Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות אחרי הרכבת צמיגי סמי-סליקס על 106 ראלי

שימו לב! השרשור הזה בן 5167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשבוע, לכבוד הקיץ שהגיע, הרכבתי צמיגי סמי סליקס של דאנלופ (פורמולה R אם אני לא מתבלבל) על ה106 שלי :-P.

יש לציין שבשבילי זאת פעם ראשונה שיוצא לי לנהוג ברכב עם צמיגים כאלה ואלה הרשמים שלי:

הדבר הראשון שהרגשתי זה שההגה ניהיה כבד יותר,במיוחד בזמן סיבוב שלו בעמידה במקום.

על צמיג קר האחיזה לא מדהימה והמעבר מאחיזה להחלקה מלאה מאוד מהיר. הרבה יותר מהיר מאשר היה על הקלבר HP2 שלי,כך שצריך להיות דרוך יותר.

לאחר שהצמיגים מתחממים,הרכב פשוט נדבק לכביש (על אספלט סלול היטב). ניסיתי אותם בכל הפניות שאני מכיר היטב,פניות מכל הסוגים, ובכולן מהירות הפניה עלתה בצורה מאוד משמעותית :twisted:. על צמיגים חמים גם הזינוק מהמקום מתאפשר עם הרבה פחות פירפורים ובזבוז זמן.

חשוב מאוד! שמתי לב שהאחיזה איתם נפגמת מאוד בזמן מעברים על צבע (כמו של מעברי חצייה),כביש רטוב,כביש מאובק וכו'. כל שינוי לרעה במשטח עליו נוסעים גורם לתגובות הרבה יותר חריפות מאשר עם צמיגים רגילים. וכמו שכבר אמרתי, איבוד האחיזה הרבה יותר מהיר ומפתיע.

לסיכום,

לא יורד לי החיוך מהפנים מאז ששמתי את הצמיגים האלה. גם האחיזה גבוהה מאוד וגם יוצא לי להנות מהעניין של להיות דרוך "לתפוס" את האוטו בזמן איבוד אחיזה. מבחנתי מומלץ :arrow:

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WELCOME TO THE CLUB

ותיזהר מאד בכביש מאובק או רטוב, או רטוב ומאובק כמו היום בצהריים !!!

לא מכיר את הדנלופ המדובר, אבל נוסע כבר כמה חודשים על R1R שהוא שילוב מעולה בין חצי סליק לצמיג חוקי לכביש, אני מניח שהוא יותר סלחני במעברים בין לבין (אהה.. ויש לי 4X4 סלחני :))

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את ההמלצות האלו צריכים לקחת מאוד מאוד בזהירות:

צמיגים כאלו טובים לנהגים בוגרים שמבינים מה הם עושים ומבינים את המגבלות שלהם. מהניסיון שלי עם כאלו, משטח קצת חלק בדיוק בשיא הסיבוב, ואתם תשחקו "תפוס את האוטו" - שזה מגניב אם אתם מוכנים לזה, אם אתם מנוסים (מישהו אמר קורסי נהיגה מתקדמת?), ואם אתם מספיק בוגרים כדי לקחת שולי ביטחון.

השילוב של נהג צעיר/חסר ניסיון ושל צמיגים "מגניבים" כאלו שהמעבר בין המון אחיזה לחוסר אחיזה אצלם הוא חד יכול להיות מאוד מסוכן.

אל תבינו אותי לא נכון, אני לא נגד ההמלצות שלכם או נגד זה שתהנו עם הצמיגים האלו, אבל אני חושב שצריכים לשים את האזהרה הזו כדי שאחרים שאינם מנוסים כמוכם יבינו את המשמעויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פייזר אתה צודק בהחלט. לכן גם הדגשתי את הנושא הזה כמה פעמים.

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו שיפור גדול בהנאה, תתחדש.

הרכבת 4 צמיגים? אני משער שכן.

אם אוכל רק לדעת איזו מידת צמיגים אתה נועל ומה סביבות המחיר לצמיג כזה זה יהיה נהדר.

תודה.

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן הרכבתי 4 צמיגים. המידה היא 185/55/14.

מבחינת שיפור בהנאה זה תלוי בנהג וההעדפות שלו. עם הצמיגים הרגילים הרבה יותר קל ליצור פרובוקציה ולתת לזנב לצאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיליפ

לא קיים בקניה מיידית את הR888 במידה הזאת, פיט סטופ רוצים 3 חודש מראש לפני שהצמיגים מגיעים, אצלי זה לא בא בחשבון כרגע לחכות 3 חודש לצמיגים

פותח השרשור, אפשר לדעת כמה שילמת על הצמיגים ואיזה שנה הם, כי אני קניתי כאלה לפני שנה וחצי, וזה היה שנתון של 2005 .

A.R.T Performance

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עידכון קטן אחרי יום מסלול של PSI:

הגעתי ליום מסלול (פעם ראשונה שלי במסלול :oops: )עם הסמי-סליקס. הרכב נסע גיהינום והיה דבוק לכביש כמו עלוקה. חברה עם צמיגים רגילים לא יכלו לשמור על מהירויות פניה גבוהות כל כך.

הבעיה: המסלול רובו כולל פניות ימינה ולכן הצמיג החיצוני קדמי אוכל אותה חזק.

תוצאה: הצמיג הקדמי שמאלי שלי יכול לשמש עכשיו לצורך סימון המסלול/עדנית/נדנדה או כל דבר שלא קשור לרכב.

יצאתי מהיום מסלול ומיד הרגשתי שהרכב מושך חזק שמאלה,נסעתי למכון פרונט ששם אמרו לי להחליף צמיגים ואם הבעיה תימשך לחזור. החלפתי חזרה לקלבר והרכב נוסע פיקס.

בקיצור הלך סט סמי (למרות שאני עדיין שוקל לקחת שני צמיגים סמי,להרכיב אותם על ג'אנט ברזל רגיל ולשמור אותם לעוד יום מסלול במקום צמיגים קדמיים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הזוי :shock:

אך גם מציאותי.

בהחלט היתי לוקח את הזוג האחורי ומרכיב אותו בימי מסלול מקדימה כמו שזממת לעשות כבר,

אז יהיה לך עוד אחד ספייר למקרה שהמסלול יהיה בנוי ברובו מפניות ימינה\שמאלה. :wink:

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הזוי בכלל.

זה ידוע שהצמיגים בסגנון הזה הם עם מקדם שחיקה מאוד גבוה.

התגרזנת על הצמיגים טוב טוב, בטוח שהם יגמרו שם צ'יק צ'אק.

איכות האספלט שם לא משהו.

זאת הסיבה שאני התפשרתי איפשהו לפני האמצע על T1R.

כמה זמן לקח לך לעשות הקפה? אם יצא לך למדוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במדידה אקראית יצא 45 שניות וכמה עשיריות. יכול להיות שהיו גם סיבובים טובים יותר.

מה נחשב זמן סביר למסלול הזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע מה עשית לצמיגים

אבל אני בשוק שהצמיגים האלו מחזיקים אצלי מעמד המון זמן אחרי 3 פעמים ערד

2 טיולים לים המלח, כוכב יאיר

ונסיעה כמעט יום יומית - ויש לציין שהראלי שלי היא לא 103 כוח סוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון קטן אחרי יום מסלול של PSI:

הגעתי ליום מסלול (פעם ראשונה שלי במסלול :oops: )עם הסמי-סליקס. הרכב נסע גיהינום והיה דבוק לכביש כמו עלוקה. חברה עם צמיגים רגילים לא יכלו לשמור על מהירויות פניה גבוהות כל כך.

הבעיה: המסלול רובו כולל פניות ימינה ולכן הצמיג החיצוני קדמי אוכל אותה חזק.

תוצאה: הצמיג הקדמי שמאלי שלי יכול לשמש עכשיו לצורך סימון המסלול/עדנית/נדנדה או כל דבר שלא קשור לרכב.

יצאתי מהיום מסלול ומיד הרגשתי שהרכב מושך חזק שמאלה,נסעתי למכון פרונט ששם אמרו לי להחליף צמיגים ואם הבעיה תימשך לחזור. החלפתי חזרה לקלבר והרכב נוסע פיקס.

בקיצור הלך סט סמי (למרות שאני עדיין שוקל לקחת שני צמיגים סמי,להרכיב אותם על ג'אנט ברזל רגיל ולשמור אותם לעוד יום מסלול במקום צמיגים קדמיים).

הכביש הרס לך את הצמיגים.

אספלט חרא...

צריך לדעת גם איפה להתחרע ולא רק איך :-)

DSCF901111111105_resize1.jpg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...