Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות סופית בין גטס לפונטו

MZN
שימו לב! השרשור הזה בן 3352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מתלבט בין 2 מודעות, האחת גטס שנת 2005 [ הבנתי שמשנת 2006 הן יותר טובות] אבל עם מנוע 1,600.

יד 2, GLS ועם 100KM. דורש 19 אלף.

הפונטו היא שנת 2006 עם 120KM, גרסאת Dynamic אוטו' עם מנוע 1,300 , דורש 19,500.

למען האמת שתי המכוניות קצת מעל התקציב שלי [15K] אבל פשוט לא הצלחתי למצוא אחת 'נורמאלית' בתקציב הזה.

הפונטו דורש 'רק' אלף מתחת המחירון, כמה באמת אני אמור לשלם על רכב כזה?

שאלה קצת לא קשורה בנושא התקציב עצמו, קראתי את ההסבר הזה שהיה בנעוץ -

1. בדקו שאתם יכולים להחזיק את הרכב: בהנחה והרכב יהיה מבוטח בביטוח מקיף והנסועה שלכם היא ממוצעת (1200-1500 ק"מ בחודש, כלומר עד 20000 ק"מ בשנה לערך) העלות החודשית של האחזקה שלו תהיה ככל הנראה בטווח של 1100 עד 2000 שקלים בחודש, כאשר הסכום הנמוך מתאים לרכב שכמעט ולא מתקלקל עם עלויות טיפולים זולות, בנסועה נמוכה יחסית, עם ביטוח לנהג מבוגר וצריכת דלק טובה. הסכום הגבוה מתאים לרכב עם עלויות טיפולים יקרות, כמה קלקולים בשנה, נסועה של 20000 ק"מ בשנה, ביטוח לנהג צעיר או חדש וצריכת דלק ממוצעת סבירה בלבד.
    מומלץ, אגב, לבצע מעקב שנתי על עלויות האחזקה של הרכב, בכדי לבדוק שהוא עומד בקריטריונים שהצבתם לו מלכתחילה. צרו קובץ אקסל פשוט (או מיצאו כזה ברשת) ותוכלו לעקוב אחרי ההוצאות שלכם בחוכמה (זה מומלץ, אגב, לכל תחום כלכלי בחיים, ולא רק לרכב).

וקשה לי להבין איך מגיעים ל1,100 שח בחודש ?

אם נחלק את הביטוח לחודשים יוצא בערך 130 לחודש, נוסיף דלק 230 בחודש זה יוצא 360, כל השאר רק טיפולים? אני מבין שהטיפולים יקרים אבל 1000 שח בחודש למשך כמה שנים זה יוצא עשרות אלפי שקלים, איך אני יכול להחזיק את הרכב?

אנסה לנסח את זה כך- האם 20K בצד מספיקים לתחזק רכב למשך 3.5 שנים? [רכב זול כמו האלו שציינתי למעלה]

עריכה אחרונה על ידי MZN
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלק 230 בחודש, אומר שיש לך (במחיר 6 שח לליטר, לצורך הדוגמא) בערך 38 ליטר דלק בחודש, שזה תחת הנחה של 1:13 ק"מ לליטר נותן לך 500 ק"מ נסיעה...

בחישובים שציטטת, נלקח בחשבון 1200-1500 ק"מ, שזה פי 2.5-3 ממה שאתה חישבת.

ביטוח של 130 שקלים לחודש נותן לך 1600~ שקלים לביטוח, לא יודע מי הסוכן שלך אבל אשמח לטלפון שלו עבור מחיר כזה.

קיצר לא יודע מאיפה הבאת את החישובים שלך אבל הם נראים לי קצת לא מדוייקים, בלשון המעטה

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...