Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיטת שיוף פח

מיכאל לאוה
שימו לב! השרשור הזה בן 2906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אני כעת מתאמן בפחחות ראיתי המון אסכולות, כיצד לבצע?

יש כאלה שרק משייפים קצת וזהו התוצאה מדהימה, ויש כאלה שמגיעים לברזל ניקוי חול סודה או מברשת ברזל התוצאה דומה. שאלה של מישהו שרחוק להיות מפחח מה ההבדל ולמה לעבוד קשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל שלום .

לאחר הרבה ניסיונות - מברשת פלדה על דיסק , ניירות שיוף , דיסקית פלפ גם היא על דיסק 4.5 וכ"ו .

הגעתי לדיסקית של סקוצ' שחור , החומר הזה פשוט מדהים - שיוף של הצבע + חומר פחחים ממש בשניות ויסודי , ואילו במתכת אינו פוגע כלל .

כאחד שעוקב אחר השירשור שלי על שיפוץ הסיטרואן דה שבו שנת 1965 , בוודאי ראית תמונות של הדיסקיות הללו .

ניתן להשיג אצל השחל - היבואנים של 3M , וכן אצל ת.כ.פ. בחולון , לא זול אך שווה כל שקל .

האמת , קצת קשה ללמד פחחות בהתכתבות , ולכן אם אתה מעוניין אתה מוזמן ליצור קשר ולבוא ללמוד קצת מנסיוני .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן שלום

1. הדיסקית שאתה ממליץ עליה מתחברת למקדחה או משחזת זוית 4.5 ?

האם היא גם של חברת 3M והאם יש דרגות שונות ? יש לך אולי קישור למוצר הזה ?בחיפוש בגוגל לא מצאתי

ידוע לך על חנות בתל אביב שמחזיקה ?

2.בנוסף על איזה צבע יסוד אתה ממליץ ? .לפני מספר חודשים ליטשתי אזורים של קילופי צבע וחלודה באופל קדט 72 שלי .

השתמשתי במלטשת אקצנטרית עם ניירות ליטוש ואחר כך צבעתי בצבע יסוד חד רכיבי שקניתי בחנות "ברק" בסלמה בתל אביב.

לא צבעתי עדיין בצבע עליון אבל למרות שהרכב חונה בחניה מקורה כבר עכשיו צצה חלודה מתחת לצבע היסוד.

אני מתכוון שוב ללטש והפעם לצבוע בצבע עמיד יותר.

תודה רבה

ניר

NIR .Y

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני השתמשתי בעבר עם צבעי יסוד ( אפוקסי - דו קומפוננטי) אשר נרכש אצל ברק ( וגם אצל טופ קולור בר"ח טברסקי ) , לאחר צביעה ביסוד יש לצבוע גם צבע עליון מכיוון שהיסוד לא מוגן UV .

כיום אני משתמש ביסוד אפוקסי של חברת נירלט בשם - H.B.55 - ומיד לאחר שתי שכבות מיישם צבע אפוקסי ( דו רכיבי ) גם כן של נירלט בשם אוניקריל או אוניספיד אשר מותאמים ליסוד הנ"ל .

יש לי שלדה של הג'יפ אשר לפני שנתיים צבעתי אותה כמתואר והיא נמצאת בשטח פתוח וללא כיסוי ללא ג'ינג'ים או אובדן ברק .

את היסוד יש לצבוע עם מרסס בעל דיזה של - 1.8 שהיא גסה יותר מאשר לצבע עליון .

את הצבעים אני רוכש אצל - מעודד צבעים בראשון לציון , כולל גם גיוונים שונים .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אשמח גם לקישור או תמונה של הדיסקית סקוץ' להורדת צבע, תודה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לשייף טיפה את הצבע ולא להגיע לפח , הפח מצופה בשיכבת גילוון דקה ששומרת על הפח מפני חלודה, ושים לב שבמקומות שהיו תיקוני פחחות יש התפתחות של חלודה . לשיקולך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן תודה רבה על ההסברים המפורטים.

מיכאל נכון -יש מצבים כמו אצלי -הרכב עבר לפני כ 8 שנים פחחות וצבע גרועים מאוד- לאחר כשנה כבר התחילו פיצוצים והתקלפויות של הצבע וחומר המילוי .התחילה חלודה באזורים האלה.כאן לדעתי חייבים להגיע לברזל נקי( במקומות שהצבע יציב וחזק אולי עדיף שיוף קל-אבל אם הרכב עבר כבר פחחות באמת אי אפשר לדעת מה קורה מתחת לצבע ).

המליצו לי גם לאחר השיוף למרוח חומץ רגיל למאכל, לחכות כמה דקות ,לשייף שוב ,לשטוף עם מים, ליבש טוב ואז לצבוע בצבע יסוד.

מישהו מכיר את השיטה הזאת?

ניר

NIR .Y

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בחלודה עסקינן, בזמנו פתחתי נושא במטרה למצוא איש מקצוע אמין שיעזור לי לעצור את הסרטן בסף הדלת שלי בבימר או לפחות לבצע איזשהו טיפול מונע בעצמי על מנת שלא יחמיר.

העניין הוא שנוצר כבר חור והסף הוא אזור צינורי ללא גישה מבפנים ככה שחלודה פנימית לא ניתנת לנקוי אם קיימת.

אשמח לעזרה.

תודה!

E46 330CI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מעניין אם יש איזשהוא נוהל להתחלה,

סדר דברים, מה לפני מה ואיך?

נאמר שבמכונאות יש סדר מובן שלרוב עובדים דרכו. האם בפחחות והכנה לצבענכך הדבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל שלום .

לאחר הרבה ניסיונות - מברשת פלדה על דיסק , ניירות שיוף , דיסקית פלפ גם היא על דיסק 4.5 וכ"ו .

הגעתי לדיסקית של סקוצ' שחור , החומר הזה פשוט מדהים - שיוף של הצבע + חומר פחחים ממש בשניות ויסודי , ואילו במתכת אינו פוגע כלל .

כאחד שעוקב אחר השירשור שלי על שיפוץ הסיטרואן דה שבו שנת 1965 , בוודאי ראית תמונות של הדיסקיות הללו .

ניתן להשיג אצל השחל - היבואנים של 3M , וכן אצל ת.כ.פ. בחולון , לא זול אך שווה כל שקל .

האמת , קצת קשה ללמד פחחות בהתכתבות , ולכן אם אתה מעוניין אתה מוזמן ליצור קשר ולבוא ללמוד קצת מנסיוני .

אילן

אילן, הלו הדיסקיות שאתה משתמש בהם?

SC דיסק מוזאיקה.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא , אלו דיסקיות אגרסיביות מאוד - ממש לא ממליץ .

כרגע עסוק מאוד בעבודה וכל הזמן שוכח לצלם , אודה אם מישהו יתקשר ביום שישי להזכיר לי .

נכנסתי לקטלוג של חברת השחל אולם לא הצלחתי למצוא את המוצר .

אילן - 052-2503582

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים מנסה לעניין אנשים בקניה קבוצתית של רתכת co הכולל בלון, למיטב הבנתי כמספר האנשים כך ההנחה תגדל.

חשוב לציין הרתכות ברמה הבינונית אבל עושות את העבודה יופי, כולל אחריות.

המחיר אמור לנוע סביב 3200 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgלבקשת החברים מצרף תמונות מהדיסקית שאני עובד אתה .

כמו כן אני עובד עם משחזת אויר - יש הרבה יותר אפשרויות כיוונון והיא קטנה יותר ואינה מתחממת .

מאוד מומלץ למי שיש אספקת אויר דחוס מתאימה - מדחס 2 או 3 כ"ס יתקשה לעמוד בקצב .

אני עובד עם מדחס אהליאב 5.5 כ"ס מיכל 250 ליטר - מעולה ונוח .

כמו כן מצרף תמונות של ריתוכים של מכונת קידוח חדשה שאני בונה - עובי החומר 25 מ"מ סוג הרתכת - מיג 420 אמפר עם מזין חיצוני .

אילןבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpgבניית מכונת קיד&#1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2906 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...