אלף במרה הטוב) ואני לא ניכנס בכלל ולמסרק הגה ומשאבה וכח מיני חלקים יקרים שמתים בדרך. כמובן יש משרים ויש מקרים אבל שוב המנוע הוא החלק שכל עוד אין כשל במערכת קירור שימון או תזמון יחזיק לא מעט (בהנחה שיש לו אמינות בסיסית טובה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיה נוספת שצריך לקחת בחשבון - כל המדחסים, אלטרנטורים, סטרטרים וכו' כשמוחלפים, ברוב מהמקרים מוחלפים במשופצים או במשומשים עקב עלות גבוהה מאוד של החלקים חדשים כאלה.

ואם סטרטר (לדוגמא) מקורי החזיק 10 שנים ו 200 אלף ק"מ, אי אפשר לצפות מסטרטר משופץ או משומש שיחזיק באופן דומה. החלפה נוספת מגיעה אחרי זמן קצר יותר, לפעמים הרבה יותר קצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי למה רק I20.לא בדיוק רכב השנה..

בוא תדבר איתנו על מחירים תכלס...באיזה מחיר מצאת רכב?

כי הוא מגיע לתקציב שלי שזה 20 אלף פלוס מינוס, ובגלל שהוא חסכוני ואם כבר הזכרת בטיחות ,הגטס הוא הרבה פחות בטיחותי מ i20 , הסוזוקי סוויפט לא מגיע לתקציב שלי לפחות לא עם קלימטראז נורמלי, מאזדה אני לא רוצה בגלל הטסט היקר שלו, הגטס שלי אוכלת דלק ואני חייב להיפטר ממנה גם אם אני נוסע מאוד קצת

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי i20 תצרוך דלק בדיוק כמו גטס, אולי בכמה אחוזים יותר.

אין שום סיבה שהיא תצרוך פחות. אותו נפח מנוע, אותה טכנלוגיה, אותו גיר ומשקל הרכב גבוה יותר.

כשנוסעים 5000 ק"מ לשנה הבדל בצריכת דלק בין המכומיות השונות זניח.

טסט לכל המכוניות האלו עולה אותו דבר, מקסימום הפרש של איזה 200 ש"ח בין קבוצת רישוי 1 לקבוצת רישוי 2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום סיבה שהיא תצרוך פחות. אותו נפח מנוע, אותה טכנלוגיה, אותו גיר ומשקל הרכב גבוה יותר.

.

בi20 לא שילבו תיזמון שסתומים משתנה?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך כוונה להחזיק רכב 35-40 שנים? כי רק אז תצבור 200 אלף קילומטרים בקצב שלך.

תקנה רכב נורמלי ותהנה!

אלטו זה לא רכב נורמלי מבחינה בטיחותית. אם כבר סוזוקי, אז תקנה סוויפט או לכל הפחות ספלאש.

כשנוסעים 5000 ק"מ לשנה הבדל בצריכת דלק בין המכומיות השונות זניח.

טסט לכל המכוניות האלו עולה אותו דבר, מקסימום הפרש של איזה 200 ש"ח בין קבוצת רישוי 1 לקבוצת רישוי 2.

איך הספלאש? קראתי עליו ביקורות טובות ביד 2

הוא יהיה לי יותר טוב בגלל הגובה שלו כשאני מטר תשעים

עריכה אחרונה על ידי yosilogen

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שספלאש אופציה טובה, וגם חסכונית יותר.

לאחיינית שלי יש כבר כמה שנים ספלאש 2014 - ללא תקלות , מרוצה מאוד.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בi20 לא שילבו תיזמון שסתומים משתנה?
יש תזמון משתנה ב i20 רק שזה בלבד לא יגרום להפרש גדול בצריכת דלק. דווקא לפי נתוני היצרן בבניעירוני הגטס יותר חסכונית, בעיר ה i20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה כזו נמוכה שום הבדל בצריכת דלק לא יכסה את ההוצאות על החלפת הרכב כמו יישור קו.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל בנאדם עם קצת היגיון לא היה מבזבז שנייה על רכב שצריך החלפת מנוע במיידית, אלא הוא היה עובר לרכב הבא (אני מקווה..).

תראה, קניתי ככה כבר 3-4 מכוניות. כמעט כל אחת מהן היתה עם תקלה משביתה והרכבים היו בדרך לפירוק ובמחיר מצחיק.

עם תשומת לב נכונה אפשר לקנות רכבים טובים ב-2000-5000 שקל, לתקן לשפצר ואז - לנסוע איתם שנה שנתיים בשקט.

אבל בשביל זה צריך להיות מעורבב בסצנה ולהיות סבלני.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, קניתי ככה כבר 3-4 מכוניות. כמעט כל אחת מהן היתה עם תקלה משביתה והרכבים היו בדרך לפירוק ובמחיר מצחיק.

עם תשומת לב נכונה אפשר לקנות רכבים טובים ב-2000-5000 שקל, לתקן לשפצר ואז - לנסוע איתם שנה שנתיים בשקט.

אבל בשביל זה צריך להיות מעורבב בסצנה ולהיות סבלני.

תאמין לי שגם אני הייתי ככה לפני כמה שנים עוד כשהיה לי זמן פנוי.

את שני הצרפתיות הקודמות של קניתי במחירי גריטה ותיקנתי בעצמי והם נסעו מצויין, את הראשונה אפילו לקחתי לטיול סדום-ערד עם מועדון psi והיא עמדה בקצב של רכבים חדשים/חזקים/יקרים יותר ממנה.

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

Peugeot 206 Xs 1.6l 16v :lol:

Peugeot 205 Forever 1.4l 8)

Peugeot 306 1.4l - נגנבה :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תזמון משתנה ב i20 רק שזה בלבד לא יגרום להפרש גדול בצריכת דלק. דווקא לפי נתוני היצרן בבניעירוני הגטס יותר חסכונית, בעיר ה i20.

ואני נוסע בעיקר בעיר, בנוסף הגסט שלי 2006 ואני לא אוהב אותה אני רוצה משהו נוח יותר לנסיעות, יצא לי להיות במאזדה 2 סדאן היה נוח ויש הרבה ב 20 אלף שקל ביד 2 עם 140 אלף קלימטראז' יד שניה מיד פרטית בלבד, היונדאי i20 צריך ממש לחפש במחיר הזה מציאה, הספלאש יש כמה בודדים במצב טוב, אם אני אגיע למצב שהרכב שלי אוכל 1 ל 10 בעיר אני אהיה מרוצה, כי הגטס שלי טורף דלק בעיר ורק בין עירוני יש טיפה שיפור

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להחליף לרכב מתקדם יותר, אין שום בעיה. תחליף.

רק מוזר לשמוע שאתה מחליף בגלל צריכת דלק. כשנוסעים 5000 ק"מ בשנה הבדל בין רכב שעושה 1 ל 8 לבין רכב שעושה 1 ל 10 הוא רק 65 ש"ח בחודש. לא סכום שממש עושה את ההבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להחליף לרכב מתקדם יותר, אין שום בעיה. תחליף.

רק מוזר לשמוע שאתה מחליף בגלל צריכת דלק. כשנוסעים 5000 ק"מ בשנה הבדל בין רכב שעושה 1 ל 8 לבין רכב שעושה 1 ל 10 הוא רק 65 ש"ח בחודש. לא סכום שממש עושה את ההבדל.

הרכב עושה 1 ל 5 בעיר, אבל עזוב אותך עכשיו צריכת הדלק, אני רוצה שנתון יותר חדש ורכב יותר נוח וקצת טכנולוגיה לא יזיק, השלט שלי לא עובד ואני פותח את הדלת עם המפתח...

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1986 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...