Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול דו-שנתי לגולף GTI 2011

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 4108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כשהקליפר מאובק אז אין ספק שלא עשו שם כלום, אם הוא שטוף אז אולי עשו את העבודה ואולי לא, אבל לפחות יש סימנים שנותנים בסיס לאמונה שנעשתה עבודה.

הרכב עבר שטיפה די יסודית, אני חיייב להגיד, כולל של הג'אנטים, אז אני בספק אם היכן שהוא בכלל נשאר אבק, אבל מעניין ואבדוק.

לגבי מחיר - כפי שנכתב לעיל, בגלל 100 ש"ח מתוך 1200~, לא אחליף מוסך בתוך שנת האחריות השלישית. אני פשוט רואה בזה חלק מהמחיר שמשלמים על רכב חדש (יחסית).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הרכב עבר שטיפה די יסודית, אני חיייב להגיד, כולל של הג'אנטים, אז אני בספק אם היכן שהוא בכלל נשאר אבק, אבל מעניין ואבדוק.

לגבי מחיר - כפי שנכתב לעיל, בגלל 100 ש"ח מתוך 1200~, לא אחליף מוסך בתוך שנת האחריות השלישית. אני פשוט רואה בזה חלק מהמחיר שמשלמים על רכב חדש (יחסית).

שטיפה או לא שטיפה את האלמנט הכניסו לך חזק.

בתור חבר פורום וותיק אני מתפלא עלייך איך לא נכנסת בהם על העובדה שנוזל בלמים לא הוחלף אלא הוסיפו או שאבו כמות מסויימת מתוך המיכל.

עלות החלפת נוזל בלמים צריכה להיות סביב 250-300 שקלים.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת נוזל בלמים מבוצעת כול שנתיים.

אם הם יגידו לך שהוסיפו כמות מסויימת של נוזל בלמים כי היה חסר אז הם סתם מספרים סיפורים מכיוון שלא אמור להיות חסר נוזל בלמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה מה שאני שילמתי אצל רון אוחנה (גם רכב טורבו, גם DSG):

היום הייתי, שוב. פעם 5 במספר, עם הרכב ה-3 במספר שבבעלותי ומטופל אצל רון אוחנה בת"א.

הרכב המדובר הינו סקודה אוקטביה 2007, מנוע טורבו-דיזל 1.9TDI PD, גיר 6 הילוכים מסוג DSG רטוב.

בגדול קניתי רכב ללא היסטוריית טיפולים - החלטתי ליישר קו לראש שקט ונעשה סוג של טיפול 120,000 ק"מ.

טיימינג ללא משאבת מים (היינו אמורים להחליף, אבל במהלך הטיפול רון אמר שהיא ממש חדשה ואין צורך להחליף).

שמן גרי DSG6 מקורי, מחליפים כל 60,000 ק"מ.

כל הפילטרים והמסננים למיניהם.

שמן 505.01 ונוזל קירור.

מיכל עיבוי ומכסה.

שטיפה :twisted:

"הנזק" כ-3600 ש"ח כולל מע"מ.

לא זול, אבל חשבתי שיצא יותר.

לדעתי עדיין פחות מצ'מפיון.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשם השוואה, הנה מחירי טיפול שנתיים לגולף TSI שנת 2010, הדגם "החזק" (160 כ"ס).

והנה לכם האלמנט - שירות החלפת נוזל בלמים

בכלל לא אלמנט, בכל רכבי VW שהיו לי, הקפידו כל שנתיים להחליף.

וכנראה שלא באמת עשו bleeding למערכת והחליפו את כל הנוזל, אלא שאבו קצת מהמיכל ושמו חדש (משתמע בעיקר ממחיר נוזל הבלמים).

אני לא זז מהרכב בזמן טיפול, אצלי לפחות לא מתחמנים, מעלים את הרכב על ליפט לחצי גובה, פותחים את הברגים ומשחררים את הנוזל עד שמפסיק לצאת, וממלאים נוזל טרי.

matanfr - תסתכל במחירים של הטיפול שלי, זה מחזק את העובדה שהמחיר הוא לשני בקבוקי נוזל ולא אחד. נוזל שמשות ומסיר פיח זו סיבה מספיק טובה להשמיץ, לא צריך עוד.

לגבי השמן, כן, הוא יקר, אבל זה המחיר במוסכי יבואן לשמן סינטטי מלא. ואתה גם לא יודע איזו כמות שמן נכנסת למנוע זה.

איך לא נכנסת בהם על העובדה שנוזל בלמים לא הוחלף אלא הוסיפו או שאבו כמות מסויימת מתוך המיכל.

עלות החלפת נוזל בלמים צריכה להיות סביב 250-300 שקלים.

למה, כמה בקבוקי נוזל אמורים להכנס למערכת ריקה לחלוטין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשם השוואה, הנה מחירי טיפול שנתיים לגולף TSI שנת 2010, הדגם "החזק" (160 כ"ס).

בכלל לא אלמנט, בכל רכבי VW שהיו לי, הקפידו כל שנתיים להחליף.

אני לא זז מהרכב בזמן טיפול, אצלי לפחות לא מתחמנים, מעלים את הרכב על ליפט לחצי גובה, פותחים את הברגים ומשחררים את הנוזל עד שמפסיק לצאת, וממלאים נוזל טרי.

matanfr - תסתכל במחירים של הטיפול שלי, זה מחזק את העובדה שהמחיר הוא לשני בקבוקי נוזל ולא אחד. נוזל שמשות ומסיר פיח זו סיבה מספיק טובה להשמיץ, לא צריך עוד.

לגבי השמן, כן, הוא יקר, אבל זה המחיר במוסכי יבואן לשמן סינטטי מלא. ואתה גם לא יודע איזו כמות שמן נכנסת למנוע זה.

אצלי בקליאו נכנס 750 מ"ל +-. עלות כל בקבוק (במקום זול) הינה כ 20 שקל. עם המחירים המופרזים של היבואן אצלו כנראה השתמשו בגג בקבוק אחד של 250 מ"ל, שמספיק למילוי מיכל נוזל הבלמים.

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסביבות 1-1.25 ליטר תלוי על איזה גולף מדברים.

בגולף דור 5 כ-1 ליטר במאה אחוז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידידי, שכחת שהמוסכים קונים נוזלים ושמנים במחירים נמוכים (ולעיתים בהנחה משמעותית) עקב הכמויות שהם מזמינים.

ולגבי השמן-האם בדקת במה המוסך השתמש? האם הוא השתמש בשמן מצובר? כי יש שרשור קטן שמספר על שמן סונול במוסכי צ'מפיון..אז 4 ליטר במחיר מעל 200 שקל זו חתיכת רווח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מחיר דומה למה ששילמתי בעבר על טיפול גדול בלאון 1.8 (רק שלי יש הנחה משפחתית:lol:).

בזמנו רצו 1700 שקל על פנס ללאון.

סה"כ המחירים הרגלים של צ'מפיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה יושב במסעדה אתה גם עושה לבעל המקום את החשבון שחבילה פסטה עולה לו 5 שקלים אז למה הוא לוקח עליה 48 שקל?! או כוס קפה בארומה עולה 15 שקל והיא עולה להם בחומרי גלם בקושי שקל - "מה' date=' כולה קצת אבקה עם מים חמים". אני מטפל כל החיים במוסכי יבואן ורצוי המרכזיים. מטפל בצ'מפיון וביונדאי. יודע מראש שיעלה לי יותר ומגיע לשם דווקא בגלל זה. עוד זוכר את המוסכניק החאפר שאבי ז"ל תמיד היה משבח ואומר לי איזה נחמד הוא, אחרי שאבא שלי נפטר והייתי צריך למכור את הוקטרה שלו נהייה לי חושך בעיניים בין מה שהיה רשום שהמוסך החליף לבין מה שהיה ברכב בפועל. מעדיף לשלם יותר ולדעת ששמים לי חלקים מקוריים, שאני מקבל אחריות על החלק ועל העבודה ואם יש לי בעיה אז שיעמוד מולי בן אדם נורמלי ממחלקת שרות שאפשר לדבר איתו ולא איזה בלוי אחד עם ג'בקה שכל רגע יכולה לנחות לך על הראש אם אתה מתווכח יותר מדי. אני גם לא מאמין שמוסך יבואן מרשה לעצמו לחייב על שמן שלא הוחלף. אלה בדיוק הדברים שקורים במקומות מפוקפקים. העלויות הגבוהות במוסכי יבואן נובעות מגודל המערכת והמוסך, ארנונה גבוהה כי ממקמים אותם בפריים לוקיישן וכי יש שם מערכת של פקידות ומחסנאים ומכונאים ובוחנים ואנשי שרות וכו' וציוד מתקדם ונקי ומסודר ואת כל הדברים האלה מגלמים במחיר המכסה לאגן שמן ב-17 שקל. אם משהו נראה למישהו מופרך הוא לא חייב ללכת לשם. שילך למוסך מדרכה, יקחו לו חצי מחיר ויקבל רבע שרות. מוסכים ואנשים כמו רון אפשר למצוא ספורים ובודדים שגם נותנים עבודה מקצועית וגם מחירים הוגנים, הרוב, במקום להרוויח בחשבונית מרוויחים במקומות שהלקוח לא יודע. לבן אדם יש GTI, חדשה, זה לא רכב ששוה לנסות לחסוך 100 או 200 שקל בשביל שאיזה למך רמאי יגיד לו ששם לו נוזל בלמים בעוד ששפך פנימה פלמוליב לכלים.[/quote']

בוא אני אספר לך משהו, זה שהמוסך יפה ונקי ושיש פקידה חביבה לא אומר שום דבר על המקצועיות שלו.

הרכב שלי מטופל במוסך מורשה צ'מפיון - כי הוא חדש ובאחריות. מקצועיות אין שם.

אז טוב תעשה אם תתעורר מהסרטון הנחמד הזה שבנית לעצמך בראש - שמורשה = מקצועי או חלפים איכותיים או כל מיני שטויות כאלו. גם במורשי צ'מפיון שמים תחליפיים זולים - לא פעם אפילו היועץ שירות ממש דוחף אותך לזה.

מורשה = יקר. ולא הרבה מעבר לזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לטיפ איך לזהות החלפת נוזל בלמים מלאה ומה לדרוש, בקרוב לאוקטביה יש טיפול שנתיים ובמוסך שמטפלים אין לי אפשרות לראות מה עושים לאוטו. בנוסף בטיפול האחרון בפיאט פנדה גם היה את זה בחשבונית אבל אין לי מושג אם זה הכמות המלאה אשמח לאומדן כמה נוזל דרוש להחלפה מלאה בכל אחד מהרכבים

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

nburrack, הדרך היחידה לזהות החלפת נוזל בלמים מלאה היא להיות שם כשמחליפים. אם שאבו את נוזל הבלמים ממיכל העודפים אתה אולי תצליח לזהות את ההבדלים בצבע.

לדעתי צריך לדרוש החלפה של נוזל בלמים שמתבצעת במכונה מיוחדת שמוציאה את הנוזל הישן בוואקום ומכניסה למערכת נוזל חדש בסירקולציה במעגל סגור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולגבי השמן-האם בדקת במה המוסך השתמש? האם הוא השתמש בשמן מצובר?

בטיפול שלי, החבילה שהגיעה מהמחסן כללה 4 בקבוקים של 1 לי', ולא, לא של סונול, לא זוכר כרגע בגלל הזמן שעבר, אבל היה מקובל עלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4108 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...