Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דלקן,איך זה עובד?

GABIUBOGI
שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

הרכב שלי יוצא השכרה של חברת HERTZ ובמהלך ההתקנות השונות שביצעתי ברכב שלי נתקלתי בכבל שחור אשר דומה לכבל שמשתמשים בו לחיבור הממיר/טלויזיה לשקע בקיר.

הכבל הלך מהקונסולה המרכזית והמשיך לתא המטען (היה מנותק בשתי הקצוות)

על הדרך גם מצאתי התעלקות על שקע הOBD2.

בסופו של דבר פירקתי הכל.

אבל אני לא מצליח להבין איך זה עובד בכלל,לאן הכבל מתחבר? איך המשאבה מזהה את הרכב? יש מכשיר שאחראי לכל העסק בתוך הרכב?

אשמח להסבר איך עובדת המערכת.

או שזה בכלל לא דלקן מה שהוצאתי :?

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי היו כבר כמה שאלות בנושא. בכל מקרה בגדול יש קופסאת בקרה שמחוברת גם למחשב רכב (אצלך דרך התעלקות על OBD2) בשביל לבצע קריאה של מד-הקילומטרז באותו תדלוק.

בצד השני לקופסאת בקרה יש רכיב אלחוטי שיושב בפתח תא התדלוק, המשאבה מזהה את ההתקן, מבצעת אימות בנוגע לרכב, מתחיל התדלוק ותוך כדאי הוא מעביר למשאבה את המידע לגבי הקילומטרז של הרכב ומשם זה ממשיך אלה..

הרכיבים הם: קופסאת בקרה, רכיב אלחוטי וחיווט מקופסאת בקרה למחשב רכב, חיווט לרכיב אלחוטי ולפיוז חשמל 5v(אם אני לא טועה) שנדלק בהתנעה.

הצמה שפירקת כנראה שייכת למערכת, קשה קצת להגיד את זה בהתכתבות אבל מקווה שמה שרשמתי יעזור לך..

עריכה אחרונה על ידי Taimors
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שראיתי אצל המפקד שלי בקיה ריו דור קודם, חיברו משהו לOBD וזה מעביר את הנתונים, רשום על הרכיב - אין לנתק או משהו בסגנון הזה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכיבים הם: קופסאת בקרה, רכיב אלחוטי וחיווט מקופסאת בקרה למחשב רכב, חיווט לרכיב אלחוטי ולפיוז חשמל 5v(אם אני לא טועה) שנדלק בהתנעה.

תיקון קטן - לא נדלק בהתנעה אלא מקבל מתח קבוע, דלקן פועל גם כשהמנוע כבוי וללא מפתח בסוויץ'.

כמו כן חיבור למחשב רכב זה אופציה, אם אין דרישה לקריאת קילומטרז אז לא מחברים את זה.

לפני מכירת רכב בדרך כלל מפרקים רק את הקופסה של הדלקן שכוללת פרטי זיהוי של הרכב (היא לרוב מוסתרת מאחורי הריפוד של תא מטען) ואת כל החיוט משאירים כמו שהוא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה,עכשיו אני מבין איך עובד העסק.

אכן החיווט היה מחובר בין היתר למתח קבוע ונשאר רק החיווט.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן - לא נדלק בהתנעה אלא מקבל מתח קבוע, דלקן פועל גם כשהמנוע כבוי וללא מפתח בסוויץ'.

כמו כן חיבור למחשב רכב זה אופציה, אם אין דרישה לקריאת קילומטרז אז לא מחברים את זה.

לפני מכירת רכב בדרך כלל מפרקים רק את הקופסה של הדלקן שכוללת פרטי זיהוי של הרכב (היא לרוב מוסתרת מאחורי הריפוד של תא מטען) ואת כל החיוט משאירים כמו שהוא.

יש כל מיני סוגי חיבורים בהתאם לרכב הספציפי. יש כאלה שהחיבור למחשב ויש כאלה שהחיבור הוא לאנקודר של הגיר.

גם לגבי המתח, יש רכבים כמו המגאן II שאם תנעל את הרכב הדלקן לא יעבוד.

ד"א, פזומת עברו לרכיב עצמאי שלא מחובר לכלום ברכב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר, בתקופת לוחות שעוניים עם ספידומטר מכאני היו מתחברים ללוח שעונים, לספידומטר לקבלת נתון ק"מ.

אם דלקן לא עובד כשהרכב נעול, אני חושב שזה בגלל שחיברו את קו ההזנה שלו לקו בו אין מתח כשהרכב נעול. אפשר היה לחבר לקו עם 12V קבוע ואז הדלקן היה עובד כל הזמן.

הרכיב יכול להיות עצמאי, עם סוללה. אבל כנראה שהוא לא מבצע דיווח קילומטרז'. אחרת אני לא מבין איך הוא יכול להיות עצמאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החדשים לא מדווחים אבל זה עדיף על שיתעסקו בכל המערכות האלקטרוניות של האוטו.

במגאן, מאליבו וגדובלו הספידומטר דיגיטלי אבל הדלקן היה מחובר לאנקודר.

לגבי איך הם מחברים יש להם הוראות התקנה מאוד ברורות (למשוך חוט X לרגל Y בקונקטור Z וכו').

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכיב יכול להיות עצמאי, עם סוללה. אבל כנראה שהוא לא מבצע דיווח קילומטרז'. אחרת אני לא מבין איך הוא יכול להיות עצמאי.

אני לא יודע איך המכשיר עובד אבל הוא יכול לבצע דיווח של ק"מ בין התדלוקים בצורה דיי מדוייקת ע"י שבב GPS לדוגמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע איך המכשיר עובד אבל הוא יכול לבצע דיווח של ק"מ בין התדלוקים בצורה דיי מדוייקת ע"י שבב GPS לדוגמה.

GPS יפספס הרבה כאשר אתה נמצא באזור בלי קליטה טובה. כמו כן הוא חייב אנטנה מחוץ לבגז, כי שם אין לו קליטה.

הרבה יותר פשוט וזול להתחבר למחשב או לספור פולסים של סיבובי הגלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שזה בכלל לא דלקן מה שהוצאתי :?

:roflmao:

ואם ניתקת את הקרבורטור של האינטרקולר? עכשיו צריך להחליף ראש גיר, ואין חלפים במלאי. פיייי, אני הייתי מוכר.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולה קוריאנית :-D...אם כבר היה מדובר בסיטרואן C5. שם בחיים,אבל בחיים לא הייתי נוגע בשום חוט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...