Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתיחת חשבון להוצאות משותפות עם בת הזוג

Talgaz
שימו לב! השרשור הזה בן 3104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

you may kiss the bride

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארזפורום.

ולא הזמנתי אתכם.

אני אלך לעמוד בפינה ולהתבייש, בתקווה שאצליח לשמור אותה בהסכם הממון.

בכל מקרה, שנינו שמנו מזמן על השולחן את הרצון שלנו להתחתן. ולמרות שאני בחור ציני וסקפטי (לא במישור המקריח), אני סומך עליה בעיניים עצומות.

אז חצי מהרכוש שלי שלה? סבבה. אני אשאל אותה איזו עדשה היא מעדיפה.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

טל, למה לתבייש.

אם מצאת בת זוג נכונה - והיא מצאה בן זוג נכון - נהדר.

שיהיה במזל טוב, גם אם יקח עוד כמה חודשים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

לא!

לללאאא...

כל זמן שאתם מנהלים כלכלות נפרדות (יענו, מתחשבנים על הכל ומתחלקים חצי-חצי), אז אין "משק בית משותף".

בנוסף, וזה נכון גם בנישואים, כל מה שהבאת מלפני שהתחתנתם (או נודעתם...) הוא שלך.

גם אם אתם מנהלים משק בית משותף, זה לא אומר שאין לכל אחד מכם גם רכוש פרטי. זה רק הרכוש המשותף הוא... משותף (על איפה עובר הגבול, רבים בבית משפט).

זה עקרונית בא לענות על מצב בו אחד הצדדים (לרב האישה...) נשאר לעשות את מטלות הבית והשני הופך מפרנס ראשי, כך שהראשון (לרב הראשונה...) לא ייצאו מהקשר ללא זכויות כלכליות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

לא!

ללללאאאאא...

תן לה ת'שולחן קפה. שלא תעז לגעת בעדשות!

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.

לא!

לללאאא...

כל זמן שאתם מנהלים כלכלות נפרדות (יענו, מתחשבנים על הכל ומתחלקים חצי-חצי), אז אין "משק בית משותף".

בנוסף, וזה נכון גם בנישואים, כל מה שהבאת מלפני שהתחתנתם (או נודעתם...) הוא שלך.

גם אם אתם מנהלים משק בית משותף, זה לא אומר שאין לכל אחד מכם גם רכוש פרטי. זה רק הרכוש המשותף הוא... משותף (על איפה עובר הגבול, רבים בבית משפט).

זה עקרונית בא לענות על מצב בו אחד הצדדים (לרב האישה...) נשאר לעשות את מטלות הבית והשני הופך מפרנס ראשי, כך שהראשון (לרב הראשונה...) לא ייצאו מהקשר ללא זכויות כלכליות.

,לא המוכחל נכון

גם המואדם זה כבר לא הרמטי.

בירוק מסתכלים מה נצבר בתקופת החיים המשותפים , וזה הרכוש המשותף. כאשר הרישום לא משנה.

הדוגמה הטובה ביותר היא מצבור הזכויות הסוציאליות שיש לכל אחד מהם על שמו, והם שייכים לשניהם.

מסתכלים על המכלול כדי לקבל את התמונה , ולמרות שבוחנים כל נושא לגופו.

ואחד הפרמטרים החשובים לבדיקה הוא הימצאות של חשבון בנק משותף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שרשור מעניין.

מה בעצם המשמעות של ניהול משק בית משותף? אחרי כמה זמן של מגורים משותפים הופכים "אוטומטית?" לידועים בציבור?

מה ההגדרה לרכוש משותף? הרי אם כל אחד מנהל חשבון בנק נפרד ואני נניח קונה את המכונת כביסה מהאשראי שלי והוא קונה מכונת קפה מהאשראי שלו?

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[h=2]http://www.kolzchut.org.il/he/%D7%99%D7%93%D7%95%D7%A2%D7%99%D7%9D_%D7%91%D7%A6%D7%99%D7%91%D7%95%D7%A8

מעמדם של ידועים בציבור[/h]

• אומנם עדיין לא הוסדרה בחקיקה המסגרת של ידועים בציבור, אך ניתן לראות כי הפסיקה מאפשרת לבני זוג ליהנות מהזכויות של ידועים בציבור:
    • לאחר זמן קצר למדי של חיים משותפים, אפילו חודשים אחדים.
    • בני זוג יכולים להיות מוכרים כידועים בציבור, גם אם לא התקיימו חלק ממאפייניו המקובלים של קשר זוגי, כמו יחסי אישות ונאמנות הדדית, מגורים משותפים קבועים.
    • נראה כי התנאי הבסיסי להגדרת בני זוג כ"ידועים בציבור", הוא מגורים משותפים וניהול משק בית משותף.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל מה זה משק בית משותף?

אם נגיד שניהם שומרים על חשבונות משל עצמם ומתחשבנים 50:50 בדיוק על הוצאות שוטפות זה מחייב שהם משק משותף רק כי הם יושבים לאכול ארוחת ערב יחד וישנים באותה מיטה?

אולי צריך כביסה משותפת של התחתונים של שני בני הזוג?

אולי חלוקה שהוא עושה כלים והיא ספונגה נחשב?

בוא נשאל אחרת, ואם לא רוצים להיות ידועים בציבור וגרים ביחד, על מה חותמים?

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון - ההסבר שלך לא לגמרי ברור.

כיצד מתחלקות ההוצאות?

לאחרונה קרובת משפחה עברה להתגורר עם החבר, ומקפידה לשלם מחצית ההוצאות. היא למדה לקח מחברה שלה שהתגוררה עם בן זוג ששילם את כל ההוצאות, ועכשיו, כאשר נפרדו, הוא תובע ממנה מחצית ההוצאות.

ההפרדה והאיזון חשובים, אלא אם אתם סגורים סופית על נישואין (או הסדר מקביל שלא באמצעות העורבים השחורים) בטווח הנראה לעין, ואין לכם כונה לחתום על הסכם ממון או להשאיר הפרדה כלכלית אחרת.

ההסבר מאוד פשוט. אין התחשבנות.

אנחנו רואים כל שקל שיש לכל אחד בחשבון כמשותף ונוהגים בהתאם. אני יכול למשוך כסף מהחשבון שלה ולקנות משהו לעצמי, והיא יכולה לעשות את אותו הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נגיד שניהם שומרים על חשבונות משל עצמם ומתחשבנים 50:50 בדיוק על הוצאות שוטפות

לא, זה לא משק בית משותף.

כמו שכבר כתבתי, זה בא לידי ביטוי כאשר יש חוסר זהות ברמת התרומה הכלכלית של אחד הצדדים (לרב האישה), שנשאר לטפל בבית, בעוד השני "עושה קריירה". אז צריך לראות את בן הזוג שנשאר לטפל בענייני הבית, כמושקע בקריירה של בן זוגו.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...