Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפני רכישת דירת גן

rsm130d
שימו לב! השרשור הזה בן 2470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

דירת גן יכולה להיות דבר נחמד, אבל יכולה להיות גם סיוט.

אצלנו בבניין יש אחלה שכנים בדירות גן שזה אומר שהם לא נמצאים אף פעם בגינה שלהם, אבל יש לי חברים עם שכנים מהגיהנום בדירת הגן שכל היום יושבים בגינה ועושים רעש ועושים מנגל וממלאים את כל הדירות שמעליהם בעשן.

מצד שני יש לי חבר שגר בדירת גן והשכנים מלמעלה התעצבנו עליו שהוא עשה רעש ומנגל והם החליטו ללמד אותו לקח וזרקו את שקיות האשפה שלהם לגינה שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 57
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא דווקא מתוך החלטה למרר את החיים.

בעלי דירות גן צפויים למצוא בגינתם: מקלוני אוזניים, כבעונים וכל מיני מרעין בישין.

הכל בגלל שזה יותר נוח להעיף מהחלון ולא לזרוק לפח אשר נמצא בדר"כ במטבח. בדיוק כמו שמרכב זורקים לכלוך דרך החלון בגלל שזה יותר נוח וקצר בשנייה מלהושיט יד לכיוון האשפתון שגם עוד צריך שומו שמיים לרוקן אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך שום עורך דין.

אתה יכול להוציא מהטאבו/אינטרנט (בתשלום) "תשריט בית משותף" שבו מופיעים כל השטחים והחלקות הצמודות לדירה.

לגבי המטבח, אם הוא לא יצא מתחומי הבית אז אין בעיה.

לגבי פרגולה - יש חוק דיי חדיש שמאפשר לדעת מה אתה יכול לבנות ללא היתר

http://bonim.pnim.gov.il/Pages/interactivehouse.aspx

כל מה שלא מופיע שם מצריך היתר בניה דרך מהנדס בניין כזה או אחר שיכול להגיש עבורך תכניות.

אין קשר לעורך דין.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבון הארנונה כולל רק את השטחים עליהם היא משולמת - יש שטחים שאינם מחוייבים בארנונה, בהתאם לחוק המקומי.

מה שקובע מבחינת הבעלות הוא הרישום במרשם המקרקעין, מה שקרוי בפי העם "טאבו". צריך לבדוק לא רק את נסח הטאבו עצמו, אלא גם את ה"תשריט" המהווה חלק ממנו, ובו מפורטות ההצמדות לכל דירה - כמו מרפסות, חלקים בגג (אם אינם משותפים), וגם שטחי הגינה והחניה.

בכלל, עסקה מסוג זה כדאי שתהיה מלווה על ידי עורך דין המתמצא בתחום. אותי עורך דין חילץ משתי עסקות בעייתיות - האחת עם בעיות רישום, והאחרת עם בעיות של בניה בלתי חוקית - ולמעשה לא שילמתי תמורת הייעוץ, אלא רק תמורת תפקידו ברכישת הדירה שבה בחרתי בסופו של דבר (וגם במכירת הדירה הקודמת).

מעבר לדברים המדויקים בהודעתך, מומלץ לבדוק גם את היתר הבנייה אל מול מחלקת ההנדסה.

דירות גן (בד"כ) מיועדות לפורענות ולחריגות בנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דווקא מתוך החלטה למרר את החיים.

בעלי דירות גן צפויים למצוא בגינתם: מקלוני אוזניים, כבעונים וכל מיני מרעין בישין.

הכל בגלל שזה יותר נוח להעיף מהחלון ולא לזרוק לפח אשר נמצא בדר"כ במטבח. בדיוק כמו שמרכב זורקים לכלוך דרך החלון בגלל שזה יותר נוח וקצר בשנייה מלהושיט יד לכיוון האשפתון שגם עוד צריך שומו שמיים לרוקן אותו.

חלק מהילדות העמוקה שלי העברתי בדירת גן שכורה, אבל את הסיוט הזה אני זוכר עד עכשיו. כמות הזבל שאנשים זורקים (לאו דווקא מלמעלה, זורקים גם מהרחוב) פשוט הזויה. וזה עוד כשבמקרה שלנו היו "רק" 4 קומות מעל הגינה.

אני מקווה בשביל הפותש שהוא יודע על מה מדובר וכבר יצא לו לגור תקופה בדירת גן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכניסה למי שגר בדירת גן היא דרך הכניסה לגינה או כניסה אחורית בכניסה הראשית של הבניין (2 כניסות).

אני מתקשה להבין, בדירות הגן שאני מכיר, הן מגודרות מ 3 כיוונים והכניסה אליהן היא רק מתוך הדירה שאליה הגינה מוצמדת.

מה שאתה מתאר נשמע יותר כמו גינה ציבורית של הבנין.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה, בתוכנית המקורית של הדירה שלנו, שהיא דירת גן, הייתה כניסה לגינה מהמדרכה הקרובה. אנחנו ביקשנו מהקבלן שלא יעשה שם שער אלא פשוט ימשיך את הגדר עד הקצה.

המצב היום הוא כמו שאתה מתאר (הגישה לגינה רק מתוך הבית) אבל אצל השכנים, בצד השני של הבניין, נשארה כניסה דרך הגינה מכיוון שהם רכשו את הדירה לאחר גמר הבניה.

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכניסה לדירת גן שראיתי היא דרך החצר (גדר מסביב + דלת כניסה)

+ יש גם אופציה להיכנס לדירת גן מהכניסה האחורית הראשית איפה שכול דיירי הבניין נכנסים.

בעלת הדירה אמרה לי שהחצר היא של בעלי דירת גן.

לאף אחד אסור להיכנס או להגיד שחצי\ שליש מהחצר שייכת לו.

אם שכן מחליט להיכנס לחצר בטענה שהיא שלו, התוצאה היא שהוא הולך פיזית ונפשית להפריע לחיות למי שגר בדירת גן.

אני לא יודע, אתם אומרים שלמרות הגדר + שער, ובעלי דירת גן שטוענים שהחצר היא אך ורק של הדירת גן,

יש מצב שזאת חצר של כול הבניין, שכול מי שרוצה יכול להיכנס ולצאת ממנה ?

איך אני שולל את זה? מסמך טאבו?

אם רשום (בטאבו?) שהחצר היא של דירת גן, לאף אחד אסור להיכנס או לנסות להיכנס לחצר ללא אישור של בעלי דירת הגן, נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, נסח טאבו בליווי תסריט יוכיח מעל כל ספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן יש בעיה, הפרגולה צריכה להיות לפי התקנות בלינק שפירסמתי בהודעה הקודמת.

כל חריגה אחרת מהתקנות מצריכה אישורי בניה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסקם על אין שום בעיה כל עוגד היא עומדת בפרמטרים הקבועים בחוק/תקנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...