Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתיחת חשבון להוצאות משותפות עם בת הזוג

Talgaz
שימו לב! השרשור הזה בן 3104 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום שלום,

בערך שנה וחצי שבת הזוג שלי ואני גרים יחד.

החלטנו לפתוח חשבון לצורך הוצאות משותפות בלבד, שיפתח בנוסף לחשבון האישי של כל אחד ואליו נפקיד סכומים קבועים.

אני רוצה שהחשבון לא יוכל להכנס למינוס אבל הבנתי שיש עם זה בעיה: בגלל שהבנק מחוייב לכבד עסקאות אשראי, יתכן כי החיוב החודשי יחרוג מהסכום הקיים בחשבון ולמעשה אין ערובה לכך שלא נכנס למינוס (למעט כמובן התנהלות נבונה, אבל זו נקודת המוצא - זוהי רק רשת ביטחון).

איך אני פותר את הסוגיה הזו?

בהצלחה לכולנו ורק בנים זכרים ובנות נקבות.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם סכום ההפקדות קבוע, תגדירו את מסגרת האשראי לגובה ההפקדות הצפויות.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתרון ראשון שקופץ לי לראש - להוציא כרטיס דביט (= חיוב מידי).

יתרון - הסכום יורד מידית מחשבון הבנק (בעיכוב של 2-3 ימים, עד שהחשבון מתעדכן).

חסרון - תשלום עמלת שורה על כל שימוש (או חריגה ממסלול דמי העמלה בו אתם נמצאים).

פתרון נוסף - לכרטיס האשראי ישנה מגבלת סכום. להגדיר בהתחלה סכום נמוך, ובהמשך להגדיל את הסכום בהתאם לסכום שקיים בחשבון.

פתרון 3 ואחרון - בהתחלה להנפיק כרטיס משיכה (=כספומט), ולבצע קניות במזומן (דרך טובה ללמוד לשלוט בהוצאות). בהמשך להחליט האם נשארים עם הכספומט או עוברים לכרטיס אשראי.

תבחרו מה שתבחרו - שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לפתוח עוד חשבונות ולהכנס לעוד התחייבויות? גם אני גם עם בת הזוג שלי קצת מעל לשנה ואין לנו שום, בעיה עם ניהול ההוצאות המשותפות. שכר דירה נותנים לבעל הבית או בשני צ'קים או שהוא יורד מהחשבון של אחד מאיתנו והשני מחזיר לו באותו יום צ'ק על חצי מהסכום (כולל אינטרנט, חשבונות וכו' בהתאם למה שיצא באותו חודש) בקניות פעם אני משלם ופעם היא, כנ"ל הוצאות שוטפות וחד פעמיות כמו יציאה למסעדה, הזמנת אוכל הביתה או כל דבר אחר.

אם עושים חשבון משותף, אני חושב שצריך לנהל אותו הפוך ממה שאתה רוצה לעשות. להכניס לשם את שתי המשכורות ולהעביר לכל אחד מבני הזוג לחשבון אישי ל"בזבוזים" כאשר משאירים בחשבון המשותף את מה שדרוש בשביל הוצאות שוטפות ועוד קצת לבלת"מים.

בכל מקרה, להכנס למינוס קטן במקרה חריג זה לא כזה ביג דיל. במיוחד כשאתה יודע בדיוק כמה עמוק תכנס ואתה יכול להכניס כסף כדי לסגור את המינוס תוך כמה ימים/שבוע.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חצי חצי בהוצאות, אני מניח. אני יודע, הדוגמאות שנתתי לחשבון משותף לא ממש תופס לסיטואציה הזו, זה לדעתי יותר מתאים לזוג נשוי/עם ילדים שמנהל את משק הבית בשותפות מלאה. ל"סתם חברים" עדיפה (לדעתי) השיטה הראשונה שהעליתי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב מסגרת אשראי עבור כ"א.

אני מתנהל כך כבר שנים בבנק הבינלאומי עם מסגרת 0 ושני כרטיסי אשראי האחד דביט והשני ויזה בינלאומי רגיל.

ולגבי ההכנסות, תעשו הוראת קבע חודשית מהחשבונות שלכם (חצי-חצי) בגובה ההצאות הממוצע של הרבעון האחרון בתוספת 20%.

עריכה אחרונה על ידי Barney

חבר טוב נמדד בכמה השקעה הוא מנער את הרגליים לפני שהוא נכנס לך לאוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את הפרק ברמזור בו אמיר רומז לטלי שכל ההוצאות נופלות עליו וזה כבד והיא מפרשת את זה כרצון שלו לפתיחת חשבון משותף. משם והלאה זה רק הופך יותר ויותר למשעשע.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב כמו שלכם פתיחת חשבון משותף, מגדילים בהרבה את הסיכון לכיוון של ידועים בציבור.

המלצתי

כל אחד ששילם הוצאות בחודש X ישמור את המסמכים על כך, יעלה אותם על גליון אקסל.

בסוף החודש זה ששילם פחות משלם את מחצית ההפרש לשני וחסל סדר חודש X

חשבונות כמו חשמל ארנונה ועד בית וכו' שומרים, היתר לפח.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בנק בישראל מספק כרטיסי דביט?

פעם אחרונה שבדקתי, לא היה ולא נברא דבר כזה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב כמו שלכם פתיחת חשבון משותף, מגדילים בהרבה את הסיכון לכיוון של ידועים בציבור.

לא בהכרח.

מה שקובע הוא, האם הם מנהלים משק בית משותף או שכל אחד מהם מכלכל את עצמו.

כל זמן שהם מתחלקים בהוצאות בלבד חצי-חצי, אני לא רואה למה הטכניקה (חשבון משותף) עושה את ההבדל.

אבל... הנקודה החשובה, שאנשים לא חושבים עליה כשהם עוברים לגור ביחד, היא שאכן יש לזה משמעות משפטית, לגבי הזכויות של כל אחד מהם בנכסיו של השני.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בנק בישראל מספק כרטיסי דביט?

פעם אחרונה שבדקתי, לא היה ולא נברא דבר כזה.

בטח יש, ישרכרד דיירקט. יש לי כזה ואני מת עליו.

אני בטוח שגם לבנקים האחרים יש כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טלגז, לדעתי אל תפתחו חשבון נוסף, סתם סמטוחה, זמן, עלויות שווא לשלם לבנק ועוד משהו על הראש.

מאחל לך שלא ירחק היום שאולי תאחדו חשבונות.

נכון מאוד לנהל חלוקה של חצי-חצי בתחילת הזוגיות, אבל לא צריך מנגנונים מסובכים בשביל זה,

רשימה קצרה תלויה על המקרר זה מעל ומעבר, ממילא בסוף החודש הבלאנס שלכם הוא בטח

סביב 200 שקל אחרי שבמהלך החודש התקזזתם פה ושם. תחשוב שהיית עובר לגור עם חבר,

לא היית חושב על חשבון משותף אבל כן היית מקיים חלוקה שווה בקלות.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...