Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישראל של שנות ה 90 ומכוניותיה - תמונות

chesh

פוסטים מומלצים

בתאריך 20.3.2020 בשעה 07:41, baer כתב:

תמונה שראיתי בספר על ירושלים, צילום אוירי של חניון שער שכם בשנות ה 90.
מלא מרצדס, טנדר 404, פולסוואגן, קצת סיקסים סגורים, פורד טרנזיט.. איפה הם היום.
...

יופי של תמונה. יש שתי סיירות טרום מתיחת פנים, אחת מהן משטרתית. ואפילו פיאט 127 מייצור מוקדם!

בתאריך 20.3.2020 בשעה 15:55, borsood כתב:

🤮 תחסוך מאיתנו את הזוועה הזו. אופל קדט תתקבל בברכה.

לא קדט אבל אומגה מאורכת:

image.png.0f3ba18012471fe1e883c1666a94d420.png

כמובן בילדותי יצא לי לנסוע במוניות המאורכות, ברוב מכריע מהמקרים אלה היו מרצדסים W123. והכי זכור לי מהן זה הריח - סיגריות, סיגריות ועוד סיגריות...

עריכה אחרונה על ידי yohai71
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברנו פה בשירשור לפני מספר שנים על אופל אומגה 6 דלתות, למייטב זכרוני הארכת מרכב בוצעה בסדנא חיצונית.

לגבי מרצדס W123 הארוכות, ראיתי לפני כ 7-10 שנים אחת למכירה בחולון, בצבע שחור, במצב בינוני מאוד מודל 82.

אני בספק שנשארו עוד. עד 1995 אי אפשר היה לרשום בארץ רכב פרטי דיזל. אם היית רוצה להסב מונית לפרטי, היית צריך להחליף את המנוע לבנזין. לכן מניח שכולן נמכרו לרשות הפלסטינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחושבים על זה, מרצדס W123 הארוכה היא מכונית יפה. היא אומנם עם 3 שורות מושבים אבל עם 4 דלתות ונראית כסוג של לימוזינה.

אחריה הסתובבות בארץ מוניות מרצדס W124, אופל אומגה ווולוו 940 (או 740) עם 6 דלתות. הן כולן נראו מאוד לא הרמוניות ותא שייכות, ולא היו נפוצות. ובהמשך כבר מי שרצה מונית 6 מקומות עבר לטרנספורטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

מצאתי במחשב תמונה בה נתפסה מרצדס W124 עם 6 דלתות, התמונה צולמה ביפו בשנים 2005-2009. תאריך במצלמה לא היה מכוון לכן לא יודע בדיוק מתי זה צולם, רק הערכה.  

כפי שניתן לראות, בתמונה היא כבר "מונית לשעבר".

216686703_W1246Door.JPG.803d936cff181fb3a6e103c0bee61981.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.3.2020 בשעה 07:41, baer כתב:

תמונה שראיתי בספר על ירושלים, צילום אוירי של חניון שער שכם בשנות ה 90.
מלא מרצדס, טנדר 404, פולסוואגן, קצת סיקסים סגורים, פורד טרנזיט.. איפה הם היום.
7895d442ffb11ab7e3851f90730d0e24.jpg

Sent from my H3123 using Tapatalk

רוב הפיג'ו 504, המרצדס W123 והאופלים משנות ה-80 הם עם רישוי פלסטינאי, עוד מהתקופה שרכבים פלסטינאים נסעו חופשי בארץ - עד האינתיפאדה של שנת 2000.

זכור לי בתור ילד בשנות התשעים שרוב הפיג'ו 404 וה-504 הפרטיות (לא הטנדרים) היו בעלי רישוי פלסטינאי.

שהייתי נוסע מקריית גת לאשקלון היה ניתן לראות בכביש מלא רכבים פלסטינאים (מוניות ופרטיים) שהיו נוסעים מעזה לחברון.

בתור מי ששירת במחסומים של ירושלים בין השנים 2006-2008.

בירושלים היה אפשר לראות את הימים האחרוניםמשל ה-W124 כמוניות שבאותה תקופה היתה כמות מכובדת של מוניות כאלה שנסעו בעיקר בעיר העתיקה - היו שייכים לערבים עם תעודות כחולות.

ב-2007 רובן עברו לפרטי וקיבלו רישוי מחדש ובאותו תזמון מרצדס התחילו למכור למוניות את הויאנו בגרסת 7 מושבים.

בשטחים היה עדין אפשר לראות W123 ארוכות ששימשו מוניות פלסטינאיות, אבל בשנים האחרונות כבר לא יצא לי לראות כאלה - דוקא דאצ'יה לודג'י כרגע נפוצה שם חזק מאוד בתור מוניות בשטחים.

עריכה אחרונה על ידי itsik170
קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 1994 היו למכוניות פלסטיניות לוחית רישוי כחולות שהונפקו על ידי ישראל.

אחרי זה הוקם משרד הרישוי הפלסטיני ועברו ללוחיות לבנות עם ספרות ירוקות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי גם פיאט פיורינו לבנה. והטרקטורים הירוקים בשירות העירייה נוסעים עד היום בעיר העתיקה.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והטרקטורים הירוקים בשירות העירייה נוסעים עד היום בעיר העתיקה.

מניח שלא אותם ספציפיים מלפני 30 שנה אלא ממשיכים לקנות את אותו דגם שהוא צר מאוד במימד הרחוב כדי לאפשר מעבר ברחובות העיר העתיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.4.2020 בשעה 13:11, Buki כתב:

עד 1994 היו למכוניות פלסטיניות לוחית רישוי כחולות שהונפקו על ידי ישראל.

אחרי זה הוקם משרד הרישוי הפלסטיני ועברו ללוחיות לבנות עם ספרות ירוקות.

@Buki , כל מי שבגילי (והתעניין במכוניות אפילו קצת), זוכר מצויין איך הסתובבו פה חופשי מוניות ומשאיות בעלי לוחיות כחולות. אני גדלתי בחדרה, שהייתה עיר מחוז ושירתה את היישובים הערביים בוואדי ערה (לא מבחינת קניונים, שעוד לא היו, אלא שרותים ממשלתיים וקופות חולים), ותושבי שטחים רבים "זכו" להגיע אליה עם המוניות שלקחו אותם מעבר לקו הירוק. אפשר היה לראות מוניות כאלה מול הבית שלי, שם היה מרכז של קופ"ח כללית:

img238.jpg.44b07f9ed3f7b506a0017a93f520cb2c.jpg

את זה אחי (כנראה) צילם, בסוף שנות השישים, ללא ספק בגלל מה שהיה אז אמבולנס דנדש על-בסיס שברולט סאברבאן, דור 1967-1972. אני מתארך את התמונה לפי החרטום המציץ משמאל של הפורד פרליין של אבא.

עריכה אחרונה על ידי yohai71
אני רוצה שבוקי יראה, נו... אז תייגתי אותו!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שלא אותם ספציפיים מלפני 30 שנה אלא ממשיכים לקנות את אותו דגם שהוא צר מאוד במימד הרחוב כדי לאפשר מעבר ברחובות העיר העתיקה.
הטרקטורים הירוקים הם מתוצרת הולדר.
שנים מאז שהייתי בעיר העתיקה אבל אני בספק שהחדשים זהים.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 26.3.2020 בשעה 09:20, חולגי כתב:

מעניין אם יש איזו W123 ארוכה ששרדה פה בארץ עד לימינו אנו.

ידוע לכם אולי בבקשה על אחת כזו ?

ששירתי בצבא במחסומים (עד שנת 2008) ראיתי כזאת עם לוחית ישראלית - היתה שייכת לבחור ערבי ממזרח העיר.

בכללי, אצל המגזר הערבי יש המון מרצדס ישנות, אז אולי אחת כזאת עדין מתחבאת שם.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

במקרה נתקלתי באשכול הזה עם תמונות של רכבים משנות ה-90....

אז אם זה מעניין מישהו נתקלתי לא מזמן במאזדה אדומה שבלטה לי מאוד בנוף אז לקחתי תמונה (קצת מרחוק, לכן האיכות גרועה)

screenshot-photos.google.com-2020.09.06-01_50_23.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...