Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לאנשי התוכנה

aa123
שימו לב! השרשור הזה בן 4161 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

C++ מול JAVA - במה יותר כדאי להתמקצע?

מה שמעניין הוא מבחינת היצע המשרות הזמינות והשכר.

תודה!

נ.ב איזה חברות נחשבות כבעלות תנאים טובים יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין תשובה חד משמעית.

הכל תלוי בחברה הספציפית והמוצר הספציפי שבו/עליו תעבוד.

באופן כללי ביותר - C++ דורש יותר השקעה ומיומנות עד שמגיעים לרמת שליטה נאותה, בעיקר עקב הצורך (חובה) לנהל את הזכרון וההקצאות בעצמך.

מה רמת הידע שלך בכל אחת מהשפות כרגע?

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העבודה ב-C++ ובג'אווה היא שונה באופיה.

השאלה היותר חשובה מה מושך אותך?

האם כתיבת דרייברים, קרנל, מערכות EMBEDDED וכאלה, או שאולי פיתוח משחקים, מערכות מבוזרות שמשרתות אלפי משתמשים, תוכנות למכשירים ניידים, או אולי אפילו לממירי טלוויזיה?

השפה היא כלי שנועד לעזור לך לפתור אתגרים.

אני יכול לומר לך שחסרים בשוק מפתחי ג'אווה טובים, עם C++ לא התעסקתי כבר עשור בערך.

ולגבי איפה לעבוד - המשכורות והתנאים פחות או יותר זהים בכל מקום, תמצא מקום שגם יהיה לך בו מעניין, גם החומר האנושי נחמד ונעים, וגם יהיה נגיש בשבילך.

אני לא יכול להציע לך מעבר לכך איפה לעבוד ;)

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שג'אווה היא שפה מאוד קלה ללימוד ומאוד קלה לשימוש (למרות שהשפה די נרחבת מבחינת ספריות וכו' ויש הרבה מה לדעת על מה שקורה בback end שאותו אתה לא רואה כמתכנת. לא ממש רלוונטי לרוב האפליקציות). הנסיון שלי בג'אווה מוגבל, אבל היא קלה מספיק בשביל שזה יהיה אינטואיטיבי לגמרי למי שבא כמוני מC\C++.

מציע שתלמד C++, כנראה שיהיה לך קל יותר לעבור משם לג'אווה מאשר להפך.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם רועי, ג'אווה ברמה בסיסית יותר קלה ללימוד מ-C ברמה בסיסית.

לא מתעסקים עם פוינטרים, ניהול זיכרון, מבנים מוזרים וכו'. הסיבה לפופולריות שלה זה בדיוק הדברים האלה שחוץ מרקע תאורטי חשוב, לא קריטיים ברוב המקרים.

אני בעברי פיתחתי בין היתר לממירי טלוויזיה דלי זכרון, ושם בלי C לא היה סיכוי לעבוד. מצד שני, בשנת 2003 כבר נכנסו ממירים מבוססי ג'אווה.

אם זה ללימוד והכרת החומר - C זאת השפה החשובה שכל מתכנת חייב להכיר ברמה בסיסית.

אם זה לעבודה - אני מעדיף לעבוד בג'אווה.

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי C++, כל שפה עם ניהול זיכרון עצמאי (במגבלות מסוימות) תיראה לך קלה.

גם ב-C++ יש אובייקטים ושאר דברים שתמצא אח"כ בג'אווה.

ג'אווה אפשר ללמוד בשעות הפנאי. התמקצעות מלאה בכיוון זה או אחר

היא כבר יותר פונקציה של העבודה שתקבל.

מבחינת "כיף בעבודה" - אני מסכים שיותר כיף בסביבה של ג'אווה,

או בכלל יותר כיף בשפה שיותר נוטה לכיוון הדינאמי,

אבל מצד שני אתה עלול למצוא את עצמך עובד עם מנהל פרויקט

שיש לו חיבה יותר לעודף-תכנות-מונחה-עצמים שמרוב עצמים אתה לא מבין

את הקוד שכתבת... יותר מחלה של מתכנתי C#, בעצם.

סליחה על התגובה המבולבלת. בשורה התחתונה, הכי טוב שתדע הכול.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה שלי הייתה שאתה כבר יודע C ברמה טובה. אם לא, תתחיל משם - לא C++ ולא נעליים. עד שאתה יודע C כמו שצריך (לא רק ברמת הsyntax אלא שכתבת תוכנה או שתיים ונתקלת בנושאים ארכיטקטונים) אין לך מה ללמוד שום דבר אחר, שכן זה יהיה בבחינת "תשובה לשאלה שאף אחד לא שאל".

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדברים הרציניים שדורשים ביצועים עדיין נכתבים בC++/C עדיין משלבים את זה עם INLINE ASM במקומות קריטיים. לאומת זאת בJAVA נכתבים המון דברים שרצים על הרבה פלטפורמות וWEB.

פותח השרשור צריך לבחור תחום שהוא רוצה להיות בו וללמוד את הטכנולוגיות בהתאם. בעבודה דורשים ניסיון וידע בתחום שהם עוסקים. תתחיל לעבור על מודעות הדרושים ותיראה מה דורשים.

בנוסף לJAVA גם .NET מאוד פופולארי.

בתור בסיס הבנה בסיסי של תכנות ובתור הבנה של OOP הJAVA בהחלט תעשה את העבודה. את העבודה מול זכרון ומצביעים אפשר להשלים אחרי זה אם יידרש.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מה שמעניין הוא מבחינת היצע המשרות הזמינות והשכר."

זה כמו להגיד אני רוצה לאכול את המקל משני קצותיו (כן ערבבתי בכוונה!)

יש ביקוש רב למתכנתי JAVA ויש גם הרבה הצע שלהם ובגלל זה שכרם יהיה נמוך יותר מול מיעוט משרות יחסית ב C,C++ אבל שם כל משרה זו משרה כבדה.

משרות C/C++ שאני נתקלתי בהם עד היום הצריכו תותחים כבדים, התשלום, בהתאם.

ככה שלהחליט עכשיו "טוב אני הולך על זה (C++)" אם אין לך רקורד מרשים להציג, יקשה עליך להתברג

הרבה יותר קל למצוא משרות מתחיל ב JAVA

יש חברות שמכילות מתכנתים גם וגם, אפשר למצוא אחת כזו להתחיל מ JAVA, להוכיח ראיה כוללת, כתיבה יפה יצירתית גמישה ויעילה ולנסות לעבור לעבוד עם החברה הכבדים ומשם לצבור נסיון

אתר הבישולים שלי:

DrorZi.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה - יש לי תואר במדעי המחשב (מאונ' מוכרת). לא לדאוג :-)

האם עולות לכם לראש שמות של חברות טובות יחסית? מבחינת שכר, קידום וכו'.

תודה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תואר ראשון זו התחלה טובה.

אבל כל קשר בין מה שלמדת בתיאוריה (כן, גם קורסי "תכנות" באוניברסיטה נחשבים בעיני לתיאוריה), לבין המציאות הינו מקרי בהחלט.

כמו שאמרו קודם - הייתי מנסה להתמקצע בשפה/טכנולוגיה שבה יהיה לי הכי קל למצוא עבודה.

שדרוג יכולות ומעבר לתחומים אחרים תוכל לעשות בכל שלב בקריירה שלך (ובעידן שבו שפות תכנות מתפתחות כל כך מהר, זה משהו שתהיה חייב לעשות, אם תרצה, או לא, על מנת להישאר רלוונטי בשוק העבודה)

בהצלחה!

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...