Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, SlowRide כתב:

מה זה קשור לפריבילגים ופריבילגיות?

אתה חושב שהחיים שלי היו אותו דבר אם הייתי גדל בערד?

זה שאתה לא הבנת זה בסדר, אני לא יודע כמה יותר ברור ומפורט להציג כמה החיים שלי (יחסית) היו מלאים בהזדמנויות לעומת רוב האנשים שלמשל פגשתי בשירותי בצבא ולאחר מכן שלא גדלו בתנאים שבהם אני גדלתי.

עריכה אחרונה על ידי edward

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59.7 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4853

• SlowRide

4693

• פינדר

3724

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

ואתה חושב שזו "פריבילגיה", לגדול בתנאים שלאחרים אין?

יש סיבה שלאנשים יש תנאים שונים. בחרת לגור בהרצליה. נולדת עם יכולות. מה פריבילגיה בזה? 

פריבילגיה זה זכויות מיוחדות בחוק.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחרת לגור בהרצליה.

כל אחד יכול לבחור לגור בהרצליה?

נולדת עם יכולות.

מה עם להיוולד עם צבע עור נכון?

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, edward כתב:

יש לי דוגמא פשוטה של עצמי.

כשעלינו לארץ מברה"מ ניסו לדחוף אותנו לעיירות פיתוח כמו ערד אבל בחרנו לגור בהרצליה.

חוץ מההבדלים העצומים בדברים כמו איכות של מורים, חוגים, מקומות תעסוקה, יש דבר אחד שמשפיע על כל החיים - מי החברים שלך ומי המלייה החברתי.

אמנם גדלתי בשביב כמו הגברת חיות שזו שכונת מצוקה בשביל הרצליה, אבל מגיל 10 הייתי בכיתת מחוננים איזורית שהיו בה אנשים גם אינטליגנטים יחסית וגם בנים של, למשל ממשפחת אביב שיש להם בין היתר שתי וילות (לפחות) ברחוב גלי תכלת.

וכמובן שלאחר מכן לא הייתה לי בעיה לפגוש שוב את כל המו והמי בלימודיי במרכז הבינתחומי הרצליה ואוניברסיטת תל אביב.

ואתם יכולים לתאר לעצמכם שעם או בלי קשר מצבי הכלכלי לא רע.

אז אם בפריווליגים עסקינן יש לי נסיון עשיר.

וכשאני מדבר על עצמי ומספר שאני משכונת מצוקה וישראל השניה וכל זה (כי גדלתי בשביב והיום אני גר בשכונת התקווה) אני אומר את זה בציניות ובצחוק, בניגוד לאנשים מסוימים שאומרים את זה ברצינות גמורה. 

אז אתה אומר למעשה שאין לך מושג מה זה פריווילג.

מערד, ירוחם, דימונה, כרמיאל ועוד לא מעט מקומות יצאו אנשים משכילים מאוד ועשירים מאוד שלא צריכים לגור בשכונת התקווה ולבכות על זה שיש להם צפופי פיגמנטים שמסתובבים שם.

מצד שני גם מרמת גן, תל אביב והרצליה יצאו אנשים שנאלצים לגור בשכונת התקווה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, SlowRide כתב:

יש סיבה שלאנשים יש תנאים שונים. בחרת לגור בהרצליה. נולדת עם יכולות. מה פריבילגיה בזה? 

אני חושב שכפי שאמרת, כשמישהו בחר לשים את עצמו במקום טוב הוא לא יכול להסתובב ולהגיד באותה נשימה שבעצם הוא ישראל השניה. המונח "פריווילג" הוא לא כל כך מוצלח בתיאור המצב, אולי נכון יותר להגיד "צבוע" או "מטעה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, SlowRide כתב:

העובדה שהוא זכה לבחור.

אתה חי במדינה שבה יש קבוצות אוכלוסיה שפשוטו כמשמעו, העמיסו על משאית (לא כצורת ביטוי. מילולית) וזרקו באמצע שומקום בחיוך גדול עם ההצהרה "הנה הבית שלכם, תהנו"

פריווילגיה היא משהו שניתן לך/שאתה זוכה לו ואחרים לא. חלק מהפריווילגיות הן דבר תקין לחלוטין, אבל כשמאשימים מישהו שהוא "פריווילג" זה לרוב כדי להצביע על זה שהוא מתבטא בשמם ו/או מתיימר להבין אחרים שהוא שופט על פי הסטנדרטים שלו, מבלי להבין את עמדתם כלל וכלל.

תאר לך שאילון מאסק היה מסביר לעניים שהם בעצם לא בסדר ומדוע הם לא רוכשים לעצמם בית באיזור טוב יותר? זה היה פותר להם כל כך הרבה בעיות. 

לאדם עשיר יש פריווילגיות, וזה בסדר.

כשאדם עשיר מתיימר לשפוט אחרים על פי הסטנדרטים שלו בטענה שהאחרים שלא באותו מעמד צריכים להתאים עצמם אליו, הוא פריווילג.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

כן.

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

תגדיר צבע עור נכון.

Just now, Pika007 כתב:

אתה חי במדינה שבה יש קבוצות אוכלוסיה שפשוטו כמשמעו, העמיסו על משאית (לא כצורת ביטוי. מילולית) וזרקו באמצע שומקום בחיוך גדול עם ההצהרה "הנה הבית שלכם, תהנו"

את המשפחה של אבא שלי זרקו ככה אבל במקום להתבכיין הם תוך חודשיים עברו למעברה אחרת ואחרי שנה קנו בית בנווה משכן (ואחר כך כמו כל עירקי טוב ברמת גן).

כשאתה מקבל קורת גג זו כבר פריבילגיה. כשסבא שלי מצד האימא הגיע לארץ האוניה הורידה אותם ביפו ושיסתדרו לבד (והוא לא בא ממדינה ערבית).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Night Driver כתב:

מערד, ירוחם, דימונה, כרמיאל ועוד לא מעט מקומות יצאו אנשים משכילים מאוד ועשירים מאוד שלא צריכים לגור בשכונת התקווה ולבכות על זה שיש להם צפופי פיגמנטים שמסתובבים שם.

מצד שני גם מרמת גן, תל אביב והרצליה יצאו אנשים שנאלצים לגור בשכונת התקווה.

האריתראים אצלינו אחלה אנשים ואין לי בעיה איתם בכלל ברמה האישית, אלא עם בית המשפט שחוסם את גירושם של אותם אנשים נפלאים.

ולגבי שכונת התקווה בה אני גר, אני נהנה לחיות שם הרבה יותר מבצפון הישן אבל זה כי אני מוזר.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 דקות, פינדר כתב:

אין שום חוק שמונע ממישהו לגור בהרצליה.

אין כזה דבר צבע עור נכון, ומי שחי לפי האמונה שיש כזה דבר מגביל את עצמו ומאשים בזה את הסביבה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, edward כתב:

האריתראים אצלינו אחלה אנשים ואין לי בעיה איתם בכלל, אלא עם בית המשפט שחוסם את גירושם של אותם אנשים נפלאים.

ולגבי שכונת התקווה בה אני גר, אני נהנה לחיות שם הרבה יותר מבצפון הישן אבל זה כי אני מוזר.

אם הם אחלה אנשים אז למה אתה רוצה לגרש אותם.

ואם אתה כל כך נהנה לחיות שם למה אתה מפחד שהמשפחה שלך תסתובב שם בלילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, Night Driver כתב:

אם הם אחלה אנשים אז למה אתה רוצה לגרש אותם.

ואם אתה כל כך נהנה לחיות שם למה אתה מפחד שהמשפחה שלך תסתובב שם בלילה?

כי הם גנבו את הגבול ואנחנו לא מדינת מקלט לאריתראים.

הסיבה שאני לא מפחד בלילה זה כי לפני עשור בערך תושבי השכונה הבהירו לאנשים הנפלאים בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שזו לא השכונה הנכונה לעשות בה בעיות ושאם הם רוצים להטריד נשים או לגנוב אופניים, לא בבית ספרינו. בשביל זה יש את שכונת שפירא והתחנה המרכזית.

במקביל עיריית תל אביב שפכה מעל מאה מליון שקל בשנה בשירותים חברתיים במקום שזה יגיע לתושבים שמשלמים ארנונה וגם זה עזר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Night Driver כתב:

את המשפחה של אבא שלי זרקו ככה אבל במקום להתבכיין הם תוך חודשיים עברו למעברה אחרת ואחרי שנה קנו בית בנווה משכן (ואחר כך כמו כל עירקי טוב ברמת גן).

כשאתה מקבל קורת גג זו כבר פריבילגיה. כשסבא שלי מצד האימא הגיע לארץ האוניה הורידה אותם ביפו ושיסתדרו לבד (והוא לא בא ממדינה ערבית).

לא משנה כמה תנסה, לעבור תוך חודשיים למעברה אחרת ולהצליח לצאת משם זה לא משהו שהוא תמיד פונקציה של פשוט לעבוד קשה.

ובכל מקרה, הפואנטה היא שלחלק הייתה הפריווילגיה לבחור לעצמם נקודת התחלה טובה יותר בעוד שלאחרים לא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, edward כתב:

בשביל זה יש את שכונת שפירא והתחנה המרכזית.

לא התכוונת, אבל עשית לי קצת עצוב בלב :-( 

אולי יותר מקצת.

כיום: סקודה קודיאק 1.5, פיג'ו 108 1.2
לפני: סקודה אוקטביה  *  סיטרואן C2VTS ❤️ *  פיג'ו 206  *  מזדה 3 * רובר 214SI ידנית ❤️ * מזדה לנטיס  * פורד אריקה ידנית
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 שנים הגיעו לכאן כמיליון עולים עם אותה נקודת הפתיחה - שתי מזוודות ו 200 דולר בכיס.

קיבלו סל קליטה וקדימה - לשרוד

איפה הם עכשיו? חלק גדול הסתדרו (גם בערד - למדו שפה ועבדו קשה), חלק קטן חזרו, חלק קטן המשיכו לשבת ולבכות על מר גורלם, חלק עברו למדינה דמוקרטית אחרת. 

מה זה מלמד אותנו? שום דבר. גם קורות חיים של edward לא מובילות לשום מסקנה..

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, vladclar כתב:

מה זה מלמד אותנו? שום דבר. גם קורות חיים של edward. .

זה מלמד אותנו שמי שמלקק פה היום מהשמנת, שלא יתקרבן לי על מר גורלו לפני 50 שנה אלא יגיד תודה למקום הזה שנתן לו את ההזדמנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...