Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התנהגות ומתלים - תיאוריה וכיוון לשיפור הביצועים

שימו לב! השרשור הזה בן 3724 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה ברור לי מה שאתה טוען.

רכב שנבנה לרייסים אוו קו ישר,יעצור ב 250 קמ'ש,בדיוק אותו דבר עם יש לו 156 כ"ס או 500כ"ס,עם הוא בחור הגיוני וידע לחכות בין לחיצה ללחיצה לקרר ברקסים,אין שום בעיה עם הוא עם ברקס מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי מה שקובע את עוצמת הבלמים הנחוצה היא עוצמת האטה שיש לספק (תלוי מהירות ומשקל) ולא לפי כ"ס.

אבל השארות שלך לא בדיוק רלוונטיות לשרשור הזה - אני מציע שתפתח שרשור נפרד ואפשר להתדיין על זה עד זוב דם...

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מה שקובע את עוצמת הבלמים הנחוצה היא עוצמת האטה שיש לספק (תלוי מהירות ומשקל) ולא לפי כ"ס.

אבל השארות שלך לא בדיוק רלוונטיות לשרשור הזה - אני מציע שתפתח שרשור נפרד ואפשר להתדיין על זה עד זוב דם...

זה כבר להכנס לפיזיקה - כח האנרציה, מה מידת החיכוך עם הכביש ועד כמה הצמיגים גדולים (יותר גדול - יותר שטח מגע עם הכביש - יותר חיכוך)

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני שואל איפה מוטי, חסרים המאמרים שלו :cry:

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • 4 חודשים מאוחר יותר...

נזכרתי במקרה במאמר הגאוני הזה.

לא כדאי לנעוץ אותו?

זה בסדר, יש גם כאלו שמסורים לקורולות שלהם כאילו היו בנות משפחה ולא חתיכות מתכת ופלסטיק כמו מיקסר למשל. הענין הוא שבאלפא משום מה זה גם נראה הגיוני.
:wink:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב להידחף, מהניסיון הדל שלי השיפור הכי משמעותי באחיזה אילו מוטות

הייצוב התחתונים (אנטי רולים). לאחר הרכבת האנטי רולים הרגשתי שינוי מהותי בהתנהגות הרכב ועוד יותר כאשר הקשחתי אותם בכזרת חורי ההקשחה שיש בהם, קיצר למי שאוהב לנהוג אנטי רולי זה השיפור השני לאחר החלפת המתלים.

*** לקחת את רשמיי בערבון מוגבל ***

*** הנעה קידמית עם הרבה הנאה ***

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבדיל בין אחיזה לבין כיול התנהגות.

מוט מייצב מעובה יפחית את זוויות-הגלגול, אבל דווקא יוריד את האחיזה בסרן הנתון וע"י כך יעלה את האחיזה היחסית של הסרן השני ביחס לסרן הנתון.

ב-FWD לדוגמא, מוט מייצב אחורי עבה מהמקורי יוריד את אחיזת הסרן האחורי וע"י כך יעלה את האחיזה היחסית של הסרן הקדמי ביחס לסרן האחורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 8 חודשים מאוחר יותר...

אני מנסה להבין כיצד בעזרת כיוון פרונט מתאים, אפשר להביא את הרכב למצב נייטרלי.

מצב בו לרכב לא תהיה נטייה לתת- היגוי? אך גם לא נטייה להיגוי יתר. תקנו אותי אם אני טועה אבל קראתי

שהמצב הנייטרלי הכי מומלץ, גם כשעושים עם הרכב מידי פעם נהיגה ספורטיבית.

מישהו יודע איזה ערכים של קאמבר, toe וקאסטר צריך לבקש כשעושים כיוון פרונט?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספק אם כיוון פרונט יכול לעשות הבדל (לתת לרכב להיות בעל נטייה לתת או יתר היגוי) לרכב שלא מגיע מאוזן מהמפעל.

מעבר לכך, יש הבדל גדול בערכים בין רכב אחד לאחר.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שבפוסט הוא מדבר על כיוון פרונט שמסייע למנוע תת היגוי שזה אחלה, אבל

הערכים שהוא ממליץ עליהם שם (עד כמה שהבנתי נכון) מדברים גם על עידוד היגוי יתר. השאלה שלי היא עד כמה זה מומלץ?

והאם לא עדיף באמת לבצע כיול שיביא את הרכב למצב ניטטרלי ואיך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תת היגוי והיגוי יתר הם שני הצדדים של אותה הסקאלה.

כשאתה מפחית אחד אתה מוסיף את השני ולהפך.

נייטרלי זה כמה שיותר באמצע הסקאלה.

לא תוכל להעלים את שניהם. תוכל אולי להפחית את שניהם, ע"י שיפור אחיזה, אבל צריך להבין שהם תמיד באים אחד על חשבון השני.

הבחור שטען שכיוון פרונט לא משפיע - אתה טועה, מטעה ובגדול.

כיוון פרונט זה אחד השיפורים הכי משמעותיים לשינוי התנהגות הרכב, אם לא המשמעותי שבהם.

לגבי ערכים, זה מאד מאד תלוי ברכב.

איזה רכב יש לך?

דקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
תת היגוי והיגוי יתר הם שני הצדדים של אותה הסקאלה.

כשאתה מפחית אחד אתה מוסיף את השני ולהפך.

נייטרלי זה כמה שיותר באמצע הסקאלה.

לא תוכל להעלים את שניהם. תוכל אולי להפחית את שניהם, ע"י שיפור אחיזה, אבל צריך להבין שהם תמיד באים אחד על חשבון השני.

הבחור שטען שכיוון פרונט לא משפיע - אתה טועה, מטעה ובגדול.

כיוון פרונט זה אחד השיפורים הכי משמעותיים לשינוי התנהגות הרכב, אם לא המשמעותי שבהם.

לגבי ערכים, זה מאד מאד תלוי ברכב.

איזה רכב יש לך?

דקל

מצטער על התגובה המאוחרת..

יש לי סיאט לאון 1.2 טורבו ידנית שנתון 2012

מה שעשיתי עד עכשיו, זה צמיגי T1 sport וכיוון גלגלים שאיזה פרונטאי שמתעסק עם רכבי ספורט המליץ לי..

בגדול הוא עשה לי כיוון עם קאמבר שלילי אך לא קיצוני מידי.. וtoe של אפס..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה להבין כיצד בעזרת כיוון פרונט מתאים, אפשר להביא את הרכב למצב נייטרלי.

מצב בו לרכב לא תהיה נטייה לתת- היגוי? אך גם לא נטייה להיגוי יתר. תקנו אותי אם אני טועה אבל קראתי

שהמצב הנייטרלי הכי מומלץ, גם כשעושים עם הרכב מידי פעם נהיגה ספורטיבית.

מישהו יודע איזה ערכים של קאמבר, toe וקאסטר צריך לבקש כשעושים כיוון פרונט?

תודה

Toe שלילי מקדימה יכול לעזור לTURN IN, יכולת ההפניה הראשונית ב"זריקה" של ההגה, אבל מוריד את האחיזה ה"קבועה"

Camber יכול לעזור לשיפור אחיזה צידית , אבל בזמן שיהיה לו השפעה אמיתית על שחיקת הצמיגים וכובד ההגה, השיפור לאחיזה הצידית יהיה בדרך כלל רחוק ממספיק כדי לשנות את האיזון של הרכב ... מה גם שכל מה שהרווחת לאחיזה הצידית, איבדת מאחיזה "אורכית" (בלימה\האצה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3724 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...