Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

15k ידני חסכוני ונעים למראה.

dj_dani
שימו לב! השרשור הזה בן 4356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני כבר הרבה זמן לא בעניינים בקשר לכל מה שקשור למכוניות, בזמן האחרון אני רק על קטנועים וכל מה שקשור בנושא.

יש לי כרגע ג'ויריד 200 שעומד למכירה, ואני מעוניין להחליף ברכב קטן.

התקציב הוא 15 אלף, אם אפשרות קלה למתיחה (משאיר בצד לביטוח ויישור קו, וגם בשביל לחיות)

שיהיה קטן מימדים, 3 דלתות כי 90 אחוז מהזמן אני נוסע לבד.

ידני, חסכוני בדלק (אני מגיע מקטנוע שעושה 1-32...) מנוע 1.3-1.4 אין לי צורך ביותר.

שיהיה עם פוטנציאל אמינות גבוה, ושלא יצטרך מוסכניק גאון בשביל להחליף נורה (פשטות מכנית),וזמינות חלקים טובה ובזול.

ושיהיה עם שוק טוב, כי הוא מתוכנן לתקופה של כשנה+- (גם שלא יהיה ישן ממודל 00')

85 אחוז מהזמן אני נוסע בתוך העיר (חיפה עליות) ושאר הזמן מחוץ לעיר נסיעות של כ60 ק"מ כל כיוון, רצוי שישייט בקצב התנועה עם כוח לעקיפות.

אשמח לשמוע על דגמים שתואמים לדרישות שלי, ועל עלויות אחזקה בסיסיות שלהם (טיפולים, צריכת דלק, מחלות ילדות וכו')

עד כה הוצע לי על ידי חברים, פולו 16v 1.4 שיש לה 100 כ"ס ואיבזור די נדיב כמו סנרוף וכו' וזה נשמע לי אחלה דיל, ואיביזה עד שנת 2002, הציעו לי גם פונטו ספייס אבל זאת כנראה תהיה ברירת מחדל ואני ממש לא רוצה כזו. בין היתר הציעו לי 206 גטס וכל מה שנכנס בתקציב, אבל שמעתי רק דברים רעים.

תודה למי שקרא עד לכאן ויעזור לי

דניאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגטס בתור רכב ידני לא רע,לא הכי חסכוני אך אמין ובעל תחזוקה לא יקרה,כך בחשבון שבדגם GLF אין ABS ורק כרית אוויר אחת,לגבי הפיגו 206 אם כבר אז ידני,המנוע לא עושה בעיות,היא תהיה פחות אמינה מהגטס כניראה אך רכב נוח ממנו גם.

את הפולו אני מכיר פחות.

ספייס יתן לך חיסכון לצד תחזוקה זולה,אך אני מבין שאתה לא ממש רוצה אותה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעדיף לא לגעת ברכב צרפתי, אני לא אומר שהם לא אמינים, אני רק אומר שהם יותר רגישים, משמע צריך יותר לחפש בדקדקנות אחד שמור, וגם אז בשביל שלא יעשה בעיות צריך להשקיע הרבה.

ספייס זה האופציה האחרונה.

הגטס הוא לא אחד מהרכבים הגרועים שיוצרו? ממה שזוכר לי מהתקופה שהייתי כאן בפורום ממש היו שוללים אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראה אתה מחפש רכב בתקציב נמוך אל תשכח.

לדעתי הגטס הוא ממש לא גרוע,הגירסה האוטומטית לא הכי חסכונית,אך הוא בסדר מבחינת נוחות וכוח מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכול רכב גם כמו גטס יש יתרונות וחסרונות לעומת הפולו או האיביזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב שלך נכנסת ספייס 2005 ידנית.

כמדומני הייתה לך סוויפט מזעזעת ואז פיאסטה מזעזעת, לעומתן הספייס זה רולס רויס.

כל יתר הרכבים יחייבו פשרות בבטיחות (גטס), פשרות על השנתון (206, איביזה, פולו) ופשרות בהוצאות האחזקה (במיוחד ברכבי צ'מפיון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשרות על השנתון לא מהוות בעיה כל עוד הרכב מעל שנת 2000.

ונכון שרכבי צ'מפיון נחשבים ליקרים יותר לתחזוקה, אבל אנחנו מדברים פה על פולו ואיביזה שהם לא בטופ רכבי היוקרה של צ'מפיון, ובטח ובטח שאני לא יטפל בהם במוסך היבואן אלא במוסך מורשה משרד התחבורה.

אז עד כמה באמת קריטי עלות האחזקה של רכב כמו פולו לעומת ספייס? ובמה מה זה מתבטא? בטיפול 10 יקר יותר? במחלות ילדות שעלות תיקונם יקרה? במה בידיוק זה מתבטא?

כי צמיגים זה צמיגים ומצבר זה מצבר, ואלו דברים ש"בשיגרה", אז מה בידיוק מייקר את אחזקת הפולו? ואני לא מדבר על דברים חריגים אלא דברים יותר שבשיגרה, כי חריגים זה לא בשליטת אף אחד.

ועוד משהו, האם עלות האחזקה היקרה יותר כביכול של פולו, לא מצדיקה את האיבזור שהרכב מציע ואת העובדה שיש לו 100 סוסים לעומת 60 בספייס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשרות על השנתון לא מהוות בעיה כל עוד הרכב מעל שנת 2000.

ונכון שרכבי צ'מפיון נחשבים ליקרים יותר לתחזוקה, אבל אנחנו מדברים פה על פולו ואיביזה שהם לא בטופ רכבי היוקרה של צ'מפיון, ובטח ובטח שאני לא יטפל בהם במוסך היבואן אלא במוסך מורשה משרד התחבורה.

אז עד כמה באמת קריטי עלות האחזקה של רכב כמו פולו לעומת ספייס? ובמה מה זה מתבטא? בטיפול 10 יקר יותר? במחלות ילדות שעלות תיקונם יקרה? במה בידיוק זה מתבטא?

כי צמיגים זה צמיגים ומצבר זה מצבר, ואלו דברים ש"בשיגרה", אז מה בידיוק מייקר את אחזקת הפולו? ואני לא מדבר על דברים חריגים אלא דברים יותר שבשיגרה, כי חריגים זה לא בשליטת אף אחד.

ועוד משהו, האם עלות האחזקה היקרה יותר כביכול של פולו, לא מצדיקה את האיבזור שהרכב מציע ואת העובדה שיש לו 100 סוסים לעומת 60 בספייס?

מצדיקה בהחלט.

לי אישית נמאס לראות שכל המלצה של החבר'ה מהפורום היא לפיאט פונטו ספייס.

יש אנשים שפשוט לא מתחברים לרכב הפשוט הזה וזה לא שהוא שיא האמינות-מתחמם, הגה חשמלי מתקלקל, בעיות ראש מנוע ובנוסף גם האוטו רק 60 כ"ס. אני אישית לא סובל את תא הנוסעים, חומרים זולים ונראים עלובים והרכב מרגיש ממש זול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לסבר את האוזן, ביד 2 כל הפונטו בתקציב שלי ממודל גבוה עברו החלפת מנוע/השכרה/ק״מ גבוה.

אפשר גם פה להתפשר על המודל ולקבל רכב פרטי ושמור אבל אם כבר לרדת בשנתון אז פולו, איביזות לא מצאת בתקציב במצב טוב.

הפילו 16v ישנות מעט ורובם קרועות/משופרות וכו׳, אבל מצאתי כמה דגמים של 5 דלתות קומפורטליין במצב שמור.

מה הדגם החזק והמאובזר של הפולו בתקציב שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצדיקה בהחלט.

לי אישית נמאס לראות שכל המלצה של החבר'ה מהפורום היא לפיאט פונטו ספייס.

יש אנשים שפשוט לא מתחברים לרכב הפשוט הזה וזה לא שהוא שיא האמינות-מתחמם, הגה חשמלי מתקלקל, בעיות ראש מנוע ובנוסף גם האוטו רק 60 כ"ס. אני אישית לא סובל את תא הנוסעים, חומרים זולים ונראים עלובים והרכב מרגיש ממש זול.

מראה על חוסר ידע. 60 כ"ס זה הדגם 8 שסתומים, ישנו גם דגם 80 כ"ס 16 שסתומים שנותן קצב תנועה טוב ובמיאוץ קרוב ל-11 שניות ל-100.

אם האוטו מטופל הוא לא יתחמם. יש הרבה מכוניות שרגישות למי ברז, הפיאט היא אחת מהן. סה"כ לשים פראפלו.

בעיות ראש מנוע נגרמות בד"כ עקב טיפול לקוי, שימוש במים לא יעודים והזנחה.

הרכב מורכב כמו שצריך, הפלסטיקה עמידה בשנים.

ואם הבחירה בשנתונים ברכב אוטומט זה אחד הרכבים הזולים היחידים עם גיר אוטומטי אמין שגם מאפשר צריכת דלק טובה וגם לא מסרס את המנוע. (מדבר על הגיר הרציף, לא לגעת ברובוטי)

בקשר להגה החשמלי המתקלקל, זאת אכן תקלה ידועה ומי שיגש בד"כ למורשה לטיפול יפול חזק, אך במידה ויעשה בירור ניתן לשפץ בעלות סבירה, וכן אישית אני עם ספייס elx כבר 4 שנים והנורה לא נדלקה אף פעם.

יש סיבה שאנשים ממליצים את הרכב, כי במחיר התמורה גבוהה.

לא כל אחד מתחבר לרכב, וזה בסדר גמור. אבל סתם לזרוק דברים באוויר, לא במקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיות עם ההגה החשמלי היו בעיקר השנים הראשונות,היום זאת לא תופעה נפוצה,מה שגם שב15 ניתן לקנות ספייס 2003 לערך.

הפולו מרגישה איכותית יותר אך גם סובלת שק ידנית הילוכים שמתפורר,קילופי ציפוי מידיות הדלתות הפנימיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שם לב למה אתה מתייחס? שק הילוכים מתפורר? אתה נטפל לשטויות.

כנראה שבסוף אבחר בפולו, ועכשיו שאני סגור על מה אני רוצה אשמח גם להיסגר על מה לבדוק לפני שלוקחים לבדיקה לפני קנייה.

כמה קילומטר סביר אמור להיות לרכב שנת 2001?

מחלות ידועות?

תת דגמים ומה זה אומר מבחינת איבזור, הבנתי שקומפורטליין זה הכי מאובזר ויש לו כמה דגמים (80 כ״ס ו100)

אני לא רוצה לדבר באוויר אשמח למידע יותר אמין בנושא התת דגמים ומחלות הילדות, וגם מה לבדוק שהרכב עבר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממוצע ארצי ק"מ הוא סביבות ה 17K לפי THE MARKER אם איני טועה.

הקומפורטליין הכי מאובזר בייסיק הכי פשוט,למפוארת יש 4 חלונות חשמל,מגנזיום.

יש לו 100 כ"ס או 75. לבייסיק רק 75.

בשנת 201 ברכב עבר מתיחת פנים ולכן כדאי למצוא אחת כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...