Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דאסטר 4x4 .דיזל או בנזין

koka
שימו לב! השרשור הזה בן 2886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי צריכת הדלק אצלי צריכה מעורבת היא 12 קמ לליטר. הדיזל באמת עושה כ 4 קמ לליטר יותר. טיפולים מעט יקרים יותר לדיזל. אם נוסעים הרבה הדיזל יחזיר את ההשקעה לאחר כמה שנים. מנוע כנראה אמין יותר. סחירות עתידית כנראה טובה יותר.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשכתבת "

הדיזל באמת עושה כ 4 קמ לליטר יותר"

האם זאת כתיבת עובדה או שאלה?

אצלי (דיזל) הרכב עושה בצריכה מעורבת עיר/מחוץ לעיר פקקים/שטח, צריכה ממוצעת של 1:12.7. אפשר להגיע בקלות יחסית ל 1:17 אם לא לוחצים חזק על הגז ורוב הנסיעות מחוץ לעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו הייתה קביעה המבוססת על נסיון של שני חברים שלי עם דיזל. אחד מהם עושה נסיעות מאוד דומות לשלי וההפרש בין הצריכות שלנו הוא כ 4 ליטר. (יחסית הרבה בינעירוני)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר והדיזל החסכוני יותר עולה כ 20 אלף ש"ח יותר, צריכת הדלק היא חסרת חשיבות, אלא אם אתה עושה איזה 50 אלף ק"מ בשנה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיזל חדש עולה 20 אלף יותר. דיזל משומש בן שנה עולה כמו בנזין חדש, וייתכן וזה יותר כלכלי.

אני נוסע קצת יותר מ20 אלף ק"מ בשנה, ההפרש, לפיכך, הוא כ450 ליטר שנה, או 2500-3000 ש"ח, אם החישוב שלי נכון.טסט ואחזקה קצת יותר יקרים לדיזל יצמצמו את ההפרש לאיזור 2000 ש"ח, האם אני צודק?

כמו כן, האם שימוש יום-יומי בדיזל שונה מזה שבבנזין (חוץ מצינור תדלוק אחר במשאבה:))? לדוגמא, אןריאה - זה קיים בכלל בדאסטר ומכונית בסדר גודל כזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדאסטר אין אוריאה. השימוש היומימי לא שונה יש קצת הבדלים באופי המנוע. בגדול מבחינת הכוח הם די דומים. -לדיזל יש קצת יותר מומנט לבנזין יש קצת יותר כ"ס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם השיפור במומנט לא מצדיק 20K ש"ח.

תכלס, מאז שגם הבנזין קיבל 4X4, לא מבין מי קונה את הדיזל (לא שאני מבקר אותו על כך, פשוט לא מבין).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבלי לבדוק את נתוני המכירות הרישמיים, אבל לפי תחושה אישית שאני רואה לפי האנשים שמצטרפים כיום לקהילת דאצ'יה- מי שמצטרף עם דאסטר הוא כנראה דאסטר בנזין. מעט מאוד דיזליות ביחס להתחלה.

ככה שיש מצב שבאמת הייתה ירידה בכמות מכירות בדיזל וקונים בנזין אבל זה צריך לראות לפי נתנוי מכירות רישמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפתיע שיש מעט דיזליות ביחס להתחלה, מכיון שבהתחלה מי שרצה 4X4 היה לו רק את אפשרות הדיזל, אם הייתי קונה היום גם אני הייתי בוחר בבנזין ולא בדיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה, אם כך, התבהרה לגמרי. בדקתי גם באתר החברה, וראיתי שלדאסטר 4X4 בנזין ברמת לאורייט הטסט עולה כ1200 ש"ח - כמו לפנדה הנוכחית שלי, אז אדרבא:-). בשביל חיסכון של פחות מ2000 ש"ח בשנה אין סיבה לשלם 20000 ש"ח יותר או לרדת בשנה.

תודה רבה למי שענה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2886 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...