Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעקבות "הח*א של המדינה", קרפיון ברוטב- איך ניתן להקים מפלגה (או סיעה או WHATEVER)?

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 4896 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי לי לעצמי ברגע של בדידות.

מה יקרה אם תקום מפלגה קטנה, שכל סדר היום שלה יהיה לטפל בכל הבעיות האמיתיות של ה"עמחא", שקברניטיה יהיו מאותו ה"עמחא", ושחבריה יהיו אנשים מן הישוב אפילו ללא ניסיון פוליטי- דהיינו, אתם ואני למשל.

תחשבו על זה לרגע.

מר ישראל ישראלי, לוחם במיל', סטודנט בהווה, נשוי + 2, מנהיג המפלגה.

מה הבעיות שהוא מתמודד איתן? עלות שכר הסטודנטים, זכויות הסטודנטים, זכויות הלוחמים והחיילים, עלות ההתניידות ברכב, עלות הרכב, מצלמות המהירות, עלויות המחייה, מיסים לא הוגנים כלפי האוכלוסייה שהוא נמנה עליה, ועוד ועוד.

תחשבו על זה לרגע- מפלגה כזו, שתבוא מן העם ולמען העם, תוכל באמת להזיז דברים לטובה פה במדינה, ולצאת באמת נגד הבעיות של האזרחים הפשוטים מן השורה, בכל נושא. ובתור מפלגה "צעירה" גם מבחינת גיל משתתפיה, היא תהיה הרבה יותר "און ליין" מהאחרות בכנסת, ובקשר קל יותר עם הבוחרים.

ותחשבו לרגע, שאם המפלגה הזו גם תוכל באמת להצליח לעמוד אפילו רק בחלק מהיעדים שהיא הציבה לעצמה, התמיכה בה תהיה עצומה בצורה שכזו שהיא תוכל להיות חלק רציני ביותר מהממשלה, אולי אפילו במקום מפלגות שנמצאות שם היום ולא עושות כלום לטובת האיש הקטן, על כל הנובע מכך.

אזי אני שואל, חברים, איך ניתן להקים מפלגה? מה צריך להיעשות? ומי רוצה לעמוד בראשה?**

** = לא אני... לא מעיז לחשוב על זה אפילו. מאחר והעליתי את הרעיון אני מנוע מלהשתתף בו מבחינה אתית, כך שאני לא אופצייה.

תשובות, כולל סתם מחשבות על כמה שאני הזוי, יתקבלו בברכה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אבל ככה אתה מגיע למצב שיש לך קהילה של "סטלנים על 4", מה שייתן לנו בוסט אצל המצביעים הגייז...

וחוץ מזה, אתה באמת רוצה סטלנים בתור "פותרי בעיות"? איך זה נראה? נכון שיש להם חשיבה יצירתית, אבל עדיין, לא לעניין, והקהילה המוטורית, ובכן- לא כל הבעיות שלנו הן מוטוריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, מזמן לא צחקתי ככה !

רצית מפלגה צעירה עם חשיבה יצירתית, עלה ירוק הם בדיוק זה.

לא חסר להם תומכים והם היו קרובים לאחוז החסימה,

ביחד עם כל הממורמרים על הדלק ועל הממשלה ובמיוחד על ביבי שיזיזו את התחת שלהם לקלפי יצתרפו אליהם (למרות שבטוח שהמפלגות הגדולות תדבר על המיסים גם)

=

לעבור את אחוז החסימה, ואולי אפילו לסחוט 2 מנדטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שרק המצע עצמו אמור להביא מצטרפים בכמות עצומה.

אנשים, הייתי רציני, למה אף אחד לא עונה אפילו בחצי רצינות פה? זה רעיון טוב לדעתי, שאשכרה יכול לעבוד!!! אז, מה תם אומרים? איך לעשות את זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה שהוא מגרד לי בזיכרון שכבר העלת בעבר הצעה דומה. או שזה היה מישהו אחר.

בכל מקרה, לכל אורך ההיסטוריה האנושית, מאז ומעולם,

מאחורי כל תנועה חדשה/"חדשה" עמד מישהו שנשפך לו הכסף מכל הכיוונים,

או שהוא מחזיק לחלופין ב-#$%)* של מישהו שיכול לשפוך כסף (ראשי ועדי עובדים וכו').

בשביל לצבור כוח צריך כוח, הרבה כוח. מצטער.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומניסיון העבר, כל מי שחשב שיש לו אג'נדה מסויימת לפני שקיבל כח, התברר שאחרי שהכח היה בידו, הוא לא שונה מכל פוליטקאי אינטרסנט אחר,האג'נדות נשכחות בצד. לצערי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז אני מציע קודם כל שתמכור את המאזדה שלך... :wink:

לאחר מכן חשוב מאוד להבין שאומנם ע"פ מצע תוכל אולי לגרד את אחוז ההצבעה ולהכניס כיסא אחד או 2 לכנסת (גם זה בנס ובשיתוף מלא מצד כל מצביעי קארס פורום)

יחד עם זאת ברגע שתיכנס תיאלץ לבחור אם ללכת לקואליציה או אופוזיציה ואז או שקולך יהיה חלק מהכנסת או שלא תיהיה שם פרט לקול מתנגד.

מעבר לכך ברגע שבחרת את דרכך שוב נבחן את העובדה שהצלחת להכניס רק כסא 1 או 2 ואין זה כח שיפוטי כל כך להניף קדימה, ברגע שתתחיל להעלות דברים על סדר היום אותה קבוצה לה אתה משתייך:

קואליציה לדוגמא - תתעלם לחלוטין מדבריך ותמשיך בדבריה שעל סדר היום קרי לשמור על הכסאות שלהם לקדנציה הבאה תוך ניסיון לפתור את הסכסוך המדיני ואת מצבנו העגום מבחינת דעת חוץ.

אופוזיציה לדוגמא - תתעלם לחלוטין מדבריך ותמשיך להילחם בקואליציה על מנת ללכת לדרך הישר שהם מאמינים בה מבחינת הפתרון המדיני.

המצע שלך הוא אכן מאוד נחמד ובעתיד וורוד היה יכול לתרום הרבה, אבל כמו שאנחנו יודעים מה מצבנו במדינה ובכנסת, אין הרבה אפשרויות להתקדם, המצב תקוע בין הכסאות כבר מ94. זזים טיפה שמאלה, זזים טיפה ימינה, אבל בעיקר מה שחשוב שם למעלה זה לשמור על המוניטין והכסא לפעם הבאה.

ולסיכום האפשרות היחידה שתצליח להישאר גם לפעמים הבאות, להיות לולב ולזוז ע"פ הקצב.

תוריד עוד 500 שקל ותעיף אותה כבר :-D, בברכת שבת שלום

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר מכן חשוב מאוד להבין שאומנם ע"פ מצע תוכל אולי לגרד את אחוז ההצבעה ולהכניס כיסא אחד או 2 לכנסת (גם זה בנס ובשיתוף מלא מצד כל מצביעי קארס פורום)

אני חולק על דעתך. לא רק נציגי קארספורום יחליטו לבחור במפלגה שכזו אלא כל אחד בר דעת ששומע על מפלגה שמעוניינת להזיז דברים, ושהיא חדשה- דהיינו, עוד לא מעלה באמון שניתן בה. זו אגב הסיבה שהצבעתי ללבני בבחירות האחרונות- הרי ביבי דפק את הכלכלה, וברק דפק את ההרתעה, ולעומתם לבני בתולה- היא לא דפקה כלום עדיין...:lol:

יחד עם זאת ברגע שתיכנס תיאלץ לבחור אם ללכת לקואליציה או אופוזיציה ואז או שקולך יהיה חלק מהכנסת או שלא תיהיה שם פרט לקול מתנגד.

אני לא חושב שזה משנה כל כך, הרי ח"כ יכול להביא הצעות חוק לאישור המליאה ולא משנה אם הוא שם או שם.

מעבר לכך ברגע שבחרת את דרכך שוב נבחן את העובדה שהצלחת להכניס רק כסא 1 או 2 ואין זה כח שיפוטי כל כך להניף קדימה, ברגע שתתחיל להעלות דברים על סדר היום אותה קבוצה לה אתה משתייך:

קואליציה לדוגמא - תתעלם לחלוטין מדבריך ותמשיך בדבריה שעל סדר היום קרי לשמור על הכסאות שלהם לקדנציה הבאה תוך ניסיון לפתור את הסכסוך המדיני ואת מצבנו העגום מבחינת דעת חוץ.

אופוזיציה לדוגמא - תתעלם לחלוטין מדבריך ותמשיך להילחם בקואליציה על מנת ללכת לדרך הישר שהם מאמינים בה מבחינת הפתרון המדיני.

ואני אסביר לך למה לדעתי אתה שוב טועה.

הקואליצייה, לדוגמא, ממילא לא נמצאת (נוכחות של כ-9 חכים זה הרבה) במליאה בזמן הצעות החוק וההצבעות עליהן. עוד סימן לכך שהדג מסריח מהראש. כך שהם לא ממש יתעניינו בלטרפד את מפלגת (בואו נקרא לה לצורך הדיון בלבד ) "ברווז עיתונאי". ונכון, היא תמשיך בסדר יומה ועשה מה שהיא נבחרה לעשות, באותו חוסר יעילות נוראי שהיא תמיד עשתה זאת.

לעומתה, האופוזיצייה לא תתעלם מדבריי לחלוטין (כמה מאותם 9 חכים שהזכרתי מקודם הם מהאופוזיצייה?), אבל שוב-כמה מהם כבר יהיו שם כדי להצביע???

ולסיכום האפשרות היחידה שתצליח להישאר גם לפעמים הבאות, להיות לולב ולזוז ע"פ הקצב.

ואגב, למי שאמר שהיו כבר מקרים שנבחרו אנשים\מפלגות שהבטיחו ואח"כ הצטרפו לצד האפל,

לפעמים צריך לחבור מעט ל"צד האפל", ולו רק כדי לגנוב להם מהעוגיות ולחלק אותם לעניים. אבל גם צריך לקיים הבטחות כמיטב היכולת, ולא להיכנע לשוחד וללחצים- מי שיגיע טהור כפיים לכנסת, לא יהיה עם מה ללחוץ אותו, ויוכל אשכרה לעשות דברים לטובת האזרחים ולא רק לטובת המדינה. כמובן שכל המאמצים האלה יטורפדו איכשהו, אבל אז עוד מפלגות כאלה יקומו וינסו גם הם לקיים את ההבטחות, ובתור כח פוליטי גדול יותר, הסיכוי לפקשש נמוך הרבה יותר.

זה האני מאמין שלי.

ולמה אתם אומרים שצריך הרבה כסף כדי להתחיל מפלגה? את מי צריך לשחד??? :?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, יש הרבה מפלגות קטנות כמו למשל שהיו בבחירות האחרונות שיכולת לראות בתשדירים קצרים ולא מקצועיים כאלו אחרי תשדירים של המפלגות הגדולות. שזה גם בגלל תקציב , אותו תקציב שהולך לעבודה של הפעילים של המפלגה שלך ולעבודת השטח שעולה כסף, והרבה.

חוץ מזה ברגע שמדובר במפלגה וותיקה יש לה יותר שורשים בשטח והשפעה.

ולבני? בחייאת, ברגע שהיא נאמה אחרי שהיא נבחרה היא כבר בעצמה הראתה חוסר ביטחון, ושהיא התנהגה ככה היא נתנה לגיטימציה למי שלא נבחר ברוב לשלוט במדינה. שזאת טעות מסוכנת.

לצערנו ובתקווה שלא, עוד מעט, לאט לאט ובחוכמה, יעלה ויבוא זה שבוחש מאחורי הקלעים, ומפזר הצהרות בשם המדינה למרות שאין לו סמכות לעשות את זה, איפה נשמע כזה דבר ששר מעלה מדיניות שראש הממשלה לא הסכים לה?

הסיבה שהוא יכול לעשות את זה, היא בגלל שבלעדיו לביבי יהיה "קצת" קשה עם הקואליציה ולכן כל פעם הוא יכול למתוח את החבל עוד קצת. ואותה לבני, במקום לראות מה קורה ולהיכנס לקואליציה, ממשיכה לשחק ולהתנצח ולהחליש את ראש הממשלה, במחיר של לשים את המדינה על האש. ובגלל זה לדעתי לבני בכלל לא מוכנה להיות ראש ממשלה אם היא לא מוכנה לשים את האגו הגברי בצד ולמנוע את הסחיטה של המיץ של המדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ofir, הקישור שנתת נראה קצת לא מעודכן.

פסילת מפלגה מרישום

רשם המפלגות מחליט אם לקבל או לפסול את הבקשה לרישום מפלגה חדשה.

הסיבות לפסילת מפלגה הן אם מטרותיה של המפלגה במפורש או במשתמע:

• מסיתות לגזענות
  • מסיתות למאבק מזוין של מדינת אויב או של ארגון טרור

יש הרגשה ששני הסעיפים הללו נמחקו או שהתקבלה הוראה לא להתייחס אליהם...

וברצינות, עם כל האמונה הדלה שלי בזה שמישהו בלי כסף ועם רצון לשינוי אמיתי, יכול באמת ליצור את השינוי המיוחל(לפחות בדרך החשיבה וההתייחסות של הציבור), בגלל שהיום כולם נראים לי מושחתים או חסרי כל תועלת.

אם אתה באמת רציני, מתחיל משהו וצריך אנשים. אם אני אוכל לעזור במשהו, בכיף.

בסה"כ, כבר היו מהפכות בעולם ואני מקווה שיקום האדם שיצליח להנהיג אחת אצלינו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות הקמת מפלגה, מסתבר, היא כ-80K ש"ח (73K זה "הוצאות פירסום"). אופיר, יצאת תותח, תודה על הלינק.

אני חושב דבר כזה:

כמה חברי פורום פעילים יש פה? כ-500?

אם כל אחד מהם יתרום 160 ש"ח, נוכל להקים מפלגה.

אבל ברגע שזה נוגע לכיס של אנשים העניין תמיד נופל.

אני מוכן לעשות דבר כזה: אני אפתח קבוצה בפייסבוק. אם בתוך חודש לא אקבל 500 איש המוכנים לתרום, אני ארד מהרעיון.

עכשיו אם רק אוכל לקבל עזרה לגבי פתיחת קבוצה, כי אני לא יודע איך עושים את זה. אין לי מי יודע מה ניסיון עם פייסבוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאתה מתאמץ להמציא את הגלגל מחדש.

העלויות האמיתיות גדולות בהרבה מ-80 אלף ש"ח,

וחוץ מזה אתה זקוק לכמה אנשים במשרה מלאה

בשביל שיהיה לך איזה רמז לעמוד שדרה או מבנה של מפלגה.

נכון שיש אחוז גבוה של עבודה בהתנדבות, אבל עדיין, בכל מפלגה

יש כמה אנשים שצריכים להשקיע 150 אחוז מזמנם בעבודה,

ומישהו צריך לממן את זה, או שלחלופין, יהיה מדובר בכאלה

שכסף איננו מהווה עבורם בעיה. אפילו אם מדובר ב-2 משרות בלבד (סתם זורק באוויר)

תחשוב כמה זה עולה בשנה.

נ.ב.:

אם כבר הזכרתי המצאה מחדש של הגלגל,

כדאי שתדע שפורום אוף-טופיק של קארזפורום איננו המקום הכי מוצלח

לקבלת מידע על הקמת מפלגות. בטוח שיש פורומים מתאימים יותר עם מידע נגיש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...