Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נמאס לי ממחירים גבוהים בצ'מפיון - הבאתי מגרמניה דיסקים ורפידות BREMBO

הלוחש למכוניות
שימו לב! השרשור הזה בן 3944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רק שאלה: אם זה באמת כל כך משתלם לרכוש את החלפים בחו"ל ולדלג על היבואן המקומי, כיצד זה יתכן שמעט מאוד אנשים באמת עושים את זה? כולם טפשים?

קליפת מוח צודק: תפוזים צריך להשוות עם תפוזים, לא עם עגבניות.

התשובה בגוף השאלה,

אתה מוכן לעזור לי לייבא סט צלחות בילום + רפידות + פילטר שמן + פילטר אוויר למזגן ולמנוע מקורי של טויוטה קאמרי?

סתם ככה בשביל להראות לי כמה זה נגיש ופשוט לייבא חלקי חילוף לרכב לישראל.

אני אפילו מוכן לתת לך טיפ שמן, לא ציני, רציני לגמרי.

אני מניח שאתה לא מוכן וזאת מאחר והזמנה כזו תיתקל בקירות הבירוקרטיה של מגיני היבואנים.

אף על פי שאני יכול, באופן תיאורטי, לחסוך עשרות ואף מאות אחוזים על חלקי החילוף (לאחר תשלום משלוח ומיסים) אין בכוונתי לענות את עצמי בהתמודדות מול הגוף אשר מאמיר עלינו קשיים ביבוא חלקי חילוף לרכב.

אז אני, כמו רוב האזרחים, פשוט נכנעים למצב העגום וזורמים עם הזרם (אפילו שמסביבנו צף המון חרא).

אז אני טיפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התרגלנו. אפילו יש כאלה שמצדיקים את הדבר בכל מיני טיעונים שונים ומשונים.

דני

אז קבל טיעון מאחד שלא מצדיק אבל יכול להבין את הסיבות לכך - ליבואנים יש הוצאות שאין לאדם פרטי שקונה על הדרך באמצע הטיול סט רפידות. הם מחזיקים מוסכים, מלאים ועובדים, ואחריות ולכל האופרציה הזאת יש מחיר שמגולם בסופו של דבר במחיר הסופי לצרכן אחרת הם יפשטו את הרגל בשבוע השני לקיומם. כמו כל גוף מסחרי, גם המקומות האלה רוצים להרוויח ולא עובדים לשם שמיים. גם סרט ופופקורן בסינמה סיטי עולים יותר מאשר לראות ולאכול בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה אחת כללית, למען שפה נכונה, אי אפשר לחסוך מאות אחוזים, אלא גג 100%.

להרוויח אפשר מאות או כל מספר אחוזים שתרצו, לחסוך אפשר עד 100%, שזה המחיר המלא.

זה היה רגע קל בהשראת אבשלום קור.

וג'וני בוי, מי שלא משתלם לו, שלא ימכור חלפים. רק אל תגביל אותי בטענות שונות ומשונות

שאני מביא חלפים לא אכותיים, וכל מיני שטויות אחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא ולא מבין.

מה יותר פשוט ממה שקליפת מוח מסביר?

אם מטרת השרשור היא לספר סיפור אישי על רכישת בלמים - מצויין. באותה מידה יכל לספר כי הלך ברחוב, מצא סט BRAMBO מושלם בפח, לקח אותו ושלום על ישראל. סיפור נהדר, כולנו שמחים בשמחת חבר פורום שמצא מציאה. מעולה,מצויין.

אבל השרשור מתיימר לתת פה איזה תובנה ומסקנה אפקטיבית, למשל שמחו"ל זול יותר להביא, למשל שהיבואן גזלן ויש דרך טובה יותר "להעניש" אותו, הרי שאין כאן כל בשורה. זה לא משהו שכל אחד מאיתנו יכול ליישם מחר בבוקר,אז מה החדשה הגדולה פה? שבחו"ל זול יותר? באמת גילינו את אמריקה. גם אייפון, ומסתבר שאפילו פסק זמן זולים יותר בחו"ל.

אני מתחבר לרגע לפותח השרשור: גם לי נמאס ממחירי השחיטה של דלק (במקרה שלי פוקוס), האם יש מבחינתי משהו אפקטיבי בסיפור? אם לא מה זה עוזר לי?

או במילים אחרות, סיפור נחמד כשלעצמו אבל בלי שום שורה תחתונה.

זאת דעתי.

במה אני מתגלגל ?

פורד פוקוס 2012

פורד פיאסטה 2012

פורד מונדאו 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
אני קורא ולא מבין.

מה יותר פשוט ממה שקליפת מוח מסביר?

אם מטרת השרשור היא לספר סיפור אישי על רכישת בלמים - מצויין. באותה מידה יכל לספר כי הלך ברחוב, מצא סט BRAMBO מושלם בפח, לקח אותו ושלום על ישראל. סיפור נהדר, כולנו שמחים בשמחת חבר פורום שמצא מציאה. מעולה,מצויין.

אבל השרשור מתיימר לתת פה איזה תובנה ומסקנה אפקטיבית, למשל שמחו"ל זול יותר להביא, למשל שהיבואן גזלן ויש דרך טובה יותר "להעניש" אותו, הרי שאין כאן כל בשורה. זה לא משהו שכל אחד מאיתנו יכול ליישם מחר בבוקר,אז מה החדשה הגדולה פה? שבחו"ל זול יותר? באמת גילינו את אמריקה. גם אייפון, ומסתבר שאפילו פסק זמן זולים יותר בחו"ל.

אני מתחבר לרגע לפותח השרשור: גם לי נמאס ממחירי השחיטה של דלק (במקרה שלי פוקוס), האם יש מבחינתי משהו אפקטיבי בסיפור? אם לא מה זה עוזר לי?

או במילים אחרות, סיפור נחמד כשלעצמו אבל בלי שום שורה תחתונה.

זאת דעתי.

אכן, לא התיימרתי (בפעם השמינית...) בשרשור הזה להביא פתרון זול לכווווולם.

אבל - זו גם לא הפעם הראשונה שאני חוזר עם חלפים מחו"ל, למגינת ליבם של הגזלנים המקומיים.

כבר לפני למעלה מעשרים שנה יצא לי למצא, במקרה, בפריז חנות חלפים גדולה (STAND 21 אם אני עוד זוכר). היה שם "מבצע" על... דוד אחורי פרי-פלואו לרנו 5 GT טורבו שהיתה לי אז... הייתם צריכים לראות את פרצופו של המוכס שעצר אותי עם דוד על הכתף, כשראה את הקבלה... אכן, פחות מ-$200.

אגב, לאדון סרברל - אתה יכול להרגע, הטיול ההוא היה על חשבוני הפרטי. בחיי.

הפואנטה של פתיחת השרשור היא לטובת אלו שמתגלגלים לאירופה או ארה"ב בעיקר, ויכולים בעזרת תכנון מקדים והשקעת זמן מינימאלית לחסוך, ולפעמים בגדול. זה הכל. יעשה כל אחד את שיקולו וחשבונו, ושנהיה בריאים.

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה בגוף השאלה,

אתה מוכן לעזור לי לייבא סט צלחות בילום + רפידות + פילטר שמן + פילטר אוויר למזגן ולמנוע מקורי של טויוטה קאמרי?

סתם ככה בשביל להראות לי כמה זה נגיש ופשוט לייבא חלקי חילוף לרכב לישראל.

אני אפילו מוכן לתת לך טיפ שמן, לא ציני, רציני לגמרי.

אני מניח שאתה לא מוכן וזאת מאחר והזמנה כזו תיתקל בקירות הבירוקרטיה של מגיני היבואנים.

אף על פי שאני יכול, באופן תיאורטי, לחסוך עשרות ואף מאות אחוזים על חלקי החילוף (לאחר תשלום משלוח ומיסים) אין בכוונתי לענות את עצמי בהתמודדות מול הגוף אשר מאמיר עלינו קשיים ביבוא חלקי חילוף לרכב.

אז אני, כמו רוב האזרחים, פשוט נכנעים למצב העגום וזורמים עם הזרם (אפילו שמסביבנו צף המון חרא).

אז אני טיפש?

הנה דוגמה טובה בשבילך. חשקתי בנוזל קירור מקורי של חברת מכוניות מסויימת שנקרא לונג לייף. עולה בארץ 200 ומשהו שקלים פלוס מע"מ למיכל 4 ליטר. כמה הוא עולה בחו"ל? פחות מ 100 שקל. "וואו איזה יופי", שמחתי וצהלתי. בוא נקנה מחו"ל. לפי חישובים של משקל וכמובן משלוח לארץ צריך להזמין לפחות 3 מיכלים כאלה בשביל איך שהו לומר שזה היה שווה. יופי, מה אני אעשה עם 3 מיכלים כאלה? אמכור לאנשים? וגם אם כן, כמה כבר חסכתי מכל הטירחה הזו. אז חד וחלק, את הנוזל הקירור המקורי, עדיף יותר, זול יותר ומשתלם לקנות בארץ ולא להזמין מחו"ל.

נניח שהיו מרשים לקחת איתך כזה נוזל במטוס, נניח שהייתי טס על חשבון העבודה והכל כולל הכל. הייתי משלם רק 100 שקל על הנוזל, חוזר לארץ ופותח שירשור "וואו, יבואן X הוא שודד וגזלן". זה לא היה מיותר בעינייך?

לגבי החלקים שרשמת למעלה לטיוטה, תן לי מספר מקטים, תן לי דילר שאתה מתכוון לקנות ממנו את החלקים ותראה שאני מביא לך את החלקים בלי שום בעיה. הכל דרך האינטרנט. רק תקח בחשבון שהמשלוח לארץ יעלה לך הון תועפות מפאת המשקל. כמובן תוסיף מכס. האם עדיין שווה לך?

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה דוגמה טובה בשבילך. חשקתי בנוזל קירור מקורי של חברת מכוניות מסויימת שנקרא לונג לייף. עולה בארץ 200 ומשהו שקלים פלוס מע"מ למיכל 4 ליטר. כמה הוא עולה בחו"ל? פחות מ 100 שקל. "וואו איזה יופי", שמחתי וצהלתי. בוא נקנה מחו"ל. לפי חישובים של משקל וכמובן משלוח לארץ צריך להזמין לפחות 3 מיכלים כאלה בשביל איך שהו לומר שזה היה שווה. יופי, מה אני אעשה עם 3 מיכלים כאלה? אמכור לאנשים? וגם אם כן, כמה כבר חסכתי מכל הטירחה הזו. אז חד וחלק, את הנוזל הקירור המקורי, עדיף יותר, זול יותר ומשתלם לקנות בארץ ולא להזמין מחו"ל.

נניח שהיו מרשים לקחת איתך כזה נוזל במטוס, נניח שהייתי טס על חשבון העבודה והכל כולל הכל. הייתי משלם רק 100 שקל על הנוזל, חוזר לארץ ופותח שירשור "וואו, יבואן X הוא שודד וגזלן". זה לא היה מיותר בעינייך?

לגבי החלקים שרשמת למעלה לטיוטה, תן לי מספר מקטים, תן לי דילר שאתה מתכוון לקנות ממנו את החלקים ותראה שאני מביא לך את החלקים בלי שום בעיה. הכל דרך האינטרנט. רק תקח בחשבון שהמשלוח לארץ יעלה לך הון תועפות מפאת המשקל. כמובן תוסיף מכס. האם עדיין שווה לך?

יש חלקים ששוה להביא, ויש חלקים שלא.

להביא לארץ סט טיימינג לקליאו שלי ולחתוך בכך 50% במחיר שווה - כי מדובר בסוף על סט רצועות ומותחנים שמשקלם וגודלם יחסית נמוך.

להביא רדיאטור לא יהיה שווה בשום מקרה.

כל מה שהבן אדם אמר זה שבעזרת תיכנון נכון אפשר לחסוך הרבה כסף.

בטיול לספרד לפני חודש חיכה לי ולחברה שלי על המיטה במלון הראשון אליו הגענו סט טיימינג ואביזרים לקליאו (כשהפקיד במלון אמר לנו שהגיעה חבילה עבורי החברה חשבה שהזמנתי לה פרחים שיחכו בחדר. כמה ששילמתי על זה בשאר הטיול :-P ). ברור שזה יותר מסובך, ברור שיש סיכון עם המכס - למי שמוכן לנסות ויש לו את העצבים והסבלנות - יכול לחסוך לא מעט כסף.

מגאן 265

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא דמגוגית.

ברור שלהביא נוזלים לא משתלם לך, בעיקר עם הסכום בארץ לא גבוה במיוחד (פר ק"ג מוצר).

אני מניח שלייבא ווקס איכותי, אפילו בכמויות של 12 ליטר, יהיה משתלם מאוד.

אבל אם אתה רוצה להתחכם אז סבבה,

פילטר אוויר למזגן מקורי של טויוטה עולה בארץ מעל 200 ש"ח, בחו"ל בסביבות 20 דולר כולל משלוח לישראל.

אני מוכן להזמין, אתה מוכן לדאוג לי לשחרור מהמכס? :arrow:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה מתרגש? תן לו ולמי שרוצה להמשיך לשלם את המחירים שיש בארץ, ומי שבא לו ומזדמן לו,

שיביא חלפים מחו"ל. אין מה לעשות, יש כאלה שתמיד יצדיקו את המצב הקיים, חבל לך לנסות להלחם

בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפואנטה של פתיחת השרשור היא לטובת אלו שמתגלגלים לאירופה או ארה"ב בעיקר, ויכולים בעזרת תכנון מקדים והשקעת זמן מינימאלית לחסוך, ולפעמים בגדול. זה הכל. יעשה כל אחד את שיקולו וחשבונו, ושנהיה בריאים.

תם ונשלם.

"שלום מותק מדבר סרג'יו קונסטנסה, מה שלומו?"

אוהבים אותך פולי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוגמא דמגוגית.

ברור שלהביא נוזלים לא משתלם לך, בעיקר עם הסכום בארץ לא גבוה במיוחד (פר ק"ג מוצר).

אני מניח שלייבא ווקס איכותי, אפילו בכמויות של 12 ליטר, יהיה משתלם מאוד.

אבל אם אתה רוצה להתחכם אז סבבה,

פילטר אוויר למזגן מקורי של טויוטה עולה בארץ מעל 200 ש"ח, בחו"ל בסביבות 20 דולר כולל משלוח לישראל.

אני מוכן להזמין, אתה מוכן לדאוג לי לשחרור מהמכס? :arrow:

אתה יודע מה? על הפרנציפ, שלח לי בהודעה פרטית את הלינק ואני אדאג להזמין את הפילטר שלך לארץ. או שתבוא לאסוף אותו ממני או שאני אשלח לך אותו בדואר הביתה. לכאן או לכאן אתה תדאג שהוא יגיע אלייך ממני. מתאים לך?

כל זה רק להוכיח לך "שאם קצת רצון וקצת יכולת גם פיל יכול ........"בקלי קלוטו, בלי כאבי ראש ובלי דאגות. הכל בקצות האצבעות שלך.

אני מחכה.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להביא רדיאטור לא יהיה שווה בשום מקרה.

דווקא זאת דוגמה לא טובה. למכונית הקודמת שלי (אלפא 146ti) הלך הרדיאטור ונאלצתי לרכוש חדש. מכיון שמדובר בדגם שנותרו ממנו אולי 20 חתיכות בארץ, אין בכלל להשיג תחליפי והיבואן בזמנו ביקש על החלק מחיר בן 4 ספרות שממש לא התחיל ב-1 (גם לא ב-2).

בעזרת חבר יקר עלה בידי לייבא את החלק ארצה ב-2/3 מהמחיר שהיבואן ביקש.

מה אתה מתרגש? תן לו ולמי שרוצה להמשיך לשלם את המחירים שיש בארץ, ומי שבא לו ומזדמן לו,

שיביא חלפים מחו"ל. אין מה לעשות, יש כאלה שתמיד יצדיקו את המצב הקיים, חבל לך לנסות להלחם

בזה.

אני ממש לא מצדיק את המצב הקיים ולראיה אתה מוזמן לקרוא את הפיסקה הקודמת שכתבתי. מה שבסה"כ אני אומר זה שכאשר משווים בין שני דברים, תוודא שהתנאים הסביבתיים שווים כדי שתוכל לקבל השוואה הוגנת.

אם יש לי תקלה שמשביתה את הרכב והחלק זמין בארץ, אני אקנה אותו כל עוד המחיר נמוך יותר מהעלות האלטרנטיבית של השבתת הרכב. לעומת זאת, אם אני נמצא ממילא בחו"ל והזדמן לי לרכוש חלק עבור הרכב שידוע לי שבעתיד אזדקק לו ושמחירו נמוך משמעותית נמוך יותר ביחס לארץ, אעשה זאת בלי לחשוב פעמיים.

הסיטואציה הראשונה בשילוב עם חו"ל יכולה להיות משתלמת רק במצב שבו בזמן שהרכב מושבת אני תופס טיסה לחו"ל, רוכש את החלק , שב ארצה להתקינו במוסך ובשורה התחתונה משלם פחות ממה שהייתי משלם אילו הייתי רוכש אותו מהיבואן המקומי.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנילא חושב שהכוונה הייתה לטוס לחו"ל במיוחד בכדי לרכוש חלקי חילוף לרכב.

במקרה זה, אפילו אם ייצא לי לחסוך עשרות אחוזים, אני אוותר על התענוג.

אולי אם הייתי צעיר בכמה שנים, רווק וללא ילדים.. וגם אז לא נראה לי.

אך להרבה מחברי הפורום יוצא לטוס מספר פעמים בשנה, אם לעסקים ואם לטיולים.

במקרה כזה שווה לעשות מאמץ ולרכוש חלקי חילוף לרכב בחו"ל.

אני אישית לא חשבתי על זה, ובשנים האחרונות יצא לי לטוס עשרות פעמים לאירופה.

בפעם הבאה אני בהחלט מתכוון להכין שיעורי בית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה? על הפרנציפ, שלח לי בהודעה פרטית את הלינק ואני אדאג להזמין את הפילטר שלך לארץ. או שתבוא לאסוף אותו ממני או שאני אשלח לך אותו בדואר הביתה. לכאן או לכאן אתה תדאג שהוא יגיע אלייך ממני. מתאים לך?

כל זה רק להוכיח לך "שאם קצת רצון וקצת יכולת גם פיל יכול ........"בקלי קלוטו, בלי כאבי ראש ובלי דאגות. הכל בקצות האצבעות שלך.

אני מחכה.

אני מודה לך על הנכונות לעזור, אולי אני אשתמש בה.

אך מאחר ואני לא אוהב להיות עלוקה, אשמח אם תסביר לי איך להזמין את החלק ולהימנע מהצורך לספק אישורים מפה ועד אילת.

האם אני יכול פשוט להזמין את הפילטר כמו כל מוצר אחר אשר אני רוכש ברשת ורק לשלם מיסים?

פילטר לא מחייב בהצגת אישורים מונפצים??

תודה.

אגב בדקתי, פיל לא יכול לזיין תרנגולת, לא משנה כמה רצון יש לו. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...