Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך הגיר בוולוו - להשמיד את הרכב או לתקן?

discoTD5
שימו לב! השרשור הזה בן 5127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

וולוו 940, שנת 94', יד שלישית, 309,000 ק"מ...

האוטו נוסע, אבל הגיר "הלך". היה כבר באבחנה מקצועית.

שווי הרכב אם ממש מנסים למכור אותו (עם גיר תקין כמובן) 8,000-10,000 שקלים, במקרה הטוב.

שיפוץ הגיר 4000 - 4500 שקלים (במקרה הטוב) - ולפיכך לא בא בחשבון.

גיר מפירוק - מנסה לארגן, תלוי כמה עולה, בהנחה שגיר משיפוץ + עבודה זה סדר גודל של 2000 - 2500 שקלים, ובהנחה שהרכב צריך לעבור טיפול שגרתי של שמנים + פילטרים שיעלה נניח 1000 שקלים, (טסט יש עד ינואר 2011) ומתישהו צמיגים שיעלו עוד 1000 - 1200 שקלים, לא כדאי כבר להשמיד את הרכב (למכור אותו למגרש פירוקים) ולקנות אחד אחר?

רק שתבינו את המחשבה,

יש מספיק מזומן גם בשביל לקנות אוטו ב 150.0K, העניין הוא שנראה לי לא מוצדק לעבוד כמו חמור, ואז לשפוך הכל על אוטו, לספוג ירידת ערך משמעותית של אלפים עד עשרות אלפי שקלים בשנה, לשלם אלפי שקלים לביטוח, בשביל לשים תתחת בקופסת פח? (בשביל הנשמה אני מחזיק רכב שטח, רק לשטח). הוולוו אגב מבוטח רק בחובה וצד ג'.

רכב ישן כמו הוולוו, לא נעים לי לומר, היה תמיד נקי מבפנים. מבחוץ...הפעם האחרונה שהוא ראה מכון שטיפה היה מתישהו בספטמבר 2009.

בקיצור- איך שאני כותב לכם, גם אם אמצא גיר מפירוק יש לי על האוטו הוצאות בכ - 4000 - 5000 שקלים בשנה הקרובה. נראה לי שדינו נחרץ...:cry:

אשמח לכיווני מחשבה אופטימיים יותר...

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הדרך היחידה במצב כזה היא לעבור לרכב חדש יותר. כמו שאמרת , זה לא יסתכם באלפיים שקל וגם אם כן זה לא שווה.

לגבי ירידת הערך של רכבים חדשים - אין מה לעשות .

חוץ מזה רכב חדש זאת איכות חיים טובה יותר ובטיחות טובה יותר ,זה לא סתם רכב עם ירידות ערך .

אבל , אם אתה באמת דואג לירידות ערך , ,תיהיה ישראלי טוב ותקנה מאזדה 3 . (another brick in the wall...)

או שתקנה רכב ב 50 אלף , את ה100 אלף הנותרים שים בצד ותחליף כל שנה שנתיים רכב. ככה תסבול הרבה פחות מתנודות בשוק ותמיד תתעדכן ברכב חדש.

שיהיה בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...תיהיה ישראלי טוב ותקנה מאזדה 3 ...

על גופתי. אני לא יכול להרשות לעצמי שיראו אותי בכזה דבר. יש עניין של תדמית לשמור עליה...

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה כבר תקבל במגרש פירוקים? אני מניח שלא יותר מכמה מאות שקלים, אולי 1,000 שקל.

גם מחיר של 8-10 אלף הוא לא סופי, שהרי גם ברכב תקין לגילו, ינהלו מו"מ להורדת מחיר, בעיקר כי זה וולוו עם סחירות אפס.

בא נניח שמישהו קונה ממך את הרכב תמורת אותם כמה מאות שקלים ואח"כ משקיע בו את כל התיקונים הנדרשים כפי שציינת.

אם כדבריך, אכן הרכב יפה ושמור מבחינת בודי, פנים וחוץ, אזי מישהו קנה ממך רכב שעלה לו כ-6,000 ש"ח.

אתה לא הפסדת ומישהו אחר יצא פחות או יותר מאוזן - חוץ מתחנת הדלק שהוא צריך, בסה"כ עיסקה הוגנת.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות אחת נוספת ולשמור אותה לחלקים נוספים שתצטרך.אני מניח שאחת אחרת לא תקינה תעלה לך כמו הגיר והרווחת את שאר החלקים בחינם.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקנות אחת נוספת ולשמור אותה לחלקים נוספים שתצטרך.אני מניח שאחת אחרת לא תקינה תעלה לך כמו הגיר והרווחת את שאר החלקים בחינם.

זה בדיוק מה שחשבתי לעשות, לקנות אחת אחרת או משהו דומה בסגנון, ולפרק את זו אט-אט לחלקים, גם דרך האיביי.

הבעיה היא שאני לא יכול להעמיד אותה ליד הבית, אין לי חניה פרטית, ואני לא בטוח כמה סבלנות יש לי בשביל להתעסק עם זה.

בשיחה עם מגרש גריטה, נאמר לי שאולי עד סוף השנה יחליטו לאשר גריטה גם למכוניות בנות 15 שנים, ולא רק לכאלה שהורדו מהכביש בגלל ליקויי בטיחות. אולי שווה לשים אותה בצד עד סוף השנה, ולקוות לטוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שאר המערכות ברכב תקינות , ולא מראות חשד לנזק קרוב - השיקול שלך צריך להיות , מה האלטרנטיבה .

כל רכב מעל 5 שנים , אפשר שיהיו בו תקלות שיפוץ ממסרה , מנוע , הגה ומערכות חשמליות , יותר או פחות .

לא מחיר הרכב כיום קובע - השאלה כמה יעלה רכב מחליף אשר יתן לך את נתוני הרכב הנ"ל .

ולכמה זמן אתה צריך את הוולבו - האם מעל שנה .

בעלות של כ 5.000 ש"ח אתה מסדר את הבעיה

בעוד שכל רכב אחר יותר חדש - רק ירידת הערך שלו , היא בערך במחיר הנ"ל ..( לא כולל תקלות ואחזקה לא צפוייה )

אם מצב שאר הרכב תקין , אתה נהנה מהשימוש השוטף בו , אולי כן כדאי לסדר את הרכב .

אייל .

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם שאר המערכות ברכב תקינות , ולא מראות חשד לנזק קרוב - השיקול שלך צריך להיות , מה האלטרנטיבה .

כל רכב מעל 5 שנים , אפשר שיהיו בו תקלות שיפוץ ממסרה , מנוע , הגה ומערכות חשמליות , יותר או פחות .

לא מחיר הרכב כיום קובע - השאלה כמה יעלה רכב מחליף אשר יתן לך את נתוני הרכב הנ"ל .

ולכמה זמן אתה צריך את הוולבו - האם מעל שנה .

בעלות של כ 5.000 ש"ח אתה מסדר את הבעיה

בעוד שכל רכב אחר יותר חדש - רק ירידת הערך שלו , היא בערך במחיר הנ"ל ..( לא כולל תקלות ואחזקה לא צפוייה )

אם מצב שאר הרכב תקין , אתה נהנה מהשימוש השוטף בו , אולי כן כדאי לסדר את הרכב .

אייל .

הגיוני ונכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מבטיח שמחר לא ילך מנוע בדרכו של הגיר.

כשכתבתי שמי שיקנה את הרכב ב-1,000 ש"ח ויחד עם התיקונים יגיע ל-6,000, לקחתי בחשבון שיצוצו גם הפתעות נוספות תוך זמן לא רב, שוודאי יעלו עוד.

אפילו רכב אספנות משוחזר ממסד עד טפחות אינו אמין לאורך זמן, כאותו רכב ביום היוולדו.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק מה שחשבתי לעשות, לקנות אחת אחרת או משהו דומה בסגנון, ולפרק את זו אט-אט לחלקים, גם דרך האיביי.

הבעיה היא שאני לא יכול להעמיד אותה ליד הבית, אין לי חניה פרטית, ואני לא בטוח כמה סבלנות יש לי בשביל להתעסק עם זה.

בשיחה עם מגרש גריטה, נאמר לי שאולי עד סוף השנה יחליטו לאשר גריטה גם למכוניות בנות 15 שנים, ולא רק לכאלה שהורדו מהכביש בגלל ליקויי בטיחות. אולי שווה לשים אותה בצד עד סוף השנה, ולקוות לטוב.

תגיע לתחנת משטרה. תבקש את בוחן התנועה שיבדוק לך את הרכב.

אם נראה לו שאתה יכול להמשיך לסוע עם ה:

חופש בהגה/צמיגים יבשים סדוקים/פנסים מכוונים לשמיים/בלי אור ברקס/בלי אור אחד/ וחלונות צד צבועים צבע שחור וממש ממש טיפ טיפה נזילה שמן ברקס ושמן מנוע.

לפני כן כמובן תתקשר למשרד הרישוי ותשאל מה הפרוצדורה של רכב שבוחן משטרתי הוריד מהכביש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל,

אני לא חושב שאפשר לבטל כליל את שווי הרכב מהמשוואה. אני מסכים איתך שבכל רכב, אפילו בן שלוש שנים ייתכנו בלת"מים יקרים. צריך שיווי משקל בין גודל ההוצאה + פוטנציאל התקלות העתידי לבין שווי הרכב. אני חושש שבמקרה של הוולוו שלי, עם כל הצער שבדבר, דינה נגזר.

מאוד היתי רוצה לקנות אחת כזו משנת 98', הבעיה עכשיו שהאישה חטפה ג'ננה, ונמאס לה ממכוניות ישנות. אולי ננסה למצוא S80 2.4 מ 2001 - 2003 או אפילו מונדאו מ 2004-2005.

הייתי שמח ל 156 / 159 אבל נראה לי שתחזוקתן תהיה גדולה עלי.

יגאל - הרעיון שלך מוצא חן בעיני מאוד. האם מישהו יכול לשפוך אור על תהליך הורדה מכביש, כלומר האם אחרי שהרכב נפסל מתנועה, אני יכול להמשיך לנסוע עד למכון הגריטה הקרוב למקום מגוריי או שאני צריך גרר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אתה סתם נלחץ, כולה 2500 ש"ח ואתה על הכביש, קח בחשבון שכבר כמה שנים שאתה "מרוויח" על הנסיעה ברכב ישן, אז הגיעה השעה קצת לתקן אותו.

הרי על פירוק תקבל כמעט כלום, צמיגים וטיפול שוטף זה בלאי טבעי שבכל רכב תצטרך להשקיע.

לגבי S80 לא הייתי נכנס לסיפור כזה בעיקר שהאישה בג'ננה ואתה לא אוהב להפסיד כסף, לך בדוק כמה עולה שם צינור מים של חצי מטר מהמנוע לרדיאטור, לי לחשה ציפור קטנה שזה 1000 ש"ח רק החלק.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...