Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וקס לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

אתם לא מבינים כמה חרא של ציפורים יש לי על הרכב

אני נוסע איתו בערך פעמיים בשבוע ויש מצבים ששוכב שם חרא יבש ולוקח לי כמה ימים עד שאני מוריד אותו.

זה ממש דופק את הצבע.

רציתי לשאול אם ציפוי וקס יפתור לי את הבעיה?

אם כן - אז מה לקנות והאם כדאי לעשות לבד פעם ראשונה או ללכת לבעל מקצוע?

נ.ב - רקאתי כאן הנחיות איך למרוח את האוטו בווקס אבל אני שואל בכל זאת

מדובר באלפא אדומה וכל סימן בצבע מאוד בולט..

תודה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך מבין אותך.

ונקב הוא מצויין אלא אם כן אתה מצליח להוריד את הפסולת הזו כל יומיים.

מה שכן, ישנו מקום בשם קלין קאר בפתח תקווה.

החבר׳ה שם ממש מקצועיים ומציעים ציפוי לרכב בשם nano.

זה אמור להיות עמיד ל 5 שנים על פי מה שהם אומרים ובנוסף זה מגן מושלם לבכייה שלך.

מצד שני זה קצת יקר 900 שקלים בערך.

יום אחד שאהיה גדול גם לי תהיה מזארטי גראנד טוריסמו ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשלשת של ציפורים, פוגמת בצבע הרכב, היא מאכלת את הצבע גורמת לכתמים שאי אפשרלהסיר.

לכן חשוב להחנות את הרכב הרחק מעצים, כי שם הסיכוי שתקבל "מטווח" של לשלשת גדול יותר.

כדאי להחזיק בקבוק מים ברכב, במידה ויש "מפגע" כזה להסיר אותו במהירות ולא להמתין מספר ימים עד לשטיפה.

ווקס לא יגן לגמרי על פח הרכב והכתמים יופיעו בכל מקרה אם לא תסיר אותם במהרה.

ל'

תגיש כזאת תביעה אזרחית ואחרי שבוע עוד תוכל להראות לחברים שלך את טביעת הנעל של השופט על התחת שלך לאחר שהוא בעט אותך החוצה מבית המשפט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איזה חומר יש לחברה מקלין קאר , אבל אכן בשנים האחרונות נוצרו חומרי אטימה בעלי יכולות בלתי רגילות , השאלה אם מדובר באחד מהחומרים האיכותיים או באיזה חומר סתמי .

בכל מקרה , ווקס , כל ווקס ואפילו הזול ביותר - עדיף על מצב של בלי ווקס .

מצד אחד אתה לא מכסה את הרכב (וחבל!) , מצד שני ציינת שמדובר באלפא , ככה שאני לא בטוח עד כמה אתה חובב רכב ופדנט לגביו .

אם אתה מוכן להשקיע , אבל ממש להשקיע , תוכל לרכוש בארץ ולבצע את התהליך הבא :

SRP של אוטוגלים כשכבה ראשונה , בחנות יעקובי בת"א .

חומר איטום כלשהו כשכבה שנייה, לא חשוב איזה , לאחרונה היה לי ניסיון טוב עם ה-Aswome Gloss של אוטו מג'יק , ניתן לרכוש אצל אינטרפרודקט (פרץ פנחס) .

על שתי השכבות הקודמות להוסיף שכבת ווקס טבעית , גם לא חייבת להיות היקרה ביותר , מהמותגים הבסיסיים הייתי ממליץ על הווקס-נוזלי של פורמולה 1 (יש בחנויות החלפים) .

אם אתה לא מוכן להשקיע , או שתלך לבצע דיטיילינג מקצועי (במאמר מוסגר אני מוחה על ההגדרה מקצועי ברוב המקומום שמגדירים את עצמם ככאלו , אבל זה עדיף מכלום , ולרוב תקבל לא רק ווקס , אלא גם גלייז או אפילו איטום שאלו עוד שכבות הגנה במידה כזו או אחרת) , או שאפילו תבצע ווקס (עדיף העמיד ביותר) בעצמך אחת לכמה חודשים (אם הרכב סובל כמו שאמרת , אין ברירה אפילו כל חודש על המקומות שנפגעים) .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני לא מאמין שווקס יחזיק 5 שנים.

אין לי בעיה למרוח פעם בחצי שנה ווקס עצמאית.

מישהו יודע כמה עולה פחית כזאת..?

חוץ מזה, קניתי כיסוי אוטו אבל ממש אין לי כח לכסות אותו כל פעם.

בפועל לא כיסיתי אפילו פעם אחת :/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Moonlight Theory

תודה על התשובה !

כדי לוודא שהבנתי:

האפשרות הראשונה של שלוש שכבות תחזיק לכמה זמן?

האפשרות השניה, שאני עושה ווקס פשוט וזול - תחזיק בין חודש למספר חודשים (תלוי באיכות הווקס), נכון?

כרגע, אני מעדיף למרוח פעם בכמה חודשים בעצמי ווקס סביר. אין לי בעיה לעשות את זה גם פעם בחודש אם זה לא פוגע באוטו.

יש המלצה לווקס ספציפי למקרה הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני לא מאמין שווקס יחזיק 5 שנים.

אין לי בעיה למרוח פעם בחצי שנה ווקס עצמאית.

מישהו יודע כמה עולה פחית כזאת..?

חוץ מזה, קניתי כיסוי אוטו אבל ממש אין לי כח לכסות אותו כל פעם.

בפועל לא כיסיתי אפילו פעם אחת :/

זה לא ווקס, זה סוג מסויים של ציפוי שמגן על הרכב 5 שנים.

אתה יכול לקרוא על זה באתר שלהם.

שוב, ווקס רגיל, גם האיכותי ביותר לא יגן עליך מפני לשלשת ציפורים.

לגבי מחירים של ווקס - איכותיים יעלו בין 100 ל 150 שקלים וזה יכול להספיק בערך ל3 פעמים.

יום אחד שאהיה גדול גם לי תהיה מזארטי גראנד טוריסמו ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלתי אפשרי להעריך כל כמה זמן תצטרך לחדש את שכבת הווקס , בין אם זו שכבה אחת של ווקס בסיסי , או שלוש שכבות של ווקסים שונים כמו שפירטתי .

הסיבה לכך היא , שהמכונית שלך נחשפת על בסיס קבע למפגעים חומציים ומאכלים .

השאיפה שלך היא לא דווקא שהווקס יאריך חיים על הרכב , אלא שהוא יהיה כמה שיותר עמיד , וכמה שיותר עבה .

למקרה שזה לא ברור , הווקס אולי חיוני להגנה מפני כל המפגעים , אבל העמידות שלו בפני לשלשת ציפורים , גם אם מדובר באחד מהווקסים העמידים ביותר , תמיד תהיה נמוכה .

אם אתה מעדיף לבצע שכבת ווקס אחת , ופשוט לחדש אותה באופן תדיר יותר , עדיף שתבחר בווקס כמה שיותר עמיד .

בחו"ל יש מבחר עצום (למשל Collinite היא חברה מעולה לייצור ווקסים עמידים במיוחד , ובמחירים עממיים) , אם תרצה בארץ נסה את ה-Awesome Gloss שהזכרתי .

שוב , כדאי שתשקול יותר טוב לכסות את הרכב .

כמו כן , כדאי לרכוש את אחד ממוצרי ה-Quik Detailer שקיימים בשוק , ובאמצעות מטלית מיקרופייבר (כמה שיותר רכה ובעלת סיבים ארוכים) להסיר את הלשלשת מייד כשמתאפשר לך (פחות מדקה , תרסס , תן לחומר להיספג מעט , ותנגב עם המטלית) .

בישראל אפשר למצוא את התרסיס ווקס מהיר של Dupont או Turtle Wax , שהם לא בהכרח הטובים ביותר , אבל יבצעו ניקוי קל ויותירו הגנה .

אגב , ציפוי עמיד ל-5 שנים אלו מעשיות .

אולי , אם הרכב יאוכסן במקום סגור , לא יחשף לשמש , לא יחשף לגשם , לא ישטף ולא יבואו במגע איתו כלל .

גם ה-G-Techniq לא מציגים כזו עמידות .

MX-5T 05>911 S 08>S2000 07>S2000 06>S2000 08>Mazda 6 05+Z800 14+Polo 98>Suzuki Splash 09 :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי תודה !

עם המזל שלי היום נכנסתי במדרכה גבוהה ושפשפתי את כל החלק השמאלי הקדמי :(

אז לפני ווקס.. אני צריך פחח :)

תרוץ לתקן לפני שיחליד.. שים על זה ווקס מעכשיו שלא יתחיל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4779 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...